2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kizlar cok sukur kese gorundu doktor su an her sey normal haftaya kalp atisi icin gel dedi insallah hepimiz guzel haberler aliriz boyle cok mutluyum:KK49:

Canim
Geçen salı gitmiştim. Haftaya gel demişti. Gittim hala yok. İnsan tedirgin oluyor. Erken gitmemek en akıllıca çözüm ama önceki bebeğimi kaybettiğim için duramıyorum, sığamıyorum hiç bir yere. haa olacak olana hiç bir şey yapılamıyor. o da ayrı. Allahın dediği olur. Dua edelim birbirimize :KK43:
Bence erken ..kesenin boyutu ne kadardi.ultrason kagiti verdi mi orda da yazar canim

Kizlar cok sukur kese gorundu doktor su an her sey normal haftaya kalp atisi icin gel dedi insallah hepimiz guzel haberler aliriz boyle cok mutluyum:KK49:
Bu hastane olayı hep stres valla. Şimdi bende stres oldum. Dua et de ben duyayım kalp atışlarını. Senin adına çok sevindim arkadaşım

Ayy hadi hayırlısı canım İnş duyarsın kalp atışlarını. Senin kesen kaç haftayla uyumlu bi de onu sorar mısın_?_
Tabi sorarım. Ya aslında benim reglim emzirdiğim için çok düzensizdi. Hep farklı tarihlerde oluyordum. 20 ile 25 i arasında oldum diye hatırlıyorum ama çok net değil tarih kafamda. O yüzden onu sorarım merak etme. Umarım duyarım arkadaşım

Insallah oyledir canim benim bi oncekinde de 5+5 te yine kanama olmustu ama o daha farkliydi koyuydu o. Bu su gibi pembe kahve. Insallah saglikla buyurler :KK43: yok canim yukaridan muayene etti kalp atisi icin cok erken 10 gun sonra gelin dedi. En azindan hafta ile uyumlu kese. Yolk var gibi dedi ama net konusmadi.
En ufak kanamada soyle mutlaka. Ne yazik ki dusecek olana engel olamiyolar ama en azindan destekliyorlar.
İnşallah canım sağlıklı büyürler. Ben daha göremedim bile. Bırak kalp atışını. O yüzden sen rahat ol. İnş hepimiz göreceğiz, duyacağız. Geç olsun da güç olmasın. Öğleden sonra tekrar gideceğim tahlil sonuçlarımı almaya. O arada söyleyim bari bende.

Tabi sorarım. Ya aslında benim reglim emzirdiğim için çok düzensizdi. Hep farklı tarihlerde oluyordum. 20 ile 25 i arasında oldum diye hatırlıyorum ama çok net değil tarih kafamda. O yüzden onu sorarım merak etme. Umarım duyarım arkadaşım
benimki de bi garip ya. Allah hayır etsin inş. 6+4 olması gerekiyor 7+4 çıktı. gerçi asistan baktı. Yanlış da ölçmüş olabilir. kocaman kese içinde yok bebek. İlginç. bir de adet göreceğim nasılsa diye korunmadık sonra adet görmedim bi baktık ki hamileyim. Geç döllenme diyorum ama kese niye bu kadar büyük. Allahım yardım etsin hepimize. İyi haberlerle dön inş kuzummm. Amin.

benimki de bi garip ya. Allah hayır etsin inş. 6+4 olması gerekiyor 7+4 çıktı. gerçi asistan baktı. Yanlış da ölçmüş olabilir. kocaman kese içinde yok bebek. İlginç. bir de adet göreceğim nasılsa diye korunmadık sonra adet görmedim bi baktık ki hamileyim. Geç döllenme diyorum ama kese niye bu kadar büyük. Allahım yardım etsin hepimize. İyi haberlerle dön inş kuzummm. Amin.
canım sen devlet hastanesine gittin dimi? Geçen hamileliğimden hatırlıyorum devlet hastanelerinin makineleri özel hastanelerinki kadar yeni olmadığı için ölçümlerde farklılıklar gözlenebiliyor denilmişti. Nitekimde bende bazen farklılıklar yaşamıştım. Bence yalnış ölçtü.

canım sen devlet hastanesine gittin dimi? Geçen hamileliğimden hatırlıyorum devlet hastanelerinin makineleri özel hastanelerinki kadar yeni olmadığı için ölçümlerde farklılıklar gözlenebiliyor denilmişti. Nitekimde bende bazen farklılıklar yaşamıştım. Bence yalnış ölçtü.
evet kuzum. devlete gittim. Özeldeki randevum 19 unda işte. Bana da öyle geldi ya. yanlış ölçtü galiba. hayırlısı aman. Bekliyorum. Sular seller gibi geçse vakit. Kocama da bebeğime de sağlıcakla kavuşsammm :emir_bebek::KK37:

canımm hayırlı ugurlu olsun. bebeği gördün mü peki _?_ alttan mı muayene etti yoksa karından mı _?_

Rapunzelcim ben yazdığını tam anlamadım kafam karıştı, durumunu biraz daha ayrıntılı yazar mısın eğer sakıncası yoksa? Sana tahmini doğum tarihi ne dediler? Kese içinde bebek olup olmadığını ne zaman görebiliyorlar ? Benim şu an 5+6. Acaba ne zaman gitsem kese içinde bebek var mı görülür? Sana kalp atışı için bir tarih verdiler mi?

Rapunzelcim ben yazdığını tam anlamadım kafam karıştı, durumunu biraz daha ayrıntılı yazar mısın eğer sakıncası yoksa? Sana tahmini doğum tarihi ne dediler? Kese içinde bebek olup olmadığını ne zaman görebiliyorlar ? Benim şu an 5+6. Acaba ne zaman gitsem kese içinde bebek var mı görülür? Sana kalp atışı için bir tarih verdiler mi?
tabii ki anlatayım canım. 1. si ben geç döllenmeden şüpheleniyorum. 3 haftalık falan olması lazım. Ama ultrason ölçümü 7+4 çıktı. 2. si keseyi geçen hafta da görmüştük zaten. bebeği görmek için gittim bu kez ama içinde bebeği göremedik. Çok uğraştı görmek için. karartı var ama net göremiyorum. doku da olabilir çünkü doku yoğunluğu çok fazla dedi. alttan muayene edersek görebiliriz net olarak dedi. Onu da ben istemedim çünkü keseyi dürtüp duruyorlar bebeği görmek için. 3. sü bebeği görmeden tahmini doğum tarihi veremiyorlar :KK43: kalp atışından ziyade önce bebeği görmek lazım malum. Onun için de 10 gün sonra gel ikisine de bakalım dedi kuzum. Bence bekle biraz daha eğer özel bir durumun yoksa. kanama, kronik bir rahatsızlık, düşük geçmişi vs gibi. boşu boşuna stres oluyor insan.

Bende ya kesw yoksa ya kimyasalsa die gtmeye korkuorum
korkunun ecele faydası yok canım. öyle düşünme. ters çaba kuralı var biliyorsun. Kötü şeyleri düşündükçe kötü olma olasılığını artırıyorsun malesef. Evrene kötü düşünce yollama. Geri geliyor yani :)

tabii ki anlatayım canım. 1. si ben geç döllenmeden şüpheleniyorum. 3 haftalık falan olması lazım. Ama ultrason ölçümü 7+4 çıktı. 2. si keseyi geçen hafta da görmüştük zaten. bebeği görmek için gittim bu kez ama içinde bebeği göremedik. Çok uğraştı görmek için. karartı var ama net göremiyorum. doku da olabilir çünkü doku yoğunluğu çok fazla dedi. alttan muayene edersek görebiliriz net olarak dedi. Onu da ben istemedim çünkü keseyi dürtüp duruyorlar bebeği görmek için. 3. sü bebeği görmeden tahmini doğum tarihi veremiyorlar :KK43: kalp atışından ziyade önce bebeği görmek lazım malum. Onun için de 10 gün sonra gel ikisine de bakalım dedi kuzum. Bence bekle biraz daha eğer özel bir durumun yoksa. kanama, kronik bir rahatsızlık, düşük geçmişi vs gibi. boşu boşuna stres oluyor insan.
Teşekkür ederim ayrıntılı açıklaman için. 10 gün sonraki randevunda inşallah seni rahatlatan mutlu haberlerle gelirsin buraya : )

Ben ilk 6 ay değil ilk 8 ay çocuğuma su bile vermedim. Sütüm çok fazlaydı çünkü . Ama japonlar öyle yapıyormuş işte. Bende garipsedim ama yapacak birşey yok. Bu arada ben formül mamalarinda çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum nitekimde iceriginde çok çok zararlı maddeler olanlar bulundu. En iyisi sma diyorlar ama bence anne, önce sütünü arttırmalı emzirme kampiyla falan. Umarım bu bebeğim de de çok sütüm olurda hiç başvurmam mamaya falan
Aynen bence de. Bizim eve hiç mama girmedi şanslıydım hamileyken tomrisin emzirme notlarını haymetmiştim. Bu arada biz de ek gıdaya 8 ayda başlamıştık :)

X