2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
soffty eşim demir ilacını almış ama kaybetmiş doktor ne verdiğini tespit edemedim hala:/ o yüzden yazamadım afedersin
boza listenin fotosunu ilk fırsatta çekip atıcam

Auralee çok sağol. Anne karnında göz gelişimini tamamlayamamış. Sebebi tam bilinmemekle birlikte genetik olduğu varsayılıyor. Göz bebeğinde yarıklık tercümesi. Göz bebeği tam yuvarlak şeklini alamamış. Anne karnında gözün ilk şekli düz bi kağıt gübi imiş sonradan yuvarlanarak tam yuvarlak şeklini alırmış. Benim minnak da yuvarlaklık tam sağlanamamış ve yarık kalmış. O yüzden gözbebeği damla şeklinde gözüküyor,gözkapağı da arkadan tam yuvarlak bi gözle desteklenemediği için düşük gözüküyor.
Şu an için tıpta tedavisi yokmuş inşallah tıp gelişir de yavrumun gözüne derman olur. Yoksa kızımı şerif yapıcam

Auralee masallah canm cok guzl tam kac aykik suan.bizimkide surune surune gidiyor istedigi herseyi almaya ama daha enekliyemiyir bas kalkmiyir sizinde oykeniydi bi anda mi emekledi

Ay maşaallah maşaallah :)) dediğin gibi benimki tam ağır, şu an dönüyor ama yuvarlanmada yok, dinlene dinlene fakat dediğin gibi işime gelmiyor değil de böyle de çabuk sıkılıyor yaptığı şey kısıtlı olunca bu sefer de o zor oluyor. Somu yok bunun vallahi, her aşama ayrı zor

dediğin gibi her aşaması zor yatmayı sevmiyor kucakta dahi olsa... oturtuyorum bu seferde ayağa kalkmak istiyor yanında hep birilerinin olmasını istiyor mama sandalyesine koyuyorum önüne oyuncaklar filan ancak 10 dk sonra çığlıklar başlıyor acaba emeklese daha mi iyi olur diyorum yoksa dertsiz başıma dert mi ariyorum bilmiyorum

Kizlar iyi aksamlar. Hamileligimde hep sixi takip ettim fakat 27 subatta dogurup subat annnesi oldum tahmini 10 martti. Gelisimi ona goredir deyip buraya yaziyorum. Oglum 27 agustosta yani yarindan sonra 6 ayini dilduruyor. 15 gundur geceleri 10 a yakin saatte bir en fazla 2 saatte bir uyaniyor. Bazen gece 1 2 saat uyanik kaliyor Ilk 4 ay gece uykulari cok iyiydi. 2 3 kere uyanirdi. Donemsel bisey mi acaba. Cok yoruluyorum gunduz de surekli mizildaniyor. Kendi kendine oynamiyor. En fazla 5 dk. Bu aralar biraz emdikrten sonra aglamaya basliyor. Kendini geri atiyor emmiyor. Sutumde var ama eden boyle yapiyor anlamiyorum. Bwnzer seyleri yasayan var mi? Hep boyle gidecek fiye cok korkuyorum. Ogretmenim okullar acilinca cok daha zor olacak. Uykumu hic slamiyorum napacam bilmiyorum

Ben de vallahi diyorum emeklese bir nebze rahatlarım belki ama o zamanda kesin başka bir sıkıntı hasıl olur :)

Benim oğlumunda öyle oldu. Bazı geceler iyi ama genelde çok sık uyanır oldu, 10 mart doğumlu bu arada. Hiç de dediğiniz gibi kendi kendine oyalanabilen bir bebek de olmadığı için en azından gece uykumu almayı bekliyorum ama o da bozuldu maalesef ve erken de kalkıyor artık. Dönemseldir inşaallah diye dua ediyorum :)

Bizim keçi yoğurdu dokunduğunu uykusunun bozulmasından anladık gece uyanıyordu al salla yerine koy aynı kalkıp gülüp oynuyordu kestiğimin 3. Günü düzeldi tekrar verdim birgün tekrar gitti uykusu sonra vermedim şimdi akşam 8 buçuk dokuz 2,3 saatte bir uyanma sabah 7 böyle bizim düzen. Kan ilacı dokunmuş olabilir mi kullanıyormusunuz tato sen daha kulllanmıyordun sanırım benim gibi tahlili bekliyorsun.

Not bu arada bebeğe birşeyin dokunması alerji değildir bizim gibi çok şeyin dokunması ve belirtilerin çoğunun çıkması alerjidir yoksa her bebeğe bazı şeyler dokunur buna alerji demek yanlış olur :)

Kan ilacina baslamak icin 6. Ayini bekledim. Yeni baslayacagim. Insaallah bi de onun sıkıntısı eklenmez. Hangi marka kan ilaci kullaniyorsunuz? Saglim ocaginin verdigi parabenli

Kan ilacina baslamak icin 6. Ayini bekledim. Yeni baslayacagim. Insaallah bi de onun sıkıntısı eklenmez. Hangi marka kan ilaci kullaniyorsunuz? Saglim ocaginin verdigi parabenli
Ben henüz başlamadım tahlil yaptırıp öyle başlııcam 6. Ayda alerji için kan alınıcak ozaman baktırıcam gerek görürlerse kızlar bikaç marka vermişti şimdi aklımda değil onları bulabilirsem yazarım cnm. nekadar vitaminsiz kalırsam kalayım kansızlık sorunum hiç olmadı hep fazlaydı eşimde öyle bakalım yavru kuşum nasıl olucak inş gerek kalmaz alerji yapıyormuş çünkü çok fazla .

Ozaman muhtemelen donemsel. En azindan yalniz olmadigini bilmek bile insani rahatlatiyor. Acaba sadece benim cocugum mu bukadar zor. Annelik sadece bana mi zor geliyor demek insani bazen cıkmaza surukluyor. Sizin disler cikti mi? Bizim iki dis gorundu. Biraz da onun sıkıntisi sanirim

Alerjiniz mi var ne icin yapilacak test?

Yok canım kullanmıyorum daha, dediğin gibi tahlil yaptırıcam önce. Bize de yumurtanın dokunduğunu düşünmeye başladım açıkçası, bazı geceler çok sancısı oluyor çünkü 2 saatte bir ona kalkıyor. Bakalım denicem :)

Benimki de bana zor geliyor yalan değil ana her bebek kendi özelinde tabi. Varsın böyle zorlukları olsun, Rabbim sıkıntılarını göstermesin, sağlıklı olsunlar yeter ki:) yok oğlumun henüz dişleri gözükmedi. Çok kaşıyor ve salyalı ama görünen bir şey yok. Sizin gece huzursuzluğunuz bence diştendir o zaman.

Ay yavruş yaa. Peki görme sorunu oluşturuyor mu o? İki göz de mi öyle?
Auralee masallah canm cok guzl tam kac aykik suan.bizimkide surune surune gidiyor istedigi herseyi almaya ama daha enekliyemiyir bas kalkmiyir sizinde oykeniydi bi anda mi emekledi
4,5-5 aylıkken sürünmeler başladı, tam 6 aylık olmasına 2 gün varken de emekleme işini tam anlamıyla kavradı. Birden hızlandı o dönem. Ama bi çaba başladı mesela sürünürken ayakları elleri üzerinde duruyordu, ileri geri atıyordu kendini, arada ayak atıyordu kol atamıyordu, sonra kolları öğrendi sonra da koordine etmeye başladı onu. Şu an 6 ay 9 günlük koltuklardan destek alıp kalkıyor ve geziniyor sıpa
Olsun ya insan koyduğun yerde kalmasını özlüyor bu kez de, her şey zamanında güzel :) Bizimki açısından bi yandan iyi oldu. Doğduğundan beri diyordum bunun huysuzluğu istediği yere gidememekten diye, gerçekten kendini taşımaya başlayınca sakinledi.

Maşallah bebeğine 8 aya kadar bebekleri ayaklarının üzerine bastırmak sakıncalı değil mi Bize doktor 6 ay dolmadan oturtmak ve 8 ay olmadan ayakları üzerine bastırmak yasak dedi de o yüzden sordum.

Maşallah bebeğine 8 aya kadar bebekleri ayaklarının üzerine bastırmak sakıncalı değil mi Bize doktor 6 ay dolmadan oturtmak ve 8 ay olmadan ayakları üzerine bastırmak yasak dedi de o yüzden sordum.
Benim büyük oğlan 9 aylıktı yürüdü muhtemelen Auralee nın bebeğide öyle olcak kısmetse kaslarını çalıştırıyor bebek ve zararı olmuyor kendini hazır hissediyor yani 6 ay zaten oturmalar başlatılır destekli yada desteksiz zaten emeklemeye başladımı bi kaç aya tutunup kalkmazlar başlıyo tabi gene dr ne derse odur bizimki oturtmaya başla desi

Dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…