2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Ya bizimki 3 mart doğumlu destekli oturuyorum yastıkla falan ama öne atıyo kendini düz oturmuyo ve biraz ısrar edince ağlıyo dr 37 haftalık doğduğu için biraz zaman tanı desi zaten 3 gündür başladım oturtmaya ama çok bi heves yok gibi bide ne versem eline oyalamasın diye ağza götüruyo ve dehşet sınır oluyo hiç bişey vermiyorum bende ama hiç bakmıyo incelemeyi büyük öyle değildi zaten hiç ağzına bisey attıģını görmedim bilinçli bı çocuktu incelerdi bakardı bu direk ağza götüruyo ve çok sinirleniyo sizde varmı böyle bise bide sadece yerde dönüyo ileri geri vs yok döne döne gidip geliyo her yere öbürü fazla hareketliydide bu ondan mı bana öyle geliyo yoksa bi problemmi var bilemedim sizin nası bahsettiğim konular

Alerjiniz mi var ne icin yapilacak test?
Süt yumurta ya bakılacak kandan özelde daha fazla gıdaya baktırabilirim daha karar vermedim çoklu besin alerjimiz var cnm
beyazı zaten epey alerjik sarısını haşlayıp yiyebilirsin yada deneme yapar ken et ağırlıklı beslenip proteini dengelemiş olursun. Dokunabilir daha küçükler be nohut yedim geçen gün maşAllah hiç durmadı gazı sanki o yemişti

ayy maşAllahh dediğin gibi demek ondanmış huysuzluğu bizimki de sürünüyo ama öyle fıldır fıldır değil bakalım bende çok istiyorum emeklesin herşeyi kurcalasın canı sıkılmasın ben koşturmaya razıyım hep temiz çok sıkılıyo kuşum benim

tota00 yaa bizim de gece uykuları mahvoldu. Sürekli emmek için uyanıyor Daha küçükken daha deliksiz uyuyordu çok canım sıkkın bu duruma.
bizim eskiden beri düzenimiz 2,3 saatte bir bozulmuş halini sen tahmin et artık bu aralar bizimki de öyle alerjisi azınca kötü alerjisi geçince maşAllahı var hem gündüz huzurlu hem gece vücutlarında bi rahatsızlık olunca düzenleri değişiyor diş yakınlaşmıştır belki bizim şişmemesine rağmen 1 aya yavaş yavaş çıkar dedi bir hafta sonra salyamız başladı inş kolayca atarlar

Bizimki dakika olmuyo eliyle yere yaslanarak oturup öne iyice eğiliyo yada sağa düşüyor. Sürüklenme çabası var çok gidemiyor ileri anca yatağın üzerindeyken yada yerde yorganda popoyu dikip değişik bi şekilde ilerliyo yavaş yavaş halı kayıyor ilerleyemiyor. Ayakta tutunca enerjisi varsa hızlı hızlı koşuyo yoksa bir iki adım atıyo yavaş yavaş. Bu arada kaç gündür yazamadım yoğunluktan iyi olmuş bebeğin çok şükür yazmışsın geçmiş olsun tekrar. Biberon benimki iki çekiyo ısırmak ve oynamak için kullanıyo su veriyorum biberondan içtiği çok azdır

Kızlar bugün erken yıkadım oğlumu balkona filan çıktı camlar açıktı sanki üşüttü gibi emin değilim ne yapabilirim üşütmüşse bile kolay atlatması ağır geçmemesi için şimdi ıhlamur deleyip içicem gece emzirmeye ağırlık vericem başka ne yapabilirim

benim kizim tam bir tembel teneke 6mart dogumlu ne dogru duzgun donuyor ne surunme istegi var, yuzukoyun yattimi basiyo yaygarayi. ben yaklasik bir aydir destekli oturtuyorum buaralar desteksiz denemelerine basladim ama daha pek basaramadik.
benim kizim da eline ne verilse direk hiiiic dusunmeden hop agzina atiyor, pek inceleme yapan bibebek degil

Geçmiş olsun canım. Benim oğlumda hafif üşütmüştü ben bol bol emzirmiştim öyle iyileşmişti.

Bu arada kızlar benim oğlum bu gün çok uyudu uyandıktan sonra 2 saat geçti yine uyudu şimdi uyuyu böyle olması normal mi acaba?

Ayni bizimjide bu aralar gece surekli uyaniyir sabah 5bde gizleru aciyirr bugum 5 de uyandi 7.30 a kadar uyumadi sibra bibuyumusuz 12.30 du uyandik şok oldumbsaati gorunceq
Havalar baya serinledi artij biraz sicak tutabikirwij iyi gekir onda ayaklarini ozellikle LifeandFeel
Gecen gundunduz de bizik kiz iyke oldu surekli uzun uzun uyudu arada az zamanlar vardi ama bn enson uyandirdim gece uyunaz diye Ss35

Benimkinin de oyalanma huyu pek yok, okuyorum bazen oyun halısında 1-2 saat oyalananları da, banahayal gibi geliyor yattığı yerde dursa sıkıntı yok, 5-10 dk sonra o da maksimum başlıyor bağırmaya :)) hangisi iyi, hangisi kötü bilemedim hiç :))

tota00 yaa bizim de gece uykuları mahvoldu. Sürekli emmek için uyanıyor Daha küçükken daha deliksiz uyuyordu çok canım sıkkın bu duruma.

Benimki de öyle 2 haftadır falan, bir gün iyi oluyor, heh tamam diyorum ertesi gün yine bozuluyor ama benimki ağrısı var gibi kalkıyor yani sancılanıp uyanıyor açıkçası, he ben emzirip yatırıyorum her uyandığında o ayrı :) Yaptığım takibe göre de yumurta dokunuyor sanki, yemeden bir takip edicem bakalım. Ama en azından gece dinlenememek çok zorluyor cidden

Maşallah bebeğine 8 aya kadar bebekleri ayaklarının üzerine bastırmak sakıncalı değil mi Bize doktor 6 ay dolmadan oturtmak ve 8 ay olmadan ayakları üzerine bastırmak yasak dedi de o yüzden sordum.

Aa ayak bastırmak da mı yasakmış? Vallahi ben baya bastırıyorum ya, bayılıyor deli gibi mutlu oluyor.

Benimki daha yeni tam tur dönmeye başladı :)) o da yuvarlanma değil, dönüp kalıyor öyle. Şimdi şimdi popoyu kaldırıp, dizlerinin üstünde gitme çabası var ama kolları kullanmak henüz aklına gelmedi cisimleri de pek incelediğini görmedim, bazen bakıyor, bazen hemen atıyor ağzına ki hiç üstünde durmadım açıkçası oral dönem sonuçta keşfi o şekilde bence. Her çocuk da farklı oluyor, kendi özelinde değerlendirmek lazım.

Yumurtayı saf yersem dokunuyor sanırım, çünkü kekte de vardı mesela ya da çorbada bir şey olmuyor ama kahvaltıda haşlayıp ya da omlet yaparsam o gece zor geçiyor. Biraz daha takip edicem ama bakalım.

Auralee doktorun tabiriyle sağ göz köşeden dönmüş,sadece sol gözde. Şaşırtıcı derecede görmede sorun yok dedi. Zamanla gelişebilme ihtimali varmış,şaşılık vs de..takip edilecek. İnşallah gelişmez,tıp gelişir de çare olur mercan gözlü kızıma
Bu arada senin kız da amma firtikmiş bizim köyde bemim kıza diyorlardı,bi koyduğum yerde durmuyor diye

Kızlar yaaa anal fissür yani makat yırtığı operasyonu geçirdim dün. Operasyon ani oldu yavrumu emzirdim operasyondan 3 saat sonra mecburen. Kakası yeşil yeşil,üşüttüğümden değildir sanmıyorum. İlaçlardan mıdır acaba? Doktor hiçbirinin bi yan etkisi yok dedi ama bilemedim. Bi de narkozu iki defa verdiler birinci kolay etki etmeyince.Gece fenalaştım bi serum daha yedim,midem de fenalarda. Sütüm de kalmadı sanırım. Tatlı şeylerden midem bulanıyor. Tatlı olmayan- tercihen tuzlu-süt artıran bişey var mı?

Saol canım huysuzluk devam ediyo biraz normal heralde bukadar hareket çok takmam böyle şeyleri ama pek bi pelte gibi aklıma takilmıstı

Banyodan sonra dikkat et canım en çok üşüttükleri zaman ben çok gece yatcaklarına yakın yıkamam uyuyan insan hep üşür ya örtmüyorumda sıcak diye hapşurup burun tıkanıklıgı yada akıntısi varsa hemen sf sık çek aparatla çokta yapcak bise yok ama burnunu boşaltımı boğaza inmesin olay belki bise yoktur ama şu 2 gün dikkat et bazen bikaçgün sonra yapıyo

Benziyomuş benim oğlana bizimki sadece yuvarlanıp deli deli dönüyo okadar :) tembel olacaklar heralde biraz bunlar neyse bunada şükür zamanla otururlar heralde

Bu arada kızlar benim oğlum bu gün çok uyudu uyandıktan sonra 2 saat geçti yine uyudu şimdi uyuyu böyle olması normal mi acaba?
Çok nadirde olsa bizimde bazı günler yyoğün uykulu geciyo mesela 2 gün önce gecede gündüzde çok iyi uyumuştu dün öğlen 1 kere 20 dk uyudu okadar ve 2.5 tan beri ayaktayıź şımdı ayagimda sallıyorum yeni daldı uyku çok düzensiz bizim

Dereotugeçmiş olsn

Eklentiler

• IMG_7522.JPG
    43,1 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_7523.JPG
    49,1 KB · Görüntüleme: 87
  • IMG_7524.JPG
    55,9 KB · Görüntüleme: 68
  • IMG_7525.JPG
    44,3 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_7526.JPG
    44,1 KB · Görüntüleme: 63
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…