2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
9.ayda menenjit aşısı yaptırcak olan var mı özel aşı ne düşünüyorsunuz?
Tatlim 3 aydir ciddi arastirma icindeyim asilarla ilgili. 34 yillik hayatimda 10 yillik is hayatim dahil karar vermekte en zorlandigim sey suan bu konu. Iceriklerini arastir yan etkilerini gunumuzun saglik sorunlariyla baglantilarini ve kararini ona gore ver. Ben yaptir yaptirma uc noktalar arasinda oyle gidip geliyorum ki tum asilardan bahsediyorum genel yani zorunlu olanlar. Ozeller benim icin kesinlikle hayir. Rota ilk dozunu yaptirdigima da bin pismanim.

9.ayda menenjit aşısı yaptırcak olan var mı özel aşı ne düşünüyorsunuz?

Bende asi konusunda kararsızım.ilk kizimda yaptırdım doktor bu konuda beni ikna etmişti yaşanan vakalarla ilgili
Bizimki gelecek ay olacak ama yine doktorla bı konuşucam eğer yine ikna olursam yaptiricam.ay gerçekten bu konular çok karışık

Bugun ilk iş gunum oğlumdan ayrılmak zor cok aklım surekli onda bakıcısına çabuk alışır inşallah tabi bende onsuz saatlere:KK43:

Allah yardımcın olsun eminim çok zordur.bnde eminim aynı şeyleri yasiyacagim ise donunce.o sebeple ne kadar geç dönersem o kadar iyi diyorum.benim 2 yıl ucretsizim var ona başladım 3 ay oldu ama işte iş yeri geregi dönmek zorunda kalabilirim İnsAllah eylüle kadar dönmek zorunda kalmam

Bende asi konusunda kararsızım.ilk kizimda yaptırdım doktor bu konuda beni ikna etmişti yaşanan vakalarla ilgili
Bizimki gelecek ay olacak ama yine doktorla bı konuşucam eğer yine ikna olursam yaptiricam.ay gerçekten bu konular çok karışık

Allah yardımcın olsun eminim çok zordur.bnde eminim aynı şeyleri yasiyacagim ise donunce.o sebeple ne kadar geç dönersem o kadar iyi diyorum.benim 2 yıl ucretsizim var ona başladım 3 ay oldu ama işte iş yeri geregi dönmek zorunda kalabilirim İnsAllah eylüle kadar dönmek zorunda kalmam
İnşallah donmezsin canım ya evde çocukla olmak çok guzel kesinlikle ama bana çook baglıydı bu donem de baslamasaydım hepten baglanır bakıcıya alışma daha da zor olur diye dusunup baslamak istedim hayrlısı artık alışacagız bi şekilde

Bugun ilk iş gunum oğlumdan ayrılmak zor cok aklım surekli onda bakıcısına çabuk alışır inşallah tabi bende onsuz saatlere:KK43:

bende baslayali 1 ay olacak canim bu hafta.uzme kendini,daha cok bakici ile alakali bir durum icin rahat ediyorsa emin ol daha iyi geciyor saatler.ben whatsaptan surekli gorusuyorum bana emojilerle ne yaptiklarini gonderiyor:)
uyudu,uyandi,corba,yogurt,meyve zamani gibi.hem ben arayinca uyudugu vakitte aramamis oluyor,goruntulu konusuyorum 1-2 kez.aksam da ucarak gidiyorum kavusmak icin,ozlem tarifsiz:anne:

bende baslayali 1 ay olacak canim bu hafta.uzme kendini,daha cok bakici ile alakali bir durum icin rahat ediyorsa emin ol daha iyi geciyor saatler.ben whatsaptan surekli gorusuyorum bana emojilerle ne yaptiklarini gonderiyor:)
uyudu,uyandi,corba,yogurt,meyve zamani gibi.hem ben arayinca uyudugu vakitte aramamis oluyor,goruntulu konusuyorum 1-2 kez.aksam da ucarak gidiyorum kavusmak icin,ozlem tarifsiz:anne:
Emzik yok sallanma yok sadece emerek uyuyo. Kadın bugun zar zor iki kere uyutmuş onlar da 10ar dakika. Hiç süt içmemiş ben yokken arada bi gelip emzirdim uyudu o kadar. Kadınla surekli aglama halinde ve kucaktaymış. Eve eşim geldi once kadın pes etcektim hiç bi şekilde durmadı falan demiş. Eşim de ucretsize ayrıl bu dönem de diyo. Alışmaz mı bakıcıya ya daha ilk gundu bugun normal mi:KK43:

Emzik yok sallanma yok sadece emerek uyuyo. Kadın bugun zar zor iki kere uyutmuş onlar da 10ar dakika. Hiç süt içmemiş ben yokken arada bi gelip emzirdim uyudu o kadar. Kadınla surekli aglama halinde ve kucaktaymış. Eve eşim geldi once kadın pes etcektim hiç bi şekilde durmadı falan demiş. Eşim de ucretsize ayrıl bu dönem de diyo. Alışmaz mı bakıcıya ya daha ilk gundu bugun normal mi:KK43:
İmkaniniz varsa eşinizin dedigi gibi yapin.

Canım ben de haftaya başlıyorum işe benim kızıma da bakıcı bakacak ama biz işe başlamadan 1ay önce bakıcıyı çağırdık başladı bir ay birlikte bakıyoruz keşke biraz alışması için önce başlatsaydınız. Ben ayrıca annemi de çağırdım annem de bakıcıya eşlik edecek bir süre.. bugğnr kadar kızıma tek başıma baktım yaşadığımız şehirde tekiz çünkü o yüzden bana aşırı düşkün..
benim kızım ilk 2hafta kadının yüzüne bakmadı elinden hiçbirşey yemedi altını değiştirmesine bile izin vermedi asla onunla uyumadı ancak 3.haftanın başında alıştı oyun saatlerinde onunla oynamaya başladı bir de yemek yiyor ama hala onunla uyumuyor çünkü bizimki de benim omuzuma kafasını koyup uyuyor. Onu nasıl çözeceğim bilmiyorum gerçi ben bakıcıyı da değiştiricem gibi ya o da ayrı konu..
Allah yardımıcımız olsun çok zor canım

Kızım 7. Ayında sadece 1 cm uzamış normal mi bu sevgili anneler :110:

İmkaniniz varsa eşinizin dedigi gibi yapin.
Ya ev almak uzereydik aslında o yuzden ücretsize cıkma durumu dusunduruyor

Canım ben de haftaya başlıyorum işe benim kızıma da bakıcı bakacak ama biz işe başlamadan 1ay önce bakıcıyı çağırdık başladı bir ay birlikte bakıyoruz keşke biraz alışması için önce başlatsaydınız. Ben ayrıca annemi de çağırdım annem de bakıcıya eşlik edecek bir süre.. bugğnr kadar kızıma tek başıma baktım yaşadığımız şehirde tekiz çünkü o yüzden bana aşırı düşkün..
benim kızım ilk 2hafta kadının yüzüne bakmadı elinden hiçbirşey yemedi altını değiştirmesine bile izin vermedi asla onunla uyumadı ancak 3.haftanın başında alıştı oyun saatlerinde onunla oynamaya başladı bir de yemek yiyor ama hala onunla uyumuyor çünkü bizimki de benim omuzuma kafasını koyup uyuyor. Onu nasıl çözeceğim bilmiyorum gerçi ben bakıcıyı da değiştiricem gibi ya o da ayrı konu..
Allah yardımıcımız olsun çok zor canım
Ya canım ara tatil sebebiyle memlekete gittik o yuzden de sadece birkaç gün vakit gecirme sansları oldu bakıcıyla aslında gülerek falan karsıladı sabah ama sanırım bensiz ilk defa kalmanın verdigi huzursuzluk aglıyo bugun ben bile ne yapacagımı bilemedim okulda çocuk ne yapsın ki:KK43: en iyisini yapmıssınız canm erken baslatmakla değişme oluraa yine sil bastan zorlanacaksınız aynı şeylere canım inşallah gerek kalmaz değişime ve bebelerimiz kolaylıkla alışır bakıcılarına

canim benimki 8 ayi bitti.daha buyuk mu bilmiyorum,sutunu hep biberonla ictigi icin sorun olmadi.anlasmadan bir kac kez oturmaya gittik geldik,ise baslamadan 1 haftada tam gun basladik alistirma donemi olarak,cok sukur bir sknti duymadim o bakimdan.hemen umitsizlige kapilma dur hele insallah alisirlar ya,uyku olmamasi sknti zaten biberona alisirsa o sekilde de uyur

Herkesin durumu sartlari kendine ozgudur. Ama hatirlamayacagini dusundugumuz su 2 yil evet asla hatirlamayacak ama asla degistiremeyecegi hayatinin mihenk tasinin olustugu donem. Kisilik yapisinin gelisiminin hayata duyacagi guven duygusunun algilarinin dusuncelerinin herseyinin olustugu bir donem. Ben ozel sektorde calisiyordum evim de yok esimin aldigi maasin tam 2 katini kazaniyordum ve yonetici pozisyonuna yeni gecmistim suanki durumu tahmin edersiniz az cok ama yine de dogumdan 1 ay once isimi biraktim. 6 ay sonra gel falan dediler ama en az 2 yil belki 3 kendim bakmak istiyorum allah nasip ederse. Parayi onun icin kazaniyordum ama bu donemini ne para verip bir daha yasayabilirim ne geri alip bu yanlis oldu hadi duzeltelim diyebilirim. Her gununu gorebilmek bir mucize bence ve imkani olan bakabildigi kadar baksin derim. Ha durumu olanlar icin soyluyorum yanlis anlasilmasin.

K Katie84 Çok uzun çalışma saatlerim olmadıgı için çalışmaya başladım 3saat ayrılık yarım saat emzirme bi 3saat daha ayrılık sonra evdeyim çok şükür daha uxun çalışma saatlerim olsa başlamayı dusunmezdim zaten

blgk blgk daha erken oldugunu düşünüyorum hatta bu sayede emmede ıyumayı bırakabilir dayanman lazım biraZ
Bugun daha iyi çok sukur canım zamanla alışacagız inşallah. Emzik alıştırmaya çalışıyor kadın bugun emzikle uyumus

canim benimki 8 ayi bitti.daha buyuk mu bilmiyorum,sutunu hep biberonla ictigi icin sorun olmadi.anlasmadan bir kac kez oturmaya gittik geldik,ise baslamadan 1 haftada tam gun basladik alistirma donemi olarak,cok sukur bir sknti duymadim o bakimdan.hemen umitsizlige kapilma dur hele insallah alisirlar ya,uyku olmamasi sknti zaten biberona alisirsa o sekilde de uyur
Zamanla alışır dediğin gibi canım her gecen gun daha iyi olacak inşallah

30 ocak-6 şubat arasi
Kizim oturdu,emekledi ve dişi cikti.
Evde herkes disine bakmak istiyor.her firsatta sanki diş gormemisiz gibi ağzini actiriyoruz.canimin içi,hem cani aciyor,hem agzini acmaktan yoruldu.salya sumuk.emzikte tutmuyor,biberon da.agzina bisey koyamiyor.
Birde bizim dediklerimizi kendi sesiyle tekrar etmeye calisiyor.
Darisi diger diş bekleyenlere,sağlikla inş.

3 aylikken disleri kasinmaya basladi 1.5 ay surdu salyasi 4.5 aylik iki tane birden patlatti.simdi 3.disimiz ustten geliyor cok sukur bu daha uzun sancili oldu kac gecedir ekstra uyaniyordu kulagini cekistirip duruyordu,su dis olayimiz biterse uyku duzeni olur mu acaba kizlar,en merak ettigim konu bu:KK57:

3 aylikken disleri kasinmaya basladi 1.5 ay surdu salyasi 4.5 aylik iki tane birden patlatti.simdi 3.disimiz ustten geliyor cok sukur bu daha uzun sancili oldu kac gecedir ekstra uyaniyordu kulagini cekistirip duruyordu,su dis olayimiz biterse uyku duzeni olur mu acaba kizlar,en merak ettigim konu bu:KK57:
Bizim de üc aylikken baslamisti.ama ablasindan biliyordum9. Ayda cikacagini.oylede oldu.fazladan bir durum yok.sadece agzindaki yenilik onu rahatsiz ediyor.ha ekstradan salyasi artti bu ara.

Bizimde bugün 3.patladı. dediğin gibi 1 haftadır sürekli uyandı. Dün sadece normal uyudu patladı diye heralde. Bakalım bu gece nasıl olcak. İnşallah döner eski düzenine.

30 ocak-6 şubat arasi
Kizim oturdu,emekledi ve dişi cikti.
Evde herkes disine bakmak istiyor.her firsatta sanki diş gormemisiz gibi ağzini actiriyoruz.canimin içi,hem cani aciyor,hem agzini acmaktan yoruldu.salya sumuk.emzikte tutmuyor,biberon da.agzina bisey koyamiyor.
Birde bizim dediklerimizi kendi sesiyle tekrar etmeye calisiyor.
Darisi diger diş bekleyenlere,sağlikla inş.

Hayırlı olsun inci gibi disleri olsun inşallah
Darısı bizimkilere

X