2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar,
Bebeklerinizin besin alerjisi olduğunu belirtiler dışında nasıl anladı doktorunuz? Bir test fln mı yaptı? Benimkine de besin alerjisi var denildi ama test fln yapmadı doktor direk pregomin mamaya başlamamı istedi. bi de zyrtec şurup. Mamaya başlamama rağmen döküntüler geçmedi. Bir kez yeşil kaka yapmıştı. Sonra hep normal kaka. Mukuslu da değil ama döküntüleri var. Bu besin alerjisidir demek için az değil mi.

Soya bazlı mamaysa belki soyada dokunmuştur sütün varsa biraz kes mamayı istersen sonra tekrar başlarsın baktın geçmiyorsa. Bizimde kol büklümleri boğazı döktü ama sıcaklara veriyorum seninki daha çok alerjik döküntüye benziyor ne yedim nu aralar hiç cnn

Herkeze merhaba kizim 4 aylik oldu ve inanilmaz derecede elleriyle savas halinde.. yumruk seklinde agzina sokmaya calisiyor resmen kavga ediyor elleriyle onlari yiyemiyor diye sizde de ayni durum varmi diş icin erken diye dusunuyorum ama sebebi nedir ki

hiç süt vermiyorum canım çünkü artık sütüm yok yani alerji benden kaynaklanamaz. Maması doğduğundan beri aynıydı bir anda böyle olmasını işte rotaya bağlıyorum ben. Ama artık geçmiyor. hergün yeni bir yerinde çıkıyor ve sönüyor.kulak arkası yok ama

Canım sıcaktan olabilir mi? Benim oğlumunda bezi bağladığım yerde sıcaktan bir kaç gündür kırmızılıklar var ama biliyorum sıcaktan. Çünkü hiç bir belirtin yok belli ki.

Emzikten değil de, belki elleri hep ağzındaysa o da yapar canım.

ah sorma meme istemio ellerini emmek icin cok cok cok ses cikararak emiyo ve beni sinir ediyo

ayni durum bizde de var, disler damaga yerlesiyormus bir de dunyayi ilk agizinile tanidiginda bu kadar emiyor diyorlar

besin alerjisi olan bebeklerin kilo alımı az mı oluyor mesela? kilo ve boy gayet iyi çünkü.15 günde 8 cm uzamış kilosu da 6800
Can'ım mesajını yeni okudum 15 günde bebişin 8 cm uzamış dedin yanlış değilse benim oğlum neredeyse bir ayda 2cm uzamış kilosuda 6700 biz o Zaman bayağı kısa kalmışız

Can'ım mesajını yeni okudum 15 günde bebişin 8 cm uzamış dedin yanlış değilse benim oğlum neredeyse bir ayda 2cm uzamış kilosuda 6700 biz o Zaman bayağı kısa kalmışız
biz de şaşırdık canım 2 kez ölçtürttük hatta ama tam 15 günde 8 cm uzamış sadece mama alarak. Bir önceki ay 4 cm uzamıştı 30 günde halbuki. Bence bu geri kalmakla alakalı değildir. Bazı aylar böyle hızlı olabilir dedi doktor. İşte bizim de başka sorunlarımız çıktı maalsef

ah sorma meme istemio ellerini emmek icin cok cok cok ses cikararak emiyo ve beni sinir ediyo

ayni durum bizde de var, disler damaga yerlesiyormus bir de dunyayi ilk agizinile tanidiginda bu kadar emiyor diyorlar

Ondandır o canım :) benimki de cok cok emiyor ve ıslak kaldığı için de sivilce oluyor. Sürekli siliyorum ama yetişemiyorum :)

Canım ona hiç bakma. Her ay bir olmuyor inan. Benim oğlum 2.ayında 1 cm uzamıştı sadece, 3.ayda 5.5 cm uzamıştı ki 47 cm doğdu, 3.ayda daha 58,5 cmdi :) Bilmiyorum 4.ay kontrolünde bakalım ne olcak.

Huff hala arada kaldım emin olamıyorum :/ kulak arkası temiz. Mukus da geçti gibi. Ama bu kez de resmen akıntı gmrdüm bezinde. Çok ilginç
Hiç özlemedim adet görmeyi olmasın bi süre rahat rahat geziyoruz bu yaz sıcağında pedle uğraşılmaz valla test yapıcaktım imkansız ama içim rahat etsin maksat, sonra vazgeçtim.
Auralee canım şu kullandığın kremin adı neydi? Muhacir kremi dediğin? Bir de fotosunu yollar mısın
Ya çok geç gördüm:/ yarın çekeyim instagramdan atayım daha hızlı olur buradan zor yüklüyoeum. Zdrave adı.
Tahlil yapıldı temiz çıktı ama :/ bi de 1 hafta beslenmeme dikkat ettim tarttırdım yine, 250 gr almıştı 1 haftada. Emme için baya taktik yapıyorum artık. Dikkati çok dağınık emmiyo yoksa. Setçe parmağımı veriyorum o arada hop memeye tutturuyorum falan. Rezil haldeyiz kassam her şeyden şüphe ederim potansiyelim var.

Elini emmeyi sevdiği için ben de serçe parmağımı veriyorum emsin diye, o sırada ağzını açınca hop aradan memeyi veriyorum öyle emiyo bi kaç defada tabi hemen ilkinde tutmuyo.

Bu arada kucağımdayken yemek yiyorum mesela, yemeği tam ağzıma götürücem kendi ağzını açıyo şapşik tam komedi oldu. Şişeden su içiyorum şişeyi tutuyo elleriyle çekiyo. Bir de bizim yorucu günler yaklaşıyor gibi , 1 aya emekler bu küçük canavar kolları üzerinde kalkmayı öğrendi. Popoyu dikip öne öne sürünüyor. Koyduğum yerde asla bulamıyorum. Huysuzluğu da biraz azaldı bakalım sonraki atağa kadar keyfini çıkarıyorum

Kızlar az önce sağlık ocağından geldim kontrolümüz vardı. Oğlum bu ay 50o gr almış boyu da 63 cm olmuş boyda 2 cm uzamış. Kilo 6700 gr olmuş sizce normal mi?
Bulguları normalse takılma canım. Benim kızım 1 ayda 250 gr aldı doktor sorun değil sadece emzirmeye devam dedi. Kilosu boyu vs ayına göre normal ve bi anormalliği yokmuş. Bu ay da az alırsa o zaman bi kontrol ederiz kan tahlili yaparız ama rakamlara çok takılmaya gerek yok dedi.

guzel taktikmis ben de denicem b unu :)
ben uzerinde sekiller olan bardaktan su icemiyorum artik emzirirken, birakip o bardagi izliyo biseyler anlatiyo, arada ihlamur kaynatip veriyorum nasil sapur supur iciyo diyorum sut olsa burun kivirirsin. heralde tadim zamani birakicak emmeyi ben de oyle olmus kismet bakalim :/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…