2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Bana doktor da hemşire de rota aşısından için gerek yok demelerine rağmen ben yaptırdım. Es geçmek istemedim tedbirimi aldım. Belki de pahalı bir aşı olduğu için öyle dediler bilmiyorum ama ben yaptırdım. Ben bir yaşımdayken bir hafta on gün hastanede yatmışım ishalden dolayı. Serumlardan delik deşik olmuşum. O zamanlar aşı falan var mı bilmiyorum da belki buna sebep bu virüstü. Herşey yolundayken sonra gerilemeye başlamışım zayıflamışım. Bu yüzden bu aşıyı yaptırmamak olmazdı. Hiçbir yan etki de olmadı.

Ben saygı duymadığımı düşünmüyorum, aksine "hiç hoş bir yaklaşım değil" ifadesi bana göre doğru değil. Alerji açısından değerlendirmişsin ve bende arkadaşın bebeğinde alerji olmadığını, bunun dışında da her hangi bir yan etkisi olmadığını belirttim. Bunda bir yanlışlık yok. Bu arada yaptığım araştırma katiyen piyasa araştırması değil, 27 yaşındayım çok fazla hastalık gördüm, yaşadım ilaç piyasasını iyi bilirim. Güvenilir insanlardan bilgi aldım. sen nasıl yaptığın araştırmaya güveniyorsan, ben de güveniyorum ve paylaşıyorum ve orda yaptıran insanların "alerjiyi" tetiklediğine dair yorumlarını paylaşıyorsan bende hiç bir yan etki yaşamamış, 3.değil 1.tekil şahıs olarak, bir anne olarak durumu paylaştım.

İçtiğimiz hiçbir ilacın %100 hastalığımızı geçirceğini bilemeyiz ama içeriz. Şifa önce Allahtandır ama ilaçlar sebeptir. En basitinden kortizon, kemik erimesine sebep olan bir ilaçtır ama bir çok hastalığın tedavisinde kullanılır ve mecbursundur. Kar-zarar araştırmasını iyi yapmak gerekiyor.
Hala anlayışlı yaklaşmıyorsun ben yaptırma dedimmi herkesin kendi fikri sen nasıl araştırdıysan bende araştırdım 2 doktordan fikir aldım birçok uzmanın görüşüne başvurdum çokta istiyordum rotayı yaptırmayı sen nasıl fikir sunuyorsan bende fikir sundum sende bana muhalefet edeceğine kendi araştırmanı fikrini paylaş. İlle herkes aynı fikirde olucak diye birşey yok herkes yaptırmayı düşünmeyebilir neden yapmadığını ve fikrini söyleyebilir kusura bakmayın aşı yaptırmadım burda herkes yaptırdı herkes evetini söylerken savunurken bende gayat tabi hayırımın nedenini söylicem fikrimi belirticem. Arkadaşa fikir belirteceğine kalkmış bana muhalefet ediyorsun haksız yere.

Bana doktor da hemşire de rota aşısından için gerek yok demelerine rağmen ben yaptırdım. Es geçmek istemedim tedbirimi aldım. Belki de pahalı bir aşı olduğu için öyle dediler bilmiyorum ama ben yaptırdım. Ben bir yaşımdayken bir hafta on gün hastanede yatmışım ishalden dolayı. Serumlardan delik deşik olmuşum. O zamanlar aşı falan var mı bilmiyorum da belki buna sebep bu virüstü. Herşey yolundayken sonra gerilemeye başlamışım zayıflamışım. Bu yüzden bu aşıyı yaptırmamak olmazdı. Hiçbir yan etki de olmadı.
Herkes zaten sağlık konusunda kendi kararını verebiliyor bak seni doktor ve hemşire de etkileyememiş. Tabiki yaptıran yaptırıcak ama fikir beyan edenleride sıer yaptırdıkları için eleştirmeyelim yoksa benim burda bi etkileyici olmam söz konusu değil ki seni doktorlar bile etkilememiş vicdanına kalmış insanın kar zarar hesabı yani :KK66:

Hala anlayışlı yaklaşmıyorsun ben yaptırma dedimmi herkesin kendi fikri sen nasıl araştırdıysan bende araştırdım 2 doktordan fikir aldım birçok uzmanın görüşüne başvurdum çokta istiyordum rotayı yaptırmayı sen nasıl fikir sunuyorsan bende fikir sundum sende bana muhalefet edeceğine kendi araştırmanı fikrini paylaş. İlle herkes aynı fikirde olucak diye birşey yok herkes yaptırmayı düşünmeyebilir neden yapmadığını ve fikrini söyleyebilir kusura bakmayın aşı yaptırmadım burda herkes yaptırdı herkes evetini söylerken savunurken bende gayat tabi hayırımın nedenini söylicem fikrimi belirticem. Arkadaşa fikir belirteceğine kalkmış bana muhalefet ediyorsun haksız yere.

Fazla ateşli konuşuyorsun, üslubunun ayarı kaçıyor. Direkt savunma iç güdüsüyle hareket ettiğin için de ne demek istediğimi anlamamakta ısrar ediyorsun bu yüzden uzatmayacağım. Arkadaşa fikir belirtmiş miyim bir kaç sayfa önceye gidip bakmanı tavsiye ederim, selametle.

Kızlar yarım gün izinim yarin bitiyor ücretsiz izine ayrılıyorum çok mutluyum kızımla olucam 6ay boyunca az demi :/ baya kalırsa 24 ay alicam eşim izin vermiyor.
Havada çok sıcak valla yarın bitiyor çok mutluyum ya

Teşekkür ederim canım. Boyu 2cm uzaması bana biraz az geldi gibi. Bir de bu ay çok fazla kaka yaptı anlamıştım fazla kilo alamicak diye neyse bunada şükür elimden geleni yapıyorum. Hasta olmasında varsın az kilo alsın:KK66:
Sağlık olsun benim kızımda bu ay pek almadı gibi :KK43: mama vermiyorum guvenmedim manalara tvlerde söyledi çocuk mamada ölümden dönmüş korktum açıkçası:KK43: iki ay boyunca kaşıkli biberonla verdik çok şükür bitti kaşığa alıştı en azından zorluk olmuycak 6aydan sora nede olsa ek gıdaya geçecez kaşıkla vericez yemekleri. :)

Sağlık olsun benim kızımda bu ay pek almadı gibi :KK43: mama vermiyorum guvenmedim manalara tvlerde söyledi çocuk mamada ölümden dönmüş korktum açıkçası:KK43: iki ay boyunca kaşıkli biberonla verdik çok şükür bitti kaşığa alıştı en azından zorluk olmuycak 6aydan sora nede olsa ek gıdaya geçecez kaşıkla vericez yemekleri. :)
İyi yapmışsın canım bende sadece anne sütü veriyorum. Dediğin gibi sağlık olsun.

Kizlar biz 5 aulik olacagiz yarin dr kontrolumuz var..burasi asiri sicak bn su veriyorumm kasikla veriuorum bizimki baya baya istiyor ama su ictigi icjn az emme durumu yok sujur
Kizlar buzimki cumartesi aksam uzeri ateslendi 37.8 oldu gecede hep o seviyede soydum su koydum dus aldirdim geceyi atlattik sabah da 38.2 olunca calpol verdim gene dizlerime ekle,lerime islak bez koydum sjkur gecti. Bn surda hata yaprim galiba klimamiz yazlikda bizde bi 15 gun daha burdayiz kapilari oemcerileri actim banyodan sonra da en esen yrre yatirdim o carpti bnce

Ates bugunde devam edince dr a gittik usutme degilmiss bi virus varmis sicaklarda var ya mubtemelen o dedi. 39 derece olursa fitilu yaparain dedi o zamana kadar calpol takio bol emzir su ver dedi isahal de var gakiba anlayamadim da daha tam haftada bir defa yaptigi ici bizimki bizraz onde yapti devami gelirse ishaldir..cok zor cok korkuyorum atesden

Ben de rotayı yaptırdım daha 3 aylık olmadan okulla tanıştı yavrum benle geldi.bu sadece tedbir ve hastanelik eden bi virüs olursa daha kolay atlatılıt die düşünüyorum.yine olmasın tabiki.neden tartışma çıkmış anlamadım.bir çok ülkenn takip aşılarından biri aslında bşzde 170 lira.:))) ağlanacak halimize gülelimm

Ben de rotayı yaptırdım daha 3 aylık olmadan okulla tanıştı yavrum benle geldi.bu sadece tedbir ve hastanelik eden bi virüs olursa daha kolay atlatılıt die düşünüyorum.yine olmasın tabiki.neden tartışma çıkmış anlamadım.bir çok ülkenn takip aşılarından biri aslında bşzde 170 lira.:))) ağlanacak halimize gülelimm
Yok Cnm life ın bebeğinde gıda alerjisi var böyle olunca biz aşılar konusunda daha hassas oluyoruz çünkü özellikle rota bağırsak tepkili bi aşı alerjiyi tetikliyebiliyor.. e şimdi o karar diyet yapıyoruz aşı bizim diyeti hiç edebilir başa döndürebilir onu hassasiyeti o yüzden.. anlıyorum ben onu :) alerjik anne olarak.. rota aşısına gelince bende yaptırdım 3 doz olanından hatta 2.dozu bu çarş. Ve ödüm kopuyor tetikler diye.. bakalım ne olacak...

X