2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Deme yaa :KK43: off yalnız bu nasıl olcak böyle yaa amaaaaan! 4,5 aylık çocukta süt alarjisi şimdi mi çıkar ya nerdeydi bu güne kadar
Evet canım ya öyleymiş malesef.Dr bana süt alerjisi tam da bu aylarda çıkar en sık sebep odur kakada kana dedi.Tabi parazit ihtimalini de ekarte etmek lazım mutlaka.

Benim sütüm etkileniyor ya direk kalitesi.Bu ay 2 kilo verdim diyet yaptım baktım sütümün miktarı iyi devam ettim.Gel gör ki kızım 600 gram aldı.Kaloriden kısmamak lazım onu anladım.En azından benim için böyle.Ben de alerji sonuçlarını bekliyorum tekrar götürmek için.Bu arada benim kızım uyanırken falan devamlı burnunu sürtüyor kaşınıyormuş gibi ilgisi var mıdır ki?Göğsümde uyutuyorum bazen sürüne sürüne uyanıyor.
Burnunu kasiyordur canim. Benimki de tam kontrol edemiyor elini kolunu ama beceriksizce burnuna ve kulagina goturup ovusturmayabcalisiyor. Belli yani kasindigi. Diyetine dikat wt canim. Bi liste vardi bulursam paylasacagim

Şimdi kızlar o zaman neler yiyorsunuz deyin hele bi bana bn daha yeniyim :KK43:
Bi de proteini sütten alamıyorsak et yiyelim bol bol sıkıntı olur mu ki?

İlginçmiş hakkaten.:) herkeste farklı demek ki.Ben öğün atlasam süt azalıyor nasıl bir bünyem varsa :)) gerçi diyet yaptım bir ay katı değildi diyetim sütüm de iyiydi yine de kız az kilo aldı.Bıraktım o yüzden 7-8 aylık olana kadar diyet falan yapmicam bi daha.3 kilom kaldı zaten idare ediyorum şimdi de.
benimde 3 kilom kaldı 15 kilo verdim :))

Dana eti değilde kuzu eti filan ye istersen doktor öyle söyledi bana ben aç gezi yorum bulgur pirinç et patates şehriye çorbadı biber salçalı yapıyorum bilmem ne kadar doğru muz pekmez zeytin yulaf ezmesi meyve suyu katıp

Canim dana eti sut icin capraz alerjen. Yani alerji yapma olasiligi cok cok yuksek. Face de alerji ile yasam platformu sayfasi var. oradan cok sey ogrendim canim. Ayrintili listeler var. ne yenmeli ne yenmemeli. Doktorlar bile farkli farkli yaklasiyo cunku. En iyisi bu konuda cocugumuzun kendi doltoru olmamiz. Mesela sordum ben dana et de yememem gerekiyo dimidedim. Yooo yiyebikirsin dedim. Ama halbuki hayir. Kuzu eti yemek mantikli olan. Dana etine alerji olasiligi var bile demedi. O sayfadan cok ayrintili seyler ogremdim beb tavsiye ederim.

Dana eti değilde kuzu eti filan ye istersen doktor öyle söyledi bana ben aç gezi yorum bulgur pirinç et patates şehriye çorbadı biber salçalı yapıyorum bilmem ne kadar doğru muz pekmez zeytin yulaf ezmesi meyve suyu katıp
Canim meyve suyun hazirsa dikkat et. Iceeigindeki katki maddelerinde peyniralti suyu olabilecegini okumustum. Valla ben de ac geziyorum. Sabahlari zeytin patates haslama yiyorum. Diger ogunlerde bulgur. Kuru fasulye. Kabak. Baharati az kullanmaliymis. Salca biber olsa bile az az konmaliymis. Tum kirmizi meyve ve sebzeler yuksek alerjenmis. Ben korkudan hicbi meyveyi yemiyirum henuz. Pekmez yiyeyim dedim. Dokuntu oldu. Korktum herseyden. Sadece sutle yumurtayla da bitmiyo. Alerjik olduklari ocin baska baska besinlere de tepki olabiliyo. Ama neyseki bulgur yiyebiliyoruz. Hem tol tutuyo hem sut yapiyo.

Canim dana eti sut icin capraz alerjen. Yani alerji yapma olasiligi cok cok yuksek. Face de alerji ile yasam platformu sayfasi var. oradan cok sey ogrendim canim. Ayrintili listeler var. ne yenmeli ne yenmemeli. Doktorlar bile farkli farkli yaklasiyo cunku. En iyisi bu konuda cocugumuzun kendi doltoru olmamiz. Mesela sordum ben dana et de yememem gerekiyo dimidedim. Yooo yiyebikirsin dedim. Ama halbuki hayir. Kuzu eti yemek mantikli olan. Dana etine alerji olasiligi var bile demedi. O sayfadan cok ayrintili seyler ogremdim beb tavsiye ederim.
Canım listeyi bulabilirsen paylaşırsan çok sevinirim.Tahmin etmediğimiz kadar çok şeyin içinde var hakkaten.

IMG_3754.PNG

Canim meyve suyun hazirsa dikkat et. Iceeigindeki katki maddelerinde peyniralti suyu olabilecegini okumustum. Valla ben de ac geziyorum. Sabahlari zeytin patates haslama yiyorum. Diger ogunlerde bulgur. Kuru fasulye. Kabak. Baharati az kullanmaliymis. Salca biber olsa bile az az konmaliymis. Tum kirmizi meyve ve sebzeler yuksek alerjenmis. Ben korkudan hicbi meyveyi yemiyirum henuz. Pekmez yiyeyim dedim. Dokuntu oldu. Korktum herseyden. Sadece sutle yumurtayla da bitmiyo. Alerjik olduklari ocin baska baska besinlere de tepki olabiliyo. Ama neyseki bulgur yiyebiliyoruz. Hem tol tutuyo hem sut yapiyo.
Evet bu herşeye tepki vermeleri dönemselmiş. Bende w gündür pekmez yeni yorum acaba ondanmı düzelme oldu pekmezde iyimsüt yapıyo meyve suyu dimes premium içi yorum katkısız şeker ilavesiz

Evet bu herşeye tepki vermeleri dönemselmiş. Bende w gündür pekmez yeni yorum acaba ondanmı düzelme oldu pekmezde iyimsüt yapıyo meyve suyu dimes premium içi yorum katkısız şeker ilavesiz
Yaa tatli ihtiyaci icinde sutsuz yumurtasiz kurabiye tarifi aldim o sayfadan inanilmaz guzel. Bir bardak pudra sekeri. Bir bardaktan bir parmak eksik sivi yag. Aldigi kadar un. Sekil verip 170 derecede pisiriyorum. Harika bir un kurabiyesi oluyor. Inan daha once bole guzel un kurabiyesi tutturamiyordum. Unu bol katiyorum. Zor sekil alacak kadar. Zeytin yagi kokusu az oluyo bolece. Gerci baska siviyaglada olur ben denemedim. He bide pudra sekerlerinin de bazilarinda eser miktar sut uyarisi var. sinangil guzel. Koruyucu bile yok. Ben tatli krizlerinde debelendigim icin cok sevinmistim tarife:) sizlerle de paylasayim istedim

Ya kızlar bn yalnız bilmiyorum domates de olabilir bnm sorunum çünkü ilk kanlı kaka çıktığında çok domates yemiştim.. şimdi bn şunu yapmaya karar verdim süt diyetinden önce yarın bi kase yoğurt yiyeceğim ve 3 gün kakayı kontrol edeceğim eğer bi şey olmazsa demekki sütten değil domatesten M Molly123 cnm listeler için teşekkür ederim
Bu arada bileydim 2 gündür et yiyorum çünkü domates te yasak yemezdim hiç :KK43:

Ya kızlar bn yalnız bilmiyorum domates de olabilir bnm sorunum çünkü ilk kanlı kaka çıktığında çok domates yemiştim.. şimdi bn şunu yapmaya karar verdim süt diyetinden önce yarın bi kase yoğurt yiyeceğim ve 3 gün kakayı kontrol edeceğim eğer bi şey olmazsa demekki sütten değil domatesten M Molly123 cnm listeler için teşekkür ederim
Bu arada bileydim 2 gündür et yiyorum çünkü domates te yasak yemezdim hiç :KK43:
Canim iste alerji dipsiz bir kuyu. Her seye alerji olabililer surekli gozlrm yapmakzorundayiz.

Canim iste alerji dipsiz bir kuyu. Her seye alerji olabililer surekli gozlrm yapmakzorundayiz.
Aynen cnm bn de yediklerimi yazıyorum sonra kakasını takip edip onu da yazıyorum. Dr a gidince listeyi vericem. Bi de bn dr la WhatsApp tan konuşum yani alarjisi konusunu ayrıntılı konuşamadım ki bu kadar ayrıntılı olduğunu bilmiyordum

Aynen cnm bn de yediklerimi yazıyorum sonra kakasını takip edip onu da yazıyorum. Dr a gidince listeyi vericem. Bi de bn dr la WhatsApp tan konuşum yani alarjisi konusunu ayrıntılı konuşamadım ki bu kadar ayrıntılı olduğunu bilmiyordum
Doktorun alerji uzmani mi normal cocuk doktoru mu. Cocuk doktorlari alerji mevzusuna cok hakim degil canim.Alerji doktoru degilse alerji doktoruna baslamani tavsiye ederim

X