2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Hametanı falan her emzirmeden önce silmek gerekiyor, unuturum Allah korusun cesaret edemiyorum ona. Lansinoh sürüyorum ama kuruması lazım oranın, sürekli emerken nasıl kuruyacak işte onu hiç bilmiyorum.

garmastan kullan istersençilk dönemlerdeki çatlaklarda hatta yarıktı benimki, işe yaramıştı

Kızlar oğlum bir kere sağ memeyi ısırdı ve yarık gibi şu anda, haliyle de emzirirken canım çok canıyor. O yarayı nasıl iyileştirebilirim bir önerisi olan var mı?
Dr.browns' meme kalkani kullan emzirdikten sonra takiyosun ben hic krem kullanmadim bu cok isime yaradi. Aventin de var ama cok kaba bunu cok begenmistim

kızlar ek gida konusunda kahvaltıda sıkıntı yaşıyoruz siz neler ne kadar yediriyorsunuz?
diğer öğünler kolay şükür.

ya bir de bizimki iki haftadır iyice memeci oldu önceden üç dakika da karnını doyururdu. şimdi 15 dakika kaldığı oluyor acaba süt mu yetmiyor bakıyorum süt de var doymuyor mu acaba?
ek gıda veriyorum bir saat sonra meme istiyor

garmastan kullan istersençilk dönemlerdeki çatlaklarda hatta yarıktı benimki, işe yaramıştı

Garmastan var da, silmeyi unuturum emzirmeden önce diye çekiniyorum ama bu gidişle kullanırım heralde. Canım çok yanıyor çünkü.

Dr.browns' meme kalkani kullan emzirdikten sonra takiyosun ben hic krem kullanmadim bu cok isime yaradi. Aventin de var ama cok kaba bunu cok begenmistim

Aventin kalkanını kullandım ilk zamanlar ben de ama o da kurumasını çok sağlamıyor. Kuru tutmam lazım ki kendi kendine iyileşsin ama çok sık emiyor kuru tutmam mümkün değil.

tota00 tota00 lalonin içerikli krem surdunmu hic bide sac kurutma makinesiyle kurut meme ucunu

kızlar ek gida konusunda kahvaltıda sıkıntı yaşıyoruz siz neler ne kadar yediriyorsunuz?

ya bir de bizimki iki haftadır iyice memeci oldu önceden üç dakika da karnını doyururdu. şimdi 15 dakika kaldığı oluyor acaba süt mu yetmiyor bakıyorum süt de var doymuyor mu acaba?
Bizde durum aynı ek gıdayla karnını doyurcak kadar yemiyor peşine hemen emmek istiyor. Peynirli omlet yaptım bugün tek tek daha az yiyor hiç değilse karıştırınca yedi biraz :)

Kızlar sizin bebeklerde de kablo sevdası var mı ya? Yalnız bıraktığım an kabloların yanına gidiyor :KK43:
evet canım ablalarının odasin da bi uzatma kablosu var orada yere koydugum an kablo ağızda bizim emeklemiyor daha o yuzden biraz rahatim ama yanında hep birisini istiyor

Kızlar, siz gece emzirmesi yapıyor musunuz? Yapıyorsanız kaç defa?
Benim fıstık en az 7 defa kalkıyor ve meme vermeden pışpışlayayım uyutayım diyorum ama mümkünatı olmuyor pek.. “meeeeem” diye bağırtıyı basıyor:/
Gece emmesi sakıncalı diy okudum,kesmek istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. İçinizde bunu başaranlar var mı?

Diş sıkıntısı vs yoksa eger max 3.defa :)

Garmastan var da, silmeyi unuturum emzirmeden önce diye çekiniyorum ama bu gidişle kullanırım heralde. Canım çok yanıyor çünkü.

Aventin kalkanını kullandım ilk zamanlar ben de ama o da kurumasını çok sağlamıyor. Kuru tutmam lazım ki kendi kendine iyileşsin ama çok sık emiyor kuru tutmam mümkün değil.

İlk günden beri garmastan kullanıyorum, hiç yıkamadım. Emzirme hemşiresi yada doktor yıkamana gerek yok demişti.

evet canım ablalarının odasin da bi uzatma kablosu var orada yere koydugum an kablo ağızda bizim emeklemiyor daha o yuzden biraz rahatim ama yanında hep birisini istiyor

Yaa benim görmediğim kabloları buluyor, ne anlıyor onlardan bir bilsem.

İlk günden beri garmastan kullanıyorum, hiç yıkamadım. Emzirme hemşiresi yada doktor yıkamana gerek yok demişti.

Yaa gerçekten mi? İçinde öyle yazıyor ben de onun için bir kere kullandığımda karbonatlı suyla silmiştim hatta.

Ondan sürüyorum zaten canım, nereye gitsem yanımda götürüyorum hemen emzirdikten sonra sürüyorum hatta. Bugün benim de aklıma geldi, denicem öyle kurutmayı da çok sağol.
Canım e vitamini kapsülleri var eczaneletde, onlardan kırıp sürebilirsin içindeki sıvıyı. E vitamini iyileştirici çok faydasını gören duydum. Ben de emzirmenin ilk dönemleri kullanmıştım ne zaman dokunamayacak hale gelse sürerdim iyi gelirdi. Geçmiş olsun ya sıpa ne yapmış. En korktuğum şey ;/

34beden 34beden canım benim kız kaç kez kalkıyor sayamıyorum bile. Gece emmesi zararlı değil aksine gece sütü çok faydalı. Kalkmasa tabiki kaldırıp emzirmem ama emiyorsa da emsin ya hayatında kaç sene böyle geçecek ki sanki.

Canım e vitamini kapsülleri var eczaneletde, onlardan kırıp sürebilirsin içindeki sıvıyı. E vitamini iyileştirici çok faydasını gören duydum. Ben de emzirmenin ilk dönemleri kullanmıştım ne zaman dokunamayacak hale gelse sürerdim iyi gelirdi. Geçmiş olsun ya sıpa ne yapmış. En korktuğum şey ;/

Aa olabilir vallahi, vitamin yani aklımda kalmaz hem zararlı mı değil mi diye. Burdaki eczaneye bir sorayım canım çok sağol. Hiç sorma ya, bildiğin yarık yani ucu oynuyor nerdeyse:KK43:

Bizim her öğün çok sıkıntılı:KK43: hastalanınca bıraktı yavrum meme haricinde herşeyi. Hastalık öncesi çok iyiydi.
Benim kızım meme tiryakisi sanırım:/ geceleri full memede nerdeyse..gündüz de yarım saat 1 saat kaldığı oluyor

34beden 34beden canım benim kız kaç kez kalkıyor sayamıyorum bile. Gece emmesi zararlı değil aksine gece sütü çok faydalı. Kalkmasa tabiki kaldırıp emzirmem ama emiyorsa da emsin ya hayatında kaç sene böyle geçecek ki sanki.
Zararlı olduğunu bikaç yerde okuyunca kessem mi acaba gece emzirmesini diye düşündüm. Hoş bi gece ancak deneyip başarısız oldum. Ama artık vazgeçtim.

Aa olabilir vallahi, vitamin yani aklımda kalmaz hem zararlı mı değil mi diye. Burdaki eczaneye bir sorayım canım çok sağol. Hiç sorma ya, bildiğin yarık yani ucu oynuyor nerdeyse:KK43:
Ay kabus görmüştüm öyle yok artık o kadar değildir demiştim şu an korkudan ağlayabilirim :KK43: bizimkinin dişler daha yeni geliyor, dişsiz ısırıyordu dişlerle nasıl olacak bakalım gerilim başladı :/

8. Ay kontrolumuz bugundu 9300 gr 73 cm geldi şuan 7 disi var biri de yolda, cikmiyor fiskiriyorlar adeta:oha: Ben bilemedim niye boyle geceleri cok zorlaniyorum bel falan kalmadi. Bugün peynirli yogurtlu pankek yaptim kendi avucunun yarisi kadar yedi:işsiz: Eline alabileceği sekilde yapiyorum ancak yiyor. Öglene de kiymali corba yapicam bakalim kac kasik yiyecek.Valla hersey daha zorlasiyor şimdi de ek gida girdi hayatimiza sikayet ediyorum napiyim insani hali aştık annelik ahhh diyorum

X