2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Uyku problemi bu ara yaygın heralde dönemsel bise canım tel olsunda gel belli yoklugun

Canım eşin bu sene idare edicek seni böyle nasıl yetişen ya aparatif biseyler yücek yada elinden bise gelmezmi kendi hazırlasa yani en azından yapamadığı zamanlarda idare etsin
çok sağolun tel geldi bugün çok şükür ramazan 6. Günü 4 tane oruç tutum hep yemek yaptım ama ev başını aldı gidiyor uyku problemi de aynı devan niye bozuldu düzeni anlamadım ne güzeldi önceden :KK43:. Siz nasılsınız sayfaları okuyamadım inşallah herkes iyidir. Şimdi hemen uyuyucam çok uykusuzuummmm

LifeandFeel LifeandFeel canım yakup uyuduğu zaman ayağından indirme yada cekyatin yada yatağın üstünde salla olduğu yere bırak yatağına götürmeye çalışma ki uykusu dagilmasin ben yastiktan bile indirmiyorum yemek temizlik isini aksam yapican yada gece sahurdan sonra yani kuzu uyudugu zaman gunduzde onunla beraber sende uyu ben çoğu zaman ayağımda sallarken uyuya kalıyorum
aynı böyle takılıyoruz hep ayağımda. Ama düzeni bozuldu diye ben bunalım dayım hiçbir iş yapamıyorum.
Bu arada bizim alerji tam gaz devam alerji doktoruna gidicez p.tesi süt ve birçok ürünü kestim ama geçmiyor yavrum sancıdan perişan :KK43:

Bende oyle düşünüyorum cünkü inanılmaz acıkıyorum emzirince ve biraz dikkat edip az yesem sütüm azalıyor ne yapacagımı bilemedim.aslında bayrama biraz zayıflamıs girebilsem güzel olacaktı
ben ramazanın başından beri 4 kilo verdim son 3 kilo kaldı eski kiloma 18 kilo almıştım 15 gitti oruçluyken göğüslerim daha dolu oluyo bilmem neden :). Bugün tutmadım yeşillik hurma bitti diye göğüsler bomboştu yarın yine tutucam bol bol aldırdım eşime

Kızlar tv olayını nasıl yapmayı düşünüyorsunuz? Şu an anlamıyorlar evet ama anlayacaklar elbet. Ben gün içinde açmasam bile akşam eşim açar yani, engel olamam sonuçta. Dün gece takıldı aklıma kara kara düşünüyorum :)
Canım illaki izlicekler abartmadan tabi büyük oğlum çok sevmez tv yi oyuncudur bazen otur oğlum izle şunu dediğin bile oluyordur nadir tiplerden benimki bakalim ufaklık nası olcak

ben ramazanın başından beri 4 kilo verdim son 3 kilo kaldı eski kiloma 18 kilo almıştım 15 gitti oruçluyken göğüslerim daha dolu oluyo bilmem neden :). Bugün tutmadım yeşillik hurma bitti diye göğüsler bomboştu yarın yine tutucam bol bol aldırdım eşime
masallah canım ben iki gün tuttum ama ikindiden sonra sütüm azaliyor diye tutamadım daha içimde hic rahat değil

Benim az bi kilom kaldı ama bel ve göbek kalın olduğundan eski pantolonlarım olmuyor. Mekikten çekiniyorum nette baktım iç dikişler 6 ayda anca toparlar mekik kimisine zarar verebilir diyor. Bir sporcu tanıdığım step yap dedi şimdi onu düşünüyorum.

Ben makas şeklindekini kullanıyorum Canım memnunum.

Ay aynen hamileyken iştahım her zamanki gibiydi 12 kiloyla kapattım ama emzirmede çok acıkıyorum. 2 hafta kadar et tavuk sebze ağırlıklı beslendim 1.5 kilo verdim ama olmuyor canım hep tatlı istiyor.

Bizimki de bi iki haftadır önünde durunca bakıyor galiba renkler dikkatini çekiyor ama hemen arkasını çeviriyorum. Çocuk eğitimiyle ilgili bir arkadaşım çocuk tv sesini duysun alışsın ama izletme direk demişti. En azından ilk 1 -2 yıl. Ama 1 yaştan sonra İngilizce çizgifilm kanalları izleyebiliriz arada :)

Bu tv ile ilgili bi komşumdan bahsetmiş miydim. Kadın doğduğundan beri çocuğunu tv önüne koyup ev işi yemek yapıyor ve benim bebiş tv ye bayılıyor ben de ev işimi yapıyorum diye övünüyor. Bana da birşeyler tavsiye ediyordu şekerli su içir vs gibi dinlemedim bile :eek:
Çocuğu tv büyütmüş yani annesi değil:)

Canım illaki izlicekler abartmadan tabi büyük oğlum çok sevmez tv yi oyuncudur bazen otur oğlum izle şunu dediğin bile oluyordur nadir tiplerden benimki bakalim ufaklık nası olcak
iste o noktayı bulabilmek veya sınırı koyabilmek çok önemli şu zam nda tel tv tablet üçgeninden birinden kurtulsak ötekine tutuluyor sen vermesen etrafındaki çocuklarda görüyor dün kuran da genç bi anne vardı 8 aylık bebeğini uyutamadi sonra telefondan oyun açtı kendi oynarken bebekte onu izlerken kucağında uyuya kaldı mecbur kalınca arada yapıyorum dedi ki bence bağımlılığa doğru gidiyor

Ay inşaallah benim oğlum da öyle olur da, bu kadar dert ettiğim boş olur:)

LifeandFeel LifeandFeel hoş geldin hem gaz hem alerji rahatsız eder ya kıyamam aslında tek gaz olsa yavaştan geçmesi lazım 3 aydan sonra hafifler ama senin alerjide var diyosun bulabildiniz mi neye alerjisi var alerji testi bebeklere yapiliyormu acaba ben büyük oğlumda yaptırdım bu sene şeftali, hemstır, at, tavuk ve duta karşı alerjisi varmış bizde ona göre davranıyoruz iyi oldu

iste o noktayı bulabilmek veya sınırı koyabilmek çok önemli şu zam nda tel tv tablet üçgeninden birinden kurtulsak ötekine tutuluyor sen vermesen etrafındaki çocuklarda görüyor dün kuran da genç bi anne vardı 8 aylık bebeğini uyutamadi sonra telefondan oyun açtı kendi oynarken bebekte onu izlerken kucağında uyuya kaldı mecbur kalınca arada yapıyorum dedi ki bence bağımlılığa doğru gidiyor
Zaten ilk 1 yıl izletmedim daha sonra yemek yedirirken izleyeyim dedim baktım onsuz yemicek alışcak sonra tableti keşfetti ama onuda saatlerce izlemez gündüz full oyun oynar evimiz müstakil bahçeli oynar bahçede evde akşam biz haber izlerken o tablet izler bide yemek yerken tablet izlemeyi sever ama kendi yer ama bagimli olan cok arkadasim var cocuklari t v önünde büyüdüler kadinlarin umurlari degil anlamadim

Bugün oğlum kendini ite oye bi hal oldu 3 gün kaka yapmamıştı belli sıkıntılıydı ama bugün yaptı genede huzursuzdu bugün tam 7 kere uyuttum uyudu ama 10 dk 15 dk 5 dk saçma sapan halaa kalıcam diye uğraşıyo anlamadım uyku çok düzensiz insallah böyle devam etmez bu kadarda uykusuz degildi

Bugün ilk defa dolaba koymaya değer miktarda süt sağdım. Ben seminer döneminde okula girdiğimde verilmesi için. Allaha şükür. İnşallah daim olur.

Çok şükür canım gözün aydın. Ben her emzirmeden sonra kalanları sagip gün içinde biriktiriyorum. Günde 150 cc oluyor.
Bu sabah üstüm çok fena ıslanmısti. Emzirip üzerine 110 cc Sagdim:halay: şimdilik 450 cc stoğum oldu işe başlayana kadar artacak inşallah.

Kızlar tv olayını nasıl yapmayı düşünüyorsunuz? Şu an anlamıyorlar evet ama anlayacaklar elbet. Ben gün içinde açmasam bile akşam eşim açar yani, engel olamam sonuçta. Dün gece takıldı aklıma kara kara düşünüyorum :)
Benim de aklimda hep bu sorun. Bizde tv yok ama laptop var. Bilgisayarciyim mecbur her isim bilgda. Aksam film izleyelim desek gene bilgda. Bilmiyorum nasil yapcaz :KK43:

Insallah bizimki de oyle olur ya ideal cocuk masallah:dua:

3 aydan sonra mekik çekilebiliyor muymuş? Bacak hareketi yapsan yanlara doğru,o karnı da toparlıyor
Sezaryen olmustun di mi sen de? Doktorum bana 6. hafta kontrolunden sonra spora baslayabilirsin demisti ama sezaryen sirasinda bazi kas dokulari kesildigi icin mekik vs onermiyolar. Yaparsan da baglantisi kopan kaslar cirkin bicimde ileri dogru sekillenirmis, geri donusu de olmuyormus. O yuzden eskiden yaptigim bircok seyi yapamiyorum ben de. Internetten oneriler, videolar bulup onlara bi ara baslama umidim var kiz bi musade ederse :)

masallah canım ben iki gün tuttum ama ikindiden sonra sütüm azaliyor diye tutamadım daha içimde hic rahat değil
Ben bi deneyeyim dedim bende tutmicaktim ama baktım sütüm daha iyi üstüste yediğim için bende tuttum azsa hiç sıkıntı etme kısa günler de halledersin. Benim çoğunlukla sahursuz oruçla geçerdi günlerim bünye alışık ondan hiç zorlanmadım hatta bebeği sallarken 1 saat sonra iftar ettiğim bile oldu :)
LifeandFeel LifeandFeel hoş geldin hem gaz hem alerji rahatsız eder ya kıyamam aslında tek gaz olsa yavaştan geçmesi lazım 3 aydan sonra hafifler ama senin alerjide var diyosun bulabildiniz mi neye alerjisi var alerji testi bebeklere yapiliyormu acaba ben büyük oğlumda yaptırdım bu sene şeftali, hemstır, at, tavuk ve duta karşı alerjisi varmış bizde ona göre davranıyoruz iyi oldu
yapılsa keşke bizde bulsak neye alerjik oldupunu p.tesi gidicez bakalım doktor ne dicek süt alerjimiz var ama süt ürünlerini tamamen kestim oba rağmen çok kötü durumda tüm belirtiler mevcut bizde çocuk doktoru alerji doktoruna yönlendirdi. Resmen kafa atıyo sancı girdiğinde bi sağa bi sola perişan yavrum bulamadım gitti :KK43:

Zaten ilk 1 yıl izletmedim daha sonra yemek yedirirken izleyeyim dedim baktım onsuz yemicek alışcak sonra tableti keşfetti ama onuda saatlerce izlemez gündüz full oyun oynar evimiz müstakil bahçeli oynar bahçede evde akşam biz haber izlerken o tablet izler bide yemek yerken tablet izlemeyi sever ama kendi yer ama bagimli olan cok arkadasim var cocuklari t v önünde büyüdüler kadinlarin umurlari degil anlamadim
Apartman o kadar zor ki alt komşumun yaptığını eltim yapmazdı inan lohusalıkta gümbür gümbür müzik kapı sesleri inada merdevinleri gümbür gümbür çıkma hakkım helal değil asla bir daha taşınırsak kesinlikle müstakil istiyorum oyun açısındanda hem güvenli hem rahat
Bugün oğlum kendini ite oye bi hal oldu 3 gün kaka yapmamıştı belli sıkıntılıydı ama bugün yaptı genede huzursuzdu bugün tam 7 kere uyuttum uyudu ama 10 dk 15 dk 5 dk saçma sapan halaa kalıcam diye uğraşıyo anlamadım uyku çok düzensiz insallah böyle devam etmez bu kadarda uykusuz degildi
biz hala o moddayız gündüz sabahları kırk dakika uyuyan öğlen 3 saat uyuyan oğlum sancıdanmıdır nedir sadece ayakta uyuyabiliyo yada beşikte sallanarak yoksa tık sesine uyanıyo ramazanda çok zor oldu bu benim için hep ayağımda

KıZlar bebeğinz bisiklet sürer gbi harektler yapıomu bnmki çok hareketli
benim oğlumda gazdan çok rahatsız maalesef aşırı hareketli kesin babası gibi aşırı yaramaz olucak 1 sn durmuyo biz onu seyrederken yorumluyoruz ayakta tutunca adım bile atıyo 5,6 tane :KK70:

Sütte azalma olmuyormus cok sanslısın canım aslında cok istiyorum tutmak ama sadece anne sütü veriyorum diye cekiniyorum

X