2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
kızlar ya, ben psikolojik olarak iyi değilim.sürekli, sürekli kaybetme korkusu yaşıyorum.kimse kızıma dokunmasın istiyorum.bugün kızımın kontrolü vardı.sıramızı beklerken okuldan bir arkadaş çocuğunu getirdi ve beni görünce hemen geldi, öpüştük(öpüşmekten nefret ederim.yapış yapış terliyken mıç mıç...ıyyyy)sonrada kızımın ellerini okşadı tabi kızımın elleri hoopp ağızda.ve oğlunun kötü olduğunu, ateş, kusma ve kırmızı benekler içinde olduğunu söyledi.neyse, bizden sonra girdi içeri.telden konuştuk, çocuğu çok bulaşıcı olan el ayak ağız hastalığına yakalanmış. ya Allah ıslah etsin, hasta çocuğuna dokunuyorsun, niye gelip minik bebeği okşuyorsun?ben mi çok takıyorum yoksa haklı mıyım bilmiyorum.ya asla yapmam ben, kendim bile elimi yıkamadan dokunmam kızıma...ben hastayım tamam da, sizce haklı olma payım yok mu?şimdide onu taktım kafaya.acaba kızıma bulaştı mı? virüs kayanaklı bişey bu, hasta bebek dokunmadı ama hastaya dokunan anne bi güzel okşadı.korkuyorum vallahi de billahi de.....

kendime de çok kızıyorum, ne kadar sakınabilirim ki kızımı?fanusta mı büyütücem? ama tek derdim insanların aşırı duyarsızlıkları...

Ben de çok dikkat ediyorum böyle şeylere ve hasta olacak diye ödüm kopuyor :KK43: Geçen kayınpedere gittik torununu görsün diye. Kızımın eline para vermeye çalıştı. Para ellediği eliyle kızımın elini tuttu. Dudağına agu yaptırdı :KK43: Tamam torununu seviyorsun da az dikkatli olsan, paralar mikrop saçıyor akıl etsen.. İnsan içine de hiç çıkmayacak değiliz ama insanlar bizim kadar düşünemiyorlar işte bazı şeyleri. Pamuklara da sarıp büyütemeyiz ya :/

kızlar ya, ben psikolojik olarak iyi değilim.sürekli, sürekli kaybetme korkusu yaşıyorum.kimse kızıma dokunmasın istiyorum.bugün kızımın kontrolü vardı.sıramızı beklerken okuldan bir arkadaş çocuğunu getirdi ve beni görünce hemen geldi, öpüştük(öpüşmekten nefret ederim.yapış yapış terliyken mıç mıç...ıyyyy)sonrada kızımın ellerini okşadı tabi kızımın elleri hoopp ağızda.ve oğlunun kötü olduğunu, ateş, kusma ve kırmızı benekler içinde olduğunu söyledi.neyse, bizden sonra girdi içeri.telden konuştuk, çocuğu çok bulaşıcı olan el ayak ağız hastalığına yakalanmış. ya Allah ıslah etsin, hasta çocuğuna dokunuyorsun, niye gelip minik bebeği okşuyorsun?ben mi çok takıyorum yoksa haklı mıyım bilmiyorum.ya asla yapmam ben, kendim bile elimi yıkamadan dokunmam kızıma...ben hastayım tamam da, sizce haklı olma payım yok mu?şimdide onu taktım kafaya.acaba kızıma bulaştı mı? virüs kayanaklı bişey bu, hasta bebek dokunmadı ama hastaya dokunan anne bi güzel okşadı.korkuyorum vallahi de billahi de.....

kendime de çok kızıyorum, ne kadar sakınabilirim ki kızımı?fanusta mı büyütücem?virüslerden, duyarsız insanlardam nasıl koruyabilirim?offffffffffff of
Biz de memleketteyiz kızım eşimin ailesinde kucaktan kucağa.Toplu iftar oluyor aynı gün içinde 10 kişinin kucağına gittiği oluyor.Öpen koklayan vs vs ve daha 5. Günde hasta olduk acile gittik.Sakınmakta haklısın.Hele bahsettiğin olayda çook haklısın.Ama engel olunmuyor sen varken engelliyosun azcık başından ayrıl gene bildiğini okuyor herkes.Dikkat et tabiki ama bunu kendine çok takıntı etme.Hani sürekli düşünüp düşünüp kurma o zaman çok yıpranırsın.Oldu bir kere de geçmeye çalış her şeyden sakınmamız çoook zor.Hele eller ağıza girmeye başladıktan sonra iyice zor.Elinden geleni yap gerisi artık kısmet kapacağı varsa kapar tamamen engellemek zor.

Ben de çok dikkat ediyorum böyle şeylere ve hasta olacak diye ödüm kopuyor :KK43: Geçen kayınpedere gittik torununu görsün diye. Kızımın eline para vermeye çalıştı. Para ellediği eliyle kızımın elini tuttu. Dudağına agu yaptırdı :KK43: Tamam torununu seviyorsun da az dikkatli olsan, paralar mikrop saçıyor akıl etsen.. İnsan içine de hiç çıkmayacak değiliz ama insanlar bizim kadar düşünemiyorlar işte bazı şeyleri. Pamuklara da sarıp büyütemeyiz ya :/

Bizde de durum aynı. Ben eve girenlere önce eller yıkansın diyorum sürekli dikkat edeyim istiyorum ama olmuyor. Mesela babama bi iki söyledim sanki alınıyor gibi duruyor bazen de mikroba da alışsın diyor. Kızıyorum ama napayım

bu hastalığı araştırdım,hastaya bakan kişinin ellerinden yayılırmış ve kreşlerdeki salgınların nedeni de çocukla ilgilenenlerin ellerini yıkamadan başka çocuklara dokunmalarıymış.kuluçka süresi 4-6 gün...hadi bakalım, bana bir hafta huzur yok...

yani lanet okumayayım diyorum ama lanet olsun böyle pislik,ş.....z aşağılık, duyarsız, insan kılığında gezen insan olmayanlara...gerizekalı bi de öğretmen olmuş, bilgisiz cahil, pislik...onun yüzünden minicik kızım hastalanacak...Allah a havale ediyorum. sinirimden yerinde duramıyor, korkudan ne yapacağımı bilemiyorum...

ya hak mıdır şimdi bir pislik bbek sevecek diye bu ağır hastalığı yaşamak?emziren bebeklerin annelerine bulaşıp meme başı çatlağı yapıyormuş.çok ağır seyrediyormuş...ne olur dua edin, kızıma bulaşmamış olsun(Bi de pislik beni de öptü.bana da bulaşmaz inşallah)

Son düzenleme:
Kızlar sıcaklar geldi ben çok arada kalıyorum oğlumu giydirirken doğudayız burası sıcak vücut sıcaklığı ne kadar olmalı acaba ona göre giydireyim bari pişmesin çocuk bu sıcakta

Ben evde yarım kollu ve şort giydirmeye başladım sadece yatarken ince ama uzun pijama giydiriyorum sabaha karşı serin oluyor. Birkaç gün gündüz uzun kollu giymişti vücudu hep sivilce doldu terliyor çünkü. Kuru cildi var bizimkinin.

Günaydın.
İstanbulda çok güzel bir yağmur var. Tam uyku havası.
Kızım bugün tam 13 haftalık. Doğum iznim bitiyor. Pazartesi seminer döneminde okula başlıyorum.

Benim kiz da 12 haftalik seminerlere kizimla gidecegim mecbur. Birakacak kimsem yok.

ben de seminere bebişle gidecektim ama ilçe toplantıları olacakmış sanırım rapor alıcam ya okula giderdim ama başka okullara seminere gitmek istemiyorum nerde emzirecem alt değiştirecem :KK43:

Teşekkür ederim canım. Ateşi çıktı malesef 38 oldu kulaktan alından 37.5 çıktı Nasıl düşürecem Ateş'ini bez ıslatıp koltuk altına koydum inşallah düşer.

Canım iyice soy, ince kalsın üstü. Düşmezse öyle, sıktığın limonların suyuna çoraplarını koy ve o çorapları giydir. Kesin düşürüyor.

kendime de çok kızıyorum, ne kadar sakınabilirim ki kızımı?fanusta mı büyütücem?virüslerden, duyarsız insanlardam nasıl koruyabilirim?offffffffffff of

Hastalık bulaşması konusunda hassas olman çok normal canım, insanlarımız bu konuda anlayışlı değil ya sa empati duyguları hiç yok maalesef ama ya bulaştıysa, ya kızım da hastaysa diyerek kendini yersin. Kv'nin bir lafı var, ne kadar üstüne düşersen o kadar aksilik çıkar diye ki gerçekten öyle. He ben yapabiliyor mutum? Hayır. Çünkü dediğin gibi hayata karışcaklar elbet ve hepimizin evladı var, herkes birer evlat aslında. Rahat anne, rahat bebek bence :)

Bn dha kötuydm anlatamam,dr.bebekler krıstal veya yaşam projesi değildr dedi halaa sakınıorm amaa artk etrafımdakı insanlar bni dınlemıo sevmeye dewam edıolar

coook haklisin o kadar zorluklarla dogurduk gozunun icine bakiyoruz dusuncesiz insanlar gelip elini opuyo yuuuh diyesim gelio bazen
bizim de evimizde kopek var esim cok seviyo kayinpederim geldiginde onunla iyice bogusup opup koklayip sonra kizima geliyo opuyo yapmayin once bi el yuz yikayin diorum hemen bozuluyo aman sevmeyiz diyo

bu gece kizi cok zor uyuttum emmemek icin direndi bir suru saklabanlik yaptim anca aldi memeyi simdide sesler cikararak uyuyo :KK43: bi kac gundur hastayim o da bugun cok hapsirdi acaba benden mikrop mu kapti yaa atesi filan yok ama az emiyo napicagimi sasirdim

İşi olanları tenzih ettim zaten cnm :KK66: geri kalanına da küstüm :63:
:sampiyon: demek isteyince oluyormuş. Hiç sorma buranın yeri ayrı ben kısa yol yaptım birde devamlı girişliyim her dk girebiliyorum canımız sıkıldığında aklımız soru dolduğunda çevremize değil birbirimize güvendik :KK66: burası candır

tşk cnm bizde sizi merak ettiğimizden sitem yapıyoruz yanlış anlaşılmasın:KK19:
Ya bir de geri dönüp okuyunca hep hatıra buralar :)) düğün zamanı da yazıyorduk hep hatıra kaldı neler yaşamışız diyorum.

Kızlar oğlumun ateşi düşmeyince az önce calpol şurup verdim yarım çay kaşığı. Şimdi düşmeye başladı. Üzerinde penye şort var bir de çıtçıtlı badi. Çorapları yok. Üzerini örtmeliyim.. Sonrada üşütmemeyim.

Offf offf asi mevzusu benim de yaram. Yaptirsak bi turlu yaptirmasak bi turlu. Rota asisi var mesela sirada. O kadar kararsizimki. Doktorlar yaptir diyor. Ama alenen asilarin yan etkisinde alerji yaziyor. E tabi doktorlar yaptirma demezki gerci. Devletin uygulamasi sonucta. Ve aksi durumda haklarinda sorusturma acildigini duydum. Sen hangi asilari yaptirdin. Asilardan sonra bir fark hissettinmi. Cocugu incelemekten bi hal oldum

Aynen ben de... çevremdekiler deli gözüyle bakıyor bana. Abartıyormuşum internetten okuyup çocuğa takıyormuşum vs... aşı yaptırmayacağım dedim herkes çıldırdın diyor. Ama ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten :KK43:

Ben de yemiyorum canim her ihtimale karsi bircok seyi. Cunku sadece sut yumurta olmayabilir. Tepki verdiginde neye oldugunu anlamayabiliriz. O yuzden kisitladim bircok seyi. Ve deniyorum. Mesela kahvaltida yc gun kabak yiyorum. Bakiyorum tepki varmi. Baska sey yersem ne ye oldugunu anlayamam diye. Yani bebeklerin ek gidaya baslama sureci oluyorya aynen ole davraniyorum

Ben anlayamıyorum neye olduğunu. Çok karışık besleniyorum. Hiç ummadığım şeyler bile alerjen çıkabiliyor.

ben de seminere bebişle gidecektim ama ilçe toplantıları olacakmış sanırım rapor alıcam ya okula giderdim ama başka okullara seminere gitmek istemiyorum nerde emzirecem alt değiştirecem :KK43:
Ilce toplantilarini bilmiyorum da bize de bir kac gun yakinimizdaki bir kiseye gidilebilir ya da onlar gelebilir dendi. Ama o lise de eski calistigim lise zaten. Ben sansliyim sanirim. Gerci rapor alma hakkim kalmadi resmen. Aylarca heyet raporu normal rapor durumlarim oldu. Mazeret iznimi dahi kullandim. Okula goturmekten baska carem yok.

Aynen ben de... çevremdekiler deli gözüyle bakıyor bana. Abartıyormuşum internetten okuyup çocuğa takıyormuşum vs... aşı yaptırmayacağım dedim herkes çıldırdın diyor. Ama ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten :KK43:

Aynen canim hem asidan korkuyoeum hem de suriyeli cocuklarla birlikte salgin hastaliklar artti falan deniyor korkuyorum.

Ben anlayamıyorum neye olduğunu. Çok karışık besleniyorum. Hiç ummadığım şeyler bile alerjen çıkabiliyor.
Tek yolu karisik beslenmemek canim. Ilk zaman ben de oyleeydim. Sonra face de uye oldugum gruptan cok sey ogrendim. Kontrollu ilerlemeye basladim. Aksi takdirde bir tepki verdiginde korkup son iki uc gun ne yemistim diye panikliyorum. Bu sefer hepsini kesmek zorunda kaliyorum korkudan. Mesela bircok kisi pekmez yiyormus kahvaltida. Ben iki gun denedim ve karin agrisi artti kivrandi. Hemen kestim. Ondan oldugundan eminim cunku yeni hicbirsey yemedim diger yediklerim dokunmadigindan emin olduklarimdi. Sonra o etkinin gecmesini bekliyirum yeni birsey deneyeceksem.
Valla insanlarin cogu bizi anlamiyor. Hele bide bekirtileri soyluyorum e ama yuzunde bisey yokki diolar. Iyi de ac geziyorum da yok. Allahtan yuzunun dokuntulu halini cekmistim. Ve bizimkinin yuzu cok cok kotu haldeydi. Onu gorunce biraz anliyorlqr halimi. Ama tabibyinede yemegin kasarsiz yerini teklif eden mi dersin, bezelye hic denemedik yiyemem simdi dedigimde suyundan vereyim bari diyen mi dersin. Gulup geciyorum artik. Bi de en guzel yol eger anlamayacagin dusundugum biriyse aciklsmaya calismiyorum. He he deyip geciyorum.

Kızlar günaydın 2. Ay aşılarınızda bebeğiniz boyu ve kilosu ne kadardı? Benim oğlum 620o kilo boyu 61 sizce normal mi?

X