2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kizlar bem bir sey sorcam.bende taşıyıcı olarak kan pihtilasmasi var da doktor keseyi gordukten sonra kan sulandirici ignelere baslariz dedi.cok da gerek olmayabilir dedi ama yine de
Yarin basliycaz ignelere.bu durumda olan var mi.

iyi de bebek biraaz küçük zaten. 7. haftadan sonra duyuluyor o atışlar. Moralini bozma duyacaksın emin ol

Haklısın canım doktorum da zaten 1-2 hafta bekleyelim dedi
kese 20 mm olmadıkça zaten görünmüyormuş
15 aydır bebek bekliyorum biraz sabırsızım bir de ilk gebelik olunca insan hemencecik olsun istiyor

Benim sat 25 agustos. B hcg 15892 çıktı dün biraz fazla gibi geldi. Sata göre doğumda 1 haziran gözüküyor. Ama düşük tehlikesi var dedi dr. İlaç iğne verdi. Zaten tedirgimdim 1. hamilelikte sorunluydu 2. Dusuktu. Ilaclarla dusugu engellemeye caliscakmis dr benimde acilen sakinlesmem lazim tedirginlik daha kotu etkiliyor bebegimi. İsteyen herkese hayırlı ve sağlıklısi nasip olur umarım. :dua:
Insallah atlatirsiniz bu gunleri. Saglikli ve hayirli olsun.

Son adet tarihim 30 ağustosta sanırım. Doğru yere yazıyorum 2 yasinda oğlum var ve bugün şok oldum adetim gecikince kan testi verdim beta 34.60 çıktı cuma bikere daha verecem yukselirse kesin hamilesin diyebiliriz dedi doktor .beklemedigim bi anda oldu yeni yeni kendime geliyorum :KK17:

Son adet tarihim 30 ağustosta sanırım. Doğru yere yazıyorum 2 yasinda oğlum var ve bugün şok oldum adetim gecikince kan testi verdim beta 34.60 çıktı cuma bikere daha verecem yukselirse kesin hamilesin diyebiliriz dedi doktor .beklemedigim bi anda oldu yeni yeni kendime geliyorum :KK17:

Hayirlisi olsun :)
Tam guzel yas aralığı olacak oste ne guzel.
Benim de 1 bucuk yasinda kizim var. Arkadss gibi olurlar diye fazla beklemedim 2. İçin..

Hayırlı olsun. Benimde kızım tam 2 yaşında ve gebeligi öğrendiğimde en az 3 gün ağzım kulaklarımda dolasmistum :)

Benim sat 25 agustos. B hcg 15892 çıktı dün biraz fazla gibi geldi. Sata göre doğumda 1 haziran gözüküyor. Ama düşük tehlikesi var dedi dr. İlaç iğne verdi. Zaten tedirgimdim 1. hamilelikte sorunluydu 2. Dusuktu. Ilaclarla dusugu engellemeye caliscakmis dr benimde acilen sakinlesmem lazim tedirginlik daha kotu etkiliyor bebegimi. İsteyen herkese hayırlı ve sağlıklısi nasip olur umarım. :dua:
Evet yahu biraz yükse gibi gerçekten. Herseyin sadece güzel olacağını düşün. Kötüyü çekme arkadaşım. Yaşadıkların kolay şeyler değil ama bu sefer güzel şeyler olacak

Kizlar bende kalp atisi icin 6+6 da gidicem kismetse. Ertesi gunde abimin nisani var. Iyi mi oldu kotu mu oldu bilmiyorum. Insallah iyi haber alirim da guzel gecer. 7.haftanin basinda bazen gorulemeyebiliyormus bebegin 1-2 mm cik oldugunu dusunursek cok normal. Ama 8.haftaya girildiginde daha rahat izleniyormus icimizi ferah tutalim.

Kizlar bende kalp atisi icin 6+6 da gidicem kismetse. Ertesi gunde abimin nisani var. Iyi mi oldu kotu mu oldu bilmiyorum. Insallah iyi haber alirim da guzel gecer. 7.haftanin basinda bazen gorulemeyebiliyormus bebegin 1-2 mm cik oldugunu dusunursek cok normal. Ama 8.haftaya girildiginde daha rahat izleniyormus icimizi ferah tutalim.
Ooo kesin görürsün. Neredeyse 8. haftaya girmış oluyorsun 6+6 da.

Hayirlisi olsun :)
Tam guzel yas aralığı olacak oste ne guzel.
Benim de 1 bucuk yasinda kizim var. Arkadss gibi olurlar diye fazla beklemedim 2. İçin..
Aslında bi taraftan düşününce çok güzel beraber buyurler diyorum bintaraftan gurbetteyim tek başıma 2 cocuk nasıl olur diye düşünüyorum

Ben türkiye de yapılan ve önerilen hiç birseyi dinlemiyorum genel anlamda. Evet turkiyede yaşıyorum ama yapacak birşey yok. Bir araştırma yaptım japonlari ele aldım. Japonlari bebekerime doğdukları ilk andan itibaren omega 3 yağı iciriyorlarmis. Annelerde hamile oldukları ilk andan itibaren kullanmaya başlıyorlarmis. Evet bebegün beyin gelisimi ixin sadece omega3 yeterli değildir ama oldukça faydası olduğuna artık inanıyorum. Ve denizlerdeki balıkların ciddi anlamda cıva yüklü olduğu için bebeğime bunları yedirmeyiz artık düşünmüyorum Tuğçecim ,
Tuğçe benim o başka rapunzel bir de ilk 6 ay sadece anne sütü yoksa formül mama balık yağı filan olmaz Yen'i doğduğunda sadece dvtani verilebilir o da 10-15 gün arası başlar

Kızlar ben bugün keseyi gördüm çok şükür yolk sac da var günüyle uyumlu dedi ama kalbini duymadan sağlıklı hamilelik diyemem dedi 10gün sonra gel dedi bende başka bi hastaneden cumartesi günü için randevu aldım doktor çok fazla bilgi vermedi çünkü sizde durumlar nasıl

Eklentiler

• 20161004_234420.jpg
    20161004_234420.jpg
    50,6 KB · Görüntüleme: 52
Tuğçe benim o başka rapunzel bir de ilk 6 ay sadece anne sütü yoksa formül mama balık yağı filan olmaz Yen'i doğduğunda sadece dvtani verilebilir o da 10-15 gün arası başlar
Ben ilk 6 ay değil ilk 8 ay çocuğuma su bile vermedim. Sütüm çok fazlaydı çünkü . Ama japonlar öyle yapıyormuş işte. Bende garipsedim ama yapacak birşey yok. Bu arada ben formül mamalarinda çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum nitekimde iceriginde çok çok zararlı maddeler olanlar bulundu. En iyisi sma diyorlar ama bence anne, önce sütünü arttırmalı emzirme kampiyla falan. Umarım bu bebeğim de de çok sütüm olurda hiç başvurmam mamaya falan

Günaydınlar. Bugün minik yavrum küçük bir kahve çekirdeği boyutuna ulaşmış :) ne kadar da küçük henüz. Ve ne kadar da cabuk buyuyor. Bundan bir iki hafta sonra portakal boyutuna ulaşacak bile. Hamilelik çok güzel birşey. Birinci de bu kadar zevk almamıştım ama şimdi ikinci hamileligimde doya doya yaşıyorum her günümü her belirtimi :)

Kizlar bem bir sey sorcam.bende taşıyıcı olarak kan pihtilasmasi var da doktor keseyi gordukten sonra kan sulandirici ignelere baslariz dedi.cok da gerek olmayabilir dedi ama yine de
Kardelen dün gittim dimi doktora? Nasıl bebek iyi mi :) sorduğun soru ile hiç bir bilgiye sahip değilim Bu arada

Kardelen dün gittim dimi doktora? Nasıl bebek iyi mi :) sorduğun soru ile hiç bir bilgiye sahip değilim Bu arada

X