2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Yoğurt şeklinde veriliyor keçi ve inek sütü direk sütü tavsiye etmiyorlar 1 yaşından önce cnm. Kolay aslında bizim bıcıra herşey dokunuyor diye zor. yoğurt ve meyve en hazır ve kolay yiyecek muhallebi de kolay sebze çorbası piştiği püre yapıldığı için biraz vakit alıyor hepsi bu halledersin kolayca. Mesela hastaneye giderken pirinç unu ve meyve almıştım yanıma toplu taşıma da uzun sürecekti emziremediğim için çok kolay oldu. Ek gıdayla çok daha rahat oluyo instagramda tarifler çoook çeşitli bende oradan takip ediyorum yiyemiyoruz orası ayrı

Kızlarrrrrr nerelerdesiniz bayram hazırlığı başlamış anlaşılan birşey soracaktım önemli ama unuttum
Aklıma gelince artık sorarım. Geçen bayram baklava yiyemediğim için hazır aldırdım bu bayram kadayıf yapayım en iyisi temizlikler başladımı bittimi ben yavaş yavaş yapıyorum arefede büyük temizlik var

Kolay gelsin canım. Bende ufaktan başladım temizliğe tabiki evdeki bebişle zor oluyor

Temizliği yapabiliyor musunuz ya? Ben temizlikte çok zorlanıyorum. Kızı bırakamıyorum, pusete koyup yanıma alsam bir yerde huysuzlanıyor. Hiç içime sinmiyor temizlik

Ben de bugün şeftali tattırarak başladım Ss35 yoğurt asidik bi gıda old için çekinirim sanırım onu vermeye. Şimdilik tattırayım. Elma suyu ve sebze çorbasıyla açılışı yaparım sanırım. Sonrası Allah kerim.
LifeandFeel sana temizlikte başarılar life. Ben haftaya yeniden yeni bir düzen kurmak üzere göç edicem yine. Tencere tava ihtiyacım var bu arada,tavsiye edeceğiniz bi ürün varsa bana bi öneride bulunun lütfen

Valla ben bayram falan bişey anlamıyorum ailem izmirde normalde giderim hep ama çocuklarla zor olcak seneye kısmetse artık temizlik olayı da persembeleri yaptırıyorum zaten ev iyi bayram haftasında perşembe yapılır bi o gün temiz oluyo zaten :)) gene ellerimden öpecek temizlik tatlı da geçen bayram şekerpare yapmıştım sarma kavurma falan yaptım dolapta dursun diye bide patatesli kıymalı börek yapmıştım ama artık zor huysuz bu aralar okadar çeşit yapamam belki hazır alırım

Kolay gelsin canım. Bende ufaktan başladım temizliğe tabiki evdeki bebişle zor oluyor
aynenn birde benimki ayakta uyuyor iş yapamıyorum uyanınca onunlamı ilgileneyim ev işimi yapayım şaşırıyorum hızlı çekimde yaşıyorum cidden :).

Temizliği yapabiliyor musunuz ya? Ben temizlikte çok zorlanıyorum. Kızı bırakamıyorum, pusete koyup yanıma alsam bir yerde huysuzlanıyor. Hiç içime sinmiyor temizlik
Ben dolap içlerine bayadır girişmiştim tertemiz oldu balkonları eşim yıkıyıcak banyoyu ben gerisini kadın halledicek duvar cam kapı vs ona kaldı :)
ay çok sağol pekte yaptığım söylenemez sadece dolap içlerine yaptım gerisi arefe günü kadın yapıcak. Tencere ben çeyizde aldığım shcefer kullanıyorum yemekler lezzetli oluyor sapları filan hepsi yandıno yönü kötü bi fırsat bulsam bende almak istiyorum korkmaz çelikte çok iyi granit filan sorarsan inan hiçbir bilgim yok teflon kullanmıyoruz kanserojen diye :) inşAllah düzenini kurar rahat edersin çocukla epey zorlandın varmı insanın yurdu gibisi iyiki döndünüz. Bebişe de afiyet olsun zaten 6 aya kadar hepsi tadımlık oluyor günlük vereceğin ek gıda 1 çay bardağını geçmemeli 6. Aydan sonra yoğurt çorba meyve hepsini öğün yaparsın.
sende gurbetçisin benim gibi ailen gelir belki bu senede :). Offf sende dökdütürüyorsun desene olsun varsın bu senede hazır olsun napalım yani bende geçen kurban baklava açmıştım sarma pilav kavurma üzüm aşı sütlaç yapmıştım ama ramazanda bi baklava bi şeker aldık hepsi o bu bayramda bi pilav kavurma birde kadayıf o kadar napayım gece vaktim var benim aslında oğluş 9 da dalıyo iyice yapsam yaparım ama süt sağlam lazım uğramam benden bu kadar artık yaptım yaptım yaranamadım birazda hazır olsun

Teşekkürler tesstess sen napıyosun? Nasıl gidiyor iki kuzuyla? Sen de başladın galiba ek guda olayına,nasıl gidiyor sizde?

sağol canım.deniz de iyi teyzesi.6.ay bitti.alerjisi var yazmıştım buraya da.o nedenle farklı gidiyoruz biraz.5 aylığı biraz geçmişken elmayla başladım.arada şeftali de verdim.cam rendede rendeledim.yaklaşık 10 gündür çorba veriyorum.patates, kabak, havuç ve ıspanağa aynı anda başladım.alerjen değilmiş bunlar.blenderden geçirdim ve kızcem bayılıyor.önce meyve yiyen sebze yemez diyen var ama ben 2 çocuğumda da elmayla başladım.su da içtiği kadar veriyorum.yoğurt yok şimdilik.yakında et suyuna da başlıycam.çocuk doktoru ver dedi ama prof un muayenesini bekliyorum.o derse başlarım.senin minnakın iyidir inşallah.toparladı mı biraz daha?

Ben hiç sabahtan akşama yavrumla başbaşa kalmadım,hep annem ya da eşim yemek-temizlik olayını hallettiler. Size hayran hayran bakınıyorum hep burdan,maşallahınız var
Ben yeni düzenimi Almanya'da kuruyorum life. İş başı yapıcam üstelik 2 hafta sonra. Yavrumu da bulursam bakıcıya emanet edicem. Haftaya zorum zorum zorlanmak üzere yola çıkıyorum. yine yeniden. Allah yardımcım olsun artık
Korkmaz çeliklerim var, graniti de ordan bakabilirim. Esse yi çok beğeniyordum ben ama o da iflas etmiş sanırım. İnşallah bulurum bişeyler,bakalım

Oooo maşallah 6. Ay bitmiş ben uzun süredir buraya pek bakınamadım,yollardaydım,hattım netim yoktu falan o yüzden bilemedim. Alerji ciddi bişey değildir umarım.
Sizin güzel güzel gidiyor anlaşılan ek gıda olayı,zaten öncesi olunca deneyim olarak çok sıkıntı yaşamazsın
Benim minnak iyi çok şükür. 6 kiloyu geçti

Arkadaşlar kızıma sebze ve meyve püresi vermeye başladım az az.yaptigimiz sebze püresini bir sonraki gün de verebilir miyiz?yoğurtlu nasıl mayaliyorsunuz?
Sütü kaynat iyice ılıt elini sokabilen kadar serçe parmağınla tut
Amaan daha ne çocuklusun bize gelen gidende pek olmuyo bizde gitmiyoz açıkcasi biraz dışarda oturuyoruz ama ben bayrama önem veriyorum çocuklarımıza öyle yetiştirmek istiyorum eşım pek takmaz sıradan bi gun gibidir ben ailemin yanina gittimmi bayramı anlıyorum yoksa normal gün geciyo ama kahvaltı ve yemeklere o gün özen gösteririm eşimde aĺışıyo bence iş kadıñda bitiyo çocuk ne görürse onu yapiyo

Yaa oğlum ateşlendi abisi 2 gündür ateşliydi javuzda üşüdü ama hiç hapşırıp mikrop yaymadı bugün o iyileşti şükür bu başladı abideni kaptı agzının ici çok sıcak dişmi anlamadım 38.5 oldu ilk 37.3 tü vermedim zaten ateş ölçerse gülen yüz vardı ama emzirirken az kafa sıcak geldi koluma şımdı artmış 1 çay kaşığı calpol verdim insallah çok çıkmaz gözlerim kan çanağı zaten iykusuzluktan büyüğe baktım uyumadım bugün nası geçecek bilmiyorum

Z Zeynebim17 yarım kaldı tam sana yazarken göndermiş tel serçe parmağını doğcak kadar sıcağa yakın ılık olcak 1 lt süte 1 yemek kaşığı yoğurt köy tel çırpıcıyla karıştır kaplarına paylaştır ağızlarını kapat havlu sar 3 yada 4 saat dışarda sonra dolapta mayalandır 1 gün sonra tüketebilirsin

Masallah size cok guzl sebze corbasini sevmesi nasil yapiyorsun bn pek pure gibi verneye calisiyirum herjes iyke diyir cevrende ama oguruyir daha erken gibi gekiyir bana corba gibi mi vermeliym acaba

Cok gecmis olsun kiyamam mevsim gecisi tam bi anda cok serinledi o da olabilir

Arkadaslar bnm el bileklerim cok fenaa bazen kizimi yatagina bile kaldiramiyirum hangi dr a gitneliyim sizdede oyle agri var mi

Selamm nasılsınız kızlar herkes iyi mi? Çok seyrek uğrayabiliyorum ne yazık ki, git gide sorumluluk artıyor. 6 ay bitti ek gıda serüveni beni çok gerdi. Tatile git eve gel evi toparla, keşke erkek olsaymışım diyorum çok sıkıldım artık. Çıkmazda gibi hissediyorum, sonsuza kadar böyle mi olucam artık :/ hiç destek göremiyorum galiba depresyona giricem. Kızımı çok seviyorum onunla zaman geçirmek çok güzel ama diğer sorumluluklar bıktırıyor. En kötüsü yalnız olmak. Anksiyete problemim de yeniden başladı :/

çok geçmiş olsun canım.yap kahveni şimdiden.ateş şakaya gelmez.yarın bi doktor görse keşke.

Masallah size cok guzl sebze corbasini sevmesi nasil yapiyorsun bn pek pure gibi verneye calisiyirum herjes iyke diyir cevrende ama oguruyir daha erken gibi gekiyir bana corba gibi mi vermeliym acaba

seninki ne kadar bilmiyorum ama 6 bitti bizim....ben katı veriyorum püreyi.yanıma da biraz sebze suyu koyuyorum.püre halinde yemezse yemeğin suyuyla sulandırıyorum biraz.şapur şupur yiyor kızım.

sakinleş ve alış canım.3 yaşına kadar tetikte olucaz, sonrası ohhh mis.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…