2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Çevremde kimse vermedi uyku eğitimi . Uyku ile ilgili tek farklılık, hamakta normal saklayın ama bebek geç uyuyor yada ağlıyor. Ama bebek içinde sağa sola dönecek şekilde dallarında kısa sürede uyuyor. Sallama dan pispislenerek uyutma in yolunu bulan olursa bize bu soylesin

21 ay , uff çok uzun.

Bnm oğlan da da var tükürük ve salya. Hatta köpek dişetleri beyaz. Dış mi çıkarıyorlar . Daha 3 aylik
Araştırdım, 2. Ayda tükürük bezleri geliştiği için olabilir yazıyor.
Bence diş değildir benim bebeğim daha 59 günlük

Merhaba, Rota aşısı yaptıran var mı? Yan etki yapıyor mu? Yarın 3.ay kontrolümüz var, rota aşısını da yapacak dr.

bugun kizimin 3.ay kontrolu vardi,cok aukur gelisimi iyi cikti.normalde saglik ocagindaki ebemiz 11eylule rota asisi ve kontrol gunu vermisti.Doktorumuza sorulacaklarin en basindaydi nitekim biz sormadan kendisi hemen anlatti kssinlikle tavsiye ettigini soyledi,hatta burada hemen yapalim dedi.14 haftayi gecmemesi gerektiginden bende beklemeyelim yapalim dedim.Agizdan uygulaniyor,yan etkisi bagirsagini calistirip ishal olabilirmis,gecice ates ve hyzursuzluk yapabilirmis.Suan 4 saat oldu henuz bir degisiklik yok,insallah ta olmaz ama takip edecegjm surekli.Kolayliklar dilerim hepimize.

Çevremde kimse vermedi uyku eğitimi . Uyku ile ilgili tek farklılık, hamakta normal saklayın ama bebek geç uyuyor yada ağlıyor. Ama bebek içinde sağa sola dönecek şekilde dallarında kısa sürede uyuyor. Sallama dan pispislenerek uyutma in yolunu bulan olursa bize bu soylesin

21 ay , uff çok uzun.

Bnm oğlan da da var tükürük ve salya. Hatta köpek dişetleri beyaz. Dış mi çıkarıyorlar . Daha 3 aylik
Yok canım 11 ay☺️

Merhaba benim oglumda gazından dolayı emmek istemedi sagip vermek zorunda kaldım
Evdeki makinem lansinoh çift pompalı tek olarak kullaniyom
Her ogunde sagmak çok zor 2 saatte bir sagmam gerekiyor birde bi kızım daha var vakit kazanmak acisindan medicalden pompa kiraladık hastane tipi medela inanın hiç çekmedi
Para hoppp çöpe yani
Bi hafta içinde geri verdik birde baska şehirden yani
Lansinoh hala işimi görüyor
Umarım yardımcı olmusumdur
Tşkler

canim bende medala kullaniyorum normal memeye takip ta akmasini bekleme.olan önsut akip duruyor sen bitti saniyorsun ama bitmiyor.hele ki tas gibiyse daha vardir emin ol.ben ilk basta kendi akmasjni bekliyorum sonra elimde alttan baslayarak kendim de skiyorum o sekilde cikiyor.meme yogunlugu cok ise benim gibi sende de yarar diye dusunuyorum
Sağol cnm deneyecem

Benim kızım hiç kusmazdı simsi hafif kusmaya basladi ve yedigi ağzına geliyor.cok fazla hıckırik tutiyor,memeyi emmekte zorlaniyor pek istemiyor emmek.
Benim kızda da var reflü.mamayi değiştirdi doktor evolvia ar aldık
Bide gaviskon sase ile gastratuss şurup vefdi.siz birşey kullanıyor musunuz

Merhaba, Rota aşısı yaptıran var mı? Yan etki yapıyor mu? Yarın 3.ay kontrolümüz var, rota aşısını da yapacak dr.

Ben yaptırdım hiçbir yan etkisi olmadı

Kızlar dış için çok erken falan diye düşünmeyin
Benim ilk kızım tam 100 gunluk tü ilk dışı çıktığında.huzursuzlugu vardı ben hep gaz dedim bugün bı baktım dış patlamış
Tabi 10 ay dış çıkmaya bilirde

Uyku eğitimi konusunda basarisizlardan biride benim.ilk kizima malesef kendi başına uyutmayi 2 yaşında ogretebildim.bunda tek bildiğim memede uyumaya alistirmamak.sanirim memede uyumaya alismayan bı çocuk kendi başına daha kolay uyuyabilir

Merhaba benim oglumda gazından dolayı emmek istemedi sagip vermek zorunda kaldım
Evdeki makinem lansinoh çift pompalı tek olarak kullaniyom
Her ogunde sagmak çok zor 2 saatte bir sagmam gerekiyor birde bi kızım daha var vakit kazanmak acisindan medicalden pompa kiraladık hastane tipi medela inanın hiç çekmedi
Para hoppp çöpe yani
Bi hafta içinde geri verdik birde baska şehirden yani
Lansinoh hala işimi görüyor
Umarım yardımcı olmusumdur
Mrhb hastane tibi makinalr cok guzel oluyor ben 1ay kullandim acaba yanlis kullanmis olabilir misiniz benim ilk gunler sutum gelmedi diye uzuluyordum megerse makinayi yanlis kullanmişım

Ben bu meme yaralarından kurtulamıcam herhalde. Mememdeki çatlak yarığa dönüştü. Bebeğim kan emiyor sonra da kıpkırmızı kusuyor :kızgın: Üstünü öyle kanlı kanlı görünce çok kötü oluyorum

Benim kızda da var reflü.mamayi değiştirdi doktor evolvia ar aldık
Bide gaviskon sase ile gastratuss şurup vefdi.siz birşey kullanıyor musunuz

Ben sadece anne sütü veriyorum mama yok ama geceleri emzirip yatirdim cok dik tutmadim ondan oldu galiba.

Ben bu meme yaralarından kurtulamıcam herhalde. Mememdeki çatlak yarığa dönüştü. Bebeğim kan emiyor sonra da kıpkırmızı kusuyor :kızgın: Üstünü öyle kanlı kanlı görünce çok kötü oluyorum
Benimde baslarda cok yara oldu ama sonra emzirme yastığıyla emzirmeye basladim yavas yavas gecti simdi cok rahatim ama tek sıkıntım hala emzirme yastıgında emziriyorum diger turlu yapamiyorum.

Kızlar çıldıracam 3 cü pompa aldığım süt gelmiyor hepsimi bozuk bunların ya lansinoh ilk pompam başda iyidi sonra çekmiyor dşye kraff aldım bayağırnçekiyor süt azalınca buda boxukdu deyip medela aldım bugünde ondada 10 cc süt çıktı ama sorun şu ki göğüşü sıkınca süt geliyor mak ilk başta geliyor sonra kesiliyor göğüslerim ateş gibi bebek memeden emmiyor anne sütü alsın diye daha ne yapabilirim ağlamakdan helak oldum nerde yanlış yapıyom
Canım merhaba öncelikle geçmiş olsun sütün kesilmemiştir üzülme sakin süt kanalların tıkanmış olabilir. Geçenlerde sol mememde şişlik vardı ve geçmedi sağsamda. Duşa girdim sıcak suyla masaj yaptım sonra tekrar giyinmeden sağım yaptım yavaş yavaş açıldı. Ara da da yine sıcak sulu bezle kompres yapıyorum çok sıkıntı o şişlik. Sağarkende parmaklarımla yukarıdan uçlara doğru masaj yapıyorum. İnş çözülür bol bol su iç bu arada :super:

Hayırlı sabahlar arkadaslar
Bugun yemegi dışarıda yiyelim dedik
Aglayan bebekle hiç gidesim de yok ama
Buzlukta süt vardı
Onu ne sekilde yanıma almalıyım aklım karıstı
Tecrübeli annelerden yardım istiyorum
Buzluktan cıkarıp direk benmari usulü mü eritmeliyim

Yoksa dışarıda kendi kendisinemi erimesini beklemeliyim
Zaten bebegimi ewde emzirip cıkarız dısarı
Bi kerelikte gittigimiz yerde biberonla vericem
Ama işte yanıma nasıl ne sekilde alacagımı bilemedim
Ewde benmari usulu erittim diyelim,bunu hemen mi tüketmesi lazım yoksa bir iki saat araya zaman girse olurmu
Canım benim kullandigim poşetin üzerinde ya dışarıda bekletin yada ılık su içinde benmari bekletin yazıyordu. Bende ılık su içinde çozdurerek kullanıyorum. Eğer bitiremezse dolaba koyuyorum 1 gün içinde kullanman lazım tekrar dondurucuya girmiyor.

Ahh cnm ya ne canin aciyordur :KK43:

Sad zeytinyagi sizini alir baya

Cnm nasil ogrettin tek basina uyumayi
Bnm oglan dirseğiimle oynayarak uyuyor bir bucuk yasindan beri
Millet emzik bıraktırir bnmde dirsek biraktirmam lazim :KK70:
Uyku eğitimi konusunda basarisizlardan biride benim.ilk kizima malesef kendi başına uyutmayi 2 yaşında ogretebildim.bunda tek bildiğim memede uyumaya alistirmamak.sanirim memede uyumaya alismayan bı çocuk kendi başına daha kolay uyuyabilir

Mrhb hastane tibi makinalr cok guzel oluyor ben 1ay kullandim acaba yanlis kullanmis olabilir misiniz benim ilk gunler sutum gelmedi diye uzuluyordum megerse makinayi yanlis kullanmişım
Merhaba
İlk doğum yaptığım zaman hastanede pompalar vardı damla damla olsada çok güçlü sagim yapiyodu bebeğim sariliktan yattığı zaman tek seferde 3 poset süt verdiğimi bilirim
Ona güvenerek kiralamak istedim parası hiç önemli değildi yani
Kiraladigimiz pompa çok güçsüz ve yavasti
Su an kendi pompamla devam ediyorum
Tabi simdi poset poset sutum yok

Cnm nasil ogrettin tek basina uyumayi
Bnm oglan dirseğiimle oynayarak uyuyor bir bucuk yasindan beri
Millet emzik bıraktırir bnmde dirsek biraktirmam lazim :KK70:

Benimkide yüzüme dokunur hala ben 10 a kadar sayicam o zamana kadar dökün sonra bitiyor diyorum başta mirin kırın etti kararlı durunca şimdi alıştı

Benimkide yüzüme dokunur hala ben 10 a kadar sayicam o zamana kadar dökün sonra bitiyor diyorum başta mirin kırın etti kararlı durunca şimdi alıştı
Suan hala kolumu tutuyor cekemedim
İki yaşında olmasina ragmen iyi anlayip uygulamis

Bende yapmaliyim artik :KK43:

Kizlar bugun sacimi boyattim
Standart bir kuafore ne kotu ne cok luks ama meshurdur
120 tl istedi bennde cok 100 yetmez mi dedim tmm dedi zorla

Fiyatlar mi artmis anlamadım
Kaca boyatiyorsunuz siz

X