2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331

Bende de iki haftadir kasik yerlerim agriyor, birde akintim bayagi artti bende adet mi olacagim diye bekliyorum ama su icin gelen giden yok

Kızlar bebislerimi neler yapıyor.buyuk kizima gunluk tutuyordum bebekken .buuj onu okudum ve 6,5 aylikken komondo gibi surundugunu ,emekledigini ve ayaga kalktığını yazmisim.kucuk kuzim yuvarlanarak evin içinde dolaşıyor .ulaşmak istediğine ne yapip Edip ulaşmaya çalışıyor.masaya oturunca kucağa gelip herşeyi karıştırmak istiyor.bugun ilk defa yüzü koyun iken parmak uçlarına yüklenerek popoyu kaldirmaya başladı
Bir kaç dakika desteksiz oturmaya başladı.

Bu hafta doktora gidince sorucam ama küçük kızım geriden mi geliyor onu merak ettim.

Benim oğlan da emeklemiyor yüz üstü iken ancak poposunu ve basını kaldırıyor ama ayaklardan destek bulamazsa yerinde sayıyor. Bazen kol altından tutup yürütüyorum güzel adım atıyor yürüteç e karşı olmasam alırdım sanırım. Onun dışında yetişebildiği oyuncağı aliyor uzaktakine gitme çabası yok şu anda. Desteksiz oturabiliyo 5 6 sn sonra devriliyor.

Biri sormustu oyuncakları yıkadım 30• cift durulama az sıkma 800 devir bişi olmadı birinin dikişi hafif açıldı
Bendim o soran:) dün yıkadım bende ya iyi oldu valla baya pislenmişler tertemiz oldular:)

Benimde kızım yuvarlanarak oyuncağına gidiyor emekleme daha yok hafif poposunu kaldırıyor ama kollarını hareket ettiremiyor birde arkadaşlar kız çocuklar için özellikle saçı çok çıksın diye kazitmayi kestirme düşünen var mı bebekkken

Bugün sarp salonda küçük bir beşiği vardı uyuyordu bizde kv ile kahvaltıya gittik mutfaga 10 dk sonra cıglık laminanta düşmüş ne yapacagımı bilemedim kafayı yedim o an kv kosmus aldı benden bende çünkü aglıyordum sonra sakinleştik bir yerinde bişey yok allahım korusun doktora gidelim istwmdim eşim hemen geldi hareketleri herşeyi iyi dedi dua edin kızlar allah korusun yatırmayın yanları az yükseltili yerlere koltuga falan onune ünmiş düşünün
Bizimki soldan yüzünün üstüne dönüyor onundeki oyuncaklara uzanıp cekiyor alamazsa döne döne sürüne sürüne alıyor öne sürünme yok arkaya var 360 • dönebiliyordaire yapıyor yani emekleme yok popo kaldırma yeni başladı dünde ilk defa yüzüstü yatarken sırt üstü döndü ayakalrını tutuyordu bugün ilk defa agzına aldı ayak parmaklarını ama her cocugun gelişimi farklı cok irdelemeyin rutin hareketler varsa devamı gelir zaman tanıyın bir kardeş huy olarak bile diğerine benzemiyor rahat olun

Bir sıkıntı daha pipisinin yanı kırmızı kabardı kızlar iki kere gece çişini beline kadar cıkarmıs ondan oldu sanırım pişmiş cildi ama kabarma seklinde kıpkırmızı napsamki sudokrem var sürüyorum

Ah kıyamam allah korumuş geçmiş olsun bidaha olmasın inşallah bende çok korkuyorum düşmesinden ama illaki ilerde düşecek ama ne bileyim düşüncesi bile korkutucu. İnş olmaz. Alperen de emiyo ayak parmağını ya çok tatlı görünüyor bide ben batma olmasın diye düz kesiyordum ayak tırnaklarınıda cuma günü baktım dilinkenarında kesik var kanamış da kırmızı muhtemelen ayak tırnağı yaptı diye düşündüm damağı ile yapamaz heralde. Valla çiş de kaka da bekletmeye gelmiyo hemen pişiriyo sık sık değişmek lazım sudokrem iyi diyorlar bende var ama deneme fırsatım olmadı elimdeki mustela bitsin dedim seninki de inş. Çabuk geçer

Ben ilk kizimda yaptirmadim bunda da yaptirmiycam saç isi genetik kazitsanda birşey olmaz demisti bir doktor bana o sebeple kazitmak istemedim

Ay çok üzüldüm çok geçmiş olsun rabbim tüm yavruları korusun kazadan beladan
Hareketlerini sürekli takip et hatta yükseklik bir metreden fazla ise doktora götür derim
benim bı tanıdığım malesef düşme sonucu talihsiz bı olay yaşadı bende bu olaydan çok etkilendim o sebeple düşmeden çok korkuyorum.

Pişik içinde bize doktor travacolt ile sudocrem karistir sut demişti iyi geldi

Canım ya cok gecmis olsun insan panik olur öyle görünce ne kadarda sakınsak oluyor malesef benimkiler dönmedikleri icin rahat yatırıyorum koltuga falan ama dikkatli olmam lazim artık sudokrem bende kullanıyorum iyi geliyor benim görümcede zeytinyagina cay kasiginin ucu kadar tuz atıp öyle sürüyor popoya hic pisik olmuyor diyor bende ilk günler yaptım ama sonra üşendim sürmeye birde ellerim yaglandıgı zaman hosuma gitmiyor nedense

Bi komsum sürekli kazıttı ama genetik galiba kız suan bes yasında seyrek ve kedi tüyü gibi
İlk kızımda kestirmedim bundada kestirmiycem

Saç lari konusunda
Benim kizin dogustan uzun gur saclari vardi.resim paylasmistim o zamanlar.3 yalikken cok uzadi diye kestirdik.şakaklari ve ensede yay seklinde bir bolum acik kaldi bayaği.diger yerleri uzuyordu ama.koyu kahveydi bu arada.sonra o acik olan yerlerde uzadi,zaten uzuyormus ama acik sari old. Zor farkediliyordu.simdi sacinin bir kismi koyu,bir kismi acik sari.
Kestirmesrk oyle tahmin ediyorum,o saclar dokulecekti,yerine sari cikacakti.ama kestirincekokleri guçlendigi icin şimdilim boyle,tuhaf bişey oldu.belkide nazar değdi.sonucta disarda,hastanede falan çok dikkat cekiyordu.2-3 aylikken toplanip toka takilacak kadardi. MaşAllah.

Cgkfte bebe biskuvisini nasıl yaptın tarifini verebilir misin? Bende tamamen geçtim ek gıdaya doktor kahvaltıda bebe bisküvisi verebilirsin dedi. Bebise evde yapayım bende. Bu arada yaptığın bisküviyi kaç gün yediriyorsun ya da bozulmadan kaç gün kalıyor.

canım çok üzüldüm allah korusun yavrularımızı. Bende sen gibiyim birşey oldu mu birinin de gelip beni sakinlestirmesi lazim.

buyuk gecmis olsun,Allah beterinde korusun tum bebeklerimizi,cocuklarimizi

Hiç üzülme o kadar bence gayet iyi durumda. benimkiler bunların hiçbirini yapmıyor :) ben hiç takıyorum valla.

Ayni durum bizde de dun bir arkadas 6 aylikken bizimki desteksiz mama sandalyesinde oturuyordu kendi kasigi tutuyordu falan dedi. Acikcasi kafama takmadim hic her bebek ayridir cok geride olmadigibsurece ki burda birbirimizi okuyotuz iste asagi yukari ayni durumlar icim rahat ediyor. Bazisi da abartmayi pek seviyor bebegimin gelisimiyle neyin havasini atacagim Allah askina hic anlamiyorum ne durumda olan bebekler var Rabbim saglik versin hepsine..

Canim gecmis olsun bilmem mi 2 ay once yasadim bunu dusun cok hareketli bile degildi 4 aylikti ve yalnizdim ben evde. Tek kisilik koltukta uyuyordu salonda yanlari arkasi yukseltili , ben yatak odasini temizliyordum. 5 dk da bir de bakiyorum hep. Son bakisimdan sonra muhtemeln uyanmis ve popodan kaya kaya koltugun ucuna gelip dusmus yere parkeye kontrol icin gittigimde yerde oyle aglarken buldum hayatmin en kotu anlarindandi allahim yasatmasin bir daha cok kabus gordum 10 gun. Sogukkanli olmaya calistim esim de sogukkanlidir baktik kontrol ettik hersey normal doktorunu da aradik tabi gelmeyin bir yeti agrisa aglar dedi ama omrumden omur gitti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…