2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar ay takibinde Doğum tarihini mi baz alıyorsunuz gün sayısını mı? Mesela Benim kız 30 haziran doğumlu ya bugün gün olarak 2 ayı bitti. 2 ay çekimini bugün mü yapsam 30 ağustos ta mı yapsam?​

Canım ben her ayın 8 i olarak şeyapıyorım.

Bu arada romotolojiye gittin mi doğumdan sonra? Ben ağrılara dayanamadım gittim kortizon verdi. O da normalde vermek istemem ama en masumu bu dedi dr. Kullanmayı düşünmüyorum. 6. Aya kadar sabretcem artık.
Crp 11 sedim 62 çıkmış. Hiç bu kadar yüksek çıkmazdı. Moralim çok bozuk bu konuda

kızlar dün artık alışverişe çıktım... 34 beden giyen ben 38 bedenleri toplayıp eve döndüm
ama bu da başarı ya kilo vermeden alışverişe gitseydim:skandal:

göbeğimden nefret ediyorum...üstüme kıyafetler yakışmıyor
Sana oye geliyordur cnm aliskin degilsin ya
Bi seneye toparlar

Kızlar selam . benim oğlan kucakta oturmak istiyor. Ayağa kaldırıyorum kayarak aşağı inip poposunu dayıyo oturtmayıncada sinirleniyo. Bnde azar azar oturtuyorum. Bi sıkıntı olurmu. Daha çok küçük
Ben 1 aylıktan beri oturtuyorum kol altlarından destekleyerek çünkü o şekilde çok iyi gaz çıkarıyo. Aşağıya eklediğim yazıyı oku canım bebek doğduğundan beri oturtulabilirmiş

Eklentiler

• IMG_8904.JPG
    IMG_8904.JPG
    76,1 KB · Görüntüleme: 70
Canım ben her ayın 8 i olarak şeyapıyorım.

Bu arada romotolojiye gittin mi doğumdan sonra? Ben ağrılara dayanamadım gittim kortizon verdi. O da normalde vermek istemem ama en masumu bu dedi dr. Kullanmayı düşünmüyorum. 6. Aya kadar sabretcem artık.
Crp 11 sedim 62 çıkmış. Hiç bu kadar yüksek çıkmazdı. Moralim çok bozuk bu konuda
en son Doğum öncesi gittiğimde ağrın olmazsa gelmene gerek yok demişti,çok şükür ağrım da olmadı ama çok korkuyorum birden çıkacak diye.. zaten zor bir hastalık bebekle daha da zor olsa gerek, Allah kolaylık versin..inşallah en kısa zamanda silinir gider

Ben 1 aylıktan beri oturtuyorum kol altlarından destekleyerek çünkü o şekilde çok iyi gaz çıkarıyo. Aşağıya eklediğim yazıyı oku canım bebek doğduğundan beri oturtulabilirmiş
Bizimkide o şekilde gaz çıkarıyor ve geğiriyor o yğzden sanırım kollarından tutup çok kısa oturtuyodum bnde ama tabi insan bi tedirgin oluyor bişey olursa diye

Bizimkide o şekilde gaz çıkarıyor ve geğiriyor o yğzden sanırım kollarından tutup çok kısa oturtuyodum bnde ama tabi insan bi tedirgin oluyor bişey olursa diye
Benim doktorum da sorun olmaz dedi. Hatta 1. Ay kontrolüne gittiğimizde doktorla konuşurken bebeğimi kucağında oturtmuştum ve görmüştü bişey demedi sonra ben sordum sakıncası var mı diye yok dedi

efsunsuz efsunsuz iki gündür diyeti miyeti bozmuştum cünkü gün içinde çok uykum geliyodu.eşimde bişey yemediginden böylesin ye gitsin dedi.zaten diyet yaptıgımda bile kızımın kakasındaki mukus hiç azalmadı.sarı partiküllü ve mukuslu dewamlı.artık neyi hayatımdan cıkaracagımı sasırdım kaldım.
Neyse dedigim gibi iki gündür ayran cacık peynir cikolata tahinpekmez tüketmeye başladım.bugun kızımın kakasında cok az noktalar şeklinde kan gördüm.aklım cıktı resmen.kahvaltıda yine zeytine talibim.senin kızında hala dewam ediyomu
Netten baktım cok az miktar kanın pek bi önemi yokmuş ama yinede insan cok cok tedirgin oluyo
Ben de geçenlerde diyeti bozunca öyle bi iki küçük nokta şeklinde kakada kan vardı. Ama sonra bir kere daha peynir yedim kahvaltıda o zaman sıkıntı olmadı. Sen herşeye bi anda yüklendiğin için olmuş olabilir. Benim doktorum 15 gün diyet yap dedi, kızım 3 aylık olunca yavaş yavaş diyeti açmaya başlıcaz teker teker yemeye başlıcam. Mesela önce kahvaltıda peynir, sonra yemeklerde terayağı vs ama en son süt. Bakıcaz duruma göre vücudu nasıl tepki vericek alerjiyi unutmuş mu diye. Peynire tepki vermedi mesela

Ay sabah sabah ne aksiyon yaşadık bizim kızla.. bu sabah kalktı oynaştık emiştik o ara bu kaka yaptı ,dünde kaka yaptığı için ben az birşeydir diye alt açma sermeden alıvereyim dedim sonra yakın yerde diye serdim.. altını açtım temizliyorum bi baktım devamı da geliyor,ayaklarıyla da sürekli oynuyor topuğunu kakanın içine sokacak sokmasın diye kaldırdım ayaklarını bu sakin sakin gelen kaka bi tazyikli gelmeye başladı :rolleyes: Neyse dışarı fışkırmadı Allah tan,alt açmanın üst kısmı da boştu baya az yukarı çekeyim de iyice bulaşmasın dedim ,havlusunu almaya gittim bi baktım çişte yapmış..
soyundum aldım kucağıma doğru banyoya,(buarada tek başıma sadece 1 kere yıkamıştım,o da küvetinde) suyu ayarladım yıkamaya başladım ki bizim ki bu sefer memeyi Buldu emmek istedi vermeyince de ağladı. neyse bağrış çağrış yaptık banyoyu şimdi de mışıl mışıl uyudu. Hiç böyle aksiyonlu kaka hikayemiz olmamıştı da anlatayım dedim, tatil baya yaradı galiba bizim küçük hanıma :confused:
Biz hala 3 kişi yıkıyoruz . Banyodayken ikiniz mi yikaniyorsunuz? Sen bebeği yıkayıp onunla çıkıyor misin. Duşa birlikte girmeden de yıkayabiliuir musunuz?

Demek ki ne yapıyor musun, d vitaminini düzenli veriyormusuz. Ben bazı günler unutuyordum.

uzines uzines canm konuşabildinmi görümcenle
Ay evet tatlım sana yazmayı unuttum kusura bakma. O şimdi rusyaya gidiyor birebir yardımcı olamam dedi ama kesinlikle uzman birinden destek almalı dedi. Bazen 6 ayı bulabiliyormuş geçmesi. Vücut hanilelikte östrojeni çok ama çok fazla salgılıyor dogumla biranda düşünce böyle sıkıntı oluyor yeniden toparlanmak hormonların düzelmesine baglı. O da 6 ay bazen 1-2 yıl bile hiç gecikmesin kesinlikle geçici birşey. Bu günler aklına geldikçe ben ne yapmışım diyecek. İlaç da kullanması gerekirse kullanacak buna dr karar verir. İhmal etmesin dedi.

Kizanciklar .. d vitaminini kaç yaşına kadar kaç damla vereceksiniz? Hemşire bir yaşına kadar dedi doktor ise iki yaşına kadar 3 damla dedi. .

beatrices beatrices @ozzzy28 hanımlar nasıl oldunuz? hastalık durumları biraz daha iyi mi?

çok güzelsin çiğköfte rumuzun yemek olunca ben seni biraz tombiş sanıyordum...
Böyle incecik olmak ne güzel hem de 2 çocuk annesi 41 kere maşallah
kızın da çok tatlı Allah nazardan saklasın..

çok geçmiş olsun görünmez kaza
ben de kızımın kafasını pusetin plastik kısmına çarptım çok şükür birşey olmadı
inşallah sizin de olmaz
tabi insan ister istemez endişeleniyor
uyanınca kontrol et..inşallah birşeyciği yoktur
Kızum sağol, ben toparlayamadım üstüne eşim zehirlendi. Sabahtan beri hastahaneler filan derken, hayat zor gidiyor.
Sen nasılsın?

Biz hala 3 kişi yıkıyoruz . Banyodayken ikiniz mi yikaniyorsunuz? Sen bebeği yıkayıp onunla çıkıyor misin. Duşa birlikte girmeden de yıkayabiliuir musunuz?

Demek ki ne yapıyor musun, d vitaminini düzenli veriyormusuz. Ben bazı günler unutuyordum.
Yok canım bizim ilk oldu böyle.. daha önce bir kere küvette yıkadım tek başıma.tatildeyken de yıkayalım dedim biz bebekle girdik işimiz bitince ablama verdim o giyindirdi. Bugün de mecburiyetten öyle yaptım,bebek çıplak olduğu için küveti hazırlamak vakit alacaktı bende üst eşyalarımı çıkardım beraber girdik..

Kizlar alinti yapamadim
Sizlerin yazilarini okumak iyi oldu
Kendimi yipratmayacagim
Dediginiz gibi onemli olan bebegimiz
İnsanin bazen kafasina dank etmesi gerekiyor
Kuzum temizlik konusunda en rahat benim sanırım. Haftada 3 yarım gün kadın geliyor eve, sağolsun işimi görüyor. Kendi anahtarı var, sitede de kayıtlı. İstediği zaman gelir, istediği zaman gider :KK70: Zaten 5 senedir beraberiz, artık evin hanımı o sayılır, ben anca gelip gidiyorum.
Çalışırken 2 gün geliyordu, yine farketmiyordum ev pis mi temiz mi? . Ben zaten işim gereği düzenliyim ama temiz olmak, titizlik başka şey. Temizlik yaparsam bunca işle, hobiyle başa çıkamam o yüzden temizliği sildim. Tam bir umursamazım.
Karikatür var bir tane ekliyorum. Yardımcı olmasa aha ben o olurum :KK70:

Gecmis olsun cnm
Sağol kuzum

Eklentiler

• IMG_8203.JPG
    IMG_8203.JPG
    60,2 KB · Görüntüleme: 84
X