2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar mememdeki yaralar yetmiyormuş gibi bu aralar kızım memeyle oynamaya başladı. Memeyi ağzına veriyorum çıkartıyor bidaha istiyor. Çıkartıyor bidaha istiyor. Ben napıcam böyle. Zaten canım acıyor. Niye böyle yapıyor. Böyle bişey yaşayan var mı?
Aha bırebır aynısı
Bıde ucunu kıstırıp kafasını geri atıp uzatıyo bırakıo tekrar tekrar

Bizim de bugün 3.ay kontrolumuz vardi kızim 6.5 kilo olmus 2. Ay da 5.100 gr dı.ama boyu uzamıyor benim bebegımin 59 cm babasi da bende çok kisa degiliz neden fazla uzamıyor ki ☹

Ben okuyorum cnm ama kalın bir kitap özetliyim sana
ilk 4aya kadar yarım kundak yapılabilir diyor kollarıyla uyku dagılmasın diye sonra kucaga alın omuzunuza dogru ama sallamayın uykusu dagılırmış 5 dk sessizce oturun vucudu ağılastıgında uyumadan yataga yatırın şimdi güZelce uyuyacaksın uyandıgında yanında olacagım diyeceksiniz
eger sakinse uyuması için odadan cıkın diyor sıkıntılı sesler cukarıyorsa yataga yatırdıgınızda aglıyorsa uykuya hazır değilkulagına ritmik olarak şşş şşş söyleyinsırtına minik minik pat pat bu şekilde yatakta yatışmasaa kucakta yapın omuzda senin yanındayım söyleyin şş şşş tekrar nazikçe yan yatırın arkasına yastık desteği oda karanlık olsun sonra uykuya daldıgından emin olmak için bir adım geride ona bakın ve emin olun
Burdan anlatmakta zor

Bugün rota dahil 2.ay aşılarımız vuruldu sabah kilosu gayet iyi çıktı telefonum bozuktu sayfaları anca okuyorum

Ptt den 300 -110 aldım biri dogum parası biri emZirme yardımı
Şimdide 679 yatmış özelde calıstıgım için maaş sanırım taksit taksit yatacak benim gibi ilk taksiti alan var mı??????ya da tamamını

Çok teşekkür ederim cevabın için

Ben yrn yapıyorum.mevlidini. kadife kapli yazilardan , yüzükoyun yatan bebek figürlü kokulu taş magneti. Küçük kulahlarda şeker dağıtacağım.tabi kavurma pilav tatlı dolma turşu patates kızartması ile beraber

Kesinlikle çok çok zor. Ben hala uykusuzluğa alışamadım mesela.

Bnm oğlan da hergun arada bir yapar. Özellikle dikkatini bi şey dağıtımda ve çok aç olmadığında yapar. Bi de süt az olduğunda.
Ama 3.ayinda bebeklerin emerken dikkatleri dagilirmis.

Bi kaç kez başıma geldi. Rüya görüyorlar ya da organları büyüyor yada sancı geliyor diye düşünüyorum . Bi keresinde yarım saat boyunca aglamisti. Carsafta sallamak bile fayde etmemişti.

Sanırım haklısın dikkati dağılıyor. Emerken meme ağzında başını çeviriyor memeyi bırakmadan mesela, bişeye bakmak için. Yeni başladı bu huylar.

Tatil sonrası kızıma bi haller oldu.uykunun dışındaki zamanda sürekli kucak istiyor ve yanında olmamızı istiyor.yanından ayrılıp temizlik falan yapamıyor ortalığı ayaga kaldırıyor.Ne yapacağımı şaşırdım.

Benimkide öyle canım emmiyor nerdeyse çok az emiyor ve onunla iki saat duruyor nasıl duruyor anlamıyorum bazen zorla emziriyorum
Bnmki de ayni durumda..meme reddi başladı..agzina verdikce basini çeviriyor..sonra araniyor..napcam bilmiyorum kilo alimi azaldi..surekli uyku moduna gecince emiyor..ne yapabilirim??

Maşallah maşallah canım bebeğine doğum kilosu kaç? Üzülme bence birden uzar ileri aylar :)
Bizim de bugün 3.ay kontrolumuz vardi kızim 6.5 kilo olmus 2. Ay da 5.100 gr dı.ama boyu uzamıyor benim bebegımin 59 cm babasi da bende çok kisa degiliz neden fazla uzamıyor ki ☹

Tatil sonrası kızıma bi haller oldu.uykunun dışındaki zamanda sürekli kucak istiyor ve yanında olmamızı istiyor.yanından ayrılıp temizlik falan yapamıyor ortalığı ayaga kaldırıyor.Ne yapacağımı şaşırdım.
Doğduğundan beri ben velet aynı bahsettiğim gibi..uykusu bari çok olsa. Gunduzleri 15-20 dk yatıyor. Tekrar sallayıp yaptırıyorum bazen yatıyor yine 15 dk. Belim kırıldı oglanin gönlünü eğlendirmekten ve hızlı hızlı iş yapmaktan.

Biz de rotavirüs aşısını yaptırdık bidahaki 2 ay sonra 4 ayrı dr a danıştım yapılmasının ii oldugunu söylediler.
kaç aylık oldu canım tam olarak benimkinde de bu özellikler var ve diş sıkıntısınıldugunu anladık bunayın 12 sinde 4. Ayımız bitio bizim. Bi de hanımlar mama sandalyesi hakkında ne düşünüosunuz ben bi araştırmaya giriştim de önümüzdeki ay almayı düşünüorum
Bende alıcam ama cok kararsızım.kullanışlı ve uygun fiyatlı bişey istiyorum.hangisine karar verirsen banada söyler misin?

Doğduğundan beri ben velet aynı bahsettiğim gibi..uykusu bari çok olsa. Gunduzleri 15-20 dk yatıyor. Tekrar sallayıp yaptırıyorum bazen yatıyor yine 15 dk. Belim kırıldı oglanin gönlünü eğlendirmekten ve hızlı hızlı iş yapmaktan.
Çok zor oluyormuş.Tatilden geldik her yan her yanda ama is yapamıyorum cok sıkıntı.babasi da ise başladi artık hafta sonuna kaldi.karnimizi doyurursak ona sükür

X