2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Benimki de çok gazlı. Altını açınca eti kopmuş gibi ağlıyor. Sadece emerken rahat nerdeyse ve o yumruklar hiç açılmıyor ki gogsumü ellesin bana dokunsun ama yok olmuyor sürekli kasıyor kendini.

beatrices beatrices kanguru da terliyor demiştin ya terleyince ne yapıyorsunuz hasta olur mu acaba endişeleniyorum
Araya müslin koyuyorum, çekiyor nemi. Müslin olmasa ne yapardım bilmem:)

Aynen öyleymiş. Ben de gündüz sallıyorum. Uyku eğitimi vermek çok acımazca olacak.
Bir de nilüfer devecigil in ışığın yolu kitabını tavsiye olarak aldım okuyacağım. Eğitimlere karşı görüş olarak bi bağlanma hikayesi şeklindeymiş kitabı.
Bu arada kızın çok bal:KK200:

Güvenli bağlanma diyince aklıma direk sen geliyorsun beatrices beatrices seversin :KK70:
Ahhahaa benim oğlan güvensiz bağlanacak gariban :KK70:

Amacim kimseyi uzmek dgl canim..biliyorum bebegi 600 gr alan anneler var..bnmki zaten 4 kg civari dogdu..ilk ay 1400 alip 2 ay 1000 gr a disunce uzuldum..persentil de yuzde 50 kilo yuzde 75 boy gosteriyor..
İkinci ay 1300, birinci ay 1200 üçüncü ay 400 gram almış.sen bence hiç dert etme.masallah iyi almış

Cikan reklama bakin gulmekten oldum
Allah askina bakin
Mantara gel :KK70:

IMG_2071.PNG

_20170824_143240.JPG

Kızlar bebeğimin sadece sol yanağında hep aynı yerde oluyor birden kayboluyor birden geri çıkıyor ne acaba? Herkes olur normal diyor ama daha doktora sormadım tabi

Cnm duzenli emziren annelerde alti ay sut korur deniliyor
Ben spiral taktirdim
Bence buyuk risk
Bende öyle duydum ama örnekleri görüyoruz hiç mantıklı değil en iyisi dediğin gibi. Ben hala gidemedim doktoruma hep birşeyler giriyor araya en kısa zamanda gitmeliyim spiral için regl olmak gerek diye biliyorum ben henüz olmadım nasıl oluyor süreç

Eki Görüntüle 2037205

Kızlar bebeğimin sadece sol yanağında hep aynı yerde oluyor birden kayboluyor birden geri çıkıyor ne acaba? Herkes olur normal diyor ama daha doktora sormadım tabi

Canım benim kız isilik olduğunda doktor bana senin bebeğinin yüzündeki gibi bi fotoğraf göstermişti. Böyle olursa gel diye. Yakın zamanda kontrolü varsa bi sor istersen

Bende öyle duydum ama örnekleri görüyoruz hiç mantıklı değil en iyisi dediğin gibi. Ben hala gidemedim doktoruma hep birşeyler giriyor araya en kısa zamanda gitmeliyim spiral için regl olmak gerek diye biliyorum ben henüz olmadım nasıl oluyor süreç
Cnm ben iliskiye girmeden 4o cikinca gittim ( ikk dogumumda bana ilisi olduysa adetini beklice demisti ordan biliyrm)
Sordu yine, bende yok dedim
Takalim o zaman dedi, sen dogum katina cik hazirlasinlar seni hbr verirler bana dedi
Ciktim 350 tl ucreti varmis tamam dedim
Doktor geldi, anestezi yapti lokal spirali takti, iliski falan serbest bi ay sonra kontrole gel dedi
Bende aptal gibi eve gelip oglumu emzirdim, spiral korkusundan anesteziyi sormayi akil edemedim
Dogum yaptigim odada da ayni catala uzandim, psikolojik olarak iyi degildim zaten oyle olunca. O yuzdenmidir bilmiyrm cnm cok acidi

geçmiş olsun Allah beterinden saklasın içime dert olmuştu yavrunun o hali

bence sevgi sözleri ve hamilelikteki güzel anlar da paylaşılabilir hatta en tatlı fotoları
böylece insan sakinleşir baktıkça

canım neye alerjisi olduğu belirlendikten sonra bir süre geçince kilo alımı artmaya başlıyormuş düzeliyormuş
bir de kilo aldıran özel mamalar olduğunu okudum
doktoruna bir sor istersen

ohhh ne güzel gezin eğlenin umarım çok güzel geçer çınar ağacının altında bir kahve için ... misss

canım durumu çok içselleştirmişsin o senin bebeğin tabi ki seni seviyordur
kucağında durmak istememesinin çeşitli nedenleri olabilir sıcaktır gazı vardır o gün huysuzdur rahatı bozulmuştur vs.
benimki bazen başkasından bana gelince ağlıyor
ya hu anan benim :) gören de zalım üvey anaya geliyor sanır bazen de omzumda uyuyakalır
bebek bu anı anına uymaz üzülme..
keyfi yerindeyken tekrar dene

canım benim çok üzüldüm geçmiş olsun
bebekler hasssas oluyor hemen inebiliyor
neyseki erken fark etmişsin
inşallah çabucak iyileşir kuzucuğun

maşallah esmer güzeli bu kız..gözleri de çok güzel Allah nazardan saklasın.. ömrü uzun olsun hayırlı evlat olsun

1. ay 600 gr 2. ay 1600 gr 3. ay 1000 gr 93 günlüğüz

bazen benim kızımda da oluyor özellikle çok huysuzlandığı zaman ya da uyku saatleri değiştiği zaman
sonra kendiliğinden geçiyor

Bence kilo alımında hiçbir anormallik yok hatta çok iyi maşallah
benim kızım üç aylık 6800 doktor üst sınıra yakın dedi
sizinki tosuncuk şimdiden, hiç dert edilecek bir durum yok

maşallah deyin hemen :nazar::nazar::nazar:

zaten tosuncuk:KK200:

benim kız da öyle.. sonra sabah üst üste bez değiştiriyorum.. hem çiş yapıyor hem kaka
bu tuvalet eğitimi için de iyi birşeymiş

benim doktorum söyledi süt korur diye birşey yokmuş
ben daha adet de olmadım ama bu gebeliğe engel değilmiş
Persentilde kilo yuzde 50 cikti..sanirim tablo hatali..icim rahatladi ..yasasin kadinlar kulubu

Gündüz Uyuması için sürekli sallamam gerekiyor öyle bile defalarca uyanıyor, uykuyu alamayınca mızmızın suratsızın teki oluyor. Bende yeterki uyusun keyifsiz olmasın diye ayaklarımda sallıyorum sürekli topuklarım uyuşuyor artık, tuvalete gitmeye zaman yok :duduk:
Bende geceleri kundaklıyorum kendini daha rahat hissettiğine eminim daha uzun süre uyuyor cunku. Ama gündüz kundakta pek işe yaramıyor, uyumak istemiyor resmen.

biz de biraz oyun oynadık biraz sohbet ettik biraz kucakta gezdik son olarak dizime yastık koydum
mızıldandıkça salladım..baktım gözler kapanıyor dalınca yatağına koydum
gözlerini hemen açtı üstünü usulca örtüp odadan çıktım baktım uyumuş 1 saat oldu uyuyor
ben de makineye çamaşır attım lavaboları yıkadım evi topladım bu süreçte..şimdi de humana içiyorum

Aa ben uyku eğitimi gibi düzen yapayım diye tepiniyorum:)
Yani 9 gibi uyumasi iyi o zaman:) o saatte uyuyunca sabah namaz vakti gozler açılıyor benimkinin temelli gece 2 3 saatte bir uyaniyor zaten bide o saatte kargalar uçmaya bile baslamamisken uyanmasi beni bitiriyor:) hayir yani daha hava bile aydinlanmamis bi neşeler bi neşeler tabi ben pert

Cnm ben iliskiye girmeden 4o cikinca gittim ( ikk dogumumda bana ilisi olduysa adetini beklice demisti ordan biliyrm)
Sordu yine, bende yok dedim
Takalim o zaman dedi, sen dogum katina cik hazirlasinlar seni hbr verirler bana dedi
Ciktim 350 tl ucreti varmis tamam dedim
Doktor geldi, anestezi yapti lokal spirali takti, iliski falan serbest bi ay sonra kontrole gel dedi
Bende aptal gibi eve gelip oglumu emzirdim, spiral korkusundan anesteziyi sormayi akil edemedim
Dogum yaptigim odada da ayni catala uzandim, psikolojik olarak iyi degildim zaten oyle olunca. O yuzdenmidir bilmiyrm cnm cok acidi
Bana da 40 çıkınca gel dedi ama gidemedim. O kadar açıyorsa ben yaptıramam sanırım muayene bile zor geçmişti bende. Bakalım ne diyecek gidince bide o spirali cıkarttırması var oda çok zor oluyormuş :KK43: bütün zorluklar kadınlara

X