2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kizlar merhaba. Sanirim bende haziran annesi olacagim test pozitif ama adetin gecmesine iki gun var o yuzden bir sey diyemiyorum. Bu ikinci gebeligim ilk bebegimi kaybettim maalesef 8+1 de. Umarum bu kez saglikli olur. Hepinize sevgiler :KK200:
İlk gebeligin neden bitti ki? Durup dururken kalbi mi durdu? Nasıl anladın peki,? Bu sefer herseyin güzel olacağını ümit ediyorum arkadaşım hoş geldin aramıza

Evet evde olmak daha kolay ama bir çocuk daha olunca uyumakta mümkün değil. Gece 1500 kere çişe kaldırıyor beni. Benim çok midem bulanıyor kaldırdıktan sonra da mide bulantısından bir daha uyuyamıyorum. Mide bulantısı gerçekten zor. Umarım çabuk atlatırız
inşallah canım ya senin işin daha zor. Allah yardım etsin sağlıcakla atlatalım bugünleri de. Sen su içebiliyor musun ? ben 2 lt içmeye başlamıştım artık ki bulantılar yüzünden artık içemiyorum. yarım lt anca günde. İçebiliyorsan bi yöntemi varsa paylaşır mısın :'(

Merhaba kizlar,
Valla bu form iyi ki var diyorum. Bazen kafami oyle rahatlatıyor ki. Ayni seyleri yaşayanlar ayni derdi paylasanlar yalniz degilim hissi oluyor ne güzel.
Bende 6 + 3 haftalik gebeyim. Ogrendigimden beri leke gelip duruyor. Kahverengi bazen kirmiziya dönük. Hamdolsun iki gundur yok. Cunku surekli yatiyorum. artik belik ağrıyor. Doktora gittigimde ilac vs. Hic bir sey vermedi dikkat et kendine dedi. Surekli kan akmadigi surece korkma dedi. Ama benim elimde degil cunku bir onceki bebegimde de ayni bu şekilde seyler yasadim ve bebegimi 6 haftalikken kaybettim. Kalbi durmustu. İnşallah rabbim saglikli bir sekilde kucagimiza almayi nasip eder yavrularimizi. Cok şükür birde 4 yaşında oglum var biraz zor oluyor onunla tabii ama yapacak bir sey yok. Bu sabahda bir halsizlik var anlatamam kalkınca gozum karariyor basim dönüyor. Resmen hasta gibiyim. Kadin olmak zor gercekten rabbim hepimizs guc kuvvet sabir ihsan eylesin.

Merhaba kizlar,
Valla bu form iyi ki var diyorum. Bazen kafami oyle rahatlatıyor ki. Ayni seyleri yaşayanlar ayni derdi paylasanlar yalniz degilim hissi oluyor ne güzel.
Bende 6 + 3 haftalik gebeyim. Ogrendigimden beri leke gelip duruyor. Kahverengi bazen kirmiziya dönük. Hamdolsun iki gundur yok. Cunku surekli yatiyorum. artik belik ağrıyor. Doktora gittigimde ilac vs. Hic bir sey vermedi dikkat et kendine dedi. Surekli kan akmadigi surece korkma dedi. Ama benim elimde degil cunku bir onceki bebegimde de ayni bu şekilde seyler yasadim ve bebegimi 6 haftalikken kaybettim. Kalbi durmustu. İnşallah rabbim saglikli bir sekilde kucagimiza almayi nasip eder yavrularimizi. Cok şükür birde 4 yaşında oglum var biraz zor oluyor onunla tabii ama yapacak bir sey yok. Bu sabahda bir halsizlik var anlatamam kalkınca gozum karariyor basim dönüyor. Resmen hasta gibiyim. Kadin olmak zor gercekten rabbim hepimizs guc kuvvet sabir ihsan eylesin.
Amin canım umarım bebişin annesni üzmeden kalan günleri rahat geçirtir sana
Annem haklıymış seni 9 ay taşıdım demekle.
Hiç kolay değil...

Amin canım umarım bebişin annesni üzmeden kalan günleri rahat geçirtir sana
Annem haklıymış seni 9 ay taşıdım demekle.
Hiç kolay değil...

Ilk gebelikler de zordur tabii ama cocuk varken ki gebeliktem daha kolay.
Oğluma hamileligimde zorluk yasadim yine dusuk tehlikesi mide bulantisi vs. Seyler. Ama diyorum ki en azindan sorumlulugum yokmus uykum gelince uyurdum. Ama suan oglum ne yapacak acikti cisi geldi sıkıldı oyun istiyor. Bir suru seyler demek istediğim ilk hamileligi olanlara sesleniyorum. Tadini çıkarın calisiyorsaniz bile keyif icin vakit ayirin.

Oğluma hamileligimde zorluk yasadim yine dusuk tehlikesi mide bulantisi vs. Seyler. Ama diyorum ki en azindan sorumlulugum yokmus uykum gelince uyurdum. Ama suan oglum ne yapacak acikti cisi geldi sıkıldı oyun istiyor. Bir suru seyler demek istediğim ilk hamileligi olanlara sesleniyorum. Tadini çıkarın calisiyorsaniz bile keyif icin vakit ayirin.
Ay aynen içimden geçenleri okumsusun o kadar zorlanıyorum ki. Hele midem bulanirken oyun isteğine cevap vermek yada midem bulana bulana yemek hazırlamak çok daha zor. İlk hamileligimde ekmek salatalik ile ilk 3 ayı geçirmiştim şimdi böyle bir lüksüm de yok. Çünkü beni bekleyen başka bir sorumluluk daha var. İkinciye hamile olmak için cabalarken bunları hiç düşünmemiştim. Resmen pilim bitiyor akşama kadar gözünun içine bakıyorum artık uyusa da uyusam diye. Oysaki kızımla ilişkim muhteşemdir benim. Şimdi ikinci plana atıyormuşum gibi hissediyorum bu çok koyuyor bana

Merhaba kizlar,
Merhaba hoşgeldin aramıza sende . Seni inanolmaz iyi anlıyorum ama geçecek umarım bu günlerde şu ilk 1w hafta geçsin daha kolay olacak iki bebeği de beraber yürütmek diye düşünüyorum

Evet canım çok haklısın en azından bizim dinlenme şansımız var..

inşallah canım ya senin işin daha zor. Allah yardım etsin sağlıcakla atlatalım bugünleri de. Sen su içebiliyor musun ? ben 2 lt içmeye başlamıştım artık ki bulantılar yüzünden artık içemiyorum. yarım lt anca günde. İçebiliyorsan bi yöntemi varsa paylaşır mısın :'(
Zar zor içiyorum ama artık bende 2 litre yi bitiremiuorum. Tahminen 1.5 litre içiyorum oda zar zor. İlaç gibi gözüm kapalı içiyorum. Çok daha fazla zorlanirsam içine salatalık falan koyup öyle içeceğim aroma versin icimi daha kolay olsun diye.

Merhaba kizlar,

merhaba cnm hayırlı olsun öncelikle, ama bence başka bi doktora da git, sanki seninki pek önemsememiş gibi :işsiz:

Haha çok komik ama param yok eşim kursa
Gitti ben de çıktım annemlerde geldim para ve sigara almamışım yanıma devlete gittim yaa 3 e randevu verdi
Çalışmayan anneler durumu. Allahtan bizim şirket hemen aşağıda da direk inip para alabiliyorum :)

İlk gebeligin neden bitti ki? Durup dururken kalbi mi durdu? Nasıl anladın peki,? Bu sefer herseyin güzel olacağını ümit ediyorum arkadaşım hoş geldin aramıza
Kan degerlerim once guzel yukseldi sonra artmaya devam etti ama cok az artti kalbi hic atamadi kese 5+1 e kadar buyudu bebek 6+1 de kaldi kese buyumeyince buyuyemedi canim. Zaten lekelenmem olmustu o sekilde anlasildi buyumedigi. Cok sancim var bugun ama normal diye düşünüyorum umarim bu kez kucagima alabilirim hepimizin saglikli gebelikleri bebisleri olsun

Kan degerlerim once guzel yukseldi sonra artmaya devam etti ama cok az artti kalbi hic atamadi kese 5+1 e kadar buyudu bebek 6+1 de kaldi kese buyumeyince buyuyemedi canim. Zaten lekelenmem olmustu o sekilde anlasildi buyumedigi. Cok sancim var bugun ama normal diye düşünüyorum umarim bu kez kucagima alabilirim hepimizin saglikli gebelikleri bebisleri olsun
ya demek o şekilde de anlaşılabiliyor. Kötü şeyler getirme aklına. Ama kanama varsa bence başka doktora git arkadaşım riske atma kendini de bebeğinide. ve sancında çok fazlaymış. Bir şey oluyor olabilir şuanda belki ilaç alman gerekir bilmiyorum ki

canım regl öncesi benimde baya ağrım vardı hatta kist diye gittim kan değerimi öğrendim. korkma normal yerleşiyor bebeğin. bende ağrım yok diye endişelendim bu sabah:KK48:

ya demek o şekilde de anlaşılabiliyor. Kötü şeyler getirme aklına. Ama kanama varsa bence başka doktora git arkadaşım riske atma kendini de bebeğinide. ve sancında çok fazlaymış. Bir şey oluyor olabilir şuanda belki ilaç alman gerekir bilmiyorum ki
Yok su anda kanamam yok sukur ilkinde vardi canim. Sanci da yerlesmeye çalıştığı icin muhtemelen cunku daha reglim gecmedi:) hayirlisi olsun ya bu kez tadını cikarmak istiyorum hamileligin inşallah :)

kızlar birden gözüm kararıyor ve hafif baş dönmem oluyor normal mi sanki beynim uyuşmuş gibi hissediyorum sizde de oldu mu hiç bunlar olurken aynı anda da kasık ağrım oluyor. birde ben kahvaltı yapamıyorum işyerinde bugün 1 paket çubuk kraker 1 avuş badem ve 2 tane incir yedim sadece... şimdide 1 kase yoğurt yiyorum içine 4 tane ceviz kırdım... iş yerinde etrafta lokantalar var ama ne zaman yesem midemi bozuyorum büfelerdeki et tavuk dönerlere güvenemiyorum hamile değilken 2 öğünle idare ederdim ama şimdi yemem lazım heralde:KK51:

X