2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Canım çok geçmiş olsun, bu aralıkta inşaallah senin sütün şifa olur da kuzuna artmaz. Hiç yoktan sebebini öğrendin, artsa bile ki artmaz inşaallah dermanı var :)
Sağol canım inşallah antibiyotiğe gerek kalmaz ama kalacak gibi geliyor :/ Kuzum enfeksiyon geçiriyormuş onca zaman haberimiz yokmuş ya :/ Neyse allah beterinden saklasın.

onunde saygiyla egiliyorum, harika bir annesin!!!

Ya maşaallah sana, maşaallah size gerçekten. İkizlerini sadece anne sütüyle besleyebilen anne inan daha görmemiştim, maşaallah maşaallah.

Sağol canım inşallah antibiyotiğe gerek kalmaz ama kalacak gibi geliyor :/ Kuzum enfeksiyon geçiriyormuş onca zaman haberimiz yokmuş ya :/ Neyse allah beterinden saklasın.

Çok oluyormuş kuzum idrar yolu enf. bebeklerde. Acısız, ağrısız bir durum çok şükür, inan onların da çektiği bir sıkıntı yok onun için sıkma canını :)

Yaaa sizi okuyunca sevındm,biz cok erken doğmuştk ve cok zayıftık 1845doğuo 1700e kadr düşmştk.şimdi bazı arkadsları yakalamışz.kesınlıkle sağlıklı olsunlar kılo hiç önemlı değil bn hiç takılmıorm.sdece bizm kılo alımımız durmasa enaz bi ay cok ii oluck güçlenmesi için kolları bna zayıf gelıo.motor gelişimi olrkta yakalamk üzereyz ama 2ay erkn geldi koşmasını bekleyemem.kızlar bn kılo aldrmk için cok uğraştm küvzde kaldığı için memeyı tutamıodu cok zorla alıştrdm.bn kndımce bi yöntem yaptm sağ göğsmdn emziriorm sol göğsümü sağıp verıorm sağma işlemını bırakamıorm cnku ya bnmkı boş bi alışkanlık yada korku olmş nebilm.ama ikisndende bi fark yok şmdılk sdece gece 1kere 60cc mama nadir verıorm sağıp atamadıım zmnlarda

Bizde yoğurt filan olmicak malum böyle püreler ağırlıklı gidicez bol bol zorlanırsam düşünmelimiyim yoksa besin değeri gidermi diye merak ettim :)
Geçmiş olsun cnm bende az önce bebeği yıkayıp idrarını aldım tahlile yolladım. İnş kısa sürede atlatırlar da kendilerini toplarlar
böyle buzluğa koyana kadar küçük kavanozlara konserve usulü yapsak olmaz mi yoğurdu corbayi
Ben konserveden çok korkarım küflenir bozulur diye asit üretiminden filan alışmam lazım önce ona galiba o daha sağlıklı :)) dondurunca besin değeri kaybolurmu ki onu merak ettim
maşAllah hep takdir ediyorum seni eşime bile diyorum mama ver biberon ver diyince ikiz annesi bile emziriyor nekadar kolaycısın diye o bile şaşırıyor :)

canım öyle çok yapmiyacksin max 3 günlük o bile çok çorba için sıcak sıcak ağzını kapattinmi bide soğuğunda dolaba atti mi bi seycik olmaz

cnm annem kimyaci kesinlikle konserve yaptirmaz bana, eve sirf kislik icin buzluk aldik kocaman herseyi buzluga atariz biz ne kadar iyi ne kadar kotu daha arastirmak gerek o ayri
bu gidişle taze yapıp vericem galiba kolay olsun istemiştim aklım karılu eğer pişirmekle hersaman uğraşmasaydım bir sürü şeye vakit kalıcaktı hemde dışarı çıkacağımdada kolay olurdu en iyisi araştırayım çok sağol

cnm annem kimyaci kesinlikle konserve yaptirmaz bana, eve sirf kislik icin buzluk aldik kocaman herseyi buzluga atariz biz ne kadar iyi ne kadar kotu daha arastirmak gerek o ayri
Konserve banada cok tehlikeli geliyor. Unv de Cocuk beslenme dersinde ki hocamiz oyle bir anlatmistik konserve zehirlenmelerini icine islemis herhalde hamileligimde konserveden salca bile yememistim. En iyisi taze yapmak yada derin dondurucu onunda isi ayari onemli.
onunde saygiyla egiliyorum, harika bir annesin!!!
Cok teşekkür ederim cnm. Herkes kendi içinde harika bir anne. Hepimiz bebeklerimiz icin en iyisini bulmak adina ugrasiyoruz burda birbirimize soruyoruz okuyoruz onlar icin iyisini dusunuyoruz . Hepimizin bebeklerinin saglikli huzurlu ömürleri olur insallah.

buarada icimden geciyorum hep ama yazayim da allah nazarlardan saklasin masallah miniklerine ve sana

Ayni sıkıntı bendede vardi sagmaktan emzirmeye gecince . Sanki emmiyorlar yetmiyorlar saniyordum. Arkadasimdan tarti alip 3 gunde bir tarttim surekli doktorum haftada 200-300 gram aliyorsa yeterli demisti o zaman icin oyle kendimi sagma korkusundan kurtarabilmistim. Gozunle gormeyince doymuyormus gibi geliyor. Bir de bebekler kucuk olunca iyice hassas oluyor insan.

Kızlar bebeğim aç olduğu zaman aynı burda tarif edildiği gibi oluyor türkçe çok aradım açlık nasıl belli olur diye kaka kilo alımından başka birşey demiyordu buradaki resim de çok güzel tarif etmiş
Çökük bıngıldak
Çökük gözaltı
Çökük karın
Çökük yanaklar
Sıktığınızda hemen düzelmeyen deri
Çok az yada hiç gözyaşı
Bunları görüp hep bebeğim açmı acaba diyordum ki doğruymuş mesela dün gözaltları yüzü hep çökmüşti karnı da aynen hiç emmemişti doğru dürüst. Hemen ek gıdaya başlamam lazım karnı doyunca benide çok güzel emiyo

deniz bazadan kafa üstü düştü.sabahtan hastanelerdeyiz...nasıl olduğumu tarif dahi edemem.çok şükür genel hali iyi.dua edin.

Son düzenleme:
Cnm konserve derken tam olarak neyi kastediyorsunuz? KAvanozlayıp kaynattığımız meyveler mesela konserve olaraktan mı geçiyor?

Anneler merhaba. Ben haziran annelerindenim. Bi sorum olacak. Bebeğiniz ilk aydan beri mama ile besleyen var mi. Benim sütüm çok az olduğu için mama kullanıyorum. Sizler hangi mamayi kullanıyosunuz. Ve memnun musunuz. Cevap verirseniz çok sevinirim. Bebeklerinize Allah sağlık hayirli uzun omur versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…