2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar sizin bebişleri sinek ısırıyor mu? Oğlumu bir gecede mahvetmişler heryeri kabarık kolları yüzü doktor bi jel verdi onu sürüyorum kaşıntı için ama sinek gelmesini engelleyecek bir ürüne ihtiyacım var siz birşey kullanıyor musunuz
Off sprey kullanmıstım diğer oğlumda Ama bukadar küçük değildi muhtemelen bise olmaz da sor gene dr a spreyi şişede rahatca fıs fıslıyosun diğer markalarında var sonek gelmemesi için açıkta olan bölgelere sık

Can'ım benim de oğlumu aynen sivrisinek kollarını ısırıyor dün yine çenesini ısırmış. Gündüz evde sivrisinek göremiyorum ama gece Nasıl oluyosa ortaya çıkıyor, 101 marketten geçenlerde prize takılan sivrisinek kovucu almıştım ama fazla etkili olmadı. Bebişler daha çok küçük vücutları çok hassas olduğu için vücuda sürülen birşeyde almak istemiyorum. Migros'a gidebilsem şu reklamlarda çıkan detan alıcam o bayağı etkiliymiş arkadaşım kullanıyor çok memnun.
O pürüze takılan şeyler hiç ise yaramıyo bizdede it odada var eşım işe yaradıgını düsünüyo ama bence yaramıyo

Merhaba arkadaşlar nasılsın bebisler nasıl:)
Ya bişey soracağım var kızım 23 Şubat doğumlu halen ek gıdaya gecemedik
Ek gıdaya Başlayan varmı? Kızım emiyor ama zayıf :KK43: başlamayı artık düşünüyorum sütüm mu yetmiyor diyorum doyunca bı daha almıyor memeyi birakiyor.
Ek gıda olarak 23 temmuzda 5.ayini dolduracak 6.ayina gireceğiz erken mi diyorum yoksa 23 Ağustosta mı başlamalı miyim?

KIZLAR DİKKAR EDİN BEBEKLERİN YANINDA ÇARŞAR ÇAMAŞIR MENDİL HİÇBİRŞEY BIRAKMAYIN DÜŞMEKTEN DAHA TEHLİKELİ BENİMKİ YANIMDA HERŞEYİ YÜZÜNE ÇEKİP KENFİNİ NEFESSİZ BIRAKIYOR HİÇ TEK BURAKAMIYORUM ELİMDEKİ BEZİ ATASIYA KADAR BİLE ÇARŞAFI SURATINA ÇEKMİŞ ZOR YETİŞTİM SÜREKLİ BÖYLEYİZ BİZ
maşallah çok hareketli bizimki o kadar hareketli değil şimdilik rahatim
Türkiyede çok yaygın değil kullanımı yurt dışında bizim oatayesi kullandığımız kadar kullanılıyo
bende ek gıdaya geçince onunla başlayım dedim görümcem dedi yurt dışından gelen şey ne kadar guvenilir bizim patatese ne olmus dedi bi sey diyemedimo_O

bende ek gıdaya geçince onunla başlayım dedim görümcem dedi yurt dışından gelen şey ne kadar guvenilir bizim patatese ne olmus dedi bi sey diyemedimo_O
Hiç sorma bi gram dursada yediği yarasa bazen sakin bazen elektrik veriyo gibi çıldırıyo :KK70:. Ben tatlı patates i denicem en son çare ne yapayım normal de dokunuyor gerçi bence bir insana bu kadar çok şey dokunmaz bana kalırsa başka bir problemimiz var bağırsaklarda oda alerjik tepkiye yol açıyor bence :KK43:. En az alerjen oymuş

Ek gıdaya Başlayan varmı? Kızım emiyor ama zayıf :KK43: başlamayı artık düşünüyorum sütüm mu yetmiyor diyorum doyunca bı daha almıyor memeyi birakiyor.
Ek gıda olarak 23 temmuzda 5.ayini dolduracak 6.ayina gireceğiz erken mi diyorum yoksa 23 Ağustosta mı başlamalı miyim?
bence ağustosta başla bak
BESİNLERE ERKEN GEÇERSEM NE GİBİ SORUNLAR OLUR?
– ANNE SÜTÜ ZARAR GÖRÜR: Hayati öneme sahip olan anne sütü azalır. Bu aylarda ek gıdaların besin değeri anne sütünden düşüktür. Anne sütü ile ek besin birlikte verildiğinde ek besinlerin içindeki maddeler anne sütündeki demir, çinko, vitamin gibi maddelerin vücuda emilip fayda sağlamasını önler.

– MİKROP KAPMASINA SEBEP OLABİLİR: Ek besinler anne sütü kadar temiz değildir. Ek besinin kendisi ve onu hazırlarken kullanılan maddelerden henüz bağışıklık sistemi tam gelişmemiş bebeğe mikrop bulaşabilir, bebeğin ölüm riski artabilir

– BEBEĞİN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ZARAR GÖREBİLİR: Barsaklar içindeki iyi huylu mikropların salgıladığı maddeler bağışıklık sistemi için hayati öneme sahiptir. Barsak yapısı henüz tam oluşmayan bebeğe 6 ay’dan önce ek gıda verilirse barsağın bu yapısı bozulur ve bebek ileride şeker hastası, alerji, astım, obez (şişmanlık hastalığı) olabilir yani sık sık hasta olabilir

– BÖBREKLERİ YORABİLİR: Böbreklerinin süzme yeteneği tam gelişmediği için ek gıdalar böbreklerine ağır gelebilir

– NEFES BORUSUNA KAÇABİLİR: 6 ayın altında ki bebeklerde çiğneme, yutkunma, yutmayı sağlayan sinirler henüz gelişmediği için yiyecek ne kadar yumuşak olursa olsun akciğerler kaçabilir. Hayati tehlike gelişebilir

– SİZİ TELAŞLANDIRABİLİR: Bebekler 6 aydan önce ağzına konulan bir besini bilinçsizce, refleks olarak diliyle dışarı iter. Bu durum sizi “bebeğim ek gıdayı reddediyor” düşüncesine iter, telaşlandırır. Telaşlandıkça daha çok hata yapar ve kolayca aşılacak sorunların altında ezilirsiniz

– BEBEĞİ RAHATSIZ EDER: 6 ayın altında ki bebeklerde mide – barsak sistemi henüz tam gelişmediği için ek besinler tuzsuz, baharatsız ya da meyve püresi bile olsa sindirim-emilim-boşaltım sorunu yaratarak; İshal, kabızlık, hazımsızlık, karın ağrısı, karın şişkinliği, gaza neden olur

– YEMEK REDDİNİ ARTTIRABİLİR: 4-6 ayın altında ki bebeklerde ek besinlere erken başlamak ilerleyen zamanda yemek seçmeye, yemek yemeye karşı isteksizliğe ve iştahsızlığa yol açabilir

Hiç sorma bi gram dursada yediği yarasa bazen sakin bazen elektrik veriyo gibi çıldırıyo :KK70:. Ben tatlı patates i denicem en son çare ne yapayım normal de dokunuyor gerçi bence bir insana bu kadar çok şey dokunmaz bana kalırsa başka bir problemimiz var bağırsaklarda oda alerjik tepkiye yol açıyor bence :KK43:. En az alerjen oymuş
bence neye karşı alerjisi var tam belli olmadığı için bi şey yaparken biyeri yanlış yapıyorsun tam teshis konulsun belli olsun o zaman sorun kalmayacak eminim

Kızlar sizin bebişleri sinek ısırıyor mu? Oğlumu bir gecede mahvetmişler heryeri kabarık kolları yüzü doktor bi jel verdi onu sürüyorum kaşıntı için ama sinek gelmesini engelleyecek bir ürüne ihtiyacım var siz birşey kullanıyor musunuz
Bella b diye organik bir urun var 1 saat felan etkili. Ben sineklik aldim anakucaklarina onu geciriyorum. Yataklarinada sineklik koyduk baska turlu sineklerden kurtulus yok :)

Demir ilacı veren arkadaşlar, emzirme ile ilaç arasında süre bırakıyor musunuz? Veya mama ile?

Kizlar bizde bugun 4 aylik kontrolumuzden geldik
malesef kizim 1 ayda 300 gram almis hemsire 500 ile 750 gr arasi almasini beklerdik az dedi
Ama cevreye ilgisi dikkati iyi bence o yuzden az almasini cok sorun etmiyorum
Gecelri araliksiz uyuyordu gece en az 1 kere kaldirip emdirmeyi planliyorum
Devite 1 yasina kadar devam dedi
Kan ilacina basla muhakkak dedi

bence neye karşı alerjisi var tam belli olmadığı için bi şey yaparken biyeri yanlış yapıyorsun tam teshis konulsun belli olsun o zaman sorun kalmayacak eminim
olabilir ama düzeliyor rn ufak bi denemede başa sarıyoruz maalesef bu kadar alerjik olması çok zor güneşe bile alerjisi var çıkınca perişan oluyor hapşırıktan göz sulanmasından ahh ahhh ana esmer baba esmer oğluş beyaz ve çok hassas beyazlarmçok hassas oluyor böyle dökme güneş vs ye

malesef kizim 1 ayda 300 gram almis hemsire 500 ile 750 gr arasi almasini beklerdik az dedi
gece emzirme bizi kurtarıyor gündüz çoooook az emiyor ama gelişimi yavaş diye gece mutlaka 3 kere en az emziriyorum :) nekadar kalkarsa o kadar da emziriyorum

Gelişim bir bütündür canım sadece kiloya takılma. Boyu uzar, baş çevresi gelişir, motor davranışlar yerindedir, vs. Artık azalıyor kilo alımları. Biz anne sütü+mama gitmemize rağmen 450 gr almış kızım. Takma kafana. Maşallah yavruna.

6. Ay normal canım başlamak için kilosu yerinde olsada 6. Ay başlamıştı zaten kaç kilo ki şuan

Normal patates kullan alerjimi yapıyo? Ay ne yücel bu çocuklar zor işıniz

X