2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305

Evet bunu bana araştırma hastanesinde bi prof söyledi. 6 ay dolmadan oturtma, 8 aylık olmadan ayakları üzerine bastırma dedi. Hatta yürüteç hoppala gibi şeyler de yasak dedi. Bilemedim ki her doktorun her konuda tutumları ayrı oluyor :/

Geçmiş olsun canım. Sütün gitmez merak etme. İyi düşün, iyi olsun. Teşekkür ederim bu arada listeler için. Bir de bu halinle onları yüklemeye uğraşmışsın. Allah razı olaun.

Maaşallah Süreyya prensese gözü için Allah şifa versin, öpüyorum ikinizi de :)

34beden geçmiş olsun cnm yoğurt çorbası yada tavuk çorbası süt yapar kendine getirir çabuk.
listeler için sağol benim doktorda iş yok alerjimiz olduğu halde bi bilgilendirme bile yapmadı öğün ve miktarlarla ilgili :\.

34beden canım geçmiş olsun sütün gitmez sadece stresten baskilanmistir sen emzirmeye devam et tatlıya dayanma su iç bol bol ki ilacın etkisi vücudundan çıksın listeler icinde teşekkür ederim

34beden canım çok geçmiş olsun. Bol bol su ve sıvı şeyler tüket. Sık sık emzir Sutun gitmez merak etme.
Sütüm gitti diye korkmadım da bişey yiyip içemedim 2 gün olan da istifra yüzünden gitmiştir , ne içeçcek bu kuzu diye panikledim. Yavaş yavaş yiyip içmeye başladım. Çok teşekkür ederim mavi

Maşallah bebeğine 8 aya kadar bebekleri ayaklarının üzerine bastırmak sakıncalı değil mi Bize doktor 6 ay dolmadan oturtmak ve 8 ay olmadan ayakları üzerine bastırmak yasak dedi de o yüzden sordum.
Doktor hiç karışmadı hareketlerine. 2 aylıkken elinden tuttuğumda ayağa kalkıyordu zaten. Sürekli kafayı öne atıp atıp kalkma çabaları vardı, ellerini tutunca asılıp kalkıyrdu. Biraz bebeğin hazır olduğunda yönlendirdiğini düşünüyorum ben. Yapabileceği şeyi kendileri çok güzel çözüp hareket ediyorlar. Zaten kendi ayağa kalkıyor ayağa kalkan çocuğu da alıp oturtmak olmaz ki artık. Bir de 8 ay geç geldi bana sanki. Herkes bastırıyo öncesinde. Ama muayene eden doktoru daha iyi bilir tabi.
Aynen, 6 ayda otursun ki ek gıda verirken boğulma riski olmasın.
Oyy alerjili de zor ya :/ Diş bizimkinde yok hala. Dişi çıkmadan yürüyecek galiba ay ne komik olur
Valla benim yeğenim baya kendi kendine oyalanırdı bebek öyle bişey sanardım benimki 2 dk durmaz
Oy maşallah ona :) Görmesinde sorun olmasın da diğeri nazarlık :) Firtik mi ilk kez duydum

Auralee bence de bebek kendi yönlendiriyor benim kızım da 2 aylıktan beri kalkıyor ayakta durmayı seviyor yattığı yerden de devamlı kalkmaya çalışırdı biz de kaldırırdık 3 aylıktı döndü şimdi alnını yere koyup poposunu kaldırarak ilerliyor her bebek farklı bebek sinyallerini verince anne destek olmalı bebeğe.la yapıyor kucağımızda bayılıyor hatta müzik duyduğu an zıplamaya başlıyor :)

Son düzenleme:
Neredeyse 1 ay oldu dis sıkıntısı baslayali. Disler cikti gorundu hala devam ediyor. Gececek diyorum gecmiyor. Ustune atak donemi eklendi galiba. Ya da artik buy edindi bu huysuzluklari uykusuzluklari

Yürüteç ve hoppalayı ben de kullanmayacağım açıkçası, zararlarını biliyorum ama iki elinden tuttuğumda hop diye ayaklarının üstüne dikiliveriyor, nasıl engelleyebilirim ki? Demek ki kas yapısı hazır, bebek hazır diye düşünüyorum ben.

34beden canım çok geçmiş olsun, güzel kızın emdikçe sütüne hiç bir şey olmaz sen merak etme onu. :)

Auralee belki ileride kendi kendine oyanayan bir çocuk olur kim bilir. Umut fakirin ekmeği :))

Bebeklerinizin kakası ne alemde? Benim kızım bir süredir katı kaka yapıyor. Ama her gün biraz da olsa yapıyordu. Ancak iki gündür çok zorlanıyor. Poposunun ucunda görüyorum ancak bir türlü ıkınıp onu dışarı çıkaramıyor. Ne yapabilirim acaba? Çok müdahele de etmek istemiyorum ama rahatlasın da istiyorum.

benim kiz da ellerinden tuttuğum gibi ayağa kalkıyor ve yere çok sağlam basıyor hatta babası koltuk altından tutup yere koyduğunda çok güzel adım atıyor ve ilerliyor (tabi bunu cok yapmiyoruz max 10sn kadar)bu arada iki gündür desteksiz oturuyor ama 5 dk sonrasi oyuncağa egiliyim derken yikiliyor

Ek gıdaya gectinizmi bol su ver ben suyu fazlalastırdım ve biraz şeftali armut rendesi vermeye basladım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…