2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
LifeandFeel LifeandFeel canim donmuyor motor gelisimi cok iyi degil ama.cok da kotu degil fizik tedavi önerdi drmuz bakalim biraz daha bekleyelim zamana gire bakacagiz

LifeandFeel LifeandFeel canim donmuyor motor gelisimi cok iyi degil ama.cok da kotu degil fizik tedavi önerdi drmuz bakalim biraz daha bekleyelim zamana gire bakacagiz

Kac ayliksiniz suan arkadasim ogrenmenjn olabilmesi icin kaslarin olgunlasmasi cok onmli bu tuvalrt egitimi icjnde ilerde gecerli 4 ay kontrolunde dr umuz dedi ki bu ay ici de don,eye baslayabikir yanj 5 ay a yakinken

Dönme için acele etmeyin kızlar, benim oğlum da sadece yan dönüyor mesela ama takvime bile baktığında hep 3-6 ay arası denir dönme için. Göz takibi, sese tepkisi, göz kontağı bunlar ilk aşamada önemli olanlar. Kafayı tutması da önemliymiş mesela ama kafasını mesela ne gibi durumlarda tam tutuyor diyebilirim onu ben de bilmiyorum. Ellerini tuttuğumda kalkmak istiyor bir kaç sn dik tutuyor sonra önüne eğiyor mesela bu sorun mu ben de onu merak ediyorum?

Huy değiştirdi diye düşünmeye başladım artık. 3.aydan sonra oluyor demişlerdi de ciddiye almamıştım valla. Dün pusetinin kemerini bağlayana kadar yıktı ortalığı, sonra asansörden indik kapı dışına bir çıktık hop bir baktık pusette uyumuş. Değişik oldu vallahi huyu :)) gazı da yeniden mi hortladı bilmiyorum. Sabah 5'ten sonra yine ıkınmaları oluyor ama geçicek, Allah başka dert keder vermesin yeter ki :)

Ay aynen sabah 5ten sonra birsey oluyor, hic gaz sikintimiz olmadi bizim ama bu hafta sabah 5 ten sonra oluyor sanki. Dun rezene verdim biraz bu sabah daha iyi gibiydi.

Benim ki de dönmüyor canim hatta niyetlenmiyor bile. Hatta hatta yerde durmuyor ki hemen kucak istiyor. Her cocuk farkli. Cok takılmıyorum ben.

Dönme için acele etmeyin kızlar, benim oğlum da sadece yan dönüyor mesela ama takvime bile baktığında hep 3-6 ay arası denir dönme için. Göz takibi, sese tepkisi, göz kontağı bunlar ilk aşamada önemli olanlar. Kafayı tutması da önemliymiş mesela ama kafasını mesela ne gibi durumlarda tam tutuyor diyebilirim onu ben de bilmiyorum. Ellerini tuttuğumda kalkmak istiyor bir kaç sn dik tutuyor sonra önüne eğiyor mesela bu sorun mu ben de onu merak ediyorum?

Bizim kafa 2 ayliktan beri dimdik. Hic oyle kafa tutmayan bebek olmadi. Simdi daha da güçlü, koca adam gibi dik duruyor. Hep yuzustu yattigi icin beline kadar kendini kaldırıyor ama donmek aklına gelmiyor :))

Bizim kafa 2 ayliktan beri dimdik. Hic oyle kafa tutmayan bebek olmadi. Simdi daha da güçlü, koca adam gibi dik duruyor. Hep yuzustu yattigi icin beline kadar kendini kaldırıyor ama donmek aklına gelmiyor :))

Bizimki kucakta dik tutuyor, ama öyle oturma pozisyonunda pek dik tutmuyor ç, onu da yapar heralde :) dönmeyi de yan dönüyor şimdi de yüzüstünü zorluyor ama bizde de cisimlere uzanma yok mesela. Birini erken yapsa birini geç yapabiliyor belli olmuyor yani :))

Bizimki kucakta dik tutuyor, ama öyle oturma pozisyonunda pek dik tutmuyor ç, onu da yapar heralde :) dönmeyi de yan dönüyor şimdi de yüzüstünü zorluyor ama bizde de cisimlere uzanma yok mesela. Birini erken yapsa birini geç yapabiliyor belli olmuyor yani :))
ben de arada elinden tutup oturtuyorum hatta kendi yapmak istiyor bazen ama kvde cok kiziyor oyle yapinca cocugun beline zarar vericen yapma diyor

ben de arada elinden tutup oturtuyorum hatta kendi yapmak istiyor bazen ama kvde cok kiziyor oyle yapinca cocugun beline zarar vericen yapma diyor

Doğru aslında haklı, ben bir elimle de beline destek veriyorum ama daha tam kemikler oturmuş değil. Bazen çok istiyor diye ben de yapıyorum ama yapmamak lazım gerçekten.

mashmallow mashmallow ayni bahsettiğin tarz gürültülü kaka, hapşırık ve karın gurultusu bizde de var ama hiç alerjik olduğunu düşünmedim. Başka huzursuzluğu yok bizimkinin.
Bnce sen yine de mine hanıma sor Cnm bizde kanlı mukuslu kaka hariç hemen hepsi varmış da bn mukusu görünce anladım maalesef hiç aklıma gelmedi diğerleri

Evet canim cok fazla belirti var. kulak arkasi ya da iki kas arasi kabuklanma. Dokuntu. Karinda gurultu. Gurultulu kaka. Mukus. Kanli kaka. Yogun gaz. Uykuya dalamama. Popo agzinda hare seklinde kizariklik. Hirilti. Burunda gozde kulakta kasinti. Oksuruk. Gecmeyen pisik. Vs vs.
Tatli krizlerin icin yaninda birseyler tasi canim. Un helvasi irmik helvasi. Ya da un seker yag dan yapilan kurabiye. Bunlar tabi seker dokunmuyorsa.
Dondurma icin de canim madoda vegan domdurma var. sutsuz. Ama tabi ayni kasigi koyar falan filan diye paronaya ile henuz yiyemedim. Bir de le ra frescha mi ne nasil yaziliyo unuttum:) onun meyveli sorbeleri varmis. Tam dondurma gibi diil tabi ama nefis korler.
Migros Da Cnm sorbe aldım bugün deneyeceğim bi ara! Dokunmazsa da vegan dondurma deneyeceğim. Yeter daha zaten tatlıya gerek YOk başka.. Facebook'ta konuşuyorlardı çikolata da varmış gördüm mü?

Bnce sen yine de mine hanıma sor Cnm bizde kanlı mukuslu kaka hariç hemen hepsi varmış da bn mukusu görünce anladım maalesef hiç aklıma gelmedi diğerleri

Migros Da Cnm sorbe aldım bugün deneyeceğim bi ara! Dokunmazsa da vegan dondurma deneyeceğim. Yeter daha zaten tatlıya gerek YOk başka.. Facebook'ta konuşuyorlardı çikolata da varmış gördüm mü?
Ayyy gormez miyimmm. Hemen esime yarin migros ve rosmana gitmek zorundayiz dedim. :) valla kurabiye helva fln yapiyorum amaaa hicbiri bir cikolata diil.

Ayyy gormez miyimmm. Hemen esime yarin migros ve rosmana gitmek zorundayiz dedim. :) valla kurabiye helva fln yapiyorum amaaa hicbiri bir cikolata diil.
Bn şuan çocuk gibi mutluyum :KK70: migros da varmış bi de vegan şimdi yazmışlar.. vanilyalısına talibim şuan yarın gönderiyorum eşimi ama önce sorbe yi sindirmeliyim .. bizim kaka rengi normale döndü bn yeşil rengi Demir ilacından sanıyordum Ama şuan kakamız parlak sarı.. bugün kıvamı da biraz koyulaşmış ama hala az az mukus var :KK43: zaten sanırım aybüke bağırsak tepkili bir Bebek bn cildinde öyle çok şey görmedim kulak arkası hariç bi de kırmızı benekler var yanaklarda felan ama o sıcaktan da olabilir çıkıp çıkıp geçiyor

yumiti yumiti bizim kiz da sagina soluna donuyodu bir suredir ama bikac gundur yuzustu donmeye calisiyo ama sadece calisiyo :KK70: Kolu altinda kaliyo donemiyo, aglayip duruyo, benim yardimimla donunce de agliyo :))
Yuzustuyken kafa kaldirma hic yok zaten. Kolundan guc almayi hala ogrenemedi. Kucagimdayken kafasini tutabiliyo ama gogsu kafayi birlikte kaldirayim yok. Basta endiseleniyodum ama herkesin de dedigi gibi her cocugun gelisimi farkli. Bir de biz onlara ogretmesek de onlarin kaslari buyuyup gucleniyo zamanla, dogal olarak kendiliklerinden yapabilecekler bircok seyi. Mumkun oldugunca erken olsun da hem onlar hem biz rahat edelim istiyoruz ama her zaman olmuyo :KK66: Artik boyle dusunup rahatliyorum.
Sizin fizik tedaviyi doktor mu onerdi?

Bizimki de henüz yan dönemiyor ama yüzüstü yatırırsam kafayı kaldırıyor. Her bebiş farklı işte :)

Bizde de uzanma cook nadir. Eline parmakları açıp tutturuyorum.

Mukus yok bizde ama. Rotadan sonra oldu. Şimdi normale döndü. Sorarım yinede.

Kızlar ben çok gerginim görümcen geldi şehir dışında bende kalıcak bir ay :KK43: düzenim alt üst olucak hayır en sinirlendiğim şey daha içeri girer girmez ellerini yıkamadan uykulu bebeği uyandırım yüzünü cıvık cıvık öpmesi yuh yani eşimle ben bile yüzünü öpmeye kıyamıyoruz. Birde yanında çocuğu var oda sürekli elleriyle bebeğin yüzüne dokunuyor öpüyor. Bir şey de diyemedim ama içim gitti. Allahım sabır versin bana daha ilk günden gerildim. Yaa sabır..

ya biraz arastirinca bi sakincasi olmadigini dusunmeye basladim, hurafe gibi sanki. bebek aynaya baktirilmazla ayni mesele :KK66:

Bence ikisi çok farklı ya. Ünüversitedeyken çalışma hayatına girince yanlış oturma pozisyonundan ve düz ayakkabı giymekten dolayı skolyoz olmuş bit insan olarak omuriliğin çok hassas bir yapı olduğunu tecrübe ettim. Onun için hele bebeklerde tam oturmamışken yanlış bir hareket sıkıntılara yol açabilir Allah korusun :)

Bizde de uzanma cook nadir. Eline parmakları açıp tutturuyorum.

Aynen ben de öyle tutturuyorum, eller yukarda oluyor ama öylesine sallıyor, bilinçli değil hareketler. Bakalım ne zaman yapacak merakla bekliyorum :)

Kizlar verem asisinin vuruldugu yer suan nasil bizimki kabardi biraz sisti cok endiseliyim carsamba dr a goturecegim hemen

X