2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Baş çevresi ve boy her yerde farklı çıkıyo ya. Kiloda baya oynama olmuş hakkaten. Bizim de 1 hafta sonra gittiğimizde 250 gr daha çok çıkmıştı.
18 şubatta doğmuştu benim cadı :) çok kurtlu ama duramıyo yerinde. Tabi yorgunluk da katlanıyo o şekilde. Bi başıma zor oluyo. Olsun iyi olsun da :)

Canım ya sanabir şey sorcam, sen baya önden gidiyorsun malum maşaallah :))

Bizim ufaklık da aguları falan azalttı, bbuuu diye tükürük saçardı onu unuttu hatta nerdeyse. Şu an sadece değişik sesler çıkarıp çığlık atıyor diyebilirim :) süreç böyle mi gelişiyor? :))

Eki Görüntüle 2027574 kızlar besin alerjili bebeklerinizin kızarıklıkları şöyle mi?

Of canım yaa.. Geçmiş olsun bebişe.

Kizlar bizde 6 aylik olacagiz hqftaya doktorunuz seftali elma armut 3 gun aldigi kadar ver sobra yogurdu ejke 2. Igub ilarak dedi ama seftali veriyirum yiyor sobra kusuyor kuzum EK GIDAYI NASIL yapiyorsunuz neler veriyorsunuz ne yaomam lazim

Ben de bu ara taktım araştırıp duruyorum. 6 ay dolduğunda ebe ben anlatıcam dedi ama ben 5.5 da tattırmaya başlamak istiyorum. Elma suyu mu verilir ilk? Sizler neler yapıyorsunuz?
Bu ara yoğunum bakamıyorum buraya bebiş artık gündüz daha az uyuyor

Kızlar oğlum uykudayken sürekli yüzünü gözünü kaşımaya çalışıyor ve bu uykudayken uyanmasına sebep oluyor. Sizin de bebişlerde böyle olan var mı? Bu arada bu gün tam 4 aylık olduk:)

Benimki de kaşınıyor tırnakları kesiyorum ama hergün bi yerini kanatıyor. Şuan kulağı burnunun 2-3 yeri kırmızı. Emerken de enseyi ve kafasını kaşıyor. Çok terliyor belki ondan. O emiyor ben sürekli mendille kafasını alnını siliyorum :))

Bizimki de yan dönüyor. Henüz sırtüstü dönemiyor. Oyuncaklarını tutabiliyor (peluş gibi yumuşak olanları). Çizgifilm tarzı resimlere bayılıyor. Video izletmiyorum ama şarkılar söylüyorum. Nadir de olsa kahkahayla gülüyor ama Güleryüzlü genel olarak. Uyandığında mutlaka beni gülümserken görüyor. Evdekileri de alıştırdım pozitif enerji doluyoruz:) Sabahları ya agu gugu konuşarak yada çığlıklar atarak uyandırıyor. Alt değiştirmek zorlaştı çünkü ayakları tutuyor popoyu oynatıyor:) emerken yeni bir huy edindi, memeyi bırakıp ara ara etrafı izliyor sonra devam ediyor Adam keyif yapıyor :KK48:
Gün içinde uyku saati çok düzenli değil ama akşam 9 gibi uyutuyorum. Aklıma gelenler bunlar. Aa bu arada vitamin yanında kan ilacına başladık ilk 2 gün kaka yapmadı sonra normale döndü gibi.

Şuan 2 saattir uyuyor ve ben bunları yazarken özlediğimi farkettim Allahım ne tuhaf şey annelik :KK51:

Bizimki de yan dönüyor. Henüz sırtüstü dönemiyor. Oyuncaklarını tutabiliyor (peluş gibi yumuşak olanları). Çizgifilm tarzı resimlere bayılıyor. Video izletmiyorum ama şarkılar söylüyorum. Nadir de olsa kahkahayla gülüyor ama Güleryüzlü genel olarak. Uyandığında mutlaka beni gülümserken görüyor. Evdekileri de alıştırdım pozitif enerji doluyoruz:) Sabahları ya agu gugu konuşarak yada çığlıklar atarak uyandırıyor. Alt değiştirmek zorlaştı çünkü ayakları tutuyor popoyu oynatıyor:) emerken yeni bir huy edindi, memeyi bırakıp ara ara etrafı izliyor sonra devam ediyor Adam keyif yapıyor :KK48:
Gün içinde uyku saati çok düzenli değil ama akşam 9 gibi uyutuyorum. Aklıma gelenler bunlar. Aa bu arada vitamin yanında kan ilacına başladık ilk 2 gün kaka yapmadı sonra normale döndü gibi.

Şuan 2 saattir uyuyor ve ben bunları yazarken özlediğimi farkettim Allahım ne tuhaf şey annelik :KK51:
ben sadece yoğurt ve meyve veriyorum yoğurt mayalıyorum küçük kavanoza iki günlük içine gnlük olarak değişik meyveler koyuyorum küçük bir kase yiyor akşamlarıda meyve yemek istiyo biz yerken ağzını açıyor kızımıda hazırlıyorum cam rendede muz şeftali armut elma böyleyiz şimdilik kan damlası kızımı ishal yaptı kestim 5 aylık kont doktorumuza soracam

ben sadece yoğurt ve meyve veriyorum yoğurt mayalıyorum küçük kavanoza iki günlük içine gnlük olarak değişik meyveler koyuyorum küçük bir kase yiyor akşamlarıda meyve yemek istiyo biz yerken ağzını açıyor kızımıda hazırlıyorum cam rendede muz şeftali armut elma böyleyiz şimdilik kan damlası kızımı ishal yaptı kestim 5 aylık kont doktorumuza soracam
Kac ayliksiniz suan..yogurdu nasil yapiyorsun canm ilk defa yogurt yapacagim da ☺ ilk once kac kasikla basladiniz

Kac ayliksiniz suan..yogurdu nasil yapiyorsun canm ilk defa yogurt yapacagim da ☺ ilk once kac kasikla basladiniz
iki gün sonra 5 aylık olacaz inek sütü ile yapıyorum sütçümüze yarım kilo kilo sipariş veriyorum taze olsun diye. Sütü kaynatıyorum kızımın kavonuza ne kadar yoğurt yapacaksan koyuyorum ılıyınca içine iki çay kaşığı ev yapımı yoğurdu çırpıp koyorum iki kere karıştırıyorum ağzını kapatıp havluya da sarıyorum 5 saat dışarda bekletip dolaba kaldırıyorum her gün iki tatlı kaşığı yediriyorum içine bir tane muz yada şeftali rendeliyorum severek yiyor mşlh

Ben kabakla başlayacağım.Önce sebzeler çünkü dediğim gibi meyvenim tatlı ve güzel tadına alışan bebek sebzeyi reddedebiliyor.Ayrıca sağlık ocağı ebeleri/doktorları hatta bir kısım çocuk doktoru da dahil beslenme konusunda çok yetersizler.Hele bazısı var ki değil dinlemek koşarak uzaklaşmak lazım.

Ben kabakla başlayacağım.Önce sebzeler çünkü dediğim gibi meyvenim tatlı ve güzel tadına alışan bebek sebzeyi reddedebiliyor.Ayrıca sağlık ocağı ebeleri/doktorları hatta bir kısım çocuk doktoru da dahil beslenme konusunda çok yetersizler.Hele bazısı var ki değil dinlemek koşarak uzaklaşmak lazım.

Ben de sebze ile başlamak istiyorum.

apartman dan rahatsız ım çok böcek sıkıntı olmazsa müstakil istiyorum bezdim

bizimki de öyle ama benimki ses olmazsa uyuyo ses olur sa en fazla 5 dk dayanıyor. Bezdim sallamadan birde eskiden ayakta durur uyurdu şimdi durmuyo da
Evde abisi var oda küçük oynamak istiyo dur süs deyip duruyorum zor valla

Bu çocuk nası uyuyo yaa dizimde sallıyorum uyuyo hiç kalkmazsam uyuyo ara ara hepuyanıyo iki sallıyorum uyuyo ama bırakırsam 10dk yada 5 dk uyuyo ben hep böyle uyutamam ki
Aynen bende aynı senin durumundayım kendi kendine uyumuyor sürekli bende ayağımda sallıyorum.

Ya kızlar benim oğlum da agular ciddi azaldı, sadece bağırmak ve çığlık atmakla meşgulüz :) böyle mi oluyor bu evre :))

Ya kızlar benim oğlum da agular ciddi azaldı, sadece bağırmak ve çığlık atmakla meşgulüz :) böyle mi oluyor bu evre :))
Bizimde öyle bazen çenesi kapanmıyor biara oluyor ağzını bıçak açmıyor bu aralar yine suspus
Evde abisi var oda küçük oynamak istiyo dur süs deyip duruyorum zor valla
anne olmak hiç kolay değilmiş gerçekten Allah yardımcın ikiside küçük olunca

Aynen bende aynı senin durumundayım kendi kendine uyumuyor sürekli bende ayağımda sallıyorum.
kızlar galiba sallamaya alıştırdık başta uykusunu alsın diye olabilirmi

Oğlum hem uyumaya hem emmeye direniyor. Biz de söyle yapiyoruz pilates topunun uzerinde hoplayarak ve pispisleyerek emziriyorum biraz zorla oluyor. Sonra da pusete koyuyoruz. Koyunca uyaniyor genellikle o zaman da puseti ileri geri yaparak pispisleyince uyuyor 40. dakikada uyaniyor Zaten uyutmak da en az 15 dakika sürüyor. 1.5 saat ugrastigim da oldu tabii ama anladım ki gercekten uykusu gelince uytmak lazım ve bir düzeni olması gerek. En çok düzen seviyorlar bi tutturdun mu çok problem olmuyor.

Oğlum hem uyumaya hem emmeye direniyor. Biz de söyle yapiyoruz pilates topunun uzerinde hoplayarak ve pispisleyerek emziriyorum biraz zorla oluyor. Sonra da pusete koyuyoruz. Koyunca uyaniyor genellikle o zaman da puseti ileri geri yaparak pispisleyince uyuyor 40. dakikada uyaniyor Zaten uyutmak da en az 15 dakika sürüyor. 1.5 saat ugrastigim da oldu tabii ama anladım ki gercekten uykusu gelince uytmak lazım ve bir düzeni olması gerek. En çok düzen seviyorlar bi tutturdun mu çok problem olmuyor.
Evet düzeni tutturunca öyle gidiyor ama birgün misafir çağırdım bizim düzen artı okadar uğraşarak düzelttiğim emme gitti çok moralim bozuk en ufak bir değişikliği kabul etmiyor. Plates topuda iyi fikirmiş biz çizgi filmle emmiyoruz birkaçtır

Bu arada siyez ve nohut unu, soğuk sıkım keçi boynuzu pekmezi ve alerjik bebek ek gıda paketi sipariş ettim bir siteden. Paketin içinde tarhana, muhallebi karısımı, bebe bisküvi karışımı, havuç çorbası, kinoa, ruşeymli irmik ve ruşeym var. keçi yoğurdu denemelerimiz böyle giderse çok mutlu olucam inşAllah dokunmaz kuzuma

Anne olmak zormuş gerçekten bendede saç kalmadı ağır diye kestiricektim birhaftada kui kadar hafifledim yarıdan fazlası biranda döküldü
o kadar vitamin değerlerim düşük olmasına rağmen vücut iyi dayanıyor yinede. bizde emme problemi yaşıyoruz benziyorlar gerçekten emem uyku problem olunca eve hapsoluyor insan başka alternatif yok. Bugün tam daldı dışarda çocuk bağırdı sıçradı uyandı eşim yakında müezzinle kavga edersin diyor :)).
Cnm gerçekten dediğin gbi oldu,artk elınıde cıkartark dha güzel dönüo.ama yüz üstü hala dönemio

X