2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Bizimki sabah 7-7.30 civarı bi uyanıp kendi kendine oynuyor yatakta, sıkılınca önce beni sonra üzerimden atlayıp eşimi uyandırıyor. Oyun oynuyoruz emzirip uyutuyorum 9.30-10 gibi tekrar uyanıyor. Emziriyorum oyun oynuyoruz, halısına bırakıyorum oyuncaklarıyla takılıyor, o oyuncaktan diğerine gidiyor, o arada kendime atıştırmalık kahvaltı yapıyorum ama döndüğümde yerinde olmayabiliyor :emir_bebek: 11 civarı uyuyor uyandığında dışarı çıkıyoruz, etrafı anlatıyorum, yorulunca eve geliyoruz. Bazen parka götürüyorum kucağımda sallanıyor seviyor salıncağı :) Evde yine karnını doyuruyorum istyorsa tek oynuyor istemezse beraber oynuyoruz. İngilizce şarkılar var, onların videolarını açıyorum, ama zorda kalmazsam izletmiyorum kendim söylüyorum hareketleri göstererek mümkünse. Çok eğleniyor o zaman :) Akşam eşim gelince ona bırakıp yemek hazırlıyorum, yemeğimizi yiyip kuzuyu yıkıyoruz 8.30-9 gibi. Sonra da uykuya :) 9-10 civarı dalmış oluyor, en geç 11 o da çok nadir. Gece 1 kez emmek için uyanıyor. Sabaha karşı da yatağında çok mıkırdandığından yanıma alıyorum, uyuyamıyor yoksa.

Yapmadığı fırlamalık yok herhalde, aşırı hareketli. Tam olarak emeklemeye çok yakın. İstediği her yere gidiyor çift el atıp çift ayak iteleyerek. Elleri ve dizleri üzerinde durup ileri geri atıyor kendini. Elleri ve ayakları üzerinde durup o hareketi yapıyor bazen. Emekleme pozisyonundan oturmaya geçmeye çalışıp yuvarlanıyor. Her türlü dönüyor. Altını değiştirmek çok zor durmuyor çünkü kaçıyor. Ayakları tutup yalıyor :KK70: Deli gibi zıplıyor :KK70: Ellerinden tutunca yürüyor, onu bayadır yapıyo ama. Aynada kendini görünce heyecanlanıyor sesini tanımak için değişik tonlarda çığlıklar atıyor. Kahkahalar atıyor. Objeleri kavrıyor el değiştirebiliyor. Beni görünce gözleri parlayarak gülüyor, yüzümü elleriyle tutuyor ki buna bayılıyorum :) Her şeyi yapıyor da bi şu emziği tutmayı beceremedi :işsiz:
Maşallah bebişine.Bizimki de emekleme hariç hepsini yapıyor bizimki daha çok sürünerek yer değiştiriyor.Obje değiştirmeyi yapıyor mu emin değilim.Yüzümü cırtıyor mıncıklıyor daha çok :))

Kızlar oğlum uykudayken sürekli yüzünü gözünü kaşımaya çalışıyor ve bu uykudayken uyanmasına sebep oluyor. Sizin de bebişlerde böyle olan var mı? Bu arada bu gün tam 4 aylık olduk:)
Canım uyanırken yapıyorlar bütün bebekler ya da uykusu geldiğinde benimki de öyle. Yani kasinmasi uyandırmıyor. Uyanmak ıstediği zaman kasiniyor :KK66:

Kızlar bebeğim yüz üstü yatirinca kollariyla kendini kafasını tam kaldırıp dik tutamıyor. Bugün yastık la destek alsın dedik. O şekilde kafasını rahatça kaldırdı. Yapamıyor diye uzuluyordum

gelsene gelsene kilo alımı mı tek problem. Eğer öyleyse mamaya başlamak için sebep değil ki o. Kızım da 3. Aydan 4. Aya 250 gr aldı. İdrar tahlili bakıldı ondan az almış olabilir dedi, o da ben takılmasam kiloya takmayacaktı bile. Sadece anne sütüne devam 6 bitince ek gıda dedi. Sonraki ay mesela 500 gr aldı. Çok mühim değil başka sorunu olmadıkça.
Aile hekimine gittik bi hafta sonra 700!gr almış :) nası bi tartıysa artık baş çevresi de yanlış ölçmüş yani büyümüş kızım.
Bebişine maşallah nenzaman dopmuştuhatırkayamadım baya hareketli :)))

canım bizim ara ara hala akıyor bu ara gözümüz enfeksiyon oldu tekrar damlaya başladık masajı bende düzenli yapmıyorum hele bu ara hiç yapmıyorum benim tahminim kızımın sağ gözü akıyor ya sağ burun deligi tıkalı olunca gözü akmaya başlıyor bugün burnu açık ve akmıyor gozu
Bşzimki de akmaya başladı dopduğundan beri 3.göz enf.masaj yapıyorum geçiyor tam açıldı gözğ derken tekrar oluyor.sağ göz olunca sola da geçiyor ikisi de çapaklanıyor

Arkadşlar bayıldım iyi fikir bir günü anlatmak ama mart annesi olmayanlar var kafa karışıklığı olmasın her bebek farklıdır ama doğum tarihini de yazın bence bebeklere yüklenmeyelim sonra :))))

Kızlarrrrr oğlum çok agresif ve aglak bugünlerde.. Acaba doymuyomu hep emmek istiyo ama fazla emmiyo ne bulsa agzına götürüyo. Bubay 450gram aldı az mı acaba sadece anne sütü veriyorum

O zaman bende deneyeyim 8.ayına girdiğinde domatesi, zaten yoğurdu denemiş oluruz bir sıkıntı yaşamaz inşaallah da yediririm. Yoksa alırım artık hazır napayım :)

Öyle aslında doğru diyorsun da, doktorların tutumları canımı sıkıyor. Sağlıklı bebek işte daha ne istiyorsunuz diyesim geliyor :)

Demelisin bence :)

Maşallah dönmeye başlamışlar benimki yan döndürüyor kendini.henüz sırt üstü dönme yok

ben öğretmeye çalışıyorum.döndürdüğümde kafasını tutuyor oyuncağa uzanmaya çalışıyor.elleriyle yeri kaşır gibi yapıyor.bacaklarıyla itmeye çalılıyor.gün bıyu spor yaptırıp şarkı söyleriz.elinden tutup basını dik kaldırır hatta bazen ağaya da kaldırıyorum
üzerine eğilip bakınca saçlarımı tutuyor.oyun halısı oyuncaklarını tutuyor tekmeliyor konuşup gğlüyor.genelde güleç yüzlü kızım.kahkaha atar güler beni görünce atılıyor.buara yanından gidince ağlamaya başladı.babasını görünce heyecanlanıyor.yediğim şeylere bakıyor.su içerken çok dikkatli izliyor.camdan dışarıyı iLetiyorum bayılıyor sesler çıkarıyor.gezmeye bayılır.ana kucağına oturunca bekliyor.
1 saat oyalanır sonra uyur 40 dk uyur hiç şaşmaz.
Gece en gazla 3 kere kalkar.
Uyanınca ağlamaz elini emer 2 el birden bazen :)
Uyutmaya gelince emziririm uyur yatağına koyarım ya da emmesse daha önce emdiği için huysuzlanır yatağına koyar piş piş derim uyur uyumakta zorlanırsa saç k mak.sesi açarım.

Bşzimki de akmaya başladı dopduğundan beri 3.göz enf.masaj yapıyorum geçiyor tam açıldı gözğ derken tekrar oluyor.sağ göz olunca sola da geçiyor ikisi de çapaklanıyor
bizim hep tek gözü akiyordu enfeksiyonda çapaktan değildi gözünün içi kanlaniyordu damlaya başlayınca geçti kanlanma

Kızlarrrrr oğlum çok agresif ve aglak bugünlerde.. Acaba doymuyomu hep emmek istiyo ama fazla emmiyo ne bulsa agzına götürüyo. Bubay 450gram aldı az mı acaba sadece anne sütü veriyorum
Nerelerdesin cnm bu aralar hepimizin öyle aldı etrafı keşiften doğru dürüst emmiyorlar eee bide hareketlenince. Bezleri her zamanki gibiyse sıkıntı etme. Sağıp bir kere emzirdikten sonra içir eğer değişirse açtır yok aynıysa aç değildir

Maşallah dönmeye başlamışlar benimki yan döndürüyor kendini.henüz sırt üstü dönme yok

ben öğretmeye çalışıyorum.döndürdüğümde kafasını tutuyor oyuncağa uzanmaya çalışıyor.elleriyle yeri kaşır gibi yapıyor.bacaklarıyla itmeye çalılıyor.gün bıyu spor yaptırıp şarkı söyleriz.elinden tutup basını dik kaldırır hatta bazen ağaya da kaldırıyorum
üzerine eğilip bakınca saçlarımı tutuyor.oyun halısı oyuncaklarını tutuyor tekmeliyor konuşup gğlüyor.genelde güleç yüzlü kızım.kahkaha atar güler beni görünce atılıyor.buara yanından gidince ağlamaya başladı.babasını görünce heyecanlanıyor.yediğim şeylere bakıyor.su içerken çok dikkatli izliyor.camdan dışarıyı iLetiyorum bayılıyor sesler çıkarıyor.gezmeye bayılır.ana kucağına oturunca bekliyor.
1 saat oyalanır sonra uyur 40 dk uyur hiç şaşmaz.
Gece en gazla 3 kere kalkar.
Uyanınca ağlamaz elini emer 2 el birden bazen :)
Uyutmaya gelince emziririm uyur yatağına koyarım ya da emmesse daha önce emdiği için huysuzlanır yatağına koyar piş piş derim uyur uyumakta zorlanırsa saç k mak.sesi açarım.
MaşAllah kızına ya bugünlere de geldik çok şükür :))

IMG_2846.JPG
kızlar besin alerjili bebeklerinizin kızarıklıkları şöyle mi?

Cnm biz hiç kurdeşen dökmedik hep küçük küçük serpti ama hastaneye gelen bebekler böyleydi off yaa kıyamam canım.
ya nasıl tedavi olacak nasıl. Kafayı yedim artık. Özel mama kullanıyoruz pregomin as. Başka da bişey almıyor yani ona alerji yapacak. E bu mama da alerji maması. Ben napıcam ya. kahroldum ben.

ya nasıl tedavi olacak nasıl. Kafayı yedim artık. Özel mama kullanıyoruz pregomin as. Başka da bişey almıyor yani ona alerji yapacak. E bu mama da alerji maması. Ben napıcam ya. kahroldum ben.
Benimkide özel mamya tepki gösterdi biliyorsun hurma ve balıkyağı dokunuyor ondan emzirmeye döndüm tekrar başka markayı dene yapacak ne varki cnm :KK43:. Doktora götür krem filan verir rahatlar kuzucuğun

Sana zahmet olmazsa içindekiler kısmını çekip yükler misin. Ben nette baktım bulamadım biz sadece onu denemedik

image.jpg
Benimkide özel mamya tepki gösterdi biliyorsun hurma ve balıkyağı dokunuyor ondan emzirmeye döndüm tekrar başka markayı dene yapacak ne varki cnm :KK43:. Doktora götür krem filan verir rahatlar kuzucuğun
sadece vücudunu nemlendirecek excipial kids diye kozmetik bir krem yazdı. Ben vücudundaki yaralarda da değilim Allah korusun iç organları tahrip oluyor diye korkuyorum. gaita testinde gizli kan çıkmıyor bu nedenle doktorlar alerji değildir diyor ama yine de pregomini kullanıyorum. besin alerjisi olup gaitasonda gizli kan çıkmayan var mı kızlar????
Bu arada hurma ve balık yağının mamada ne işi var canım. yolluyorum içeriğini

X