2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Arkadaşlar burada bi arkadaş sodayı soracaktı doktora ben her gün 1 tane içiyorum ama endişe ediyorum

Iyi aksamlar kizlar bugun bulantilarim hafifledi sanki iki defa wc ye gittim belki zencefildendir dun cok kotuydum zencefil iyi geliyo yazmislar nette zencefil demledim midem bulandikca iki yudum iciyorum bugun iyiydim cok sukur
Canm zencefildendir..benim doktorum da folik asit verdi icersinde zencefil katkili dedi mide vbulantina da iyi gelir dedi.sukur siddetli bulantim olmadi hic

Mrb canim endise etme.sukur tedavisi olan bir durum..bende de var.pihtilasma.gunluk igme yapiyorum kan sulandirici.benim de 1 dusuk 1 kurtajim.var malesef..insallah bu defa saglikli ilerler ..benim 2 degerde heterezigot canim.mthfr yazan degerler..sende de oyle.ayrica 1 tane homozigot var sanirim sende canim.bu yuzden nasipse diger gebeligin basinda ignelere baslarsin ve insallah saglikla kucagina alirsin..heterezigot demek o gen de tasiyici demek.homozigot demek iste hastalik bar demek.devlet hastanelerinde cogu doktor onemsemiyo canim ama bence dusuge neden olan sey ve ignelere baslanmali..iyi bir.doktora gorunmeni tavsiye ederim.canim. hamdolsun tedavisi kolay bir sey sıkma canini

Canm zencefildendir..benim doktorum da folik asit verdi icersinde zencefil katkili dedi mide vbulantina da iyi gelir dedi.sukur siddetli bulantim olmadi hic
Sevindim cnm bugun pek olmayinca bide korktum acaba bisey mi oldu die demekki fayda ediyo hmn gozum acildi bugun valla 1 haftadir yatiyodum surekli

Canim bu arada pihtilasma tetkiklerinin sonucu benimkine benzer gelmis benimde mtfr 677 ve 1298 heterozigot pai de heterozigottu sende homozigot saptanmis seninde clexane gibi kan sulandirici igne ve aspirin kullanmani onerecektir muhtemelen dr un bende kullanmistim.pihtilasma en kolay cözumlenen sebeplerden biri. benim igne ve aspirinlere ragmen dusuklerim olmustu Allahin izniyle sende baska bir tedaviye gerek kalmadan igne aspirinle saglikli bir gebelik elde edersin. kromozom analizi sonuclarinda temiz cikar insallah .

Sodayi yani maden suyunu merak etmissiniz zararli degil. ben ilk hamileligimde hergun 2 tanr ictim. icinde her turlu mineral var mesela magnezyum var kasilmalarda drlarchap olarak veriyor.

pihtilasmayi soran olmus pihtilasma ROSE-MOON hastasiyim. ilk gebeligimde igne kullandim SUKROLSUN bebgim kucagimda simdi tekrar basladim ignelere. herhangi bir sorun yasamazsun Allahin izniyle

bu mide bulantilari beni oldurecek.kussam rahatliycam.sabahtan beri ogurmekten canim cikti...su aylar hayirlisi ile gecsin insallah..zavalli annecim demekki beni tasirken ne sikintilar yasamis

Arkadaşlar burada bi arkadaş sodayı soracaktı doktora ben her gün 1 tane içiyorum ama endişe ediyorum

Bende hergün içiyorum. Hatta günde 2 tane içtiğim bile oluyor. Soğuk soğuk iyi geliyor. Zaten ya soğuk yiyip içebiliyorum yada baya sıcak. Oda sıcaklığında mümkün değil. Midem kalkıyor.

Bugün midem bulanmadı evi bile temizledim valla. Umarım bitmiştir yada bir iki gün rahat bırakır beni. Dün kızım anaokuluna giderken "senin de hep miden bulanıyor" dedi. Çok üzüldüm. İlgilenemiyorum doğru düzgün çocukla çoğu zaman söylemek istemiyorum hamilelikten dolayı halsiz olduğumu ama anlıyor artık çocuk. Düşman olacak kardeşine gerçi bu yine iyi günlerimiz. İkinci doğunca büyükle doğru düzgün nasıl ilgilenebilicem hiç kestiremiyorum. Birde küçük 3 aylıkken büyük ilkokula başlayacak. Tam kabus.. konuyu nerden nereye getirdim. Çenem düştü :)

Benim öyle olmuştu evet ilkokul sıkıntı çok. Ama çocukları birbirlerine bırakmak önemli birbirlerine sahip çıkmayı öğreniyorlar böylece benim oğlum 6 yaşındayken diğeri doğdu ben hep ona bıraktım beşik sallamak altını açarken yardım etmesi onu emzirirken büyük te hep dizimde yattı okşayıp sevdim şimdi biri 14 diğeri 7 yaşında kardeşten öteler maşallah yataklarını bile ayıramıyorum yatamıyorlar maşallah çok iyi anlaşıyorlar şimdi sıra bunda küçüğe devredicem oda abisi gibi olucak zarar verirsin değil sen bakarsın demek lazım o bizim bebeğimiz onun sana ihtiyacı var demek lazım . . . Temas etmelerinden asla alıkoyma herşey yolunda olur inşallah . .

Kızlar bişey merak ettim çin takvimi deneyen varmı aranızda bide bakın bakalım doğru çıkacakmı . . Hepimiz yaklaşık aynı tarihlerde öğrenicez nasipse inşallah . . Tabi Rabbim hayırlısını versin merak işte

Ilk gebeliğim de oğlan diyordu tutmuştu. Şu an kız çıkıyo bakalım tutacak mı? ☺

ROSE-MOON canım pıhtılaşma sorunu ilaçla hamilelik geçirmeyi gerektiren bir durum. İhmal etme ve gerçekten iyi bir doktora git canım.

Hepiniz çok sağolun cevapladiginiz için. Kayseri de prof.dr.Mustafa Başbuğ a gideceğim özel muayenesi varmış. Herkes iyi bi doktor diyor bakalım. Ben de homozigot olması biraz daha endişe veriyor sanırım.

Bütün herkese sağlıklı hamilelikler inşallah hepsinin sonunda mucizeleriniz sizinle olacak. Hepinizi çok öpüyorum. İyi Sabahlar...

Canım kesenin fotoğrafını paylaşır mısın öyle daha rahat yardımcı olabilriz. Ama şöyle diyeyim bende 5+3 te keseyi gördüm bebek içinde gözükmüyordu. 6+2 de tam bebek göründü.
Gunaydin arkadaslar. Kese bu sekilde. Gecen haftaki goruntu bu , daha yuvarlak olmaliydi demisti doktorum. Sizce nasil goruntusu ?

Eklentiler

• 20161111_065817.jpg
    49,1 KB · Görüntüleme: 74
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…