2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Mutlu bayramlar kulübün güzel anneleri. Bayram şekerleri izle nice bayramlarımız olsun inş.

Hatunlar bnm oğlan 3 günde bi kakasını yapmaya başlamıştı. Ama 4 gün bitti hala yapmadı. Bi çay kaşığı zeytinyağı icirdim fayda etmedi. Oğlum sıvı kaka yapıyordu hep. Ne yapmalıyım? Bu haftayı bulana kadar bekleyeyim mi. Oğlum huzursuz çünkü. Gaz damlasını azalttık ondan mı acaba?

Canım benim kız da 4 gündür yapmıyor. Daha önce 10 gün ve 1 hafta yapmadığı oldu. Doktor ilaç veremem bunun için dedi. Karnına masaj yap dedi. Doktor çok umursamadı yani şu kadar süre yapmazsa gelin falan demedi. Normal demek ki.

Gecen hafta benim kizin rota virüs aşısı vardı kontrollede gitmiş olduk
Kilosu 5 olamadı daha doktor doğum kilosuna göre iyi diyor ama ben yinede pek rahat değilim.boyu 58 olmuş.midesinden ağzına su geliyordu onu söyledim emerken gaz çıkarması,kusma ve öksürük reflü belirtileri diye hem mama yi değiştirip evolvia ar mama verdi hemde 2-3 tane ilaç verdi.3 gün kullandım hatta mamayi sevdi bile.arafe aksamı banyo yaparken bı baktım tüm vücudunda döküntü var hemen Acile gittik.doktor alerji dedi ve bı şurup verdi kendi doktorumuz da onay verdi.ama sebebi belli değil .doktor demedi ama ben mama dahil tüm ilaçları kestim sırayla tekrar vermeye başlayacağım.onlardan kaynaklı olabilir mi diye.

4-5 gün Kaka yapamama olayı ve gaz olayı 4.aya girmemize ragmen aynen devam
Geçmiş olsun canım hikayemiz aynı. Kusma, mideden su gelmesi, gaz ve 4 5 günde bir kaka... sadece sab simplex damla kullanıyorum.
Reflü için de milupanın antireflü maması iyi geldi ama hiç sevmedi onu. Bıraktım ama çok kusuyor. Yarın sayıp sayısını yazacam buraya.

Canım benim kız da 4 gündür yapmıyor. Daha önce 10 gün ve 1 hafta yapmadığı oldu. Doktor ilaç veremem bunun için dedi. Karnına masaj yap dedi. Doktor çok umursamadı yani şu kadar süre yapmazsa gelin falan demedi. Normal demek ki.
Bizim doktor bu aylarda kaka sorunu için sadece fitil verebilirsiniz dedi. Uzun süre yapmazsa(5 6 gün) ve çok ağlıyorsa fitil koyuyorum.

Benim merak ettiğim bu böyle hep devam ederse her yedikleri bağırsakda bir hafta durursa çok kilolu olurlar mı?

Mutlu bayramlar kulübün güzel anneleri. Bayram şekerleri izle nice bayramlarımız olsun inş.

Hatunlar bnm oğlan 3 günde bi kakasını yapmaya başlamıştı. Ama 4 gün bitti hala yapmadı. Bi çay kaşığı zeytinyağı icirdim fayda etmedi. Oğlum sıvı kaka yapıyordu hep. Ne yapmalıyım? Bu haftayı bulana kadar bekleyeyim mi. Oğlum huzursuz çünkü. Gaz damlasını azalttık ondan mı acaba?
Sağol canım sizinde inşallah :KK36: bende gaz damlasını azaltmaya başladım gazını rahat yapmaya başladı diye düşündüm ama 2 gündür çok fazla ıkınıyor uykusunda sonra da ağlayarak uyanmaya başladı tekrar başladım damlasına tabi damladan sonra yaptı ama kakasını.

Geçmiş olsun canım hikayemiz aynı. Kusma, mideden su gelmesi, gaz ve 4 5 günde bir kaka... sadece sab simplex damla kullanıyorum.
Reflü için de milupanın antireflü maması iyi geldi ama hiç sevmedi onu. Bıraktım ama çok kusuyor. Yarın sayıp sayısını yazacam buraya.

Benimki de tam tersi reflü mamasını sevdi.nirmalde 60 cc içerken reflü mamasindan 90 içiyor.biz gastratuss şurup ,gaviskon toz bide maflor toz verdi.tam düzenlediğini göremeden alerji olayı çıkınca hepsini kestim tekrar başladım.ben gaz damlasını artık biraktim bı etkisini görmedim gaz damlalarinin

Kızlar 4 aylık olunca sağlık ocakları demir damlası vericekmis doktor bahsetti ama onların içinde paraben oluyor ben ilk kizimda 2-3 kereden fazla kullanmadım.bunda da kullanmam deyince doktor bana farklı bı damla verdi
Demir damlasini doktorunuza sorarsanız diye paylaşmak istedim

@zehrayalcin87 bizim doktor 3.ay kontrolünde uyku olayından bahsetmişti.artik gece düzenini kurma zamanı gece ışık açma altını al üstünü giydir emzir elleri gevsediginde doydugunu anlarsın o zaman gazını çıkar ve yararına koy biraz pispisla öyle uyut dedi.memede uyumasina izin verme alışkanlıklar başlıyor bu aylarda ,yatağında uyumali dedi.birde memede uyuyup yatakta uyanırsa terkedilmiş hissi oluşuyormuş nerdesiniz uyursa orda uyanmali ki gece uyandığında tekrar uykuya dalabilsin.birde 7 saate kadar uyanmazsa beslemeye bilirsin acikirsa 3 saatte de 2 saatte beslenmeli ama acikip ağlamaz da üst sınır 7 saat.uyandiginda beslerken asla konuşmak yok geeekmedikce alt almak yok besle gaz çıkar beşiğe koy uyusun .
Bizim 3 ay kontrolunun temel maddesi buydu

IMG_4802.JPG IMG_4803.JPG Kızlar bunu nerden bulabilirimya.bakmadıgım magaza kalmadı.yurtdışından yengemden istiyorum ama belki burdada vardır benim bilmedigim.çektikçe ıslak mendil gibi minik posetler cıkıyo.bez koyup atmaya iyi olıyo

Herkese iyi bayramlarrr. Yoğunluktan ancak fırsat bulabildim. Bizim kızda da bu ara memeden iki fırt çekip sağa sola bakma var. Bu ay pek kilo almasını beklemiyorum. Sürekli emerken kafayı kaldırıp bakınıyor. Uyanınca da ağlamayıp ellerini emiyor çoğu zaman şapırtıya uyanıyorum.
Sagol cnm sanada iyi bayramlarr

Bende martta 34 olcam cak dostum :KK70:
Yalniz olmamak guzel
Minnak kizlarimiz icinde yasli kalmam istemiyrm :KK70:

Cnm jane iralede iyi marka yalniz oda tuzlu
Ben hem uygun hem icerigi temiz olsun istyrm
Yoksa gider clarins skin illusionu alirm. Hayatimfa kullandigim en sahane fondoten

Mac urunlerde icerik acisindan temiz degl cnm
Parafin falan ne ararsan var bildigim kadariyla
Physicians formula markası da içerik açısından güzel. Hamileyken kullanmıştım. Ama yok gibi sadece renk eşitliyor. Fiyatıda o kadar tuzlu değildi.

Bizim doktor bu aylarda kaka sorunu için sadece fitil verebilirsiniz dedi. Uzun süre yapmazsa(5 6 gün) ve çok ağlıyorsa fitil koyuyorum.

Benim merak ettiğim bu böyle hep devam ederse her yedikleri bağırsakda bir hafta durursa çok kilolu olurlar mı?

Devam etmez inşallah canım ya :110:
Kilo yapar mı hiç bilmiyorum.

Eki Görüntüle 2039994 Eki Görüntüle 2039995 Kızlar bunu nerden bulabilirimya.bakmadıgım magaza kalmadı.yurtdışından yengemden istiyorum ama belki burdada vardır benim bilmedigim.çektikçe ıslak mendil gibi minik posetler cıkıyo.bez koyup atmaya iyi olıyo
Merhaba, ben ilk günden beri poşet kullanıyorum.
Normal marketlerde ki sebze reyonundaki buyuk rulo posetlerden alıyoruz. Poşet küçük rulosu büyük 100lü falan sanırım. Güzel oluyor...

Kizlar ucuncu ayda yapilan rota saglik ocagi asisiyla ayni gun mu olmasi gerekiyor
Ucuncu ayda asi var demi :)

Kızlar 4 aylık olunca sağlık ocakları demir damlası vericekmis doktor bahsetti ama onların içinde paraben oluyor ben ilk kizimda 2-3 kereden fazla kullanmadım.bunda da kullanmam deyince doktor bana farklı bı damla verdi
Demir damlasini doktorunuza sorarsanız diye paylaşmak istedim
Evet adi vegaferon olmasi lazim

Bu kız niye bu kadar elini emiyo aç galiba doymuyo,niye sürekli tükürügü akıyo yanagınımı cok sıkıyosunuz,siz bunu kucaga alıştırdınız diye sürekli mız mız,emzige niye alıştıramadın,kulaklarıda kepçe almuş sankş,yüzünü çizmiş kesin iz kalır,ha bide nur ismine nuriye demeleri:kızgın:sezin benim adıma uydugu için zaten onu hiiiç demiyolar........
Bi kaç saat kayınvalidede oturmamızda söylenen sözler

X