2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kizlar bebeginiz goz temasi kuruyor mu? benimki yerde sirtustu yatarken kuruyor sikinti yok amam belinden tutup yuzunu kendi hizama getirerek dik tuttugumda surekli gozunu kacirip kafasini bir saga bir sola ceviriryor. Sinir oluyorum, normal mi bu?

Kizlar bebeginiz goz temasi kuruyor mu? benimki yerde sirtustu yatarken kuruyor sikinti yok amam belinden tutup yuzunu kendi hizama getirerek dik tuttugumda surekli gozunu kacirip kafasini bir saga bir sola ceviriryor. Sinir oluyorum, normal mi bu?
Bizimki inada bakmıyor bazen ne yaparsam yapayım bir eşyayı takip ettir yüzüne kadar sonra ce ee yap. Bizimki her türlü takip edip bakıyor inad etmezse

Etrafı inceliyordur canım öyle dururken hoşuna gittiği için :)

Kizlar 5.ayimizi doldurduk deniz kizimizla
..6800 olmusuzz.rotayi yaptirdik.drumuz devit yerine polivit diye bi vitamin onerdi.bakso adinda da sase yazd8 probiyotikmis.bunun disinda 2 3 gundur cisli bez alamiyorum suda veriyorum ama gece bezi bile kupkuru neredeyse.sizde varmi bu durum.

Benim ki hiç sürünmüyor. Ayakları ittirmeye çalışıyor da, kolları kullanmak aklına gelmiyor :) dönme de sadece yan ve yüz üstü var, geri sırt üstü gelemiyor. Yüzüstüyken olduğu yerde daire çiziyor işte :)
Benimki de popo kısmına kaldıramıyor ama bi şekilde ilerliyor olduğu yerden.Ya da popoyu attıra attıra geri geri geliyor.Sırt üstü dönmeyi bizimki de nadir yapıyor.Ayak parmaklarını emmeye başladı mı :))

Benimki de öyle.Göz teması kuruyor ama ben isteyince değil.Ben onun baktığı yöne bakar da tutturabilrisem kuruyor.Yoksa kendi nereye isterse oraya bakıyor ben bakmaya çalıştıkça da kaçırıyor hatta :))

Benim ki hiç sürünmüyor. Ayakları ittirmeye çalışıyor da, kolları kullanmak aklına gelmiyor :) dönme de sadece yan ve yüz üstü var, geri sırt üstü gelemiyor. Yüzüstüyken olduğu yerde daire çiziyor işte :)
aynı benimkini anlattın bide yattığı yerden kafasını kaldırıyor ya bitiyorum

gelsene gelsene kilo alımı mı tek problem. Eğer öyleyse mamaya başlamak için sebep değil ki o. Kızım da 3. Aydan 4. Aya 250 gr aldı. İdrar tahlili bakıldı ondan az almış olabilir dedi, o da ben takılmasam kiloya takmayacaktı bile. Sadece anne sütüne devam 6 bitince ek gıda dedi. Sonraki ay mesela 500 gr aldı. Çok mühim değil başka sorunu olmadıkça.

Benimki de popo kısmına kaldıramıyor ama bi şekilde ilerliyor olduğu yerden.Ya da popoyu attıra attıra geri geri geliyor.Sırt üstü dönmeyi bizimki de nadir yapıyor.Ayak parmaklarını emmeye başladı mı :))

Yok canım daha onu keşfetmedi :)

aynı benimkini anlattın bide yattığı yerden kafasını kaldırıyor ya bitiyorum

Ay evet, dümdüz yattığı yerden doğrulmaya çalışıyor. Yavaş yavaş olcak hepsi işte, her bebek bir değil ki :)

Bizim eller çok fazla ağızda ve sinirle ısıtmaya başladı ellerini herşeyi ağzına götürüyo dr unu aradım jel verebilirmiyim diye adını aldım alcam eczaneden insallah rahatlar

Kızlar iki sorumu herkes cevaplasin istiyorum lütfen :)
1. Bebeginizle bir gününüzü ayrıntılı bir şekilde anlatır mısınız?

2. Bebekleriniz neler yapmaya başladı ? Özelliklerini yazar mısınız ?
Bende yazicam :)

Sabah 8.5 9 da uyaniyor canim polivit veriyorum emziriyorum yatakta biraz oyalaniyor sonra uyuyor 10 11 gibi tekrar uyaniyor emzir alt degistir kan famlasi derken 2.5 3 saat sonra tekrar ayaklarimda sallayarak 3 saat uyutuyirum.bu sekikde 3 saatte bi uyutuyorym .aksam 7 den sonra huysuzlanmaya basliyo devamli meme istiyo bazen 11 gibi uykuya daliyo 12 1 gibi besigine koyuyoruz.uyandiginda yanimuza alip emzirip tekrar besigine koyuyoruz bazen yanimizda yattigida oluyo grce 3 kez uyandigi oluyo bazen.uyaniksa asla besiginde uyumuyor.sadece geceleri cok daldiginda koyabiliyoruz
Hareketlerine gelince odanin bi kosesinden digerine donerek gidebiliyor.elleriyle biseylere dokunmak dokundugu herseyi agzina atmak istiyor.2 3 gundur ayaklariyla tanismis durumda arada onlarida agzina goturmeye calisiyo .kahkaha atarak gulebiliyo.farkli bi eve girdigimizde agliyo .ve devamli beni takip ediyo(bu duygu tarifsiz)baskalarinin kucagindayken gozleri hep bende

Bnim kızımda gece 2 de uyuyor sabah dokuz buçuktda uyanıyor gece üç kere uyanıyor dokuz buçukdan sonra oynamaya başlıyoruz sonra saat dörte kadar duruyor dörtte bi uyutuyorum beşe kadar bir saat uyuyor sonra gece ikiye kadar ayakda ellerini ayaklarını emiyor sürünerek ilerliyo bnim hacı yatmaz kızımın günleri böyle

1. Bebegimle bir gün :
Sabah onun uyanisiyla uyanıyoruz bazen 6 bazen 7 geri de uyumadigi için saat 9-10 a kadar onunla ilgileniyorum. Emziriyorum altını değiştiriyorum. Sohbet ediyorum her sabah. Agu, avvvv, uuu gibi seslerle bana gulucuklerle tepkiler veriyor. Sabah gazi çok oluyor beş dakika bacak sporu yaptiriyorum büyük tuvaletini ve gazini rahatca yapiyor ve rahatliyor daha mutlu oluyor. 9 gibi kahvalti hazirliyorum bebisi de ana kucağına koyup yanima getiriyorum o beni izliyor. Kahvaltidan sonra bulasik günlük temizlik derken bebis tekrar acikiyr karnini doyurup uyutuyorum. Sonra ogle yemeğine geçiyorum. Esim ogle yemegine eve geliyor. Biz yemek yerken uyaniyr karnini doyurup ana kucagina koyup yine mutfak isine daliyorum sonra saat 14. 00 civari kucagima alip biraz dolastiriyorum. Oyun halisina koyup yuz ustuw yatiriyorum kafasini kaldirmiyor yan cevirip basini sonra elinu emiyor yatiyor yani. Biraz yardimci oluyorum tam dik tutamıyor. poposunu kaldiriyor değişik yaw :) 10 dk sonra ağlamaya basliyor mecbur kaldırıyorum. Kucagimda kafasini gayet güzel dik tutan çocuk niye yatarken tutamiyor?
Uyutuyorum yine. Iki saat falan uyuyor o sırada yine ev işi falan bitmez bilirsiniz. Namazimi kılmaya çalışıyorum. Akşam yemeği hazırlığı falan saat 19. 00 da bebegimle konuşuyorum gulusuyoruz. Sariliyoruz. Sonra tv izliyor aslında pek izletmemek lazım ama çok ilgisini çekiyor. Kısa süre baktirip karnini doyuruyorum. Fotografini video sunu çekiyorum. Banyo iki gune bir yaptırıyoruz. Gece saat 23. 00 da uyku bastiriyor ağlıyor uyuyor. Biz de 00. 00 gibi uyuyoruz. Iki saatte bir emmek için uyaniyor emince uyuyor. Böyle ışte.

2. Bebegimde bu ay da olan özellikler :
Iki elini bağlıyor, kıyafetini tutup inceliyor her gün degistiyorum ne diyor acaba :).
Baaa, agu, uvvv gibi sesler çıkarıyor bol çığlık atıyor. Beee diyerek dudağını buzerek ağlıyor. Kafamı sallayarak severek konuştuğumda az da olsa kahkaha atıyor. Eline cingirak veriyorum. Ben tutturuyorum. Bırakıyorum hemen agzina götürüyor . Hic memeye benzemuyir ama neyse :). Iki elini birden agzina sokuyor.
Ama kucaginda durmak istemeyince poposunu kaldırarak kalkmaya çalışıyor ama kafayı kaldıramıyor büyük müdür nedir anlamadım :).
Artık anne ve babayı tanıyor kimsenin kucağında durmuyor basıyor çığlığı ağlıyor. Öyle ışte :)

Benim kızımın uyku problemi var ya dün 15 saatşn bir saatini uyuyarak geçirdi
Gündüzleri sallamasam benimki de hep uyanık olabilir. O yüzden karnını doyurur doyurmaz beşigine koyup sallayıp uyutuyorum. en fazla iki saat, en az yarim saat uyuyup uyanıyor.

Bu arada biz yakşık iki haftadır oturmaya başladık kucağımda oturuyor banyosunu oturarak yapıyor arada arkasına yastık koyup oturtmaya çalılıyoruz öyle hmen yatma şekline geçiyor

Akşam en erken 8 buçuk en geç 10 da yatıyor eğer huzurluysa 3,4 kere kalkıyor emip uyuyor saat 7,8 gibi güne merhaba diyor yok eğer huzursuzsa 40 dk bir uyanıyor bazen uymuyor beşikte sallıyorum epey. Sabah uyandıktan sonra işe gidene kadar babasıyla oynuyor yüzüne dokunuyor vücudunun tüylerini yolluyor :KK70: 1 saat olmadan geri 40 dk daha uyuyo en fazla 1 buçuk saat uyanık durabiliyo sonra uyumak için huzursuzlanıyo sallayıp yatırıyorum çıt dese uyandığı için hep ayağımda ben yemek yaparken iş yaparken yastık savaşı yapıyo oyuncaklarıyla oynuyor çığlık gülüşme kendi kendine oynamayı konuşmayı daha çok seviyo beni gördümü mız mız hep ergen gibi tek takılıyo :işsiz: akşama kadar böyle oyalan uyu geçiyor banyo hastası giyinmekten nefret ediyor. Kendi kendine dönüyor yüzüstü etrafa bakabiliyo oyuncakları yanındaysa eğer alıp oynuyor ayaklarını ellerini emiyor göbeğini gıdıklayınca kahkaha atıyo yalandan gülüyor bazen zorluyo gülmek için resmen:KK48: ağzına birşey verirsem çok güzel şapur şupur yiyor emziği ve suyu görünce anlıyor heyecanlayor çok. Çocuklarla çok güzel duruyo oynuyor zannedersin 1 yasında o kadar bilge bilge bakıyor ki:KK51:
Onun dışında emziği alıyor evirip çevirip denk getirip emiyor. Çoraplarını tutup çıkartıyor çıkartmazsa öylece emmeye devam :KK70: aklıma gelenler bunlar daha vardır ama gelmiyor :))). Benimde günüm onu hayran hayran seyretmekle geçiyor bazen de kavga ediyoruz onuda ekleyeyim emziği verince kavga edip elimi ittiriyo emziği çıkarıyor yata ayağımda sallamayım diye kendini yay gibi yapıp bağırıyo

Selam bizim hayta
- 9-10 gibi uyanıyor. Emziriyorum. Oynuyoruz şarkılar söylüyorum sevgili bebek kartları var onları gösteriyorum. Evin içinde geziyoruz. Sonra babasına veriyorum. Ben kahvaltı hazırlıyorum. Babası onu uyutuyor. Kahvaltım bitince uyanmış oluyor. Oynuyoruz emziriyorum falan. Bu şekilde. Bir ara uyursa yemek yapıyorum. Uyumazsa dışardan söylüyoruz. Akşam 10 da uyutmak için emzirmeye başlıyorum gece 12-1 gibi derin uykuya dalmış oluyor. Sonra 3-4 gibi ve 6-7 gibi uyanıp emziriyorum.

- elini ve baş parmağını emiyor
- yuz ustu yatarken dirseklerinin uzerinde doğruluyor
- gülümsuyor ama sessiz kahkaha kıkırdak henüz yok
- babasının sakallarını uzanıyor ama oyuncaklarına uzanmiyor
- dönmüyor

X