2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
İsmin pek guzelmis

Spor yapmaya vakit ayırmak. Harikasiniz . Dönüşümlü bakıyorsunuz herhalde bebeğe

Pes etmeyen inatçı anne :KK66: bravo sana

Ne tatlı bir ailesinin siz. Maşallah size. Kızına da başarılar.

Hangi oyun halısını kaça aldın? Onların 9 ve 12 aya kadar kullanılanı varmış. Hangisinden aldın?

Bnm oğlan da ondan mı gündüzleri pek yatmiyoo.? Evin içi gece 28-29 gündüz 31-32 derece.

Emzirmek çok zor . O yerler Kip oğlumu islatmasin diye boynuma bez koyuyorum.

Bende aynı soruyu mrk ediyorum.

Allah şifa versin inşallah.

Nsl yani . 4.ay da başlanıyor mu?

heksi heksi ya aynen bizim evde öyle.. ve benim kizda ayni durumda

@lilipit çok geçmiş olsun.acil şifalar.benim kız bir aylıkken idrar yolu enfeksiyonu için antibiyotik kullanmış ti bende o zaman çok üzülmüş tum

Gecmis olsun canim yaa... bende bi kere kizimin parmagi icin antibiyotikli krem kullanmistim cok uzulmustum.. bu arada idrar yolu enfeksiyonunu nasil anladiniz bebek de?

Kizlar benim kiz uyudu ben de yaticam da aklima takildi gece bizim evde 29 derece bebeginizin ustune ne örtüyorsunuz ben zibin ve cok ince alt pijama giydirip uzerine ince yazlik pamuk battaniye atiyorum..

Kizlar mutlu pazarlar..
Ben size bisey sormak istiyorum ya dogum yapali 3 ay oldu hala terliyorum.. var mi benim gibi olan?:KK43:
tamam bizim ev yazin cok sicak gece 28 dereceyi gosteriyo termometre ama gecen yaz bu kadar terlemiyodum
Bende çok fena terliyordum ama şimdilerde çok şükür azaldı önceye göre. Klima açınca da çarpılıyorum resmen

ayni sorun bende de var,sari kokusuz akinti.Bebegim 3.5 aylik oldu sezeryan ile dogum yaptim hala regl olmadim.Keske ne zaman olacagimi bilsem de pskolojik olarak rahatlardim belki.Hala olmayan var mi benim gibi,arkadas ariyorum:KK69:
Olmayanlar arasında bende varım :halay:

ben de hamilelikte son odemlerle birlikte 30kg aldim,19'u gitti.son 11 kg kaldi ama kendimi cpk kotu hissediyorum.Nefes alamama bende de var.
B-fit'e daha once giden var mi acaba,30 dakika da tum kaslari calistirma olayi cazip gorundu bana.Acaba su vakitsizlikte derdime derman olur mu diye dusunmekteyim:KK64:
Çok eskiden fit in time a gitmiştim evet biraz sıkılaşma olmuştu. Ama o titreşimli akım dozu arttıkça çok zor oluyordu hareket etmesi eve zor geliyordum şimdi bebekle bilemedim :KK54:

Benim kızın da saçları acayip dik :KK70: ne zaman inedek bu saçlar
Oyy oyy benimkinin de dik gerçi eşimin ve babamında dik :KK70:üstelik babam çocukken gece yatarken başına kadın çorabı geçirirmiş yatsın diye :KK70:

Oglumun atesı cıkmaya basladi
Antıbıyotıke basladık
Uc aylık bebegım antıbıyotık alıyor
Moralım cok bozuk
Dıkkatlı olun hasta kımseyı eve sokmayın
Salgım var
Kardesımın kızı anneme, annem buyuk ogluma, buyuk oglum bana ve esıme, ben bebege, annem babamaa
Hepımız hasta olduk
Ya geçmiş olsun gene canım konuştuk gerçi ama. Biz de iki hafta antibiyotik kullandık. Bunun bir haftası damardan üstelik :KK43: diyecektim sana doktor antibiyotik tedavisi verebilir diye malesef :KK43: hasta insanlar niye bebekli insanlara yanaşıyorlar hiç anlamıyorum gerçekten. Tam bir düşüncesizlik.

Kızlar bugün akşam üstü eşimle beraber yürüyüşe çıktık. Normalde araçla sahile gider, sahil de yürürdük hava almak için.
Hani kızım meme krizine girdiği zamanlar hemen arabada emzirmek için.

Ama artık evin çevresinde yürüyüşler daha cazip gelmeye başladı. Emzirip çıkıyorum ve 1.5 saat rahat oluyoruz.

Neyse eve dönüşte markete uğradık.
Kasadaki bayan kızımı sevmek için yöneldi ve önce burnuna dokundu. Sonra baktım yanaklara yöneldi,ben küçük ve yumuşak bi ses tonuyla " elleme cnm benim kız alerjik " dedim.
Çok fena bozuldu ve suradını asıp işlemi yaptı ve çıktık marketten.
Eşim de bebek arabasını uzaktan geçir bundan böyle dedi. Poşetlere ben koyarım dedi.
Salgın var malum ve daha çok küçükler.
Birde kasada sürekli para k kartı vs eli değiyor. Mikrop yuvası paralar.

Normalde takıntılı biri değilim ama bu konuda maalesef tepkimi gösterdim.ama üzüldüm de buldumcuk demiştir arkamdan belki de. Poffffff..
Bırak desin boşver, benimkileri mıncıkladılar noldu hastanelik antibiyotiklik olduk :KK43:

ayni olay bizde de var ya.Bizim kizin masallah saclari cok uzun ve dik.Asiri dikkat cekiyor mizmizlanmadikca pusetten hic cikarmamaya calisiyorum.Ancak simdi pusette agirlasti arabaya tak cikar tasi zor oluyor.Mecburen elime almak zorunda kaldim bin pisman oldum.İzin istemek zaten yok,birakin dokunmayi direk yanagini minciklayip opuyorlar cekmeye calisana kadar is isten gecmis oluyor.Napicam bilmiyorum ya,sert bir tavir mi belirlemeliyiz,insanlarida kirmak istemiyorum ama hasta olursa da uzulen ben olacagim.
Canım senin bebiş de maşallah gel bana gel bana diyor müthiş tatlış :nazar::KK15:

Kızlar kızımı 21inde aşı için saglık ocagına görürdügümde bende tahlil istiycem.cok yorgun sinirli ve uyku halindeyim.doktor sadece kanıma demirime baksın istemiyorum
Baska nelere baktırabilirim.ona göre doktora ben söyliyeyim.asm deki doktorlar pek ilgili olmuyo.gerci ilk defa görücem aile hekimimizi.inş iyi bi doktordur
Tsh baktır söyledipin belirtler tiroitte va

Kızlar kızımı 21inde aşı için saglık ocagına görürdügümde bende tahlil istiycem.cok yorgun sinirli ve uyku halindeyim.doktor sadece kanıma demirime baksın istemiyorum
Baska nelere baktırabilirim.ona göre doktora ben söyliyeyim.asm deki doktorlar pek ilgili olmuyo.gerci ilk defa görücem aile hekimimizi.inş iyi bi doktordur
Tsh baktır söyledipin belirtler tiroitte va

Oglumun atesı cıkmaya basladi
Antıbıyotıke basladık
Uc aylık bebegım antıbıyotık alıyor
Moralım cok bozuk
Dıkkatlı olun hasta kımseyı eve sokmayın
Salgım var
Kardesımın kızı anneme, annem buyuk ogluma, buyuk oglum bana ve esıme, ben bebege, annem babamaa
Hepımız hasta olduk
Çok geçmiş olsun allah şifaversin hepinize

X