2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Rota yaptırdım bn cnm 2 dr da önerince zaten yaptırmayı düşünüyordum iyice emin olmuş oldum.
Bi şey sorucam heyet raporu nasıl oluyor ücretli mi oluyor o? Nasıl alınıyor yani neye göre veriyorlar
Rota bende yaptırmaya karar verdim.bende tam bilmiyorum canım heyet nası oluyor ondan arastırıyorum.alan arkadaslar belki vardr diye sormak istedim

Çok şükür canım gözün aydın. Ben her emzirmeden sonra kalanları sagip gün içinde biriktiriyorum. Günde 150 cc oluyor.
Bu sabah üstüm çok fena ıslanmısti. Emzirip üzerine 110 cc Sagdim:halay: şimdilik 450 cc stoğum oldu işe başlayana kadar artacak inşallah.
Canım nasıl muhafaza ediyorsunuz buzlugamı atıyorsunuz nekadar süre dayanıyor benimde iznimin bitmesine az kaldı hiç stok yapmadım

Bu hafta başlıcam ben yürüyüş yapamiyorum evde tıkılı kalıyorum hava lar bozuk güzel olması lazımki 2 sinide cikarayim bırakcan kimse yok senin öyle derdin yok bırak kv ye çık bol bol yürü ben kestim boğazı biraz ama tatlı istiyorum malesef yemekle çok aram yok
ahh birakabilsem.. bebegin bana ihtiyaci var durmuyor ki kaynanamgilda zor duruyormuş öğleye kadar uyutuyorlar o kadar.
Onlar ne diyor peki kolay mı ki
dökülmeden içtiriyo iyi oluyor ben ilk kuzenimden görmüşüm almişim rahatlıkla içtiriyor denemeye değer. işe başlayan çalışan anneler için meme uclu biberonla alıştırmak istemeyen kaşıklı biberonla içtirmek ideal.
zaten çocuk emer korkmayin.:)

Çok şükür canım gözün aydın. Ben her emzirmeden sonra kalanları sagip gün içinde biriktiriyorum. Günde 150 cc oluyor.
Bu sabah üstüm çok fena ıslanmısti. Emzirip üzerine 110 cc Sagdim:halay: şimdilik 450 cc stoğum oldu işe başlayana kadar artacak inşallah.

Sağolasın canım benim. Ben de dün tek seferde 80 cc sağdım öyle. Nasıl hoşuma gitti anlatamam. Bebeğimi doyuruyor olabilmek, onu emzirip uyutmak şahane bir hismiş. Şimdi en azından ben işteyken hazırda anne sütü olacağını bilmek içimi rahatlatıyor.

Benimki de 2 ay 3 haftalık, sesi duyup döndüğünde renkler dikkatini çekiyor tabi ama artık dikkat etmek istiyorum en azından konuşana kadar minimize etmem lazım. Tabletimiz yok zaten, telefonda farkettiği andan itibaren yanında kullanmayı bırakcam artık.

İşte kendisi rahata ersinde, bebekte nasıl bir etki bıraktığı çok umrunda olmayan anneler maalesef. Tıplı yürüteç gibi, zararlı ama annelerin işini kolaylaştırdığı için tercih ediliyor maalesef. Annelik hayattaki her noktadan fedakarlık etmek, tv ise tv, uyku ise uyku, sosyal hayat ise sosyal hayat :) sadece akşamları tvden nasıl uzak tutucaz onu düşünüyorum, inşaallah başarılı olabiliriz. Bir ek gıda, bir tvden uzak tutmak süreci korkutuyor beni :)
renk mi dediniz benim kızım kırmızı renklere dikkat çekiyor. inceliyor maşallah:) kırmızıda ne var ki bilemedim. :110:

Sağolasın canım benim. Ben de dün tek seferde 80 cc sağdım öyle. Nasıl hoşuma gitti anlatamam. Bebeğimi doyuruyor olabilmek, onu emzirip uyutmak şahane bir hismiş. Şimdi en azından ben işteyken hazırda anne sütü olacağını bilmek içimi rahatlatıyor.
maşAllah canım sen baya sütüm az diyordun bende en fazla 75 sağdım fazla çıkardı da benimki az olunca tutmuyo diye fazla sağamıyorum bugün elektrikli alıcam artık gündüz çok zor oluyo emzirmek aç kalıyo

Kızlar eşim serbest meslek sigortası yok yani devletin yaptığı sigorta var sadece hoş olsa da kullanmıyo yaaa:işsiz: şimdi bizim bebeğimiz sigortasızmı nasıl oluyo bu iş yaa 18 yaşa kadar devlet tarafından sigortalı diye biliyorum bi kayıt filan gerekiyormu özeldede geçiyormu eşim geçen gittiğimizde sigortasız dedi özelde 300 gitti sadece bi muayene tahlile

maşAllah canım sen baya sütüm az diyordun bende en fazla 75 sağdım fazla çıkardı da benimki az olunca tutmuyo diye fazla sağamıyorum bugün elektrikli alıcam artık gündüz çok zor oluyo emzirmek aç kalıyo

Allah'a şükür canım. Yoktu tabi günde 5-6 öğün mamadan bu hale geldim. Çok yanlış hareket etmişim ama şimdiki aklım olsa çok daha farklı olurdu. Sütün yok mama ver dediler, aç bırakıyorsun dediler mecburen kıyamadım verdim. Şimdiki aklım olsa memeden ayırmazdım bebeği. Kesinlikle sütü en çok arttıran şey emzirmek başka hiçbir şey değil. Sen de emzirdikten sonra kalanları sağ birleştir gün sonunda.

Allah'a şükür canım. Yoktu tabi günde 5-6 öğün mamadan bu hale geldim. Çok yanlış hareket etmişim ama şimdiki aklım olsa çok daha farklı olurdu. Sütün yok mama ver dediler, aç bırakıyorsun dediler mecburen kıyamadım verdim. Şimdiki aklım olsa memeden ayırmazdım bebeği. Kesinlikle sütü en çok arttıran şey emzirmek başka hiçbir şey değil. Sen de emzirdikten sonra kalanları sağ birleştir gün sonunda.
Benim bebeğimde sırf bu sözler yüzünden alerji oldu anneme ve görümceme çok kızgınım yavrum sancıdan mahvoluyo mama verdirmeselerdi çocuktaki alerji ortaya çıkmıcakmış ek gıda zamanına kadar. Manuelle dolu olmadımı sağılmıyo artık rahat rahat boşaltırım göğüslerimi. Gündüz meme reddediyor ne yapıcam bilmiyorum bazen inatla veriyorum oda iştahla yemiyo 1,2 dk sonra bırakıyor.

kızlar size bi kaç gün sorum olacak.
bebeklerinde kaç günde bir banyo yapıyosunuz? tek başlna yıkıyabiliyormusunuz?
bana sorsa eşim haftada bi yıkatiyor bana diyolar hiç mi yıkamiyosunuz çocugu!! deli olucam eşimden beklemek istemiyom akşam yoruluyor adamcagiz.. kendim nasıl yıkuycam 3 aylık. daha oturmaya başlamadi:KK43:
benim kızım emmerken kendini çok sıkıyor terliyor sikma kendini diyorum. acaba sütüm mü az :KK43:
bide kafasini yana yattiriyorum çeviriyo düze rahat hissediyor:KK43: nasıl yapacagimi sasirdim.
boynu yamuk duruyor düzeltmeye çalıştım gene ayni..
bide elini agzina sokuyor kızıyorum maşallah gülücük atiyor allahim ya:KK70:agzina niye sokuyoı ki. diş mi çikacak salya akiyor bide.
bebeklerini güneşe çikariyomusunuz?.
daha sayayim mi? büyüklerden laf yemekten biktim valla ha.

bana sorsa eşim haftada bi yıkatiyor bana diyolar hiç mi yıkamiyosunuz çocugu!! deli olucam eşimden beklemek istemiyom akşam yoruluyor adamcagiz.. kendim nasıl yıkuycam 3 aylık. daha oturmaya başlamadi:KK43:
benim kızım emmerken kendini çok sıkıyor terliyor sikma kendini diyorum. acaba sütüm mü az :KK43:
bide kafasini yana yattiriyorum çeviriyo düze rahat hissediyor:KK43: nasıl yapacagimi sasirdim.
bide elini agzina sokuyor kızıyorum maşallah gülücük atiyor allahim ya:KK70:agzina niye sokuyoı ki. diş mi çikacak salya akiyor bide.

-Gün aşırı yıkıyordum. Havalar ısındı artık her gün inşallah. Eşin de yorgun olabilir mutlaka ama bebek yıkamak 10 dakikalık iş. Eşini dahil et, sorumluluk paylaşın. Sana da yazık değil mi hem çalışıyor, hem çocuk bakıyor, hem de evinin işini yapıyorsun.
-Elinin ağzında olması çok normal. Hepimizin öyle çünkü oral döneme girdiler. Tek bildikleri emmek olduğu için her şeyi ağızlarına götürüyorlar. Eller ile başladı şimdi ellerini keşfediyorlar, onların birer çubuk değil vücutlarının bir parçası olduğunu anlıyorlar. Bundan sonra da ayaklar var mesela :) ayaklar tutulacak sonra ağza götürülecek :)
-Her gün mutlaka güneş aldırıyorum. Hiçbir şey yapamazsam bile en azından balkona çıkarıp özellikle bacaklarını güneşe tutuyorum.

Benim bebeğimde sırf bu sözler yüzünden alerji oldu anneme ve görümceme çok kızgınım yavrum sancıdan mahvoluyo mama verdirmeselerdi çocuktaki alerji ortaya çıkmıcakmış ek gıda zamanına kadar. Manuelle dolu olmadımı sağılmıyo artık rahat rahat boşaltırım göğüslerimi. Gündüz meme reddediyor ne yapıcam bilmiyorum bazen inatla veriyorum oda iştahla yemiyo 1,2 dk sonra bırakıyor.

Meme reddi durumunda ten tene temas öneriliyor. Bebeğini de kendini de soy ve öyle emzir bakalım. Ayakta bile emzirdiğimi biliyorum yeter ki tutsun diye.

:KK70: ay ne güldüm sıralamışsın valla bnmde kafamda deli sorular var :KK70:
Bn doğduğundan beri gün aşırı yıkıyorum ama annemle havalar ısındı artık her gün inşallah
Bnmki de emerken çok terliyor ensesi alnı felan bnde merak ediyorum herkesin bebeği terliyor mu
Bebekler genelde bi tarafa meğilli olur aslında seninki de dü seviyor demekki Bumin'inin yastıklar var aslında kafasının şekli de bozulmamış olur hem :)
Dişleri yerleştiği içinde elini ağzına sokuyor ve salya akıtıyor bizim dr iki elini bile sokabilir demişti :)
Güneşe de havalar ısındı çıkarıyorum sabah 11 e kadar ne zaman güneş yakalarsam 10 dk ayaklarını sıvıyorum kollarını da :) tabi bu bir iki gündür yapılan bir şey havalar anca ısındı fırsat bulursam 4ten sonra da çıkaracağım

Meme reddi durumunda ten tene temas öneriliyor. Bebeğini de kendini de soy ve öyle emzir bakalım. Ayakta bile emzirdiğimi biliyorum yeter ki tutsun diye.
ayakta tutsa keşke yatakta çömelip zıpladığımıdı bilirim :KK70: bakalım birde bunu deneyeyim ama doyunca kaçıyor bildiğin bende mememded dursun uyusun alışsın istiyorum

:KK70: ay ne güldüm sıralamışsın valla bnmde kafamda deli sorular var :KK70:
Bn doğduğundan beri gün aşırı yıkıyorum ama annemle havalar ısındı artık her gün inşallah
Bnmki de emerken çok terliyor ensesi alnı felan bnde merak ediyorum herkesin bebeği terliyor mu
Bebekler genelde bi tarafa meğilli olur aslında seninki de dü seviyor demekki Bumin'inin yastıklar var aslında kafasının şekli de bozulmamış olur hem :)
Dişleri yerleştiği içinde elini ağzına sokuyor ve salya akıtıyor bizim dr iki elini bile sokabilir demişti :)
Güneşe de havalar ısındı çıkarıyorum sabah 11 e kadar ne zaman güneş yakalarsam 10 dk ayaklarını sıvıyorum kollarını da :) tabi bu bir iki gündür yapılan bir şey havalar anca ısındı fırsat bulursam 4ten sonra da çıkaracağım
Benimkide çok terliyor maalesef daha konya doğru düzgün güneş görmedi biz çıkamıyoruz geçen balkona çıktık oda rüzgarlıydı hemen içeri kaçtık banyo bende az yaptırıyorum orkide gibi haftada 2 kere bende artırayım biraz daha güzel gelişiyor bebekler banyoyla ama çok zahmetli oluyor odaya taşı sonra götür boşalt havalar ısınmadı ki bi :KK43:. Bizimkide şapur şupur yiyo elini damaklarındanda belli dişlerin yerleştiği şekli değişti bildiğin :). Bu arada benim oğlum hertürlü yatırıyor kafasını öyle alıştırdım baştan beri her emzirme de yön değiştirdim

bakin banada kaynanamla görümcem mama vermeyi düşündü yetmiyo diyo. o konuda çok kızdim verdirtmedim.
diyo ki ikinci olursa mama verirsin artık sarılık olmasin diye. ilk üç gün mama vermeyi korkuyorum:KK43:
televizyonda sölediler 1 yaşindaki çocuk mamadan zehirlenmiş. kadin internetten mama almiş. tarihi geçmemiş halde.. belli olmuyor .güvenemiyorum mamalara. satilamayinca mamayi tekrar yaıyolar tarihi geçsede. oda var yani ona dikkat et derim.
bana kalirsa En güzeli EMZİRMEK:)

X