2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kizlar benim kizin bir gozunde hafif kayma sasilik var gibi dedi bir tanidigimiz, o soyleyinceye kadar farketmemistim; yaslari kucuk diye normal midir acaba bir rahatsiz oldum simdj :KK43:

Kizlar benim kizin bir gozunde hafif kayma sasilik var gibi dedi bir tanidigimiz, o soyleyinceye kadar farketmemistim; yaslari kucuk diye normal midir acaba bir rahatsiz oldum simdj :KK43:
6. Ayda göz kontrolü yapıldı mı canm. Yapıldıysa ve normalse sonrasında bişey olduğunu sanmıyorum.

Bu nedir kan damlasına ragmen düşük ben bittim cok ihmal ettim ve 1 yasında bakarız dedi doktor kan tahliline
Ben daha hiçbirşey şey kullanmadım kan damlası niyetine. Doktor hergün ciğer et balık bişey yerse sıkıntı yok demişti. Benimkiler nuk diş fırçası kullanıyor bir aydır. Diş kaşıyıcı gibi kullanıyorlar :))

Kan damlasını maksimum değerde ve düzenli olarak vermeme, oğlanın günde 50gr et yemesine rağmen düşük çıktı. Genetik faktörler de önemli.
Lütfen kan damlasını ve dviti vitaminini ihmal etmeyin. Çok önemli.
Hay allah! Ama ben kendimi de suçluyorum dr bana demir hapı kullan demişti kullanmamıştm :KK43:

Hay allah! Ama ben kendimi de suçluyorum dr bana demir hapı kullan demişti kullanmamıştm :KK43:
Ama benim kan değerlerimde sorun yoktu. İlk dönemde vardı daha doğrusu, ancak ben vitamin kullanamadığım için, et yiyerek çözdüm.
Anne sütü alan bebeklerde, ilk altı ay demir anneden alınıyor. O yüzden keşke içseydiniz. İlk altı ay için vicdan yapabilirsiniz :)

Arkadaslar bebeklerinizin kulağını nasıl temizliyorsunuz
Banyoda yumusamışken küçük parmagımla temizlemeye calısıyorum kenar kısımlarını kulak pamuguyla ama içine kesinlikle değil o şekilde hallediyorum. İç kısmı kendi dışarı atıyo kirini zaten

Bu nedir kan damlasına ragmen düşük ben bittim cok ihmal ettim ve 1 yasında bakarız dedi doktor kan tahliline
Orangutan ben de ayniyim. Doktorumuz yasinda bakariz suan her halukarda eksiklik cikacak et yedir kemik suyu icir damlaya da gerek yok demisti. Hic kullanmadik. Olculunce ne cikacak bakaljm ama icime kurt dustu aimdi kimi doktor 9.ayda bakiyor kimi yasinda bakiyor. Ama ben hamilelik dahil yani 18 aydir demir ilaci kullaniyorum ve yeni baktirdim tum degerlerim guzel cikti. Ara vererek kulandim tabiki. Arada da vitamin aliyorun et yiyorum. Ada ya haftada 3 gun et veriyordum yeni baslamistim ona da simo her gun vericem sanirim az da olsa.

Arkadaslar bebeklerinizin kulağını nasıl temizliyorsunuz
Canim burda yazmistim kulak kirinde sorun yasadik cok katilasmisti kir cok kulagini kasiyordu kizim gliserin kullandik. Hep kulaklarini kapatip yikiyorduk banyoda ve pamukla hafif aldiriyordum. Olaydan sonra doktor kesinlikle kapatmayin kulagini sabunlu su kacsin dedi o zamandan bu yana kiri kendi atiyor kulak goruyorum cok sukur kasima da bitti. Kulak pamugu zaten yasak.

Biz geçen haftalarda asm de verdik kan. Referans aralığı 27-109 yazıyor. Bizim 60 çıktı. Acaba laboratuvar değerleri yerine göre değişiyor mu. Çünkü alt sınır 27 ise 24 çokta düşük değil. Tabi arttırmak gerekebilir damlayı.
Bizde de farkli deger araliklari.bu yazdiginiz degerler demir bağlami mi yoksa hgb mi.
Bu kadar yuksek aralikli alan bizde demir bağlami.hgb ise 10-16 araliginda deger.
Bizimde kan degeri yuksek ama demir bağlami alt sinira daha yakin.yani demir rezervleri boş anlaminda.

Bizde de farkli deger araliklari.bu yazdiginiz degerler demir bağlami mi yoksa hgb mi.
Bu kadar yuksek aralikli alan bizde demir bağlami.hgb ise 10-16 araliginda deger.
Bizimde kan degeri yuksek ama demir bağlami alt sinira daha yakin.yani demir rezervleri boş anlaminda.
Canm benimnyazdığım demir (serum) değeri. 27 ile 109 referans aralığı. Demir bağlama 155 ile 355 arası. Bizimki 304. Hgb 9 ile 14 arası. Oda 12 çıktı. Bu şekilde.

Yok yaptirmamistim, ama baktiracagim muhakkak :KK43:
Canm muhakkak damlalı muayne yaptır. Bazı doktorlar ışık tutup normal diyip geçiyor. Damlalı doğru sonuç veriyor. Damla damlatıldıktan 20 dk sonra bir makina ile ölçüm yapılıyor. Otomatik bebeğin göz ölçümü ne var ne yok çıkıyor ortaya. Biz o şekilde yaptırdık. 1 yaşında tekrar yaptırıcaz.

Kizlar ufak bir tavsiye sabah kahvaltisina ekliyorum ada nin. 2 hurma 4 kuru kayisi 6 kuru uzum biraz sirkeli suda bekletip iyice yikadiktan sonra 7 dk kaynatiyorum. Blenderdan geciriyorum. 3-4 gun kullaniyorum kahvaltisina bu karisimdan 2 kasik ekliyorum. BuzDolabinda 4 gun gayet taze kaliyor sonra tekrar yapiyorum. Aslinda bir demir deposu.

Canim burda yazmistim kulak kirinde sorun yasadik cok katilasmisti kir cok kulagini kasiyordu kizim gliserin kullandik. Hep kulaklarini kapatip yikiyorduk banyoda ve pamukla hafif aldiriyordum. Olaydan sonra doktor kesinlikle kapatmayin kulagini sabunlu su kacsin dedi o zamandan bu yana kiri kendi atiyor kulak goruyorum cok sukur kasima da bitti. Kulak pamugu zaten yasak.
Çok tekir ederim geçmiş olsun

Ama benim kan değerlerimde sorun yoktu. İlk dönemde vardı daha doğrusu, ancak ben vitamin kullanamadığım için, et yiyerek çözdüm.
Anne sütü alan bebeklerde, ilk altı ay demir anneden alınıyor. O yüzden keşke içseydiniz. İlk altı ay için vicdan yapabilirsiniz :)
Ben zaten et ağrlklı besleniyorum en son hg 14tü ama depolarım boştr belki ona bakmamşlardı

X