2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Aynen o ga, ge öldürüyor beni gülmekten :))

Çığlık bizde de hız kesmeden devam ediyor, hatta geçen akşam eşim neden susmuyor bu çocuk diye gülme krizine girdi. Sinirlerimiz bozuldu artık :))

İyiyiz canım, sen nerelerdesin asıl:)

Canım probiyotik mayalarla yoğurt yap istiyorsan. Ben migrostan almıştım, danem markanın büyoyo mayası var, onunla yaptım. Düzenler, iyi gelir. Bağışıklıklarını da güçlendiriyor hem de probiyotikler.
migrostan başka nerde vardır bu mayalardan

iyiyiz canım sen nasılsın neler yapıyorsun görüşmeyeli
İyim canm bende hamzayla ugrasmaya devam :) yaz yogun gecti baya gezmelerle misafirlerle felan simdi normale döndük:) sen nasilsin kizlar nasil canm

Çığlık bizde de hız kesmeden devam ediyor, hatta geçen akşam eşim neden susmuyor bu çocuk diye gülme krizine girdi. Sinirlerimiz bozuldu artık :))

Canım probiyotik mayalarla yoğurt yap istiyorsan. Ben migrostan almıştım, danem markanın büyoyo mayası var, onunla yaptım. Düzenler, iyi gelir. Bağışıklıklarını da güçlendiriyor hem de probiyotikler.
Bayadir yoktum malesef canm hic bakamadim ya buralara herkesten bi haberim resmen :/ nasilsin minnosun nasil canm

iyiyiz canım sen nasılsın neler yapıyorsun görüşmeyeli
İyim canm bende hamzayla ugrasmaya devam :) yaz yogun gecti baya gezmelerle misafirlerle felan simdi normale döndük:) sen nasilsin kizlar nasil canm

Bayadir yoktum malesef canm hic bakamadim ya buralara herkesten bi haberim resmen :/ nasilsin minnosun nasil canm

Can'ım aradaki farkı bilmiyorum ama ben normal keçiboynuzu pekmezi koyuyorum kahvaltıya. Belki keçiboynuzu özü biraz daha ağır olabilir tam fikrim yok.

Farkı şekersiz olmasıymış buldum :) 1 yaşına kadar keçiboynuzu özü, sonra pekmezi veriliyormuş.

bende pekmezini aldım doğal sertifikalı özü olayını bilmiyorum

Özü şekersizmiş, farkı oymuş.

migrostan başka nerde vardır bu mayalardan

Şokta da başka markanın varmış sanırım probiyotik yoğurt mayası.

Ben de etiketlemeye çalıştım hatta bir kaç kere seni, çıkmadı ismin. Dedim ayrıldı mı acaba:) ben çok şükür canım, minnoşu büyütme derdindeyim işte. Yuvarlana yuvarlana her işini hallediyor bu aralar :) Ek gıdaya da geçtik malum, tadımlarla ilerliyor onda da. Fena gitmiyor vallahi bakalım. Senin oğluşun neler napıyor, siz de geçmişsinizdir ek gıdaya? :)

Benim fındık kurdum dün akşamdan beri "bbuuba" diye dolanıyor ortalıkta. Isırmamak çok zor o ağzını öyle yaparken :) ay çok keyifli bir dönemmiş bu :KK200:

Aynen birde abba, ge ge filan diyor. Hiç susmuyor :)
Yaa bu çığlık atma ses çıkarma mevzularını okudukça gülme krizine girdim yine :KK70: çok komik olmuyor mu ya manyak gibi sesler çıkara çıkara geziyo evde ölüyorum o hallerine :KK70: manyak bi de ce ee yapmayı öğrendi koltuğun kenarına saklanıp fırlıyo yukarıdan çığlık ata ata gülüyo bana :KK70: elimde kalacaksın diyorum anlamıyor.

Şu diş konusunda da en tembel benim kız çıktı herhalde. Baya niyeti yok hiiç belirti de yok. Merak ediyoeum o küçük jilet dişler nasıl duracak :)

Yaa bu çığlık atma ses çıkarma mevzularını okudukça gülme krizine girdim yine :KK70: çok komik olmuyor mu ya manyak gibi sesler çıkara çıkara geziyo evde ölüyorum o hallerine :KK70: manyak bi de ce ee yapmayı öğrendi koltuğun kenarına saklanıp fırlıyo yukarıdan çığlık ata ata gülüyo bana :KK70: elimde kalacaksın diyorum anlamıyor.

Şu diş konusunda da en tembel benim kız çıktı herhalde. Baya niyeti yok hiiç belirti de yok. Merak ediyoeum o küçük jilet dişler nasıl duracak :)
Senin kızla benimki benziyor :) hem hareketlilik hem de bizde de diş belirtisi yok hiç.Aman geç çıksın zaten ısırınca çok kötü oluyor emerken :) bizimki seninki kadar hızlı değil ama epey yol kat ettik maşallah emekleme pozisyonundan geri geri gelip oturmayı öğrendi bu ara koltuk kenarlarında dikiliyor.Seninki yürümeye doğru yol alıyodur sanıyorum :KK45:

Senin kızla benimki benziyor :) hem hareketlilik hem de bizde de diş belirtisi yok hiç.Aman geç çıksın zaten ısırınca çok kötü oluyor emerken :) bizimki seninki kadar hızlı değil ama epey yol kat ettik maşallah emekleme pozisyonundan geri geri gelip oturmayı öğrendi bu ara koltuk kenarlarında dikiliyor.Seninki yürümeye doğru yol alıyodur sanıyorum :KK45:
Evet ya korkuyorum dişlerden bir yandan da. Bizim kızlar çok fırıldak :KK70: Deli deli hareketler yapıyor ya yürür mü bilmiyorum da tutuna tutuna geziyor zıplıyor. Elini bırakmaya çok cesaret edemedi ben tutunca ancak cesaretleniyor. Aman şimdilik bunkadar hareket yeter böylr girmediği delik yok yürürken hiç zaptedemem mahveder beni, bi süre böyle gitse iyi. Hem o istediği gibi hareket ediyor oyalanıyor hem de ben onu kısıtlayabiliyorum :KK70:

Günaydın kızlar canım çok sıkkın.:KK43:(( Oğlum 6.5 aylık dört beş gündür böyle kısa süreli titriyor üşümüş gibi ama çok kısa sürüyor video çekme imkanım olmuyor . Netten baktım epilepsi belirtisi falan yazıyor dünden beri çok kötüyüm . Kötüye yormayim diyorum ama :KK43: bugün doktora gidecez bize de dua edin kötü bişey çıkmasın:KK43:(

Günaydın kızlar canım çok sıkkın.:KK43:(( Oğlum 6.5 aylık dört beş gündür böyle kısa süreli titriyor üşümüş gibi ama çok kısa sürüyor video çekme imkanım olmuyor . Netten baktım epilepsi belirtisi falan yazıyor dünden beri çok kötüyüm . Kötüye yormayim diyorum ama :KK43: bugün doktora gidecez bize de dua edin kötü bişey çıkmasın:KK43:(
Geçmiş olsun canım. Rabbim şifa versin inşallah. Can'ım aklına kötü bişey getirme titreme bebeklerin genelinde oluyor. Benim oğlumda da oluyor bazen hiç böyle kötü düşünmedim. İnşallah bişey yoktur güzel haberlerini bekliyoruz canım.

Toprak, keyfi ne zaman yeterse o zaman döner zaten :KK200:
Süreyyam iyi, anne-baba-bakıcı üçgeninde yaşayıp gidiyor. Bakıcıya alışmakta direniyor:KK43:
Buralara alıştık sayılır. Arabayı şehir içinde kullanıyorum mecburen(hız sınırı 20-30 şehir içi..şehir dışına şimdilik eşimle çıkıyoruz ama,şehir dışı yollar biraz dar,kıvrımlı,köy,dağ yolu,iş araçları benim şeridi işgal ederek geçiyor falan,korkuyorum. Eşim de sağolsun her hatamda olağanüstü tepkileriyle daha da yüreklendiriyor beni :eek::KK45: en kısa sürede halledicem artık bi şekilde bakalım:)
Bu arada kahveler de afiyet bal şeker olsun:KK50:

Sen tek başına hamilelik geçirmiş kadınsın, herşeyin üstesinden gelirsin canım :KK200:

Kötüyü çağırma canım, Allah hayıra çıkarsın. Güzel haberlerle gel inşallah.

Bu arada bizde bu ay katı gıdaya başladık. Doktorumuz hastane değiştirdiği için gidemedik. 2 ekimde başlayacak. İlk başlarken ne vereyim diye danıştım. Sonra kafama göre takıldım. Maaşallah ne versem yiyor, sorun çıkarmadı bana. Tek tek vermedim hiçbir sebzeyi hep karışım halinde gidiyorum. Kabak,tatlı patates, bezelye,taze fasulye, brokoli,karnıbahar,havuç,kırmızı biber,sıpanak ve semizotundan 3lü karışımlar yapıp verıyorum. Meyve püresi ve yoğurt da veriyorum. Ama az az 2'şer yemek kaşığı kadar..
Kahvaltı ya başlasam mı acaba?

Yaa hiç sorma. Valla yüzünü sımıştırıveriyorum öyle konuşurken, dayanamıyorum napayım :)) bir de yanıma yatırdığımda yan dönüp, yüzümü elleyerek konuşuyor ki Aman Allahım öleyim orda. Çok güzel ya..

Bizde de hiçbir şey yok diş için, bolca salyalı ama aylardır var o zaten. Boşver ne kadar geç o kadar iyi, çıkar elbet :))

Canım bir şey yoktur Allahın izniyle, epilepside aradıkları küme şeklinde ataklar. Yani o titreme geldi mi aynı aralıklarla 4-5 defa oluyor mu mesela. Yoksa bebeklerin sinir sistemi daha tam gelişmediği için böyle tepkileri olabiliyor, hayırlı haberlerle dönersşniz inşaallah.

hayırlı haberlerle dön canım..bebeklerde şaşılık bile kabul edilebilir bir şey göz sinirleri tam gelişmediğinde.zamanla düzeliyor.belki bu da öyledir....

Son düzenleme:
X