2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ben de izin verdim.Hatta başlarda yumruğunu ağzına almaya çalıştı.

Birkaç gün önce birisi çevirdi beni.Elini emiyor dedi.Evet dedim.Oğlum 15 aylık hala emiyor bak parmağı Nasır oldu dedi.Ondan önce de su toplamış patlamış.Bıraktıramıyorum dedi.

Bırakmazsa diye korkuyorum.Elini alıp emziğini veriyorum.Biraz sonra bi bakıyorum emzik gitmiş başparmak ağızda
Cnm her bebek aynı hareketı yapıyor ama bazısı onu alışkanlık halıne getırıyor
Bu dönem degılde, otuncak tuttuklarında onu yemeye basladıgında el emme bıraktırılmaya baslanabılır eger devam edıyorsa
Bnm oglum mesela hıc emmedı parmagını, o dönemı kendılıgınden atlattı
Meyve fileleri var ya, onu verırdım 6 aylıkken elıne gileyı degıl, ters cevırıp arkadını dişlerdı :KK70:

Yemem mi... Canım tatlı istedikçe helva yiyorum. Ekmeğin dibine vuruyorum. Mesela ekmeği kessem ihtiyacım olan kaloriyi ya alamazsam diye şüpheye düşüyorum. Yada ekmeği kessem sürekli aç hissedeceğim. Bu süt üretimini etkiler mi?
Cnm ınan etkılemıyor
Ekmek yerıne daha guzel seyler yıyebılırsın
Ben mesela cok severım yumurtalı fasulye yaptım gecen gun, ekmeksız doymuyorum sankı. 2 koca tabak yedım. Sutum etkılenmıyor pek. Ara ogunlerde ıncır yıyorum, rezene ıcıyrm, badem yıyorum. Acıkmıyrm. Hemde sut yapıyor. Tatlı kaçamagım dondurma olabılıyor :)

Yanı demem o kı sen yemekten yana degılde, ekmekten yana kısma yapıp, cevız badem gıbı seylerı kısıtlı olarak atıstırırsan sutunun etkılenecegını dusunmuyrm, bol su da içtin mi tamamdır:)

Canın cektıgını yıne ye, gecen gun yine sabah ogluma borek yaptım, misa gibi koktu. Ikı tane yedım dayanamadım. Ama oglen ekmek yemedım dengelemeye calıstım :)

Aradaki farkı siz kapatacaksaniz hiç önemi yok aslında sonuçta çocuğun hayvanat bahçesine ailesiyle gitmesi çocuğun gelişimini daha olumlu yönde etkiler. Okulöncesi dönemde en önemli şey oyundur bu konuda çok başarılı örnek insanlar var kitaplar var bunları takip edin internet ortamında.çocugun iki yaşından itibaren her işini kendisinin yapması,evde bir hayvan beslemek,yatarken o gün neler yaptığı ile ilgili konuşmak(anasinifina giden çocuklar yaşadıklarını anlatmaya bayılır),beraber kurabiye yapmanız,yemek masasini hazırlarken size yardım etmesi,uyurken ona masal anlatmanız şuan aklıma gelen çocuğun gelişimi için önemli olabilecek şeyler bunlar daha birsuru şey vardır aklıma gelmeyen. Ben anasinifi için özel okula vermeyi dusunmezdim sanırım arada benim gördüğüm tek fark ingilizce.
Detaylı anlatımın ıcın cok tesekkur ederım cnm
Bebeğimden dolayı eskıye nazaran ıhmal edıyrm oglumu ıster ıstemez. Eskıden kıtap okuyarak uyurduk, şimdi oglumdan fırsat bulunca yatıyrm onu :KK43:
Bebıs artık uc aylık olacak sanırım daha duzene gırecegız.

Cok guzel anlatmıssın ya, dıkkate alacagım. Kafamdakılerın bır toparlanması seklınde oldu.

Oglumu bebeklıgınden berı yasamın ıcıne dahıl edıyrm hep, camasır asar, cam sıler, ev supurur, krep yapar, sımdı de kardesının alt degişmesıne yardım edıyor. :KK70:

Yalnız henuz kendı gıyınmıyor, onu ogretmem lazım sanırım. 33 aylık. Kendı gıyınmesı gerekır ı?

Oglumu dokuzda emzırmıstım, saat kurdum bire kapatmışım tüm alarmları, bugun temızlık yaptım cok yorgundum uyumuşum, kendılıgımden 3 te uyandım. Ya bızım kı acıktım dıye aglamıyor. Yıne 6 saat ac kaldı cocuk hatta 6 bucuk
Moralım bozuldu, naısl uyuyorum arkadaş ya
Ilk oglumda uc saatı zor gorurduk emzır yatır cnm çıkardı, buda uyuyor. Vıcdan azabı crktırıyor

Detaylı anlatımın ıcın cok tesekkur ederım cnm
Bebeğimden dolayı eskıye nazaran ıhmal edıyrm oglumu ıster ıstemez. Eskıden kıtap okuyarak uyurduk, şimdi oglumdan fırsat bulunca yatıyrm onu :KK43:
Bebıs artık uc aylık olacak sanırım daha duzene gırecegız.

Cok guzel anlatmıssın ya, dıkkate alacagım. Kafamdakılerın bır toparlanması seklınde oldu.

Oglumu bebeklıgınden berı yasamın ıcıne dahıl edıyrm hep, camasır asar, cam sıler, ev supurur, krep yapar, sımdı de kardesının alt degişmesıne yardım edıyor. :KK70:

Yalnız henuz kendı gıyınmıyor, onu ogretmem lazım sanırım. 33 aylık. Kendı gıyınmesı gerekır ı?

Kardeşinin alt değiştirmesine yardımı çok iyi olmuş. Artık yavaş yavaş kendisinin giymesi gerekir mesela lastikli olan pijama ya da pantolonlar bunları giymek kolaydır kendisinin yapmasını isteyebilirsiniz. Büyük oğlunuzun ayrıca oyun hamuru vakti de gelmiş hem el becerisi hem yaratıcılığı ve dolayısıyla da zekasının gelişimine yardımcı olur bide legolarla bol bol vakit geçirmeli. Ufaklik biraz daha büyüsün eminim bı düzen oturur ama bebeklerimiz şuan çok ufak zaman ayiramaman çok doğal. Ben ilk bebeğim olmasına rağmen daha kendime zaman ayiramiyorum. Biraz büyüyünce ikisine birden kitap okursunuz:anne:uyanma konusunda da kendinizi uzmeyin bebeginize sizden daha iyi kimse bakamaz çünkü onun annesi sizsiniz uyanmiyorsa vardır bir bildiği:dondurma:

Kardeşinin alt değiştirmesine yardımı çok iyi olmuş. Artık yavaş yavaş kendisinin giymesi gerekir mesela lastikli olan pijama ya da pantolonlar bunları giymek kolaydır kendisinin yapmasını isteyebilirsiniz. Büyük oğlunuzun ayrıca oyun hamuru vakti de gelmiş hem el becerisi hem yaratıcılığı ve dolayısıyla da zekasının gelişimine yardımcı olur bide legolarla bol bol vakit geçirmeli. Ufaklik biraz daha büyüsün eminim bı düzen oturur ama bebeklerimiz şuan çok ufak zaman ayiramaman çok doğal. Ben ilk bebeğim olmasına rağmen daha kendime zaman ayiramiyorum. Biraz büyüyünce ikisine birden kitap okursunuz:anne:uyanma konusunda da kendinizi uzmeyin bebeginize sizden daha iyi kimse bakamaz çünkü onun annesi sizsiniz uyanmiyorsa vardır bir bildiği:dondurma:
Tesekkur ederım cnm
Bu aralar oyun hamuru ve lego favorımız :) işi bılen nasılda biliyor
Legolar ile renk gruplandırma ve sayma çalışması yaptırıyrm. Renklere göre kuleler yapıyoruz, yaparken sayıyoruz. Hamurdan sekiller yapiyrz. Ancak hamur yogurma konusunda isteksiz suan. Tiksiniyor hamurdan :)
Gunduz kitap okuyrz. Pufi yumak pesinde diye kitabi var. fofi diyor o kediye oyle bayiliyrm ki. Kedimiz olsa adini fofi koyardim :KK70:

Ya bizimkinin selulitli pofuduk bacaklari var, ben bile zor giydiriyrm onu :KK70: ama pijama mantikli, o genis ve kolay olur. Baslayim pijamadan :)
Nette kurban etkinligi kuzu yaptiriyorlar cocuklara
Banada tuhaf geliyor, hayvani kesip yerken cocuklara tatlis kuzular yaptirmak yanlis degil mi ya
Anlayamadim gitti

Kizlar malum haftaya ise baslayacagim her gun makyaj yaparim
Kullandigim uc fondoten var
Favorim clarins skin illusion, suanki lancome teint idol ve clinuqe even better

Clarins 150 tl civari bulabilirim
Lancome zaten 180-200 tl

O kadar butce ayirmam istemiyrm su an

Emzirdigim icinde temiz icerikli daha uygun fiyatli fondoten ariyorum

Onerilerinize acigim, hangi fondoteni kullaniyorsunuz?

Ay cnm kolay gelsın
Bıtmıyor
Ben dun atlattım utu faslını
Bugunde evı temızledım
Poff cok sıkıcı
Ben utu yaparken fılm acıyrm telden :)
Ben ütü masasını salona indirim tv yi ve klimayı açıp yapıyorum o işi. Bu arada ütüyü de çom severim

Kizlar malum haftaya ise baslayacagim her gun makyaj yaparim
Kullandigim uc fondoten var
Favorim clarins skin illusion, suanki lancome teint idol ve clinuqe even be9tter

Clarins 150 tl civari bulabilirim
Lancome zaten 180-200 tl

O kadar butce ayirmam istemiyrm su an

Emzirdigim icinde temiz icerikli daha uygun fiyatli fondoten ariyorum

Onerilerinize acigim, hangi fondoteni kullaniyorsunuz?
Ben clarins kullandım clinic kullandıım christian dior kullandım givenchy kullandım bana kuaförüm kryolan verdi. Fandotrn bitmiyor 2 yıldır kullanıyorum 1 yıl daha götürür. Hafif suyla yapıyırsun cok cok azı yetiyor. Hepsinden iyi ve ekonomik.

Eklentiler

• Screenshot_20170901-074118.png
    Screenshot_20170901-074118.png
    125,7 KB · Görüntüleme: 58
Ben clarins kullandım clinic kullandıım christian dior kullandım givenchy kullandım bana kuaförüm kryolan verdi. Fandotrn bitmiyor 2 yıldır kullanıyorum 1 yıl daha götürür. Hafif suyla yapıyırsun cok cok azı yetiyor. Hepsinden iyi ve ekonomik.
Biliyrm cnm onu
Gelin makyajinda kullaniyorlar
Kaslarimo alinca da kuafore suruyor
Ama icerigi nasil ki

lilipit lilipit ben mineral fondöten kullanıyorum canim pudra formatında yüzümde olduğunu unutuyorum çoğunlukla jane iradale markası pek kapatıcı değil ama renk tonunu eşitleyip canlı bir hava veriyor yoksa çok soluk bir tenim var

IMG_7472.PNG

Dugun vs gibi etkinliklere de mac var evde, o da iyidir

Sagol cnm sanada iyi bayramlarr

Bende martta 34 olcam cak dostum :KK70:
Yalniz olmamak guzel
Minnak kizlarimiz icinde yasli kalmam istemiyrm :KK70:

Cnm jane iralede iyi marka yalniz oda tuzlu
Ben hem uygun hem icerigi temiz olsun istyrm
Yoksa gider clarins skin illusionu alirm. Hayatimfa kullandigim en sahane fondoten

Mac urunlerde icerik acisindan temiz degl cnm
Parafin falan ne ararsan var bildigim kadariyla

Günaydınlar :)
Bayramınız kutlu olsun hanımlar

lilipit lilipit ben mineral fondöten kullanıyorum canim pudra formatında yüzümde olduğunu unutuyorum çoğunlukla jane iradale markası pek kapatıcı değil ama renk tonunu eşitleyip canlı bir hava veriyor yoksa çok soluk bir tenim var

Eki Görüntüle 2039776

Dugun vs gibi etkinliklere de mac var evde, o da iyidir

Aslında şu Kore markalarını da merak ediyorum kullanan varsa aramızda yazsa da fikir verse mischa falan

Bu arada ben de 34 oluyorum kasımda hadi bakalım :KK66:

Tesekkur ederım cnm
Bu aralar oyun hamuru ve lego favorımız :) işi bılen nasılda biliyor
Legolar ile renk gruplandırma ve sayma çalışması yaptırıyrm. Renklere göre kuleler yapıyoruz, yaparken sayıyoruz. Hamurdan sekiller yapiyrz. Ancak hamur yogurma konusunda isteksiz suan. Tiksiniyor hamurdan :)
Gunduz kitap okuyrz. Pufi yumak pesinde diye kitabi var. fofi diyor o kediye oyle bayiliyrm ki. Kedimiz olsa adini fofi koyardim :KK70:

Ya bizimkinin selulitli pofuduk bacaklari var, ben bile zor giydiriyrm onu :KK70: ama pijama mantikli, o genis ve kolay olur. Baslayim pijamadan :)
Nette kurban etkinligi kuzu yaptiriyorlar cocuklara
Banada tuhaf geliyor, hayvani kesip yerken cocuklara tatlis kuzular yaptirmak yanlis degil mi ya
Anlayamadim gitti

Hayırlı bayramlar:KK49: yerim onun selüliti bacaklarını. Siz maşallah baya güzel şeyler yapiyorsunuz:KK51:kurban bayramını çocuklara anlatmak çok mantıklı gelmiyor bana sonuçta şuan soyut düşünmezler hayvanları kesiyor olmak yanlış algı bırakır zor bir konu :kahve:bu konuda araştırma yapayim

X