2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Hoşgeldiin :))

İyiyiz çok şükür, biz de yapışık yaşıyorduk bu ay kilo az alınca daha da yapışık yaşamaya karar verdik artık :) onun dışında her şey iyi çok şükür :)

Bizimki de bu ay 500 Gr almış Canim. Doktor normal dedi, hem sıcak hemde algıları açıldığı için 3 dk emiyor sonra sağa sola bakmaya başlıyor bırakıyor :))

Takılma Canım bu ay genel olarak neredeyse herkesin bebeği 500 Gr civarı almis. Ama senin zaten ek gıda zamanın gelmiş. Kendi doktorun yönlendirir.

Kızlar 2. Çocuğu ne zaman düşünüyorsunuz benim hemen olmadı bebeğim çok bekledik. Ama bu bebegimi de en az 1 yıl emzirmek sonra düşünmek istiyorum tavsiyeleriniz e ihtiyacım var.
Ben aslında düşünmüyorum ama ailem ve çevrem Zorla da olsa beynime 2. Çocuğu yerleştiriyor sağolsunlar:) çocuk tek olmaz canı sıkılır ona bir tane kardeş olsun istiyorlar. Eğer düşünürsem bende fazla ara vermek istemiyorum olursa bu iki yıl içinde yaparım nasip olursa fazla ara vermeden çünkü yaş da 35 olunca:) aradaki mesafeyi çok uzatmak istemem. Bakalım hayırlısı olsun artık.

ben 4. cüyu düşünüyorum olacağını bilsem (yani düşük filan olmayacak )1 yaşından sonra baslarim

Kızlar 2. Çocuğu ne zaman düşünüyorsunuz benim hemen olmadı bebeğim çok bekledik. Ama bu bebegimi de en az 1 yıl emzirmek sonra düşünmek istiyorum tavsiyeleriniz e ihtiyacım var.

Allah nasip ederse oğlum 4 yaşına gelmeden istemiyorum kaza vs olmazsa :)

Bizimki de bu ay 500 Gr almış Canim. Doktor normal dedi, hem sıcak hemde algıları açıldığı için 3 dk emiyor sonra sağa sola bakmaya başlıyor bırakıyor :))

Benimki 350 almış. Doktorun tavrı canımı sıktı, yani 3 aydır 1 kg alan çocuk bu ay böyle aldıysa farklı etkenler varsır mamayı tavsiye etmesi üzdü beni. Artık zaten sadece sağlık ocağına gitmeyi planlıyorum :)

Aynen canım hatta ben az almış dedim. Normal dedi. Algıları açıldı pek aktof emmezler dedi. Anormal olsaydı ek gıdaya geçerdik dedi ayrıca mama değil.

arkadaşlar merhaba bende adet olacakmışım gibi agirilar bel ağrısı oluyo idrar testinde negatif çıktı adete yaklaşık on gün var neden oluyor olbilir aranızda yaşayan var mi hamile olm şansı var mi??9

arkadaşlar merhaba bende adet olacakmışım gibi agirilar bel ağrısı oluyo idrar testinde negatif çıktı adete yaklaşık on gün var neden oluyor olbilir aranızda yaşayan var mi hamile olm şansı var mi??9
Daha on gün varmış cnm ama bel ağrısı belirti olabilir sen istersen sağlık ocağına günüm geçti diye gidip bir tahlil yaptır yarın çıkar sonucu öbür türlü adete kadar stres olursun epey. Ben tatile gittiğim gebelik beklemediğim bir zamanda hamile kaldım çok takmamaya çalış.

yok tatlim zaten takmiyorumbir yasinda bebegim var pekde iatemiyorum ama bu belagirisive adet sancisina anlam veremedim ya

Aynen canım hatta ben az almış dedim. Normal dedi. Algıları açıldı pek aktof emmezler dedi. Anormal olsaydı ek gıdaya geçerdik dedi ayrıca mama değil.

Bir de o da var, ek gıdaya da geçmem çünkü aç değil olsa anlarım, huzursuz olur, yüzünden gözünden anlaşılır ama en azından mama yerine onu deseydi :) neyse biz gak meme guk meme takılalım. Kafama takmıcam, bir sıkıntımız olmadığı sürece de doktora gitmeyi düşünmüyorum artık. Vesile oldu :)

Merhaba arkadaşlar, 3. ayda rotarix aşısı olduk, ikinci dozu ne zaman yaptırmamız lazım? Oğlum 3,5 aylık bu arada. Bir de demir ilacı kullanıyor musunuz? Ben vermeyi düşünmüyorum da, fikirlerinizi alayım dedim.

Bizim doktor 3 doz olanı yapıyor. 3., 5. Ve 7. Aylarda yapıyor.

Bugün kontrole gittik. Kızım bu ay 450 gr almış. Normal dedi doktor bu aylarda artık ilk aylar gibi çok almayacaklar dedi. Mama desteğine mecburen devam. Bu ara sol memeyi almak istemiyor 3 gündür. Geçicidir inşallah ancak uykusunda verebiliyorum çünkü. O yüzden mamayı da arttırdık. Ek gıda zamanına gelseydik de şu mama azalsaydı ya :)

En az 4 hafta geçmesi lazım iki düz arasından. 5.ayda yaptırabilirsin.

Demir ilacı konusunda kararsızım, yan etkileri var baya tam düzene girmişken bozmak istemiyorum ama vermezsem ne gibi zararları var daha araştırmadım ona göre karar vercem.

Kızlar dün 4 aylık kontrol aşı vardı . Hemşire vegaferon adlı kan damlasını verdi. Kullanmakta kararsızım olumsuz yorumlar okudum . Siz kullanıyor musunuz

Dört hafta ile sekiz hafta arasında yapılmalı diyor ama 4.ayda aşısı var ya, ya aşılarla yapın ya da aşılardan bir ay sonra yaptırın deniyor. Kafam karıştı açıkçası. Bu ay yaptırsam olur mu acaba? Sağlık ocağının verdiği demirde paraben varmış ve çocuğu kabız ya da ishal yapıyormuş o yüzden vermek istemiyorum. Demir anne sütüne geçiyor zaten, o yüzden 6.ayda bebeğin kanındaki demire baktırıp öyle vermeyi düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…