2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Doktora tadım yapmadıgını soyledin mi canım? Seni tadımalara başladı falan mı zannetti? Direk hiç bilmeden iki öğünle mi başlattı

Yok zaten önce konuştuk ek gıdaya geçmeden gel dedi bende gittim hatta başlarken de altıncı ayı doldurunca dedi adam bildiğimiz anneanne usulü verdiriyor doktora yeme problemi olan çocuklar da gidiyor vardır herhalde bildiği

Arkadaşlar bugün doktordan geldim bilgilerimi paylaşayım doktor günde iki öğün ek gıda dedi muhallebi ve sebze çorbası ve meyve püresi ben şok oldum tabi nasıl yani karıştırıp mi vericem dedim evet dedi hic tek tek alerji durumuna bak falan demedi doktor prof benimde guvenmekten başka bir yolum yok herkesin düşüncesi farklı 6 ve 7. Aylarda iki öğün sekizinci ayda üç öğün vereceksin dedi
Canm banada asm hemşiresi aynısını dedi. 3 gün kuralı ile git diyen doktor çok nadir zaten. Benim kendi doktorum ne dicek bilmiyorum ama sana dediği gibi derse profta olsa kendi bildiğimi yapıcam ben. Çünkü hem acelemiz yok hemde 1 yaşına kadar anne sütü ağırlıklı gidicem. Ayrıca bianda bebeğimin bağırsaklarına o kadar yüklenmek istemiyorum.

Yok zaten önce konuştuk ek gıdaya geçmeden gel dedi bende gittim hatta başlarken de altıncı ayı doldurunca dedi adam bildiğimiz anneanne usulü verdiriyor doktora yeme problemi olan çocuklar da gidiyor vardır herhalde bildiği
Artık alerji o kadar yaygınlaştı ki riske atılacak bir şey degil bence. Tamam doktor prof olmuş olabilir ama bilgilerini güncellemiyor olabilir. Arkadasın da dediği gibi önümüzdeki 6 ay sadece tadımlık olcak adı üstünde ek. Ana beslenme kaynagı anne sutu yada mama. Yine de sen bilirsin tabi

Adı üstünde ek gıda :KK66:

Müzikli kitap alıcam once yani sesli var mı kullanan metro kipada uyguna cok varmış

Emekleyen bebiş var mı grupta? Sarp popoyu kaldırmaya başladı da

Merhaba ben temmuz annesi olamyı planlarken haziran annesi olanlardanım:)grubu takip etmek çok sonradan aklıma geldi,şimsi bakıyorum da benzer şeyleri yaşıyoruz biraz ferahladım...kızım 20 haziran doğumlu,gece uyumama ağlayarak uyanma saat başı kalkma hepsi var ve dün gece artık kayışı koparıp ağlamaya başladım uykusuzluktn..annemin yanındayım sabah ona verip 2 3 saat uyuyorum neyseki şanalıyım o konuda yalnız değilim

Geçsin şu atak haftası artık:KK43:

Merhaba Orangutann Orangutann burayı takip ediyorum ama pek yazamıyordum ama bu mesajı görünce yazmak istedim. Benim kızım 17 Haziran doğumlu doğduğundan beri uykularımız çok düzenliydi gece bir kere kalkar emerdi hatta 3hafta önce şşt pat yöntemiyle kendi kendine uyumayı da öğretmiştim herşey yolunda ikrn bir gün birden bire değişti ve 10 gündür ne gece ne gündüz uyumak istemiyor gece 5kez falan kalkmaya başladı uykusundan ağlayarak kalkıyor çıldırmaya az kaldı durumundayım.burda ve temmuz annelerinde de aynı şikayetleri olan anneleri okuyunca biraz araştırdım sanırım atak haftasındayız sıkıntı bu 23 26 hafta arası atak haftasıymış..inşallah ataktandır da düzelir yavrularımız bütün düzenimiz bozuldu valla:KK43:

Bizde de aynı durum var inşallah geçer biran evvel hepimizin uykular biraz düzene girer

Merhaba arkadaşlar beni hatırlayan varmı aranızda bilmiyorum gerçi geçen gün bi arkadaş yazmıştı bana sağolsun..bu grupta ilk doğum yapan anneyim ben 26 haftalık kaybetmiştim... Geçen sene bu aylarda 4 aya yeni girmiştim oğluma hamileydim... Şimdi 5. Aya girdim kızımı bekliyorum... Korku ve sabırla... Duaya okadar ihtiyacım varki bilemezsiniz... Bana ve yavruma dua edin sezeryan dikişlerim ben burdayım demeye başladı... Doktorum korkma desede korkuyorum aynı acıyı yaşamaktan korkuyorum.. İnş birdaha ki yazdığımda yavrum sağlıklı sıhhatli şekilde kucağımda olur.... Hepinizin yavrularını kokluyorum Allaha emanet olun
senin adına çok sevindim. inşallah sağlıkla kucağına alırsın...

Kızlar merhaba, blw ile başladım ek gıdaya. Üç gün havuç verdim.
İlk gün yarım parmak yemedi
İkinci gün elini bile sürmek isemedi ağladı
Bugün de yarım saat oynadı arada ısırdı yuttu

Yemediği zamanlarda ben biraz verdim elimle yesin diye. Midesine insin bakalım bi alerjik durum olacak mı diye verdim . Yani homini gırtlak yemesini beklemiyordum ama titredi çocuk resmen :KK70: blw devam etme konusunda hala şüpheliyim.

Var mı blw ile başlayan, nası gidiyo?
Benimki de öyle canım çok haşladıgım için ağzına götürmüyor muş benim yedirmemi istedi bende elimle verdim. Sonra ama patatesi diri bırakınca yedi :) benim tadımlar bitmek üzere yumurta peynir kefir kaldı. Ufaktan corba ya başlıcam inşallah

Merhaba arkadaşlar beni hatırlayan varmı aranızda bilmiyorum gerçi geçen gün bi arkadaş yazmıştı bana sağolsun..bu grupta ilk doğum yapan anneyim ben 26 haftalık kaybetmiştim... Geçen sene bu aylarda 4 aya yeni girmiştim oğluma hamileydim... Şimdi 5. Aya girdim kızımı bekliyorum... Korku ve sabırla... Duaya okadar ihtiyacım varki bilemezsiniz... Bana ve yavruma dua edin sezeryan dikişlerim ben burdayım demeye başladı... Doktorum korkma desede korkuyorum aynı acıyı yaşamaktan korkuyorum.. İnş birdaha ki yazdığımda yavrum sağlıklı sıhhatli şekilde kucağımda olur.... Hepinizin yavrularını kokluyorum Allaha emanet olun

Hatırlıyorum çok mutlu oldum Allahım sağlıkla kucağına almayı nasib etsin. İçini ferah tut bol dua et

Ya çocuk uyanıyo emerek uyuyor nasıl uyutayım ben onu bana yani memeye ihtiyacı olmasa uyanmaz zaten meme için uyanmış e ben meme vermesem çocuk aglayacak ve anneye güveni sarsılacak ihtiyacım oldugunda memeyi vermiyor diyerek. ben çok karşıyım şu düşünceye ve Allahtan benim doktorum ne zaman isterse emzir diyor. Ki ben de emzirme taraftarıyım zaten ne kadar emcekler ki:)
Kesinlikle katılıyorum. Gece susasak ve biri hayır içemezsin sabah içersin dese hoşumuza gidermi? Gitmez. O yavrunun da ihtiyacı var ki emiyor bende karşıyım buna. Anne sutu Ağrı kesici, su, gıda, herşeyi bebeklerin. Hadi varsaydım emmedi ben ağrıdan yine uyuyamam ki zaten.

Sağlık ocagında tahlil yaptırmıştım kan değerlerim normal ama d vit. Çok düşük devit damla vermiş. Günde 15 damla. İnş düzelir saç dökülmem. Sizde yaptırın kızlar ihmal etmeyin

Benimki de öyle canım çok haşladıgım için ağzına götürmüyor muş benim yedirmemi istedi bende elimle verdim. Sonra ama patatesi diri bırakınca yedi :) benim tadımlar bitmek üzere yumurta peynir kefir kaldı. Ufaktan corba ya başlıcam inşallah

Hatırlıyorum çok mutlu oldum Allahım sağlıkla kucağına almayı nasib etsin. İçini ferah tut bol dua et

Kesinlikle katılıyorum. Gece susasak ve biri hayır içemezsin sabah içersin dese hoşumuza gidermi? Gitmez. O yavrunun da ihtiyacı var ki emiyor bende karşıyım buna. Anne sutu Ağrı kesici, su, gıda, herşeyi bebeklerin. Hadi varsaydım emmedi ben ağrıdan yine uyuyamam ki zaten.
Aynen canm şu an işe gitmediğim için gündüz biraz şekerleme yapıyorum ama ikinci dönem okula başlayınca biraz zorlanırım uyku konusunda onda da aksam daha erken yatarm artık napiim:) o emsin yeter ki:)
Ek gıdada ben çorbayı verdim bugun fincanla işte yedi biraz ama az olunca bende kaşıkla takviye ettim birazcık öyle öyle alışacaklar ama blw sevdik çok şükür. Bence biz elimizle tutunca ısırmaları emmeleri daha kolay olduğu için rahat yiyorlar kendileri turunca kayıyor ellerinden falan sinirlenip az yiyorlar:)
Ay saç dökülmesi beni benden aldı ya gece gündüz sürekli toplu saçım açık tutmamın mümkünatı yok o yüzden çok rahatsız etmiyor ama o banyo yok mu nefret eder oldum duş almaktan avuç avuç saç dökülüyor resmen:KK43:

Arkadaşlar bugün doktordan geldim bilgilerimi paylaşayım doktor günde iki öğün ek gıda dedi muhallebi ve sebze çorbası ve meyve püresi ben şok oldum tabi nasıl yani karıştırıp mi vericem dedim evet dedi hic tek tek alerji durumuna bak falan demedi doktor prof benimde guvenmekten başka bir yolum yok herkesin düşüncesi farklı 6 ve 7. Aylarda iki öğün sekizinci ayda üç öğün vereceksin dedi

ben gecen ay elma puresi ve yogurt ile baslamistim,bu ayda aynen muhallebi ve sebze corbasi eklendi.Tek tek tadim yaptirayim mi sebzeleri dedigimde dik oturmaya baslayinca blw usulu buharda pisirip ver tadini alir ama simdi corba icin gerek yok,alerjisi olmus olsa bu zamana kadar coktan cikardi dedi.
1haftadir corba yapiyorum eh iste az az yemeye calisiyor puturlu ya cok sevmedi,aksam muhallebisini yiyor ama.formul sut ile yapiyorum sekersiz

Kizlar bitik durumdayim dunden beri bir gaz bir kabizlik sormayin. Tahilli mama muhallebi gibi birsey ondan oldu hayatta da paketli birsey alip vermisligim yok arkadas tavsiye edince deneyim dedim. Denemez olsaydik. Gunde 4 kere kaka yapan cocuk dun ogleden beri yapamiyor. Zeytinyagi verdim biraz bol bol emziriyorum masaj da yaptim yok yok yok...

X