2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kizlar gunaydun.Uzun suredir icimi kemiren bisey var.Bebegim hic
Sesli gulmuyor, sadece gulumsuyor :KK43: Kahkahalarla cigliklarla guluyor olmasi gerekmez mi?6 aylik oldu neredeyse....sizin bebislerin gulmesi nasil?
Kahkaha atıyo bağrıyo ama belki farklıdır tarzı peki ses çıkarma durumları nası sadece gülerkenmi sessiz

Kahkaha atıyo bağrıyo ama belki farklıdır tarzı peki ses çıkarma durumları nası sadece gülerkenmi sessiz
Ya tebessum eder gibi oluyo. Arada gulerken gıı fln diyo o kadar. Ama normalde konusur gibi seslee cikariyor zaman zaman. Bir de hickimseyi yabancilamiyo kim alirsa kucagina gidiyor. Bunlar bazen kafami kurcaliyor :KK43:

Bir sorum var.
Bebeklerimiz neredeyse 6 aylık olmak üzere. Gün içinde naısl aktiviteler yapıyorsunuz? Nasıl oyalıyorsunuz?

Ya tebessum eder gibi oluyo. Arada gulerken gıı fln diyo o kadar. Ama normalde konusur gibi seslee cikariyor zaman zaman. Bir de hickimseyi yabancilamiyo kim alirsa kucagina gidiyor. Bunlar bazen kafami kurcaliyor :KK43:
bizimkine daha yeni yeni yabancilamaya başladı özellikle erkekleri benim buyuk kızımda gulmezdi cok motor gelişimi güzelse bence takma mesela sesin geldiği yönüne bakıyorsa yüzüstü yatarken vücudunu kaldırabiliyorsa sağdan sola soldan sağa sirtvustundeyken yüz üstü dönüyorsa yerde oturttuğunda 5 sn kadar desteksiz oturabiliyorsa ellerini bir nesneyi almak için uzatabiliyorsa uzaktaki bu nesne için cabalayabiliyorsa bide sırt üstü yatarken boynunu kaldırmaya çalışıyorsa ellerinden tuttuğunda kendini kaldırmaya çalışıyorsa ...eğer bunları yapıp gulmuyorsa çocuğun yapısı öyle dee kafaya takma

Bence bi kaç ay daha beķle ve endişelenme her çocuk farklı benim ilk oğlum 3 aylıkken kazık gibi dimdik duruyodu çok hareketli bi bebekti bu mesela daha dik sürmüyo 5.5 aylık mesela iki kardeş arasında bile ap ayrı büyüdüler

Bir sorum var.
Bebeklerimiz neredeyse 6 aylık olmak üzere. Gün içinde naısl aktiviteler yapıyorsunuz? Nasıl oyalıyorsunuz?
Bu ara yere çift yorgan seriyorum büyük yuvarlaniyo istediği yere döne döne gidiyo biraz oturtuyoz bi pideye koyuyorum 5 dk duruyo ordan alıyorum 4moms a koyuyorum kucağa alòyoz ohooo beyefendi hiç kendi takılmiýo eline bisey asla veremiyorum oyalamasın diye nası sinirleniyo çığlık atıyo ağzına götürmek istiyo tam hakim olamiyo çıldırıyo abisi severdi bireylere baksın elinde oyalamasın bu deliriyo hiç bose vermiyorum aslında vermek derek değişik dokularda oyuncak bu ara oyalanmıyo hep mutsuz kucak ta gezcek illa

Kızlar verdiğiniz örnekler motor gelişimle ilgili sosyal gelişimle değil.İkisi farklı gelişim skalasıdır yani gülen bir bebek dönemeyebilir erken dönen bir bebek geç kahkaha atabilir birbiriyle ilişkili değiller birinin iyi olması diğerini bağlamaz.

Kizlar gunaydun.Uzun suredir icimi kemiren bisey var.Bebegim hic
Sesli gulmuyor, sadece gulumsuyor :KK43: Kahkahalarla cigliklarla guluyor olmasi gerekmez mi?6 aylik oldu neredeyse....sizin bebislerin gulmesi nasil?
Güldürmeye uğraşıyo musun? Kendi kendine kahkaha atmaz zaten mesela benim kızım göbeğinddn sürekli öpünce atıyor ya da yanaklarını devamlı öpünce falan.Ama kahkaha nadir bizde de daha çok gülümsüyor.Benimki de kimseyi yabancılamaz herkese gider kucağında gezdiren eğlendiren olsun beni 4-5 saat aramaz bile acıkmadığı sürece baştan beri sakınmadım kim istese verdim ona bağlıyorum ben.

bizimkine daha yeni yeni yabancilamaya başladı özellikle erkekleri benim buyuk kızımda gulmezdi cok motor gelişimi güzelse bence takma mesela sesin geldiği yönüne bakıyorsa yüzüstü yatarken vücudunu kaldırabiliyorsa sağdan sola soldan sağa sirtvustundeyken yüz üstü dönüyorsa yerde oturttuğunda 5 sn kadar desteksiz oturabiliyorsa ellerini bir nesneyi almak için uzatabiliyorsa uzaktaki bu nesne için cabalayabiliyorsa bide sırt üstü yatarken boynunu kaldırmaya çalışıyorsa ellerinden tuttuğunda kendini kaldırmaya çalışıyorsa ...eğer bunları yapıp gulmuyorsa çocuğun yapısı öyle dee kafaya takma
Dediğim gibi sosyal gelişim ve motor gelişim birbirinden farklıdır , yani çocuk dönüyor cisimler tutuyor diye sosyal gelişimini önemsememek olmaz.Denver gelişim skalası var orda bebeklerin yapmaları gerekenler var ay ay ne zamana kadar yapmaları gerekiyor şeklinde onda kaba motor ince motor diye bile ayrılıyor gelişimler.

Bir sorum var.
Ben kucakta oturtuyorum etrafı inceliyor evde birileri varsa güler ses verir onlarla konuşur yere ince yorgan seriyorum üstünde dönüyor silikon kek kalıbı veriyorum eline tantitoniden aldığım renk renk onları eğip büker dişini kaşır arada kırmızı balık dinletiyorum balkona çıkarıyorum.Hareketli bi kızım var açıkçası öyle eline kartı alıp anlatıp karşında seni dinleyen bir bebeğim yok ben de uğraşmıyorum.Dışarı çıkıyoruz geziyoruz arabasını pek sevmiyor kucak istiyor.Uyku sinyali verir vermez uyutuyorum.Uyumazsa çok huysuzlanıyor.Akşam 8 gibi yıkıyorum kremleyip giydiriyorum emzirip uyutuyorum bu rutine alıştı işim kolaylaştı.

Cok tesekkur ederim. Seninmi ne zaman dogdu? Saydilarindan yuzustunden geri sirtustune donme disinde hepsini yapiyo

Güldürmeye uğraşıyo musun? Kendi kendine kahkaha atmaz zaten mesela benim kızım göbeğinddn sürekli öpünce atıyor ya da yanaklarını devamlı öpünce falan.Ama kahkaha nadir bizde de daha çok gülümsüyor.Benimki de kimseyi yabancılamaz herkese gider kucağında gezdiren eğlendiren olsun beni 4-5 saat aramaz bile acıkmadığı sürece baştan beri sakınmadım kim istese verdim ona bağlıyorum ben.
Ugrasiyorum tabii ne saklabanliklar yapiyorum..bazen hafiften gulumsuyo ama sonra ne yapiyo bu yaa der gibi bakiyo :)

Cok tesekkur ederim. Seninmi ne zaman dogdu? Saydilarindan yuzustunden geri sirtustune donme disinde hepsini yapiyo
10 mart dogumlu bizimkine onu beceremiyor dedigimbgibi benim buyukte çok gulen bi bebek değildi sonra sonra bi acildi kabak çiçeği gibi sen konuş onunla bol bol güldürmeye calis eğer için rahat etmiyorsada 6.ay kontrolunde dr la konusursun

10 mart dogumlu bizimkine onu beceremiyor dedigimbgibi benim buyukte çok gulen bi bebek değildi sonra sonra bi acildi kabak çiçeği gibi sen konuş onunla bol bol güldürmeye calis eğer için rahat etmiyorsada 6.ay kontrolunde dr la konusursun
Evet, dr randevusunu bekliyorum heycanla. Ben de pek gulmezmisim annem oyle diyo. Umarim normaldir

Canım babasına falan atıyor mu kahkaha? Bazı bebekler öyle oluyor çünkü, herkese kahkaha atmayabiliyorlar :) bu arada benim oğlum da yabancılamaz hiç, herkese gider sadece pek konuşmaz, sessiz kalır. Tanıdıktan sonra benimser. Herkese veriyordum ben sakınmıyordum, bunu da ona bağlıyorum açıkçası.

Canim babasini gorunce heycanlaniyo guluyo ama ses cikmiyo, oyle sevinc cigliklari kahkahalar yok. Biz de neredeyse hic yalniz kalamadik kuzumla surekli yatili birileri var evde ondan galiba yabancilamiyor.surekli kucaktan kucaga geziyor.

Canim babasini gorunce heycanlaniyo guluyo ama ses cikmiyo, oyle sevinc cigliklari kahkahalar yok. Biz de neredeyse hic yalniz kalamadik kuzumla surekli yatili birileri var evde ondan galiba yabancilamiyor.surekli kucaktan kucaga geziyor.

Daha iyi boşver, insan sevsin yoksa ileride çok zorlanırsın ona takılma :) kahkaha da burda Y yesilagac44 'ün dediği gibi sosyal iletişimle ilgili. Benimkini banyodan önce soyup mesela aynanın karşısına geçip gıdıklıyorum bayılıyorum. Neye kahkaha attıklarını bilemiyorsun cidden, bazen normal konuşurken de atabiliyor ama ayna karşısına geçip dene bence, sevebilir :)

Auralee Auralee canım rabbim kolaylık versin eşinede anlayış erkekler çocuk bakımı konusunda anneler kadar özverili olamıyorlar(bazıları istisna)biz doğuştan yatkınız onlar sonradan öğreniyorlar bi erkekten bazen bişey beklemek deveye hendek atlatmaktan daha zor yapmayan yapmıyor varsın bi utuyu 3 günde yap çamaşıri 3 günde ortalıktan kaldir ev dağınık kalsın ama sen sağlığından sinirlerinden olma bu hem sana hemde ilerde bebeğine zarar olarak geri döner hiç kimseye bişey olmaz olan sana olur bizde ne evrelerden gectik depresyon hapları mide haplari baktim ki ben kotu oluyorum herşeyi oluruna bıraktım kısacası boş verdim şu an salonum çamaşır hane adam soyleniyor duymuyorum önce bebeğim gelir
Ya bak ben de öyle yapıyordum laf yedim ya orda benim devreler yandı. Ama işte öyle bi kırılmışım ki ne yapsan gitmiyor. Bir şey yokmuş gibi davranmaya çalışıyorum tartışacak halim kalmadı. Baya göz ardı ediyorum patladı mı fena patlayacak ama hadi bakalım.
Benimki baya ağır yahu, daha yeni dönüyor tam tur düşün. Erkek tembelliği var bizimkinde :)) bazı erkeklerde özür dileyemez, bir kahve yapar işte :) geç düşüyor anacım, gerçekten geç düşüyor jeton. Pişman oluyorlar ama yok sen yaşadığını yaşamış oluyorsun çoktan ama fıtraten mi bilmem şu çabuk gönlümüz alınıyor ya, onları da o kurtarıyor işte haberleri yok :KK70:

I isimx canım bu arada çok geçmiş olsun, bir an önce şifa bulsun inşaallah yavrun.
Erkek çocukları ağır abi takılıyor ya :)) Bizimki de bence ağırdan alsa hiç fena olmayacak. Baya koltuk tepelerine çıkıp geziyor ağzım açık izliyorum. Birden bire oldu bu bir de. Yani emekliyordu, bir gün tutunmaya çalıştığını gördm, diğer gün kalkıyordu ayağa. Adapte olamadım. Her şeyi oyuncak yaptı, alıyor koltuktan kumandayı oturuyor yere hoop ağıza. Bir de sürekli ayaklarımın dibinde bana tırmanıyo civciv ya nasıl gülüyorum :)) Dibimden ayrılmıyo :KK70:
Kızlar, sonunda biz de adamakıllı bi kontrol ettirdik yavrumu. Doktordan öğrendiklerimi not edeyim de belki birilerinin işine yarar. Bu arada doktorun adı da Süreyya imiş. Balımı sevmekten muayeneyi uzattı da uzattı:)
Şöyle ki; ek gıdayı 6.aydan önce kesinlikle önermediğini söyledi. Verdiğimiz gıdaları sindirecek enzim yok midede,alerji yapar dedi. Tattırma ya da yedirmw farketmez ha bi damla gitmiş midesine ha bi kaşık,neticede midenin sindiremeyeceği bişey dedi. 6.aydan sonra başlamam kaydıyla bi tablo verdi,isteyen olursa foto çekip ekleyeyim buraya.
Demirine baktı burada. Onun için de dedi ki 4.aya kadar anne karnında olanla idare eder,4.aydan sonra düşüşe geçer 6.ayda sıfırlanır. Bizim tam sınırdaymış. Her ay, ay rakamına göre damlayı artır dedi demir için. Mesela bu ay 5 damla gelecek ay 6 damla şeklinde.
Karın ultrasonu çekildi,her yıl tekrarlamamı önerdi. Allah korusun kanser falan olursa erken teşhis-tedavi için.
Herşeyi yolunda yavrumun çok şükür. Sol gözüne kolobom teşhisi konulmuştu. Tıpta tedavisi olmayan bişeymiş. İnşallah tıp gelişir de çare olur yavrumun gözüne.
Bi de bugün emzirme odasında 5 günlük bi bebek gördüm poposunun yanında bi delik daha varmış. Bi akrabalarının da o şekildeymiş,iki yerden de kaka çıkıyormuş. Ne kadar değişik dertler var. Allah şifa versin o bebeğe de inşallah.
Bi de hastanede 15 aylık bebek gördük biz ona diyoruz "aaaa ne güzel maşallah kocaman" diye bizimkinden küçükler de bize diyor "ooo maşallah sizinki kocaman olmuş diye:)))
Geçmiş olsun nasıl bi rahatsızlıkmış o gözdeki ?

X