2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Demir ilaci benimde en cok kafama takilandi. Pramature bebekler demir depolari bos oluyor dediler mecbur kullanmaliymisiz. Beyin gelisimi icin cok onemliymis. Paraben var dedim . Eser miktarda dedi doktor. Ferrum basladik kizima dokundu kustu ishal yapti. Sonra yurtdisindan ilac onerdi doktorumuz. Simdi onu kullaniyoruz.

Merhaba, yurt dışından ne kullanacaksınız merak ettim.

Kizimin dili boyle olmus sebebi nedirki sini oldum sanki ezilmiş kan bürümüş gibi ama herhangi bor agri aci yok bilgisi olan var mi
Canım bizim dra watsap tan bişey olduğunda atıyorum öyle bi imkan varsa at foto yada götür bi bilgim yok ama dil vücuttaki şeyleri yandırırmış belki de bise yok der dr ama için rahat etsin

bende blw yapmayı düşünüyorum ama burda etken anne sutu benim öyle çok bi sutum yok kilo ve boy durumuna gore bakicam

Canım miktar olarak ne kadar yediriyorsun
İlk başta bebekler öğün olarak yemez tatma amaçlı yerler maksimum 2 çay bardağı verilir ben ilk 4 yada 5 çay kâşığı kadar tattırdım ana öğünleri halaa süt yada formül mama olmalı 1 ay sonra hemen hemen doğcak kadar yedirdim dr unuza sorun tabi ben böyle yaptım yanlış yönlendirmeyim

Merhaba arkadaşlar, herkes ek gıdaya geçiyor ama ben #blw yapmak istiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?
Ben de yarı blw yarı klasik yapmayı düşünüyorum.Tam zamanlı blw yapacak vaktim yok malesef bir kızım daha var çalışıyorum vs bir de kilosu zaten fazla değil o yüzden yarı/yarı gideceğim.

bizede sağlık ocagindan verdiler icinde metil parapen bide propil parapen var hiç içime sinmedi kullanmak hatta arkadaşıma da vermişler dur dedim kızlar ne diyecek ne kullanacak bi sorayım sende ona göre baslarsin dedim evet kızlar düşüncelerinizi ve bilgilerinizi bekliyorum

Bizim dr sağlık ocaginin verdiği demiri kullanma dedi acd karışık multivitamin srklinde verdi bem onu kullanıyorum

Blw ne anlamadım?
Blw Bebek liderliğinde beslenme anlamına geliyor. Bebek ilk bir yıl anne sütüyle besleniyor, diğer besinleri tadımlıyor. Üç gün kuralı var, üç gün boyunca aynı şeyi tadımlıyor. En güzeli de her şeyi kendisi yiyor. Öyle peşinden koşup ağzına tıkma yok. Facebook'ta #blw Türkiye sayfasına bakabilirsiniz.

Bize doktorumuz sağlık ocağının vereceği demir ilacını kullanmayın dedi. 9.ayda tahlil yaptırıp durumuna göre bakarız dedi. Bana da mantıklı geldi, değerlerine bakmadan niye boş yere demir yükleyim ki bebeğime? Ama her doktorun görüşü farklı yine de :/

Hmm anladım canım ben bilmeden blow yapmışım ozaman ilkinde :)) 1 yaşına kadar tadım şeklindeydi ana öğün hep süttü bakalım ozaman süt böldü şimdide gena değil yeterse yaparım

Yarı yarıya nasıl yapılıyor peki?
Yani zaman zaman blw yapıp zaman zaman kendim yedireceğim :) blw de ortalık batıyor çünkü çocuğun da üstü başı batıyor saçına başına sürüyor zamanım yoksa o an kendim yedireceğim ama evdeyim boşum diyelim blw usülü eline veririm.

Ben de yarı blw yarı klasik yapmayı düşünüyorum.Tam zamanlı blw yapacak vaktim yok malesef bir kızım daha var çalışıyorum vs bir de kilosu zaten fazla değil o yüzden yarı/yarı gideceğim.

Ben de böyle düşünüyorum. Zamansızlıktan değil de eline verdiğimde hep kaygılı olabilirim o da ona yansır korkumdan :) bakalım, keşke hep emzirsek valla bu ek gıda beni geriyor :)

Sağlık ocağı vegaferon verdi demir damlası olarak ama kafam karışık. Siz ne kullanıyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…