2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Benimki de çok gazlı. Altını açınca eti kopmuş gibi ağlıyor. Sadece emerken rahat nerdeyse ve o yumruklar hiç açılmıyor ki gogsumü ellesin bana dokunsun ama yok olmuyor sürekli kasıyor kendini.

beatrices kanguru da terliyor demiştin ya terleyince ne yapıyorsunuz hasta olur mu acaba endişeleniyorum

Ya uyuyan çocuğu sevmek için uyandırıyorlar. Sürekli bir meyve yalatma isteği var. Ben hayır dedikçe inadına diyorlar sanki. Genel olarak strese giriyorum oraya gidince.

Kim olursa olsun kızarım ben. Normalde her şeye sesimi çıksrmam da ocuk olunca öyle değilmişim meğer.
Ne değişik insanlar var ya. Direnceksin canım çocuğun için. Stres olmana gerek yok.

Uyku eğitimi programını izliyorum. Gün içinde bebeğin uyuyup uyanma saatlerini not edin diyor. Uyku eğitiminin birinci kuralı memede ya da kucakta ya da sallayarak uyumaya alıştırmamaktır diyor. Eğer bebeğiniz memede uyuyorsa günlük rutininde uyku saatini tespit edip o saatten yarım saat önce karnını doyurmakı sonrasında uyanıkken yatağına bırakıp uykuya yatağında geçmesini sağlamalısınız diyor.

Bende de oldu geçti uzun süre birlikte olmayınca böyle olması normal geldi bana hiç Dr aklıma bile gelmedi

Minik yaraları kaldı sadece geçti çok şükür

geçmiş olsun Allah beterinden saklasın içime dert olmuştu yavrunun o hali

Face de bi bayan paylasmis. Bu notlari evin cesitli yerlerine asip bebegini buyuturken ona karsi sakin kalmayi başarıyormuş. Belki fikir olur

bence sevgi sözleri ve hamilelikteki güzel anlar da paylaşılabilir hatta en tatlı fotoları
böylece insan sakinleşir baktıkça

canım neye alerjisi olduğu belirlendikten sonra bir süre geçince kilo alımı artmaya başlıyormuş düzeliyormuş
bir de kilo aldıran özel mamalar olduğunu okudum
doktoruna bir sor istersen

Günaydın kızlar.. biz bozcaadaya doğru yola çıktık bakalım tatil güzel geçer umarım. Gece uyumayınca yolculuk biraz geç saate kaldı.. inşallah poyraz bey tatil yapmamıza izin verir

ohhh ne güzel gezin eğlenin umarım çok güzel geçer çınar ağacının altında bir kahve için ... misss

canım durumu çok içselleştirmişsin o senin bebeğin tabi ki seni seviyordur
kucağında durmak istememesinin çeşitli nedenleri olabilir sıcaktır gazı vardır o gün huysuzdur rahatı bozulmuştur vs.
benimki bazen başkasından bana gelince ağlıyor
ya hu anan benim :) gören de zalım üvey anaya geliyor sanır bazen de omzumda uyuyakalır
bebek bu anı anına uymaz üzülme..
keyfi yerindeyken tekrar dene

canım benim çok üzüldüm geçmiş olsun
bebekler hasssas oluyor hemen inebiliyor
neyseki erken fark etmişsin
inşallah çabucak iyileşir kuzucuğun

Bu da benim Gözdem teyzeleri.

maşallah esmer güzeli bu kız..gözleri de çok güzel Allah nazardan saklasın.. ömrü uzun olsun hayırlı evlat olsun

Kizlar bebeginiz 2. Ayda kac kilo aldi yazarmisiniz..bnnkinin bu ay kilo alimi azaldi..

1. ay 600 gr 2. ay 1600 gr 3. ay 1000 gr 93 günlüğüz

Anlamadik ki canim dun ogleden sonra mor mu degil mi paranoyami yapiyorum falan derken aksam hafif vardi sabah bariz mor keyfi yerinde ama niye gozaltlari morarsin durduk yere

bazen benim kızımda da oluyor özellikle çok huysuzlandığı zaman ya da uyku saatleri değiştiği zaman
sonra kendiliğinden geçiyor

Bence kilo alımında hiçbir anormallik yok hatta çok iyi maşallah
benim kızım üç aylık 6800 doktor üst sınıra yakın dedi
sizinki tosuncuk şimdiden, hiç dert edilecek bir durum yok

Oyy kiyamam sizlere
Oyle dedikce,uzuluyorum valla.
Hahh yakinda benimde basima gelir artik.
Hemen nazar ediyorum kizima.

maşallah deyin hemen

zaten tosuncuk

benim kız da öyle.. sonra sabah üst üste bez değiştiriyorum.. hem çiş yapıyor hem kaka
bu tuvalet eğitimi için de iyi birşeymiş

lilipit süt koruyor mu merak ettim.

benim doktorum söyledi süt korur diye birşey yokmuş
ben daha adet de olmadım ama bu gebeliğe engel değilmiş

Sagol cnm super bilgi

Mesela dun kontroldeydim ben
Hala yumurta olusmamis bende
Hemen emziriyorsun degil mi dedi
Korusa bile, buyuk risk. En uygun korunma yontemi ile korunmak lazim

Valla arkadaşım bravo
benimki de kundaktan nefret ediyor sanki giyotine koymuşsun gibi çırpınıyor
acaba bunu gündüz denesek işe yarar mı :) Sabahtan beri sadece 50 dk +10 dk uyudu
şimdi de uyuyor bakalım kaç dakika sürecek

Benim kız kendiliğinden uyku eğitimli doğdu:)
Tüm gün 5 dk dan 3 kez kestirme, gece 22.30 sabah 05.00 arası kesintisiz uyku. Değiştirebilene aşkolsun...
Benimki de aynı uyku saatleri hep düzenli maşallah nazar değmesin uykuyu seven bir anne olarak Allah gönlüme göre vermiş gece 00:30 -01:00 arası emziriyorum 5 te uyanıyor sonra her 2 saate bir emiyo uyuyo 10:30-11:00 e kadar

Aynen öyleymiş. Ben de gündüz sallıyorum. Uyku eğitimi vermek çok acımazca olacak.
Bir de nilüfer devecigil in ışığın yolu kitabını tavsiye olarak aldım okuyacağım. Eğitimlere karşı görüş olarak bi bağlanma hikayesi şeklindeymiş kitabı.
Bu arada kızın çok bal

Güvenli bağlanma diyince aklıma direk sen geliyorsun beatrices seversin

Canım öyle şeyler muhakkak olcak yani. Biz de tatile gidecez. Huyu suyu değişmesin diye şimdiden dualara başladım :))
Biraz da rahat olmak lazım, o da bende mevcut değil.

Ben de aynı durumdayım. Kvdelerde bütün mevzu benin sütüm olunca hiç rahat olamıyorum maalesef

Ya uyuyan çocuğu sevmek için uyandırıyorlar. Sürekli bir meyve yalatma isteği var. Ben hayır dedikçe inadına diyorlar sanki. Genel olarak strese giriyorum oraya gidince.

Yalatma muhabbeti bizde de var. En sonunda fantezileriniz için bi çocuk yapın benim çocuğum oyuncak değil dicem o olcak.

Çok sağol canım Allah tüm çocukları kötülüklerden kazadan beladan korusun.

Gündüz Uyuması için sürekli sallamam gerekiyor öyle bile defalarca uyanıyor, uykuyu alamayınca mızmızın suratsızın teki oluyor. Bende yeterki uyusun keyifsiz olmasın diye ayaklarımda sallıyorum sürekli topuklarım uyuşuyor artık, tuvalete gitmeye zaman yok
Bende geceleri kundaklıyorum kendini daha rahat hissettiğine eminim daha uzun süre uyuyor cunku. Ama gündüz kundakta pek işe yaramıyor, uyumak istemiyor resmen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…