2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Can bebeyi denedim, poposuna yapıştı canım. Primadan sıkıntım bir tek kokusuydu ama dediğim gibi parfümlü bezlerin hepsinde var o belli ki.
Bana canbebenin kalıbı dar geldi birde çok yapışı prima sızdırma yaptı bizde bacakta çok iz çıkardı molfix çok güzel onu kullanıyorum şimdimne yapışma oluyo ne koku var kalıbı geniş oda bacakta iz bırakıyor sızdırmaz bariyerleri azıcık yırtıyorum çok güzel oluyo ve sızdırmıyoda

ya okulun kalabalık mı?ben güvenemiyorm, herkes sevmek isteyecek, terli,kirli ellerle..of ya, eşim de götürelim diyor da bakalım, saatleri ayarladık sayılır.olmadı rapor almaya çalışıcaz
Canim 45 ogretmeniz. Benim bebisin alerjisi oldugunu arkadaslar biliyolar. Yuzune hic dokunmuyorlar o yuzden. Bi de biz de bebeklere cok dikkatlidir herkes. Aaa elimi yikayayim da kucagima alayimmii derler. Ki ben de ayni sekilde davranirdim daha once. O yuzden icim rahat. Ben erken dogum tehdidi ile son 4 ay yattim heyet raporu ile. Tekrar rapor almak istemiyorum. Birakacak kimse de yok o yuzden goturecegim. Ama bizim mudurumuz sagolsun cok anlayislidir. Yarim saat kalip hocam durmuyo desem git hocam der hemen. O yuzden de rahatim belki

Bndede prima yapıştı,can bebe cok kokulu değil onuda sevıorm

Bez olayı çok değişkenlik gösteriyor ne yazık ki:)

Hemen hemen hepsi iz bırakıyor zaten, ona takılmıyorum ben. Sızdırmasın, pişik yapmasın benim için kâfi. Prima o konuda iyiydi bana, bir kokusu soru işareti benim için.

Offf offf asi mevzusu benim de yaram. Yaptirsak bi turlu yaptirmasak bi turlu. Rota asisi var mesela sirada. O kadar kararsizimki. Doktorlar yaptir diyor. Ama alenen asilarin yan etkisinde alerji yaziyor. E tabi doktorlar yaptirma demezki gerci. Devletin uygulamasi sonucta. Ve aksi durumda haklarinda sorusturma acildigini duydum. Sen hangi asilari yaptirdin. Asilardan sonra bir fark hissettinmi. Cocugu incelemekten bi hal oldum

İnşallah canım ya sen genel alerjenleri de mi yemiyorsun?
Ben de yemiyorum canim her ihtimale karsi bircok seyi. Cunku sadece sut yumurta olmayabilir. Tepki verdiginde neye oldugunu anlamayabiliriz. O yuzden kisitladim bircok seyi. Ve deniyorum. Mesela kahvaltida yc gun kabak yiyorum. Bakiyorum tepki varmi. Baska sey yersem ne ye oldugunu anlayamam diye. Yani bebeklerin ek gidaya baslama sureci oluyorya aynen ole davraniyorum

Bu gün 2.ay aşılarımızı yaptırdık. Yavrum Nasıl ağladı dayanamadım bende onunla beraber ağladım( eve geldik biraz huzursuzlandı şimdi yatıyor. Ara ara ateşi var mı diye kontrol ediyorum. İnşallah bu geceyi ateşsiz atlatırız.

kızlar siz enerjiden konuştukça eski zamanlar aklıma geliyor büyük kızında geçmeyen pislikleri vardı o zaman kimse demiyor ki yediğinden olabilir alerjen filan sonra nasıl geçti hatırlamıyorum ama kızımda sivri sineğe karşı alerjisi ve mide ve bağırsak hassasiyeti kaldi

su bez olayında biz şanslı olanlardaniz galiba şimdiye kadr prima molfiks sleepy ve a101 in bebek bezini kullandım hiç birinde sorun yaşamadım ne sızdırma taşırma nede pisik

Geçmiş olsun canım, inşallah sorunsuz atlattırsiniz.

su bez olayında biz şanslı olanlardaniz galiba şimdiye kadr prima molfiks sleepy ve a101 in bebek bezini kullandım hiç birinde sorun yaşamadım ne sızdırma taşırma nede pisik

Çok şükür pişik ben de yaşamadım ama işte sızdırmayı yaşıyorum maalesef. Pişik olmasın yeter ki, ötekini aşarız:)

Allah kolaylık versin inşallah kısa sürede geçer arkadaşım

Komili bebe yi denediniz mi? Kızıma iyi geldi

Denemedim canım ama aklımda. Bakabilirim komiliye evet, çok sağol.

Komili denedim ben.Sıvı kakada iyiydi çişte de taşma yaşamadım ama altını açtığımda hafif nemli oluyordu.Prima kadar kuru değildi ama kakada üstümüze başımıza çıkmadı ve kokusu daha hafif.Canbebe de denedim onu beğenmedim pişik yaptı bizde.Şimdi memlekette bi markette eski premium carelerden buldum onu kullanıyorum :) bi molfix kaldı denemediğim bir ara onu da denicem :)

Eski prima premium care yüzeyi mavi gibi olan mı yoksa beyaz petekli gibi olan mı? Çünkü bir marketten alıyorum içi mavi çıkıyor başka yerden alıyorum içi beyaz anlamadım

Teşekkür ederim canım. Ateşi çıktı malesef 38 oldu kulaktan alından 37.5 çıktı Nasıl düşürecem Ateş'ini bez ıslatıp koltuk altına koydum inşallah düşer.

Canım geçmiş olsun bir çay kaşığı calpol ver istersen. Bize sağlık ocağındaki hemşire öyle söylemişti.

kızlar ya, ben psikolojik olarak iyi değilim.sürekli, sürekli kaybetme korkusu yaşıyorum.kimse kızıma dokunmasın istiyorum.bugün kızımın kontrolü vardı.sıramızı beklerken okuldan bir arkadaş çocuğunu getirdi ve beni görünce hemen geldi, öpüştük(öpüşmekten nefret ederim.yapış yapış terliyken mıç mıç...ıyyyy)sonrada kızımın ellerini okşadı tabi kızımın elleri hoopp ağızda.ve oğlunun kötü olduğunu, ateş, kusma ve kırmızı benekler içinde olduğunu söyledi.neyse, bizden sonra girdi içeri.telden konuştuk, çocuğu çok bulaşıcı olan el ayak ağız hastalığına yakalanmış. ya Allah ıslah etsin, hasta çocuğuna dokunuyorsun, niye gelip minik bebeği okşuyorsun?ben mi çok takıyorum yoksa haklı mıyım bilmiyorum.ya asla yapmam ben, kendim bile elimi yıkamadan dokunmam kızıma...ben hastayım tamam da, sizce haklı olma payım yok mu?şimdide onu taktım kafaya.acaba kızıma bulaştı mı? virüs kayanaklı bişey bu, hasta bebek dokunmadı ama hastaya dokunan anne bi güzel okşadı.korkuyorum vallahi de billahi de.....

kendime de çok kızıyorum, ne kadar sakınabilirim ki kızımı?fanusta mı büyütücem?virüslerden, duyarsız insanlardam nasıl koruyabilirim?offffffffffff of

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…