2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Hazır mama demişken küçük bi yerde yaşıyorum burda aptamil ve bebelac var eczanelerde bile zor buluyoruz eskişehir den siparişle geliyor su an aptamil kullanıyoruz oğlum zorla inanın 1 saatte anca iciyo bebeklerin hoşuna giden tadı anne sutune yakın ve besleyici mama tavsiyesiniz varmı acaba???
İnternetten alabilirsiniz. Ben evolvia kullanmıştım yenidoğduğu zamanlarda.

Şurup verme bence.vücut biraz savassın atesle ,o sekilde daha saglıklı.doktor öyle söylemişti
Bu dönemde hepimizin bebekleri yumruk el parmak emiyo.nörolojik gelişime katkısı varmış.engel olma bırak emsin.geçmiş yazışmalara bakarsan hep bu konuşarla ilgili konusmalarımız olmustu.benim kız yumrugu bıraktı iki parmak emmeye başladı.işaret ve orta parmagı sürekli agzında.o parmakları eme eme yakında uzayacak:KK48:

Ya ben bu parmak emme işinden işkillenmeye başladım.uykusu hafifletincw bile hemen başprmağını emip uyumaya devam ediyo. Umarım bağımlılık yapmaz.

Şurup verme bence.vücut biraz savassın atesle ,o sekilde daha saglıklı.doktor öyle söylemişti
Bu dönemde hepimizin bebekleri yumruk el parmak emiyo.nörolojik gelişime katkısı varmış.engel olma bırak emsin.geçmiş yazışmalara bakarsan hep bu konuşarla ilgili konusmalarımız olmustu.benim kız yumrugu bıraktı iki parmak emmeye başladı.işaret ve orta parmagı sürekli agzında.o parmakları eme eme yakında uzayacak:KK48:
Çok teşekkür ederim size. Peki geçiyor mu sonradan bu yumruk emme. Çok tatlı oluyo cop cop ses çıkarıyo :KK70:

Bir de saat başı ateşini koltuk altından ölçücem. 37 buçuk olunca mo vericem ilaç?
Ateşölçerim 5-10 tl olandan. İki gün önce acile gittik orda bile bu Ateşölçeri koltuk altına koydu öyle ölçtü ateşini :) demekki Ucuz ama çok işe yarıyor

Çok teşekkür ederim size. Peki geçiyor mu sonradan bu yumruk emme. Çok tatlı oluyo cop cop ses çıkarıyo :KK70:

Bir de saat başı ateşini koltuk altından ölçücem. 37 buçuk olunca mo vericem ilaç?
Ateşölçerim 5-10 tl olandan. İki gün önce acile gittik orda bile bu Ateşölçeri koltuk altına koydu öyle ölçtü ateşini :) demekki Ucuz ama çok işe yarıyor
Bizim atesölcerde o dediginden:)bizim doktor 38 gecerse ver dedi surup.yani 38.1 olunca veriyosun.38.5e kadar bekleyende oluyo ama ben biraz panik oldugumdan 38i görünce verdim

Kızlar oğlumun boynu böyle oldu beyaz leke olmuş napmalıyım önce azıcıktı şimdş çoğaldı fotoda görünmüyor olabilir.
Dün sağlık ocağı doktoruna gösterdim bişi değil dedi ama aklım kaldı sizde oldu mu?

Eklentiler

• _20170905_153351.JPG
    _20170905_153351.JPG
    22,9 KB · Görüntüleme: 68
Yarın planım. Daha önce mavi siyah boyatmıştım güzeldi. Hazır evdeyim, yapayım bir çılgınlık.
bize de bi foto atarsın artık.

Devamlı sagdigim için az geliyo tek seferde 90 cc arada mama veriyim diyorum zorla içiyor
Kilo alımı iyi gidiyo zor olan devamlı sagmak
Yarım saat sagiyorum.benimde 90 ancak çıkıyor. Süt olsun diye yiyip içmekten kilo aldım. Bi ara arpa kaynatma yıl dusunuyorum

Hazır mama demişken küçük bi yerde yaşıyorum burda aptamil ve bebelac var eczanelerde bile zor buluyoruz eskişehir den siparişle geliyor su an aptamil kullanıyoruz oğlum zorla inanın 1 saatte anca iciyo bebeklerin hoşuna giden tadı anne sutune yakın ve besleyici mama tavsiyesiniz varmı acaba???
Hipp 1 mamayı öneriyorum. benim bebeğim de aptamili içemiyordu hipp mamayı çok sevdi

hamile kaldığımdan beri doğal saçımı kullanıyorum.dünya varmış.
sıra beklemek yok.
süprizle karşılaşmak yok.
o iğrenç boya kokusunu çekmek yok.
lilipit lilipit öneririm...

Bende bu aralar araştırıyorum ama hangi yöntemi uygulayacagima karar veremedim tracy hogg mu Harvey karp mi bunu kararlaştıricam etrafımda hiç uyku eğitimi veren yok. Sizin etrafinizda var mı nasıl uyku eğitimi veriyorlar ? lilipit lilipit sen büyük oğlana uyku eğitimi verdin mi. @beatrices tracy hogg un bebek bakım sorunlarına mucize çözümleri okumuş muydun uyku eğitimi nasıl tavsiye eder misin ?
Ben okuyorum cnm ama kalın bir kitap özetliyim sana
ilk 4aya kadar yarım kundak yapılabilir diyor kollarıyla uyku dagılmasın diye sonra kucaga alın omuzunuza dogru ama sallamayın uykusu dagılırmış 5 dk sessizce oturun vucudu ağılastıgında uyumadan yataga yatırın şimdi güZelce uyuyacaksın uyandıgında yanında olacagım diyeceksiniz
eger sakinse uyuması için odadan cıkın diyor sıkıntılı sesler cukarıyorsa yataga yatırdıgınızda aglıyorsa uykuya hazır değilkulagına ritmik olarak şşş şşş söyleyinsırtına minik minik pat pat bu şekilde yatakta yatışmasaa kucakta yapın omuzda senin yanındayım söyleyin şş şşş tekrar nazikçe yan yatırın arkasına yastık desteği oda karanlık olsun sonra uykuya daldıgından emin olmak için bir adım geride ona bakın ve emin olun
Burdan anlatmakta zor

Bugün rota dahil 2.ay aşılarımız vuruldu sabah kilosu gayet iyi çıktı telefonum bozuktu sayfaları anca okuyorum

Ptt den 300 -110 aldım biri dogum parası biri emZirme yardımı
Şimdide 679 yatmış özelde calıstıgım için maaş sanırım taksit taksit yatacak benim gibi ilk taksiti alan var mı??????ya da tamamını

Dal
Çevremde kimse vermedi uyku eğitimi . Uyku ile ilgili tek farklılık, hamakta normal saklayın ama bebek geç uyuyor yada ağlıyor. Ama bebek içinde sağa sola dönecek şekilde dallarında kısa sürede uyuyor. Sallama dan pispislenerek uyutma in yolunu bulan olursa bize bu soylesin

21 ay , uff çok uzun.

Bnm oğlan da da var tükürük ve salya. Hatta köpek dişetleri beyaz. Dış mi çıkarıyorlar . Daha 3 aylik[/QUOTE

Salya olur artık bu hemen diş cıkacak demek değil daha zamanı var hatta salyalar zamanla artacak

Son düzenleme:

Sabah vuruldu daha ölçmedim ölceyim ebe 38 i gecince ver surup dedi savassın

Benim bebiş hep sağa yatıyor of ne koysam olmuyorrrr

Ben okuyorum cnm ama kalın bir kitap özetliyim sana
ilk 4aya kadar yarım kundak yapılabilir diyor kollarıyla uyku dagılmasın diye sonra kucaga alın omuzunuza dogru ama sallamayın uykusu dagılırmış 5 dk sessizce oturun vucudu ağılastıgında uyumadan yataga yatırın şimdi güZelce uyuyacaksın uyandıgında yanında olacagım diyeceksiniz
eger sakinse uyuması için odadan cıkın diyor sıkıntılı sesler cukarıyorsa yataga yatırdıgınızda aglıyorsa uykuya hazır değilkulagına ritmik olarak şşş şşş söyleyinsırtına minik minik pat pat bu şekilde yatakta yatışmasaa kucakta yapın omuzda senin yanındayım söyleyin şş şşş tekrar nazikçe yan yatırın arkasına yastık desteği oda karanlık olsun sonra uykuya daldıgından emin olmak için bir adım geride ona bakın ve emin olun
Burdan anlatmakta zor

Bugün rota dahil 2.ay aşılarımız vuruldu sabah kilosu gayet iyi çıktı telefonum bozuktu sayfaları anca okuyorum

Ptt den 300 -110 aldım biri dogum parası biri emZirme yardımı
Şimdide 679 yatmış özelde calıstıgım için maaş sanırım taksit taksit yatacak benim gibi ilk taksiti alan var mı??????ya da tamamını
Isveren nasil bildirim yaptiysa ona gore yatiriliyormus
Toplu ya da aylik
Calisma bakanligi cagri merkezinde arkadasim calisiyor o soylemisti
Orayi arayip bilgi alabilirsin

X