2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Folik asite başla, vücudunun, bebeğinin beynini oluşturduğu ilk dönem çok ihtiyacı varmış. İhmal etme. Dilersen balık yağı da kullan. Ocean diye bir marka benimki. Karaciğerden yapılmamış doktor anlatmıştı. Balık yağı garanti değil ister kullan ister kullanma ancak folik asitin bebeğe faydaları ispatlanmıştır dedi. Almaya başla ki bebeğin güçlü olsun inş.
Yaa arkadslar bi arkadasimin dr si kesinlikle folik asit alma demis neden bilmiorm ama onermemis ben daha ilk muayeneme gitmedigim icin bilmiorm ama acaba yan etkisidemi var ki bu folik asiti

Yaa arkadslar bi arkadasimin dr si kesinlikle folik asit alma demis neden bilmiorm ama onermemis ben daha ilk muayeneme gitmedigim icin bilmiorm ama acaba yan etkisidemi var ki bu folik asiti
Folik asit vitamin sadece bi zararı yok ki.. Kullanma diyen doktor hiç görmedim ben açıkçası, her yerde uzmanlar hamile kalmadan önce başlanmasını öneriyorlar :KK64:

Folik asit vitamin sadece bi zararı yok ki.. Kullanma diyen doktor hiç görmedim ben açıkçası, her yerde uzmanlar hamile kalmadan önce başlanmasını öneriyorlar :KK64:
Ben 5 aydır kullanıyorum valla hamıle kalma dusuncesi geldıgi an doktora gıttım her testımı yaptırdım ve bırakma dedi ne zararı olabilir ki kullanmaya devam :)

Kizlar zaten folik asite gebelik olmadan baslamak onemli cunku 6 haftada cocugun spina bfidasi kapaniyor yani 6.haftadan sonra baslamanin asiri bi faydasi olmuyor. Bana elevit verdi doktor icinde tum vitaminler var o yuzden folik asit icmiyorum ayrica

Bana da iç demişti doktorum hamilelikten evvel ben icmedim. Bir Zaman ictim. Sonra bıraktım. 4. Haftada başladım içmeye

Ben de hamileliği baya erken öğrendim ordan kurtarmışımdır belki :) O zamana kadar folik asitten haberim yoktu, doktor başla dedi 3+3te başlamış oldum.

Merhaba doktordan geldim 6+1 günlük. Keseden bebek göründü çok şükür . Daha minicik kalp atislari olusmamis henüz.. 3 hafta sonra gel dedi. 3 haftaya nasil bekliyce . Başka doktora gitmek istiyorum her anne adayi gibi bende sabirsizim kalp atislari duymak istiyorum kizlar:KK43: kansiz cikti folio diye folik asit verdi onu kullancam. İğne için başka doktora gitcem. Haftaya herade. Bekleyemem ben 3 hafta ya

Merhaba doktordan geldim 6+1 günlük. Keseden bebek göründü çok şükür . Daha minicik kalp atislari olusmamis henüz.. 3 hafta sonra gel dedi. 3 haftaya nasil bekliyce . Başka doktora gitmek istiyorum her anne adayi gibi bende sabirsizim kalp atislari duymak istiyorum kizlar:KK43: kansiz cikti folio diye folik asit verdi onu kullancam. İğne için başka doktora gitcem. Haftaya herade. Bekleyemem ben 3 hafta ya
Ben bu p.tesi gittim 10 yada 15 gün sonra gel demişti. Sen bilirsin c anim sure uzun dersen baska doktora git istersen

Ben bu p.tesi gittim 10 yada 15 gün sonra gel demişti. Sen bilirsin c anim sure uzun dersen baska doktora git istersen
Bu doktora güvenmiyorum ben burada doğum yapmak da istemiyorum. Ama eşim sanci olursa burada olucak dedi buradakine gidiyoz istemeye istemeye gidiyorum nabiym zaten doktor bana güvenmiyordu uç hafta diyor nabiyim ben buna.. Esimin ailesi bu daha iyi takip eder diyor ben burayi istemiyorum arkadas.. Anlamiyolar. Eskişehire gidicem yasadigim yer küçük yer. Özel hastane yok. Esimin yoğun isi oluyor goturemiyor al işde:KK43:((

Sanirim kendime nazar degdirdim kizlar simdi wc den cikinca peceteye cok az kahverengi akinti geldi ama adet gbi degl afedersiniz sumugumsu ama ic camasirima gelmemis peceteye geldi :KK43: napicam biri yardim etsinnn.... is yaptim desem 12 de uyandim kalhvalti edip dusa girdim sadece... dun aksam iliski olmustu onun etkisimi acaba :KK43:

Telaşlanma minik bir kanama olmuştur ama geçmiş artarsa progestan alabilirsin ama önemli bişey olduğunu düşünmüyorum ....

Ben de salı günü yola çıktığımızda beri kanama ve lekelemelerle uğraşıyorum şükür azaldı...dün de Dr a gittim bebeği gördük perşembeyi bekliyorum simdi

Şu yazılarımızın altındaki hamilelik takvimini nasıl yapiyorsunuz banada yardımcı olurmusunuz

Selamlar bugün kendimi çok iyi hissediyorum...kanamam kesildi yarın Dr a gideceğim Ankaraya anneme geldim eryamandalar eryaman hastanesinden randevu aldım kuzenimin tavsiyesiyle nasıldır ankarada yaşayıp fikri olan var mı
Selamlar bugün kendimi çok iyi hissediyorum...kanamam kesildi yarın Dr a gideceğim Ankaraya anneme geldim eryamandalar eryaman hastanesinden randevu aldım kuzenimin tavsiyesiyle nasıldır ankarada yaşayıp fikri olan var mı
Bende eryamandayım doktordan memnun kalırsan bana da haber verir misin 5+5 haftalık şuan

Bu doktora güvenmiyorum ben burada doğum yapmak da istemiyorum. Ama eşim sanci olursa burada olucak dedi buradakine gidiyoz istemeye istemeye gidiyorum nabiym zaten doktor bana güvenmiyordu uç hafta diyor nabiyim ben buna.. Esimin ailesi bu daha iyi takip eder diyor ben burayi istemiyorum arkadas.. Anlamiyolar. Eskişehire gidicem yasadigim yer küçük yer. Özel hastane yok. Esimin yoğun isi oluyor goturemiyor al işde:KK43:((
Seni anlıyorum. dezavantajlarında biri. Doktor Seçeneginin olmaması. Allah kolaylık versin canım sana

Aile hekimin tanidik da hele ebe daha iyi tanio beni. Sağlık ocagina giderim hep. Gittiğimde izindeymis başka ebe baktirdi. Haftaya gel dedi... Eskişehire gidicem mutlaka.. Özele gitcem pahali diyenlere anlamıyorum önemli olan sağlık arkadaşlar ya. Parayi düşünmeyiniz.. Sagliginiz varsa herseyiniz var demektir ben oğluma hamileyken özele hep pahali derdim şimdi hic demiyorum.... Hayal ettim herşeyi yaptigim sizin düşündüğun gibi ama simdi düşünemiyorum. Folik asit var... Çok şükür.. Arkadaslar ilk uç ay çok önemli. İlişki de yasak çok çok dikkat etmem gerekiyor. Hele de diyetisyene yonledirdim ne yiyeceklerini iceceklerimi yazdi takip edicem.

Aile hekimin tanidik da hele ebe daha iyi tanio beni. Sağlık ocagina giderim hep. Gittiğimde izindeymis başka ebe baktirdi. Haftaya gel dedi... Eskişehire gidicem mutlaka.. Özele gitcem pahali diyenlere anlamıyorum önemli olan sağlık arkadaşlar ya. Parayi düşünmeyiniz.. Sagliginiz varsa herseyiniz var demektir ben oğluma hamileyken özele hep pahali derdim şimdi hic demiyorum.... Hayal ettim herşeyi yaptigim sizin düşündüğun gibi ama simdi düşünemiyorum. Folik asit var... Çok şükür.. Arkadaslar ilk uç ay çok önemli. İlişki de yasak çok çok dikkat etmem gerekiyor. Hele de diyetisyene yonledirdim ne yiyeceklerini iceceklerimi yazdi takip edicem.
Biz de kocamla öğrendiğimizden beri kardeş gibiyiz. Kalp atışlarını duyana kadar da ilişki ye girmeme kararı aldık. Benim canima minnet.:confused: Onu bilemicem :KK70:

X