2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Canım hem kıyaslamamak lazım zihnimizden atmamız lazım demişsin hem sen kendin alttaki mesajda oğlunun döndüğünü falan yazmışsın....
sana muhalefet için yazmadım fikrimi SENİNLE ve diğer arkadaşlarla paylaşmak istedim kimse ne kendini nede bebeğin i üzmesin diye senin öyle bir kaygın olmadığını biliyorum. Oğlumun yaptıklarınıda dikkat edersen kıyaslama için değil arkadaşla bebeğimizin benzediğini söylemek için yazdım daha öncede yaptıklarını paylaştım ama birgün olsun bebeğim daha şunu yapmadı niye yapmıyor diye yazmadım. Sen yanlış anladın ya neyse.

Canım bir zamanlar kasılmaydı doğumdu emmeydi bunları konuştuk şimdi büyüdüler artık da dönme emekleme ek gıda vs konuşulacak.Bu gayet doğal bir süreç.Sen niye benim yazdığıma kıyaslamayın falan dedin anlamadım açıkçası.Genele söylediysen de mesajımı alıntılamadan yapabilirdin.Amacım bebekleri kıyaslamak değil zaten.Fakat birbirimizle karşılaştırarak gelişim olarak normal süreçteler mi bunu anlayabiliriz ben bunda bi mahsur görmüyorum.Her bebek farklı tabiki bunu baştan beri diyoruz zaten.

Erkek mıydı diğer bebek erkekler hırçın oluyo zaten ve sanırım biraz daha hareketli oluyorlar amaan sonuçta kısmetse hepsi eşıtlencek bi kaç aylık fark atabilip bebekler ama sonuç hep aynı :)
Evet erkek:) ben de erkek ve zayıf ince bi çocuk ona bağladım artık napıyım :)
Eşim de diyo ağır başlı kızım benim :) aynen önemli olan sağlıklı olması

Kızlar meyve suyunu kaynatıp mı vermeliyim yoksa direk sıkıp süzüpmü sanki kaynatsam gazı gider gibi geldi bilemedim ki
Birde sebze çorbası içmiyo seçiyo sıpaaaa ne yapmalı buna?
Birde doğal harnup pekmezi katsam muhallebisine birşey olurmu yoksa meyve mi katsam.
Birde yoğurdu çorba yapsam (keçi yoğurdu yiyor oğluşum) olurmu hafif unla filan :)

Has bide yaptığım çorbaları öğünlükmü vermeliyim yoksa 1 gün boyunca taze dururmu öğlen yaptığımı akşam yedirebilirmiyim

Arkadaslar yazamadim bayadir biz 6 ayi doldurduk sukur yarin asi olacak umarim ates yapmaz yanliz olacagim
Kati gidaya biz 2 hafta once baslamistik ama kizim surekli aldigini kustu cikardi bnde 1 hafta ara verdim simdi 5 gundur cok sukur yiyiyor bizim kati gida desneyemimiz su sekilde oldu 3 gun sabah cam rendede rendelenmis armut ekma seftali den birini secip veriyorusn 4 gun 2. Ogun olarak yogurt ekliyoruz 7 gunde sebze corbasi ama cok sivi olmamamali . Doktorumuza dedim ki meyme ike baslayan sonra diger seykeri yemiyor diye o cok uzun sure meyve verenle icin gecerli dedi 2 ay meyve veriyorlarmis mesela tu meyveleri deniyirlarmis o dogru degil dedi. Bu cok idael dedi. Birde arkadaslar ilk denemede 1 cay kasigi 2 cay kasigi derken artirmak gerekiyor bn suan 7 8 cay kasigi veriyorum yogurduda guzelce yiyor

Birde arkadasimjnin ogku suan 20 aykik gariplik farketmis dr a gitmisler megersem algilari cok acik bir bebekmis ve annesi tv telefon tablete oyalanmasi ici vermis ara ara algisi cok acik bebeklerde tv tblet tl cok ama cok zararkiymis yanlizlik sendromuna giriyormus..annesi surekli konus bebeginle demis 3 seyi cikarin hayarinizdan demis cok fazla oyuncak almayin demis cocuk yasitlariyla oynamasi ok onmliymis.. birde konusurken ebeklerle annecim annecim deyip anlatmakdamsa isminj siylemek lazimmis isminin farkinda olmasi tanimasi icin

Canm sizin nasil hidiyor ek gida alerji ve meme reddi vardi o sebebden erkene almistin diye hatirkiuorum. Meyve suyu degilde cam rendede rendeleuik veriuorum bn ama seninki daha kucukse

N biberonda su vermuyorun kasikla veriyirum heo yavastan bardaga gececek diye biberonu hic devreye sokmadim ama dogru mu yapiyorum

Ek gidada maksat bebegin yutma cigneme puture alismasiymks suan icin yoksa annneden gene beskeniyormus yuzde 80
Seftali lekesini nasik cikaracagiz kiyafetlerden mesela hic bi fikrim yok

N biberonda su vermuyorun kasikla veriyirum heo yavastan bardaga gececek diye biberonu hic devreye sokmadim ama dogru mu yapiyorum
Bende kaşıkla veriyorum suyu emme problemi yüzünden. Bizde sadece kulak burun gözde kaşıntı ve öksürük hapşırık kaldı huzursuz oluyo bazen ama aç kalmasından iyidir. Bir şekilde oyalıyorum ayakta uyuyor hep vs. Kolay değil ama zor da değil zorları gördükten sonra kartal bebek olsun o İngiltere de olan bahtsız yavru olsun.
Ben gaz yapar korkusu yüzünden az bi kaynatsam mı dedim ki bugün yaptım kayısı ve kara dut çok güzel oldu pirinç ununa katıp yedirdim. Şimdi keçi yoğurdu veriyorum kabaklı ince irmikli çorba pirinçunu meyve veriyorum püre verdim sanki gaz yaptı bugün suyunu yaptım verdim

Canım ben büyük oğluma açken veriyorum sebze çorbasını ve püresi ni meyvesinide ben cam renreddeden gecirip veriyodum kaynatmadım çorba yoğurtlu pirinçli yayla çorbası yapıyordum buz kalıplarına kaynattığım incillerin suyunu koyuyorum difrize atıyodum çorbalarına 1 tane bulyon gibi bi küp atıyordum formül mama yada anne sütü ile ezilmiş muz bisküvi veriyorum bisküvilerini kendim yapıyordum pekmezli ev cicibesi kahvaltısında koyuyordum

Ek gidada maksat bebegin yutma cigneme puture alismasiymks suan icin yoksa annneden gene beskeniyormus yuzde 80
Bizimki tabağı görünc
Benim ki çok güzel yutuyo cnm MaşAllah tabağı görünce çıldırıyo :). Leke hakkında hiçbir fikrim yok makinada 60 da önyıkamalı çıkar belki ama kıyafette hal kalmaz :)

Kızlar yaaa off kızımın kulak arkasında kuru açık kahve rengi bişe çıkmış diğer kulağında da belli belirsiz var.alerji olmaz herhalde şu saatte alerji olunca nasıl oluyo bilen duyan yazsın

Kan damlası karın ağrısı yapıyo acayip ferrum hausman başka damlata geçmek istiyorum ağlayıp duruyor gün boyu

Amway ın leke çıkarıcı spreyi var pazarlara bile geliyo artık yıkamadan önce sık at hem beyaz hem renkli için her lekeyi çıkarıyor.

Cnm alerji belirtisi bu saydığın 2 şey kan ilacı yapmış anlaşılan başka bi arkadaşın da bebeğine yapmıştı. Ağlama varsa ilacı kes bi bak iyi.olucakmı iyi.olursa doktoruna konuşup kesersinn şimdi diğer alerjileride tetiklemesin sonra bizim gibi uğraşmak zorunda kalma ama yakında aşı olduysan aşıda yan etki olarak alerji yapıyor bilgin olsun öptüö kuzucuğu

Aşı olmadık Sabah veriyorum damlayı bir de 2 ye bölüyorum 4 de sustu ağlaması.aman bir de onla upraşmayım Allah korusun

Aşı olmadık Sabah veriyorum damlayı bir de 2 ye bölüyorum 4 de sustu ağlaması.aman bir de onla upraşmayım Allah korusun
Ayyy Allah korusun inşallah birşey yoktur ilaca alerjik tepki vermesi normal. Bizim doktor verdiğin gıdalar ağlama yaparsa hemen kesiceksin dedi huzursuzluk önemli değil dedi. Seninki de ağlıyor doktorunla konuşma imkânın varsa bi konuş. Diyet ve ek gıda zamanı çok zor oluyor alerjiyle. Bazı bebeklerded sadce ilaç alerjisi oluyo

Önlük kullanın ek gıda döneminde iyi oluyo ben bizim çamaşırlarla yıkıyorum ben artık çamaşırları ayırmak vaktim yok malesef bi sorunda olmadı istersen normal deterjanla yıka ekstra durularsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…