2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar bir şey danışmak istiyorum size. 6.ay aşısı için bize hemşire 25 eylüle gün verdi ki o zaman oğlum 6.5 aylık oluyor, sorun olmaz dedi ama benim şöyle bir durumum da var, rotada 8 haftayı geçirmemem lazım malum. Şimdi bu 6.ay aşısını 1 hafta daha ileriye atsam, 6 ay 3 haftalık olcağımız için sıkıntı yaşar mıyım? Ay ne olur bir fikir verin bana, kaç gündür kafam allak bullak

Benimki baya ağır yahu, daha yeni dönüyor tam tur düşün. Erkek tembelliği var bizimkinde :)) bazı erkeklerde özür dileyemez, bir kahve yapar işte :) geç düşüyor anacım, gerçekten geç düşüyor jeton. Pişman oluyorlar ama yok sen yaşadığını yaşamış oluyorsun çoktan ama fıtraten mi bilmem şu çabuk gönlümüz alınıyor ya, onları da o kurtarıyor işte haberleri yok

I isimx canım bu arada çok geçmiş olsun, bir an önce şifa bulsun inşaallah yavrun.

canım kk da baktim senin durumunda olup yaptıranlar var sorun olmuyor demişler rotayı kaç doz yaptiriyon

Kızlar, sonunda biz de adamakıllı bi kontrol ettirdik yavrumu. Doktordan öğrendiklerimi not edeyim de belki birilerinin işine yarar. Bu arada doktorun adı da Süreyya imiş. Balımı sevmekten muayeneyi uzattı da uzattı:)
Şöyle ki; ek gıdayı 6.aydan önce kesinlikle önermediğini söyledi. Verdiğimiz gıdaları sindirecek enzim yok midede,alerji yapar dedi. Tattırma ya da yedirmw farketmez ha bi damla gitmiş midesine ha bi kaşık,neticede midenin sindiremeyeceği bişey dedi. 6.aydan sonra başlamam kaydıyla bi tablo verdi,isteyen olursa foto çekip ekleyeyim buraya.
Demirine baktı burada. Onun için de dedi ki 4.aya kadar anne karnında olanla idare eder,4.aydan sonra düşüşe geçer 6.ayda sıfırlanır. Bizim tam sınırdaymış. Her ay, ay rakamına göre damlayı artır dedi demir için. Mesela bu ay 5 damla gelecek ay 6 damla şeklinde.
Karın ultrasonu çekildi,her yıl tekrarlamamı önerdi. Allah korusun kanser falan olursa erken teşhis-tedavi için.
Herşeyi yolunda yavrumun çok şükür. Sol gözüne kolobom teşhisi konulmuştu. Tıpta tedavisi olmayan bişeymiş. İnşallah tıp gelişir de çare olur yavrumun gözüne.
Bi de bugün emzirme odasında 5 günlük bi bebek gördüm poposunun yanında bi delik daha varmış. Bi akrabalarının da o şekildeymiş,iki yerden de kaka çıkıyormuş. Ne kadar değişik dertler var. Allah şifa versin o bebeğe de inşallah.
Bi de hastanede 15 aylık bebek gördük biz ona diyoruz "aaaa ne güzel maşallah kocaman" diye bizimkinden küçükler de bize diyor "ooo maşallah sizinki kocaman olmuş diye:)))

çok geçmiş olsun canım el ayak hastaligimi adı ayda 6. hastalık mi
Adını söylemedi ama şu el ayak ağıź galiba o bugün iyi şükür yavaştan geç ek gıdaya tattır alışsın dedi kilo ve boya yarim yamalak baktı çatladı çocuk aglamaktan 7.660 kilo 68 boy iyi dedi destekli oturtun dedi onada alıssın dedi bugün ilk defa yarim armut ve 1 dilim muz 1 cici bebe 30cc aptamil ezdim verdim bitirdi maşallah açtı çocuk 2 gündür

Bizimki aptamili sevmedi yaa biberonu püskürtüyo bende alışsın istiyorum dışarda yada memeyi bırakcaginda zor oluyo mamayımı degistirsem emiyo sadece ama bi ögün bile olsa vermek istiyorum gece en azından tok uyur ama aptamili sevmiyo icine bugün biseyler ekledim cay lasıgıyla yedirdim

Zahmet olmazsa listeyi ekleyebilir misin?

maşallah canım bebeğine bizimkine elimizdekilere baka baka bi hal oldu 6 ayı doldursakta başlasam bu destekli oturtma nasıl oluyor ??

demir olarak ne verdi canım
insan hastanelere gidince haline şükrediyor daha bilmediğimiz ne hastalıklar vardir acep listeyi bize de verirsen fikir olur ???,

Geçmiş olsun canım.

maşallah canım bebeğine bizimkine elimizdekilere baka baka bi hal oldu 6 ayı doldursakta başlasam bu destekli oturtma nasıl oluyor ??
Bebeği koltuğa oturt canım 2 kolunun altına kırlent yastık vs biseylè destekle çünkü yamuluyolar daha hiç otur maşukları için 5 dk kadar otursun dik şekilde arkasına yaşlanarak böyle böyle oturması için gereken kasları çalışıyo yavaştan başlayın dr dediği için söylüyorum tabi kafamdan değil ufak ufak tattırmadinmi bende 3 gündür tattırıyom

Kolunun altina yastik fakan mi koynaniz lazim bilmiyordum bnde sadece kucagina oturtuyordum

Kolunun altina yastik fakan mi koynaniz lazim bilmiyordum bnde sadece kucagina oturtuyordum
Koltuğa oturttun 2 kolunun altına yastık koyun yanlara yıkılmasın kucakta ona çok musade etmiyoruz hakimiyet gene bizde o şekilde daha iyi olur tabi dr unuza danışın ben 2 çocuğunu da o şekilde başlattim

Kızlar Ek gıda için çok güzel bir liste var. Google a " Ayşe öner ek gıda ayrıntılı liste" yazınca sıra ile ne vereceğimiz geliyor. Tavsiye ederim benim gibi tecrübesiz annelere.
Püre yaparken mesela patatesi 4e bölüp cezvede haşlıyorum. Kendi suyuyla eziyorum. Geçen sütümle cıvıttım. İlk başta baya sıvı vermek gerekiyor yoksa öğürüyor benim bıdık

Kizlar gunaydun.Uzun suredir icimi kemiren bisey var.Bebegim hic
Sesli gulmuyor, sadece gulumsuyor Kahkahalarla cigliklarla guluyor olmasi gerekmez mi?6 aylik oldu neredeyse....sizin bebislerin gulmesi nasil?

Ben de onu takip ediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…