2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar günaydın birazdan oğlumu aşıya götürecem 2.ay aşısı. Götürmeden yarım saat önce calpol Ateş düşürücü versem yarım kaşık ateşi çıkmasın diye genel de böyle yapıyorlar. Siz de de böyle yapan var mı? Yoksa vermeden mi gitsem.

Benimkide çok terliyor maalesef daha konya doğru düzgün güneş görmedi biz çıkamıyoruz geçen balkona çıktık oda rüzgarlıydı hemen içeri kaçtık banyo bende az yaptırıyorum orkide gibi haftada 2 kere bende artırayım biraz daha güzel gelişiyor bebekler banyoyla ama çok zahmetli oluyor odaya taşı sonra götür boşalt havalar ısınmadı ki bi :KK43:. Bizimkide şapur şupur yiyo elini damaklarındanda belli dişlerin yerleştiği şekli değişti bildiğin :). Bu arada benim oğlum hertürlü yatırıyor kafasını öyle alıştırdım baştan beri her emzirme de yön değiştirdim
mashmallow mashmallow ay sende benim gibi dertliymişsin ya. valla daha sayacak çok var.:)
ya biliyormusun ben üşenmiyorum de eşim çok üşeniyor çok zahmetli oluyor gerçekten bide gece yıkıyoruz cocuğu.. eşim su döküyor.:)
kızım banyodan çok korkuyor tutuyo beni ya saçimi üstümdekini:KK70:

Sütüm azdı iki gündür hepten azaldı çok üzülüyorum :KK43: Solda sanki hiç yok. Sabahtan beri inatla solu emziriyorum emdikçe gelir çoğalır belki diye. Kızım öyle bir kavga ediyor ağlıyor ki süt gelmeyince.. Bir saat inatlaştım böyle solu verdim şimdi sağ göğsüme koydum sakinledi. Niye böyle ki solda süt yok sağda var. Zaten sütüm az hepten mi bitiyor. Mama da veriyorum mecburen kilo almıyor diye ama emzirmeyi asla bırakmak istemiyorum :KK43: Bana önerisi tavsiyesi olan var mı :KK43:

:KK70: ay ne güldüm sıralamışsın valla bnmde kafamda deli sorular var :KK70:
Bn doğduğundan beri gün aşırı yıkıyorum ama annemle havalar ısındı artık her gün inşallah
Bnmki de emerken çok terliyor ensesi alnı felan bnde merak ediyorum herkesin bebeği terliyor mu
Bebekler genelde bi tarafa meğilli olur aslında seninki de dü seviyor demekki Bumin'inin yastıklar var aslında kafasının şekli de bozulmamış olur hem :)
Dişleri yerleştiği içinde elini ağzına sokuyor ve salya akıtıyor bizim dr iki elini bile sokabilir demişti :)
Güneşe de havalar ısındı çıkarıyorum sabah 11 e kadar ne zaman güneş yakalarsam 10 dk ayaklarını sıvıyorum kollarını da :) tabi bu bir iki gündür yapılan bir şey havalar anca ısındı fırsat bulursam 4ten sonra da çıkaracağım
Benimkide çok terliyor maalesef daha konya doğru düzgün güneş görmedi biz çıkamıyoruz geçen balkona çıktık oda rüzgarlıydı hemen içeri kaçtık banyo bende az yaptırıyorum orkide gibi haftada 2 kere bende artırayım biraz daha güzel gelişiyor bebekler banyoyla ama çok zahmetli oluyor odaya taşı sonra götür boşalt havalar ısınmadı ki bi :KK43:. Bizimkide şapur şupur yiyo elini damaklarındanda belli dişlerin yerleştiği şekli değişti bildiğin :).
mashmallow mashmallow ay sende benim gibi dertliymişsin ya. valla daha sayacak çok var.:)
ya biliyormusun ben üşenmiyorum de eşim çok üşeniyor çok zahmetli oluyor gerçekten bide gece yıkıyoruz cocuğu.. eşim su döküyor.:)
kızım banyodan çok korkuyor tutuyo beni ya saçimi üstümdekini:KK70:
Benimki de ilk bi irkiliyo ama okadar kaba davranmama rağmen banyoyu çok seviyor gaza geldim bugün yıkıyayım bari akşam eve gelince :KK70:

Sütüm azdı iki gündür hepten azaldı çok üzülüyorum :KK43: Solda sanki hiç yok. Sabahtan beri inatla solu emziriyorum emdikçe gelir çoğalır belki diye. Kızım öyle bir kavga ediyor ağlıyor ki süt gelmeyince.. Bir saat inatlaştım böyle solu verdim şimdi sağ göğsüme koydum sakinledi. Niye böyle ki solda süt yok sağda var. Zaten sütüm az hepten mi bitiyor. Mama da veriyorum mecburen kilo almıyor diye ama emzirmeyi asla bırakmak istemiyorum :KK43: Bana önerisi tavsiyesi olan var mı :KK43:
Merak etme benimde öyle oldu geri geldi stres çok etkiliyo bol bol ye iç sık sık emzir inşallah gelir benimde nerdeyse çekilmişti stres yapma ilacı sık emzirmekte

Kızlar siz sütünüzü sağdınız diyelim biberonda sonra yağı kalıyormu benim kıvamı rengi iyi ama biberon tertemiz oluyo sütü boşalttıktan sonra sütüm yağlı değilmi acaba

Kızlar siz sütünüzü sağdınız diyelim biberonda sonra yağı kalıyormu benim kıvamı rengi iyi ama biberon tertemiz oluyo sütü boşalttıktan sonra sütüm yağlı değilmi acaba

bende yaşadım tahin ye bak. çok iyi oluyor o.
tulumba tatlısının üzerine tahin döküp yiyorum her tatlının üzerine tahin döküyorum süt yapsin diye
sadece sağa emzirme solada emzir. emzikçe gelir süt

Canım bol marul ye. hoşaf iç. hurma ye. 3 litre su iç. Ve banyo yap göğüslerini iyi yıka. Göreceksin çok faydası olacak bir de en önemlisi göğüslerini sırasıyla emzir birinde tam doymadan diğerini de emzir. Iki saat ara çok fazla ben saatte bir emzirmeye çalışıyorum . Sen de öyle yap gülüm

kızlar size bi kaç gün sorum olacak.
bebeklerinde kaç günde bir banyo yapıyosunuz? tek başlna yıkıyabiliyormusunuz?
bana sorsa eşim haftada bi yıkatiyor bana diyolar hiç mi yıkamiyosunuz çocugu!! deli olucam eşimden beklemek istemiyom akşam yoruluyor adamcagiz.. kendim nasıl yıkuycam 3 aylık. daha oturmaya başlamadi:KK43:
benim kızım emmerken kendini çok sıkıyor terliyor sikma kendini diyorum. acaba sütüm mü az :KK43:
bide kafasini yana yattiriyorum çeviriyo düze rahat hissediyor:KK43: nasıl yapacagimi sasirdim.
boynu yamuk duruyor düzeltmeye çalıştım gene ayni..
bide elini agzina sokuyor kızıyorum maşallah gülücük atiyor allahim ya:KK70:agzina niye sokuyoı ki. diş mi çikacak salya akiyor bide.
bebeklerini güneşe çikariyomusunuz?.
daha sayayim mi? büyüklerden laf yemekten biktim valla ha.
Ben tek basima yikayamiyorum valla agir geliyo cocuk, destek oluyorum sonucta yikarken. 2 gune bir yikiyoruz, babasina kalsa her gun ama cildi kurutur deniyo onerilmiyo pek. Sacini da 2 yikamada bir yikiyorum mesela, kurutur kepek yaparmis cok yikamak. hazirligiyla falan 10 dkda bitiyo bence acima yardim etsin sana babasi.
Benimki de emerken baya sapir sapir oluyo, niye bilmem de cok takmadim kafama :)
Elini agzindan cekmeyin diyo doktorlar, dunyayi agziyla algilama doneminde oldugu icin. Bazi bazi o kadar hararetleniyo ki sapur supur , elini cekip emzik veriyorum arada valla. Ama eline olan sevdasi baska, emzigi ayni askla almiyo :))
Yapabilirsem disari, olmadi balkonda soyle bi gunese tutuyorum

Ben bi deneyeyim dedim bende tutmicaktim ama baktım sütüm daha iyi üstüste yediğim için bende tuttum azsa hiç sıkıntı etme kısa günler de halledersin. Benim çoğunlukla sahursuz oruçla geçerdi günlerim bünye alışık ondan hiç zorlanmadım hatta bebeği sallarken 1 saat sonra iftar ettiğim bile oldu :)
yapılsa keşke bizde bulsak neye alerjik oldupunu p.tesi gidicez bakalım doktor ne dicek süt alerjimiz var ama süt ürünlerini tamamen kestim oba rağmen çok kötü durumda tüm belirtiler mevcut bizde çocuk doktoru alerji doktoruna yönlendirdi. Resmen kafa atıyo sancı girdiğinde bi sağa bi sola perişan yavrum bulamadım gitti :KK43:

Apartman o kadar zor ki alt komşumun yaptığını eltim yapmazdı inan lohusalıkta gümbür gümbür müzik kapı sesleri inada merdevinleri gümbür gümbür çıkma hakkım helal değil asla bir daha taşınırsak kesinlikle müstakil istiyorum oyun açısındanda hem güvenli hem rahat
biz hala o moddayız gündüz sabahları kırk dakika uyuyan öğlen 3 saat uyuyan oğlum sancıdanmıdır nedir sadece ayakta uyuyabiliyo yada beşikte sallanarak yoksa tık sesine uyanıyo ramazanda çok zor oldu bu benim için hep ayağımda

benim oğlumda gazdan çok rahatsız maalesef aşırı hareketli kesin babası gibi aşırı yaramaz olucak 1 sn durmuyo biz onu seyrederken yorumluyoruz ayakta tutunca adım bile atıyo 5,6 tane :KK70:
Müstakil rahat oluyo ben başta istemedim isteseydik cocuk oynar burda arkadaşlarıyla büyür diye eşim çok sevmez kalabalığı sitede kalabalık bi siteyi o mutsuzkende oturulmaz hadi gidelim dedim şimdi doğal bi ortamdayız orman yemyeşil her yer yogurdumu günlük satılmış sütten yapıyorum bahçede meyve ağaçların var oğluma köy yumurtası yedirebiliyorum sanırım iyi oldu gelmemiz çok kalabalık değil muhit rahatça bisiklet sürüyo araba falan dert yok çocuklu bi ev için ideal

Benim de aklimda hep bu sorun. Bizde tv yok ama laptop var. Bilgisayarciyim mecbur her isim bilgda. Aksam film izleyelim desek gene bilgda. Bilmiyorum nasil yapcaz :KK43:

Insallah bizimki de oyle olur ya ideal cocuk masallah:dua:
İnsallah biraz tablet alışkanlığımız var ama bizimde bebek dogunca biraz yöneldi ama bence olumlu taraflarında var yarım saat izin veriyorum masal dinliyo ezberliyo cocuk sarkilari söylüyoruz beraber benim bile öğrendiğim cocuk sarkilari oldu tuvaletten tamamen elinden almanın bi anlamı yok ogrenmeside lazım yakında okulda tabletler bilgisayarlar ağırlıkta olucak kontrollü şekilde kullanmaları gerekir diye düsünüyorum

Rotaýi yaptırıma pazartesi günü büyük oglumdada yaptırdım geçen sene ağır bi ishal geçirdi oğlum ve dr ilk rota aşısı varmi dedi evet dedim iyi o zaman dedi hem iyiki yaptirmisim dedim kismetse buna da yaptiricam

alinti yapmadan genel yazim dedim:)
Ben kizlari doğduğundan beri gün aşırı yıkıyorum. Simi hergune gectik. Tabi bizim bir hayli zor oluyir. Aksam esim gelince 8 de basliyoruz 9,30 da bitiyor. Banyo yaparken bir sıkıntı yok ama giyinme fasliniz bayagi yorucu. Cunku giyinmeyi hic sevmiyorlar. Zaten birini yikarken digeri agliyor felan derken ben su gibi oluyorum:) 3 kisi sart bize ama iki kisi esimle yikiyoruz. Aksam bize hic vakit kalmiyor. Sonra uyutma fasli 10 da uyutuyoruz tabi sonra 2 saatte bir kalkiyorlar.
Eller bebeklerin ilk oyuncaklardir. Ellerini izler kesfeder onlarla oynarlar. Bizimkiler bildiginiz yumruk yapip agzinin icine sokuyorlar. Kusturuyorlar kendilerini:) evde sapsup sesler cok komik oluyor. Ellerini gun boyu silmeye ozen gosteriyorum.
Biz kucuk dogmamiza ragmen iki gunde bir mutlaka disari ciktik hava aldik.
Simdide cikiyoruz 3 gibi iyi oluyor. Temiz havayi seviyorlar. Birde bizim ev 30 derece oldugu icin yaniyor cocuklar. Doktor 23 derece olsun diyor ama düşmüyor evin sicakligi.
Ayrica artik odamizi ayirdik kendi odalarinda uyuyorlar. Tabi bana zor oluyor ama 4 nefes olsun istemedim yatak odasinda. Odalari a alistilar kameradan bakiyorum surekli.
Sute gelince herkes hemen mama diye alismis agzina. Hele benin ikizler mama ver mama ver yetmiyordur diyen, aaa yetiyor mu diyen ne kadar sik emerlerse okadar sut geliyor ben gak diyorlar meme veriyorun gug diyorlar meme veriyorum. Surekli memede biri geliyor biri gidiyor. Bazen reddediyorlar ayakta sarki soyleyerek felan yilmadan veriyorum. 3 aylik biberonda sagip verdigin sutten sonra 3 gun emzirme kampi modeliyle alistirdim emmeye.
Ve bu surecte esimle sadece telefonla gunduz konusabiliyoruz aksam iki muhabbet edemiyoruz. Yemek cocuklarinyika emzir uyut derken pertimiz cikiyor :) biraz yorucu hayatimiz:) ama kizlarin gulunsemesi herseye degiyor. Birde simdi beni taninaya basladilar gunduz annem bizle ama beni istiyorlar bagiriyorlar :) ay yazarken yoruldum :))))

hmmm bir daha dikkat edeyim sağar sağmaz sarı olmuyor ama dolaptan çıkarınca sarı oluyor

işte ayni benim de öle. onu anlatmaya çalışıyorum yaglı oluyor demek bu.

Bekledikçe yağı ve suyu ayrışıyor.

boza boza canım sütü akşama kadar aynı biberona mı sağıyorsun yani bi kere sağdın bıraktın bi köşeye ikincide yine alıp üzerine mi sağıyorsun bide poşetlere ne kadar dolduruyorsun

Yok aynı biberona sağmıyorum. Biri dolapta bekliyor. Diğerini de sağınca dolaba koyuyorum, 1 saat sonra falan aynı sıcaklığa gelince dolapta bekleyene boşaltıp bir biberonu boşa çıkartıyorum. Poşetlerken de miktara bakmıyorum. Günlük poşetliyorum. Gerekirse iki poşet çıkarır çözdürür annem diye düşündüm. Bakalım ben daha yeni başladım stoklamaya. Bundan sonra şekillenecek he r şey :)

X