2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar gorumcem 25 haftalık hamile. Dun suyu gelmiş sancı kanama ve bide tam açılması olmuş. Zeynep kamildelermis hala bekletiyorlarmis. Suyu olmayan bebeği bekletmek doğru mu acaba neden bekletiyor olabilirler ki. Allah korusun ya anne karnında ölürse. :KK43: çok kötüyüm ağlıyorum sabahtan beri dua edin
Canim insaallah hersey yolundadir anne adayi icin .Rabbim minik kuzuya guc kuvvet versin

Canım ben malesef eşimden dolayı uzun zamandır gidemedim doktora.kızımın bişeyi yok gayet mutlu huzurlu sen boş yere ewham yapıp duruyosun deyip duruyo eşim:işsiz:napıcagımı inan şaşırdım.ben tek gideyim desem malesef kızım dolmuş otobüste hayatta durmaz.arabada da son ses müzikle duruyo.böyle işte.inş sonradan pişman olmaz eşim.cocuklarımız allaha emanetler
Bnm esımde abartıyorsun dıyor ya neden anlamıyorlar
Ne yapcaz nasil duzelcek bu kaka

Ya bide yasaklı seyleri öyle canım cekiyoki.kızım dün okula basladı ögretmeni süt ve beslenme getirin demiş.ya o küçük paket sütü o kadar içesim geldiki.resmen gözüm kızın sütündeydi:olamaz:
Memleketten annemler peynir göndermiş,eşim karsımda löp löp yedi resmen aglıycsktım.
Benim şuan tek ümidim altıncı ay.belki ek gıdaya geciş yapınca bişeyler düzelir diye umuyorum
Bu arada ek gıdada yogurtta yediremiycez dimi

Cgkfte Cgkfte canim bebegin kaka sorunu mu var benim oglanda cok cekmisti kakadan yapamadigi zaman agliyordu ben zeytinyagi yumurtaaki yesil sabun ile bi karisim yapip karnina sardim cok sukur gecti

Cgkfte Cgkfte canim bebegin kaka sorunu mu var benim oglanda cok cekmisti kakadan yapamadigi zaman agliyordu ben zeytinyagi yumurtaaki yesil sabun ile bi karisim yapip karnina sardim cok sukur gecti
Ewet malesef sorunlu.hep mukuslu ve bu bir haftadır günde iki yada üç kez kaka yapan kız iki gün üst üste yapmamaya basladı.dün yapmıştı,bugun hiç yapmadı ve eminim rahatsız oldu cünkü cok agladı bugun.mukus oldugu zamanlar rahat bi bebek ama birgün yapamayınca o günü bize zehir ediyo.onu öyle görünce cok üzülüyorum gercekten
Nasıl yaptın canım karışımı.babaaannendenmi aldın tarifi:)

Arkadaşım bu kaka işini ben artı çk kafama takmıyprum. İki gün normal pütürlü olan standart yapıyo. Sonra ya yeşil ya yeşil mukuslu. Bazen sarı mukuslu. Pütürsiz. Neye göre ne oluyo anlamadım gitti. Hali tavrı hep aynı.

Kaka sorunu olan Bebis anneleri.
Oglum kaka yapmıyor diye doktoruna sordum, on güne kadar yapmaması normal , şayet huzursuzlaniyorsa ve kakasi katiysa fitil ver demişti. Bi de asitli içecekler içme sebze ağırlıklı beslenme dedi. Benim oğlan huzursuz değil, en son kakası öncekiler gibi sıvı değildi ama normal insan gibi de değildi. Bnm bugün uçak yolculuğum var bebisle tek başıma, ve oğlanin 8.gunu bitmek üzere. O yüzden dün fitil verdim . Ama hala 12 saat geçmesine rağmen kaka yok ortada. Fitile rağmen yapmaması neyin göstergesi? Ne yapmalıyım sizce. 4- gün önce zeytinyağı da icirmistim.
Bizimde senin gibi oşmuştu canım fitile zeytinyağına rağmen bir gün sonra etki etmişti.

Ewet malesef sorunlu.hep mukuslu ve bu bir haftadır günde iki yada üç kez kaka yapan kız iki gün üst üste yapmamaya basladı.dün yapmıştı,bugun hiç yapmadı ve eminim rahatsız oldu cünkü cok agladı bugun.mukus oldugu zamanlar rahat bi bebek ama birgün yapamayınca o günü bize zehir ediyo.onu öyle görünce cok üzülüyorum gercekten
Nasıl yaptın canım karışımı.babaaannendenmi aldın tarifi:)
Evet canim babanemden:) zeytinyagli yesil sabunu rendeledim yumurta akini icine koydum karistirdim köpürüyor hafiften temiz bi bez parcasina el kadar olsa yeter iki kat yaptim uzerine karisimi esit olarak yaydim tam gober altina ve hafif gobek ustu ortaladim sardim. Gece yatarken beklettim sabah cikardim. Sarmadan once zeytinyagi ile karnini guzelce ovdum ki zeytinyagi sicak tutarmis karnini. Iki kere yaptim ben bunu ilk ay ve. 3. Ayda sanirim bende ise yaradi denersen insaallah senin kuzudada yarar da rahatlar. Anlattigin manzara ayni benim oglandaki gibi.

Arkadaşım bu kaka işini ben artı çk kafama takmıyprum. İki gün normal pütürlü olan standart yapıyo. Sonra ya yeşil ya yeşil mukuslu. Bazen sarı mukuslu. Pütürsiz. Neye göre ne oluyo anlamadım gitti. Hali tavrı hep aynı.
Valla bırebır aynı
Dıyet yapıpmusun pekı cmm

Ya bide yasaklı seyleri öyle canım cekiyoki.kızım dün okula basladı ögretmeni süt ve beslenme getirin demiş.ya o küçük paket sütü o kadar içesim geldiki.resmen gözüm kızın sütündeydi:olamaz:
Memleketten annemler peynir göndermiş,eşim karsımda löp löp yedi resmen aglıycsktım.
Benim şuan tek ümidim altıncı ay.belki ek gıdaya geciş yapınca bişeyler düzelir diye umuyorum
Bu arada ek gıdada yogurtta yediremiycez dimi
Valla hıc bılmıyrm ben bu konuda bılgısız vr caresızım
Sen dıyete devam edıyorsun ozaman
Neler yemıyorsun

Ben hurma ve tahin helvası derım birde kisir
Tatli sut yapio
Annem hurmali kek yapardi bana deli sut yapardi
Simdi diyetteyim diye yemiyrm
Lilipitcim yazlıktan dönüp tek vaşıma ev idare etmeye başlayınca 1 haftada 1 kilo gitmiş zormuş çocukla ev hanımlığı şimdi iş başlasın biraz daha gider bu regl de indirdiği göbeğimi azıcık iyi oluyor yani

Valla bırebır aynı
Dıyet yapıpmusun pekı cmm
Yok canım diyet filan yapmadım hiç.doktora gittiğimde sormuştum ikinci ay kontrolü. Adam çok rahat normal kafana takma da diyince artık takmamaya çalışıyorum. Eşim benim de rahat. Sadece yeşili görünce üşüttü mü acaba diye düşünüyorum.
Diyet filan yapmadım. Peynir yumurta tahin pekmez bal yemediğim gün geçmedi doğurduğumdan beri. He hep takipteyim.
Bi tek süt içmedim gaz yapr bebeğe diye ama sütlü tatlıları her türlü götürüyorum

Valla hıc bılmıyrm ben bu konuda bılgısız vr caresızım
Sen dıyete devam edıyorsun ozaman
Neler yemıyorsun
Süt yogurt peynir tahinhevası tahin pekmez yumurta cig sebzeler ve artık et de yememeye basladım iki gündür bakalım bi degişiklil olacskmı.sütüm azalmasın diye üç litre su içmeye calısıyorum.ama gün içinde cok halsiz ve sinirliyim.kan hapını içmemenin etkidide var sanırım cünkü hafif rüzgar olsa hemen üşüyorum

Kızlar mrb. Oğlumla 3.ucak yolculuğunu dün gece yaptım. Daha önce hep uyuyan bebek bu kez durmadan ağladı. Bugün anladım ki kabız olduğu içinmis. Bütün ağlamaya devam edince koşturan koşturan doktora götürdüm. Zeytinyağı fitil popya kulak çubuğu ile uyarı falan ise yaramamisti. Bugün tuzlu su verdiler makattan. Lavman değildi. 2 saat geçti yapamadı. Doktor verdiği ilaçları kullanmamı istedi , 24 saatte yapmazsa getir dedi. Eve geldik annem sabun soktu ve yapmaya başladı. Yavrum okuma ikina köyu kıvamlı yapmaya başladı. Sonra civiklasti köpük köpük oldu. Ama hala ağlıyor. Sanırım yrn sakinlesecek.doktorunu arayıp haber verdim. Sonradan köpük olması iyi dedi. Şayet kaka da balgam gibi mukus veya kan olursa hbr ver dedi. Verdiği ilaçları kullanınca kabizi gecmezse besin alerjisinin araştıracak. 7 güne kadar yapmazsa fitil ver . Ama huzursuzsa 3 günden sonra da verebilirsin dedi. Bnm oğlum on gündür yapmamıştı. Debridat isminde bağırsak düzenleyicisi ile gliserinli fitil verdi. Ayrıca gaz damlaları bi sure sonra kabız yapabilirmis. Nurse Harvey o bırakırdık. Kaledion yazdı. Bundan sonra 34.gun sabunu dayarim valla yapmazsa.. doktorları dinlemeyin amacım. On güne kadar normal eğer huzursuzlaniyorsa ise demişti. Son gün bastı çığlığı. Uçakta beni tek başıma verem etti. Hosteslerle yrdm etmedi. Bebeğiniz 3 yapmasıyla 4. Gün sabunu dayayin derim. Yazık oğlum yarım kilo çıkardı resmen..
Vah zavallım ne çok çekmiş. Gerçekten 10 gün çok fazla. Geçmiş olsun kurtuldunuz şükür.

X