2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305

Ya bu kurabiye ne kadar kolay bir tarif öyle :) bardak dediğin su bardağı mı canım?

kanlı kaka yaptığında mavi haşhaşlı irmikli şekerpare yapıp bolll bol yemiştim.bi de çilek reçeli yapmıştım.acaba o mu kanattı? ha, bide doğduğundan beri kulak arkası kabuklanıyordu.eşim de hep temiz yıkamıyorsun, kazı diye bana kızıyordu.sonra, boynunda ve bacaklarında da döküntüler çıkınca doktora sorduk, alerji dedi. ama diyet yap demedi.ben de bir süredir markete istediğim süt gelmediğinden süt içemedim.sütçüyü de çağırmadım, hazır yoğurt yemedim.planlı değildi aslında veee kızımın döküntüleri bitmiş...demekki sebep o...ama kan da aynı dönemde çıktı.biliyordum, bu kadar sık kakanın sorun olduğunu, vıcık, mukuslu....oğlum da alerjik...of ya, diyetle bitse aç kalmaya razıyım valla...bi de şunu sorayım...süt alerji yapıyorsa büyüdüklerinde süt ürünleri almayacaklar mı?

evet bende tevafuk az önce pintereste dolaşırken gördüm benidenkriz tutuyo önceden böyle değildim

1 yasında geçiyor cnm çok nadir insanların geçmiyor ama çok nadir oda :)

Kızlar ben bugün çok halsizim ateş kaç derecede var kabul ediliyor göğsümün sağ tarafı hala kızarık ve sızlıyor

Geciyomus canim. En gec 2 yas dwdi doktor. Erken farketmissin guzel bir diyetle bir yasa gelmeden biter dedi. Innnsallah.

Kızlar ben bugün çok halsizim ateş kaç derecede var kabul ediliyor göğsümün sağ tarafı hala kızarık ve sızlıyor
Canim iyice sag. Mastit olmayasin. Bi ara benim de ates ve agri vardi. Gun boyu surejli sagmistim. Sut gelmese bile sagmistim devamli her emzirmeden somra. Olece gecti. Kanallar falan tikanmisti heralde demistim kendi kendime

Sabunsu bir tadi oluyormuş canım ama bebekler için bir sakıncası yokmuş

Bnce bozulmamistir bn bazen taze sagdigim sutun tadina bakiyorum cok kotu ya agizda yumurtamsi tuhaf bir tat birakiyor ama kizim severek iciyor o yuzden bnce bozulmamistr

Saolun kızlar vereyim bari yazık olmasın

aspiratörde klima var ama soğuk gelir yahu açtim kızım bi hapşirdi. :)
ben hep pusete koyuyorum yemegi artık birkite yiyoruz konuşuyor bizimle yemek yerken.. agu sesler çikariyor yerim ben onuu:))) maşallah subnallah.

Puseti masanın üstüne mi koyuyorsun? Ben yere koyuyorum bizi görüyor sallanıyor ama durmuyor

Ben de 10 da yatıyordum bi ara ama havalar ısındıkça uyuyasım gelmiyor 12yi buluyor uyumam. Sabah da 7 gibi bebişim uyanıyor artık uyumuyor ben de kalkıyorum. Ama gece 2-3 kez kalkıyoruz o ayrı. Toplasan 5 saat uyuyorumdur

Çok hastalandım kızlae bugün;boğazım ağrıyor burnum akıyor-inşallah bebeğime geçmez.bu arada bnm kız sabah 5 de kalkıyor sonra uyumuyordu.hava aydınlandığı için kolayca dalamadığını düşünüp siyah perde aldık.bugün onu deniyicez;bakalım işe yaracak mı

Canim iyice sag. Mastit olmayasin. Bi ara benim de ates ve agri vardi. Gun boyu surejli sagmistim. Sut gelmese bile sagmistim devamli her emzirmeden somra. Olece gecti. Kanallar falan tikanmisti heralde demistim kendi kendime
tmm öyle yapayım manuel var ama ben elimle daha hızlı sağıyorum elimle sağsam olurmu

mastit halsizlik ve ateş yapar...sağmalısın.yapamıyorsan bi hastaneye git sağdır...ateş varsa ilaç da verecektir.ihmal etme lütfen..
bugün sağdırıcaktım hastanede ama eşim de bende çok yorulduk anca eve attık kendimizi ya halsizim ama ateşim 37.2 çıkıyor normal galiba hiçbir bilgim yok
Cnm ters emzirmeyi denesene... yani bebeği koltuk altına alarak mastite iyi geliyor diye duymuştum
benimki zaten zor tutuyo ama deneyeyim mantıklı geldi banada sağol cnm

Bence yarar cnm ben yüzünü örtüyorum bazen 7 te kadar yatabiliyo hele hava yağmurluysa yatıyo cnm. Geçmiş olsun bol bol meyve te ılık ballı süt iç şifa olur inş.

geçmiş olsun canım.evde maske taksan iyi olur.

Bence yarar cnm ben yüzünü örtüyorum bazen 7 te kadar yatabiliyo hele hava yağmurluysa yatıyo cnm. Geçmiş olsun bol bol meyve te ılık ballı süt iç şifa olur inş.

geçmiş olsun canım.evde maske taksan iyi olur.

Teşekkür ederim.sabah geri yatırabilirsem evet işe taramış olucak inşallah evde maske yoktu maalwsef;tülbent sarıyım dedim ama ankara dayım-hava çok basık-bunaldım 2 dk da evde otururken nasıl hastalandım anlamıyorum valla.çok şükür ki iş yerinden ücretsiz izne ayrıldım;biraz daha askıda kalıcak iş mevzusu.1 yaşına kadar getirmeyi planlıyorum ama sonrası ne olucak bilmiyorum.kreş için çok küçük olur;bakıcılara güvenmiyorum.annem tahatsız,kayınvalidem de başka işde.çalışan arkadaşlar siz napıcaksınız?

Aman canim dikkat et mastit olmadan onlem al. Baktin bosaltaniyirsun gogusleri yarin hastaneye git sagdir mutlaka.

gecmis olsun cnm benim de daha yeni oldu sertlik de vardi bende. yapabildigin kadar sicak bi dusda iyice masaj yap ciktiktan sonra da poset cay demleyip poseti oraya koy sonra da iyice sag yada emzir baya yanıyorsun canin aciyo ama geciyo senin de hizli gecer insallah

Benim kız bir de etrafı keşfe çıktı bu aralar emerken etrafa bakmaktan emmiyor bazen :) ne anlıyo o tepedeki lambalardan perdeden falan anlam veremiyorum :))
Ahahhahahah bizimkide öyle canm :) etrafi izlemekten ememiyor :)

Canm oruc sütünü etkiliyor mu ya bana resmen baski yaptılar tutma sütün azalir diye :/

Kızıma da kan gaita deri testleri yapıldı hepsi temiz ama esas olan tepkidir diyor. Kakada löp mukus var yeşil kötü kokulu çoğu zaman da köpüklü yapıyor süt ürünleri diyetini bozduktan 10 gün sonra yüzündeki bu kızarıklık arttı ve kulak arkasında kuruluk oldu az birşey ve kaşlarının ortası kızardı bugün de süt ürünleri diyeti işe yaramıyor sandık bozdum tamamen bu sefer daha da arttı belirtiler. Önceden sadece kakaydı hırıltı falan baya varmış sizde belirti. İnşallah iyiye döner...

Sen baya dikkat ediyormuşsun ben hiç edemedim. Bi de doktor belirtiler ciddi değil diye bizi ciddiye almadı sanırım. Sen deneyip bulacaksın neye alerjisi var diyor. Ben de yazıyorum artık ne yediysem. Millet iftara çağırdı hep yumurta yok içinde diyorlar ama varmış hep kaçaklar oldu. Zavallı çocuk o yanağı geçmek bilmiyor

Eklentiler

• IMG_1375.JPG
    31 KB · Görüntüleme: 57
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…