2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Cnm ınan etkılemıyor
Ekmek yerıne daha guzel seyler yıyebılırsın
Ben mesela cok severım yumurtalı fasulye yaptım gecen gun, ekmeksız doymuyorum sankı. 2 koca tabak yedım. Sutum etkılenmıyor pek. Ara ogunlerde ıncır yıyorum, rezene ıcıyrm, badem yıyorum. Acıkmıyrm. Hemde sut yapıyor. Tatlı kaçamagım dondurma olabılıyor :)

Yanı demem o kı sen yemekten yana degılde, ekmekten yana kısma yapıp, cevız badem gıbı seylerı kısıtlı olarak atıstırırsan sutunun etkılenecegını dusunmuyrm, bol su da içtin mi tamamdır:)

Canın cektıgını yıne ye, gecen gun yine sabah ogluma borek yaptım, misa gibi koktu. Ikı tane yedım dayanamadım. Ama oglen ekmek yemedım dengelemeye calıstım :)

Ben ekmeği kesmeyi deniyeyim o zaman. Ne kadar çok ekmek yediğimi anlatamam sana. Eşim bile şaşkınlıkla izliyor artık benim yemek yememi

Hayırlı bayramlar:KK49: yerim onun selüliti bacaklarını. Siz maşallah baya güzel şeyler yapiyorsunuz:KK51:kurban bayramını çocuklara anlatmak çok mantıklı gelmiyor bana sonuçta şuan soyut düşünmezler hayvanları kesiyor olmak yanlış algı bırakır zor bir konu :kahve:bu konuda araştırma yapayim
Sagol cnm sanada iyi bayramlar
Ben anlatmadim ama etkinliklere bakinca garipsedim yapmadim :) siradan geciyrz yani
Sadece bugun bayram dedim ona oyle :)

Sagol teyzesi,

Oglumu dokuzda emzırmıstım, saat kurdum bire kapatmışım tüm alarmları, bugun temızlık yaptım cok yorgundum uyumuşum, kendılıgımden 3 te uyandım. Ya bızım kı acıktım dıye aglamıyor. Yıne 6 saat ac kaldı cocuk hatta 6 bucuk
Moralım bozuldu, naısl uyuyorum arkadaş ya
Ilk oglumda uc saatı zor gorurduk emzır yatır cnm çıkardı, buda uyuyor. Vıcdan azabı crktırıyor

Canım uyandırma bırak uyusun yazık. Aç olsa uyanır o. Uyurken uyanıkken olduğu gibi enerji harcamıyor ki insan. Ben bırakıyorum uyuyabildiği kadar uyusun. Uyku yarı gıdadır derler. Annem bizi de öyle büyütmüş topaç gibiymişiz bebekken.

Cnm her bebek aynı hareketı yapıyor ama bazısı onu alışkanlık halıne getırıyor
Bu dönem degılde, otuncak tuttuklarında onu yemeye basladıgında el emme bıraktırılmaya baslanabılır eger devam edıyorsa
Bnm oglum mesela hıc emmedı parmagını, o dönemı kendılıgınden atlattı
Meyve fileleri var ya, onu verırdım 6 aylıkken elıne gileyı degıl, ters cevırıp arkadını dişlerdı :KK70:

Oyuncağı tutmaya başlayınca bırakır inşallah o zaman teşekkür ederim canm

Cnm karbonhıdrat ve tatlı yemezsen gider kolay
Ben mesela dıyet yapmadıgım zamankı beslenmemr bakiyrm
Sabah uc kızarmıs ekmek
Borek, krep, patates kızartması, acıktıkca, kek, helva, sutlu tatlilar ohoo

Bunlar zaten kaliteli sut yapmiyor, kilo yapiyor sadece

Sen gozdrn gecirdiginde beslenmeni, bnm dedıgım tarz seyler yiyor musun?
Hepsini yiyorum sanki benim menüyü yazmışsın :hamarat::kk77::halay:

İyi bayramlar kızlar, kızlar afedersiniz ama sormam lazım benim dün akintimda hafif pembelik vardı bugün biraz daha fazla ama hala kanama şeklinde değil, sezeryan olalı 3 ay oldu 1 tane adet olmuştum ama bu sefer farklı nedir ki bu? Böyle birşey yaşayan var mı?

Anladım cnm
Gercekten meslegını hakkıyla yapan için zor meslek
Sana bır eğitici olarak birşey danışmak istiyorum
Anaokulları 4 yaşında kabul ediyorlar bildğim kadarıyla
Anaokulu ile özel kreş arasında farkı biliyor musun?
Eşim anaokuluna gönderelim diyor. İşyerinde denetmen çocuğunu gonderıyormuş çok memnun. Onun haricinde gönderebileceğimiz kreşler 1000 tl falan. Eğitm olarak farklılıklar var mı?
Bırde ozel okul devlet okulu ayrımını merak ettım. Biz buyuk olasılık devlet okuluna gonderecegız ancak ınsanın aklı ozel okullara kaymıyor degıl. Mesela bı sınıfta 35 öğrenci ne kadar fazla. Bır ogretmen nasıl yetebılır ki hepsıne, ıster istemez bazılarını gozardı etmek zorunda. Ozel okullarda sayı daha az. Ne bıleyım kafamız karışıyor
Canım ben lise Öğretmeniyim okul oncesi hakkında cok bilgim yok arastırmam lazım ama anaokulu daha öğretici özel okulun iyi yanları var fakat iyi bir devlet okuluna gönderminiz daha mantıklı bizde mesela beden eğt müzik din kültürü formaliteden onun yerine daha cok fizik kimya biyoloji bu sefer cocuk enerjisini atamıyor bence temel dersler kadar bu derslerin de cpcuklara katkısı cok fakat işte bu sistem bu hale getirdi üzülüyorum
Hanımlar sizin bebisle de parmaklarını dış çıkarır gibi emiyor mu? Karnı tok mama verdim memeyi de tutmadı. Ancak sanki ağzıyla ilgili başka bi sorun var gibi?

Cnm benimkide yumruk emiyor aama her emişi açlık değil agzıyla cevreyi tanıyor yakonda oyuncaklarını agzına atcak

Oglumu dokuzda emzırmıstım, saat kurdum bire kapatmışım tüm alarmları, bugun temızlık yaptım cok yorgundum uyumuşum, kendılıgımden 3 te uyandım. Ya bızım kı acıktım dıye aglamıyor. Yıne 6 saat ac kaldı cocuk hatta 6 bucuk
Ilk oglumda uc saatı zor gorurduk emzır yatır cnm çıkardı, buda uyuyor. Vıcdan azabı crktırıyor
benimkide 6-7 saat uyanmıyor el emme şapırtısıyla uyanıyrm ben takmıyorum gece uykusu hem onun hem bnm için önemli

Bende 84
Tam 10 yas abow :KK70:

Lilipit aynı yastayiz bende 84 luyum.

Zayıflamadım hiç canım ya , süt azalcak diye ödüm patlıyor... nasıl zayıflıcam hiç bilmiyorum :bicak:

Ay bende aynı durumdayım

Cocugun gelısımı acısından fark yaratmayacaksa cok da gereklı degıl sanırım
Bır de ıngılızce farkı var galıba
Senın onerın nedır cnm? Sen cocugun ıcın hangısını tercıh edersın

Benim kız özel krese gidiyor .İstanbul için yazıyorum özel kresin en büyük artısı benim için saatleri
CAlisan bı anne için yarın günlük devlet okulu malesef dezavantaj.birde özel çok fazla kreş olunca kalitede birbiri ile yarışıyorlar.bizim okulda bı dünya ekstra var ve kızım çok memnun maşallah.

Ama çalışmayan bı anne olsaydım çok kaliteli devlet anaokulları da var.bence öğretmen çok önemli çünkü bu yaş gruplarında öğretmen bı idol.hep on taklit ediyorlar.birde özel kreşlerde İngilizce folklor dans gibi ayrı branş öğretmenleri var oda bı avantaj oluyor

IMG_4785.JPG Bundan önce kızımın göbeginin resmini paylaşmıştım.göbek fıtıgı demişti doktor.cok sükür gecti sanırım
Peki bu göbekteki kahverengi şeyler sonradan gidermi acaba

Eki Görüntüle 2039861 Bundan önce kızımın göbeginin resmini paylaşmıştım.göbek fıtıgı demişti doktor.cok sükür gecti sanırım
Peki bu göbekteki kahverengi şeyler sonradan gidermi acaba
Canım benim oglanın gobeginde de fıtık varmıs siz nasıl gecirdiniz kendisi mi gecti dr bize üzerine birsey koyup sar dedi ne kadar sürede gecti

Canım benim oglanın gobeginde de fıtık varmıs siz nasıl gecirdiniz kendisi mi gecti dr bize üzerine birsey koyup sar dedi ne kadar sürede gecti
Bir bucuk iki ay gibi bi sürede geçti.belki zaten gececekti belkide bu bez işi gecirdi bilmiyorum ama ben bacakları rahat etsin diye dört numara bez kullanıyorum ve haliyle göbeginin üstünü kapatıyo.bilmiyorumki onun bi faydası olmuşmudur.

Bizimkiler alarm gibi mübarek hiç saat kurmadım bugüne kadar:işsiz: saati gelince uyanıyorlar :kk77: altı saat nerdee bence çok şanslısın maşallah :super:

Bir bucuk iki ay gibi bi sürede geçti.belki zaten gececekti belkide bu bez işi gecirdi bilmiyorum ama ben bacakları rahat etsin diye dört numara bez kullanıyorum ve haliyle göbeginin üstünü kapatıyo.bilmiyorumki onun bi faydası olmuşmudur.
bezinde fayfası olmustur bence biz göbegin üzerine karton koyduk biraz icine girer gibi oldu
Benimkilerin birinde vardı 4. ayda geçer dedi doktor öyle de oldu.
yaa üzerine birsey koymadan mı gecti ne güzel

X