2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ooow arkadaşlar geçmiş bayramınız mübarek olsun. Sünnetti bayramdı çok giremedim. Bir de ne göreyim bin küsür mesaj. :0
17. Gün pipiler iyileşti zor süreci atlattık çok şükür. Darısı diğer erkek bebek annelerine inş :)
mad1410 mad1410 heyecan var mı canım sizin de az kaldı :)

beatrices beatrices canım sen bilirsin sana sorayım. Diyeti yapınca kanlı kaka düzelmişti ama dün yine gördüm. Her Zaman yediklerim dışında dün ve bugun sadece 4 tane kestane şekeri yemiştim. Doktorun bana verdiği yasak listesinde kestane yok ama yine de alerji yapmış olabilir mi ?

Tatil sonrası kızıma bi haller oldu.uykunun dışındaki zamanda sürekli kucak istiyor ve yanında olmamızı istiyor.yanından ayrılıp temizlik falan yapamıyor ortalığı ayaga kaldırıyor.Ne yapacağımı şaşırdım.
Aynen canım Benimkide öyle oldu ama dünden beri hafif düzeliyor gibi kalabalıktan mı öyle yaptı bilmiyorum ama bayramdan üç gün önce başlamıştı bu huyu

Bnmki de ayni durumda..meme reddi başladı..agzina verdikce basini çeviriyor..sonra araniyor..napcam bilmiyorum kilo alimi azaldi..surekli uyku moduna gecince emiyor..ne yapabilirim??
Evet canım oyun oynuyor resmen bir iki kere çekiyor bana bakıyor uzun uzun ondan sonra şımarık gülümsemesi yapıyor :) bidaha aranıyor... Bazen de dediğin gibi reddediyor memeyi hele sağ memeyi emzirmek işkence oldu ayakta gezinirken çok az emzirebiliyorum şimdilik bulduğum çare bu canım inşallah düzelirler :KK43:

Bende bu aralar araştırıyorum ama hangi yöntemi uygulayacagima karar veremedim tracy hogg mu Harvey karp mi bunu kararlaştıricam etrafımda hiç uyku eğitimi veren yok. Sizin etrafinizda var mı nasıl uyku eğitimi veriyorlar ? lilipit lilipit sen büyük oğlana uyku eğitimi verdin mi. beatrices beatrices tracy hogg un bebek bakım sorunlarına mucize çözümleri okumuş muydun uyku eğitimi nasıl tavsiye eder misin ?
Tracyi ben okudum birkaç kez. Uyku eğitimini onun dediği gibi yaptım gerçi bir iki şey değiştirdim. Tracyinin bebekler üzerine tespitlerini beğeniyorum hele o bebek karakterleri yok mu :KK66:

Benim kızım 4günlükten beri emzik emiyor ama reddetmedi hiç memeyi biz hep emzikle büyümüsüz ama biberon için memeyi bıraktıriyor diyorlar.
O da yalan. En azından benimkiler için söyleyebilirim. Memem az olmasına rağmen tercih ediyorlar maşallah. Malesef biberon vermek zorundayım doysunlar diye. Hiç de memeyi bırakan olmadı ama.

BİZD
Ooow arkadaşlar geçmiş bayramınız mübarek olsun. Sünnetti bayramdı çok giremedim. Bir de ne göreyim bin küsür mesaj. :0
17. Gün pipiler iyileşti zor süreci atlattık çok şükür. Darısı diğer erkek bebek annelerine inş :)
bize 3-4 gün dediler 3 hafta bitti amca iyişeşti keşke baştan köpük bardak koysaydım yaptıracak olablar koyun bizim bez sürttü su toplar gibi oldu fotosunu koymustum

kizlar bebeginiz 3.ayda kac kilo aldi benimki aglamiyo huzursuz da degil keyfi yerinde ama az emiyo karni tok diyorum ondan diyorum ama bu ay 700 gram almis gecen ay 1200 almisti

Gozun aydin cok sevindim cnm..darisi basima.ctesi bizim sunnet..aslinda one cekmek bile istedim ama doktor bayram tatilindeydi..bnde biran once olsun bitsin istiyorum artik..cunku 22.sinde ise basliyorum..

kizlar bebeginiz 3.ayda kac kilo aldi benimki aglamiyo huzursuz da degil keyfi yerinde ama az emiyo karni tok diyorum ondan diyorum ama bu ay 700 gram almis gecen ay 1200 almisti
Bnmki de 3.ayda istahsiz ve emmek istemiyor..bu ay 500 gr ancak alir tahminim.

BİZD
bize 3-4 gün dediler 3 hafta bitti amca iyişeşti keşke baştan köpük bardak koysaydım yaptıracak olablar koyun bizim bez sürttü su toplar gibi oldu fotosunu koymustum
Aaa doktor uyarmadi mi seni?klips cikana kdr kopuk bardak koyulacak..bnde cevremde cok kişiyi uyardim bu ve diger bazi konularda.tekrar gecmis olsun..

Gerek yok dedi klipsli değildi bizimki hala korkudan köpük bardaklı sizede gecmiş olsun

Ptesi seminer başlıyor bebekten ayrı kalıcam annem geliyor bakmaya yapabilcek mi bilmiyorum

Aaa doktor uyarmadi mi seni?klips cikana kdr kopuk bardak koyulacak..bnde cevremde cok kişiyi uyardim bu ve diger bazi konularda.tekrar gecmis olsun..[/QUOTE

Evet canım ben de şimdi aynısını yazdım. Memeyi bırakmadan kafasını çekiyor döndürüyor. Bakınıyor sağa sola. Oynamaktan karnını doyuramıyor gibi geliyor bana :110:
Sürekli aynı yerde, görüş alanında dikkat çeken obje olmadan emzirmek gerekiyor artık. Farklı yerler ve cisimler dikkatlerini dağıtıyor

Sürekli aynı yerde, görüş alanında dikkat çeken obje olmadan emzirmek gerekiyor artık. Farklı yerler ve cisimler dikkatlerini dağıtıyor

Hep aynı yerde emzirmeye çalışayım bari.
Gece karanlıkta bişey görmediği için güzel emiyor.

Bi yerde okudum2. Ay aşısına gitmeden yarım saat önce falan calpol diye bir şurup var, onu içirip aşı olunca ateş yapmıyormuş doğru mu?

Ve bir sorum var oğlum 60 günlük 2-3 gündür yumruğunu emiyor sonradan olması normal mi yoksa gerçekten diş mi çıkıyor
Ateş düşürücü vücudun aşıya olan tepkisini değişebilir diye önerilmiyor. Ellerini emmesi durumu ise şu an bütün haziran bebelerinde var,rahat ol:))

hamile kaldığımdan beri doğal saçımı kullanıyorum.dünya varmış.
sıra beklemek yok.
süprizle karşılaşmak yok.
o iğrenç boya kokusunu çekmek yok.
lilipit lilipit öneririm...
Aayy sorma valla bi mutluyum ki anlatamam , hamilelik muhabbetinden bi süre önce doğal rengine dönmüştüm. Ne iyi etmişim. Gerci bakırdı sac rengim ve ilk rengi acildiktandan sonra kendim boyuyordum ama bebek varken evde mumkun diil yapamazdım, kuafore gidince de dediğin gibi onca zaman, koku, ıbıdık zıbıdık.. hiç biri yok:KK73:

Ben okuyorum cnm ama kalın bir kitap özetliyim sana
ilk 4aya kadar yarım kundak yapılabilir diyor kollarıyla uyku dagılmasın diye sonra kucaga alın omuzunuza dogru ama sallamayın uykusu dagılırmış 5 dk sessizce oturun vucudu ağılastıgında uyumadan yataga yatırın şimdi güZelce uyuyacaksın uyandıgında yanında olacagım diyeceksiniz
eger sakinse uyuması için odadan cıkın diyor sıkıntılı sesler cukarıyorsa yataga yatırdıgınızda aglıyorsa uykuya hazır değilkulagına ritmik olarak şşş şşş söyleyinsırtına minik minik pat pat bu şekilde yatakta yatışmasaa kucakta yapın omuzda senin yanındayım söyleyin şş şşş tekrar nazikçe yan yatırın arkasına yastık desteği oda karanlık olsun sonra uykuya daldıgından emin olmak için bir adım geride ona bakın ve emin olun
Burdan anlatmakta zor

Bugün rota dahil 2.ay aşılarımız vuruldu sabah kilosu gayet iyi çıktı telefonum bozuktu sayfaları anca okuyorum

Ptt den 300 -110 aldım biri dogum parası biri emZirme yardımı
Şimdide 679 yatmış özelde calıstıgım için maaş sanırım taksit taksit yatacak benim gibi ilk taksiti alan var mı??????ya da tamamını
Özelde çalışan arkadaşlarım toplu aldılar sanki :KK66:
Bu arada benim de hala analık parası yatmamış, gerçi baya geç başvurmuştum ben ama almayan varmı baska?

Bugün resmen bunaldım 2 çocuk çok zormuş gerçekten
Buyugune sadece oyuncaklarını topla dedim beni başka anneyle degistircekmis .o gidince mutlu olacak mişim.valla daha neler duyucam
Kucugu de bi degisti uykusu gelince yada acikinca resmen çılgınca ağlıyor.zor sakinlesiyor. Çocuk büyütmek gerçekten de zormuş.3 buçuk aylık olduk hergun değişik hit değiştiriyor.

Ahahahs çok güldüm yaa, lafa bak değiştirecek hee:KK70::KK70:
Tişimini sevsinler onun

Kızlar bi akıl verin bana çok üzülüyorum. Kızımda 2 haftadır çığlık atarak uyanma ve çığlık atarak ağlama başladı. Normal ağlamasından çok farklı yani sanki o an biri biyerini sıkıyor ya da biyeri kırılmış gibi ağlıyor o derece acı bi çığlık atıyor çok zor sakinleşiyor sakinleştikten sonra da iç çeke çeke inliyor. Ve böyle ağladığı geceler uykusunda da hıçkırıyo gibi sessiz sessiz ağlıyor. Geçen gün uyurken değil uyanıkken de hiçbi sebep yokken bi anda öyle ağlamaya başladı. Böyle bişey yaşayan var mı ?
2 gündür bizimkide öyle, yapışık geziyoruz ve kucaktan bıraktığım anda deli gibi ağlıyor. Gece de uykudan aynı şekilde ağlayarak uyanıyor ve söylediğin gibi uzun süre sakinleşmiyor.

Biz de rotavirüs aşısını yaptırdık bidahaki 2 ay sonra 4 ayrı dr a danıştım yapılmasının ii oldugunu söylediler.
kaç aylık oldu canım tam olarak benimkinde de bu özellikler var ve diş sıkıntısınıldugunu anladık bunayın 12 sinde 4. Ayımız bitio bizim. Bi de hanımlar mama sandalyesi hakkında ne düşünüosunuz ben bi araştırmaya giriştim de önümüzdeki ay almayı düşünüorum
Biz önce yatabilen bişi aramaya başladık. Peg pregonun bi modelini beğendik. Sonra bu fonksiyonun pek de ise yaramayacağı, mama sandalyesinde en basitin en iyi olduğuna ve ikeanın sandalyesinin dayanıklı ve kullanışlı olduğuna dair pek çok tavsiye aldık.
Kızlar lütfen cevaplayın böyle bişey gören var mı boynunun altında bebeğimin beyaz leke gibi bişeyler var
Daha öncegörmemiştim. Bizimkinde salyadan dolayı tüy topak birikiyo o kadar.

Hahahaa benimkide aynısını yapıyo.memenin ucu iyice sünüyo.yakında sarkar benimkiler:))
Evet yaa.. bu memelerin gidişatı pek parlak diil gerçekten. Süt olayı iyice bitince geriye kalacak görüntüden endişeliyim :KK23:

Yaptırmaya akrabalarimin önerin nedir

Kizlar yetersiz beslenmek ve yorgunluktan agzimin icinde aft benzeri yaralar cikti..derhal gargaraya basladim..onerebileceginiz ve emzirirken içtginiz multivitamin tablet var mi?

X