2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Valla bende iki bebiş olunca organik bez almadım pampers kullanıyorum ne pişik sorunu yaşadık ne taşma bugüne kadar. Gecede 6 saat tutuyorum üstelik. 4. aya girdik 3 numara kullanıyoruz. Memnunuz.
Aslında ilk 22 hafta bizim bebeği kız olacak diye bildiğim için aldım, genital sorunlar daha önemli diye. Sonra oğlan olduğunu öğrenince de kıyamadım artık, evlat ayırmak gibi geldi, devam ettim.
Pişik olmamasına sevindim, çok ızdırap birşey çünkü:)

Kızlar ya çok kötü bişey oldu. Biz dün tatile ailemin yanına yazlığa geldik. Yolda çok terledi kızım gelir gelmez annemden su ısıtmasını istedim banyo yaptırdık. Sonra gün içinde emziğini falan hep o çaydanlıktaki suda yıkadı verdi annem. Ben göğüsümü sildiğim pamuğu da gece çaydanlıktan ısladım. Sonra bu sabah yine su almak için çaydanlığa gündüz gözüyle bakınca su dökülen ağız kısmının hep pas içinde olduğunu gördüm. Burda yazlıkta çeşmeden tuzlu su alıyo herşey paslanıyomuş o yüzden. Ben farkedebe kadar hep ağzına girdi o paslı su hrm banyoda hem emzikle. Bir de vücudu da o suyla yıkandı ve sonra tırnaklarıyla yüzünü çizdi kanattı. Bu pas yüzünden tetanoz olur mu ? Ben hamileyken aşı olmamıştım doktorum istememişti. Bebeğim de 1 hafta önce 2. Ay aşısı oldu ama tek doz korumaz diyolar ? Napsak sizce çok korkuyorum
Gecmis olsun.tek doz korur ki.kisa surede. Yani bana oyle denmisti.ignede.
Hem tetanozun 30 dk.da etkili old.biliyordum.oyle busaate kadar kapmamistir.yine de arastir icin rahat atsin

Evolvia ile bu diyet mamanin 100 gr toz ve 100ml hazir hallerinin kalorilerine baktim.kilojullve kilokalori olarak evolviyanin daha yuksek.yani kilo aldirmak icin kullanilani bendeki degildir bu durumda.yada bir karisiklik vardir.bendeki mamanin adi nutricia nin NEOCATE adli mamasi.aptamil pronutra ile ayni besin kalori degerinde.ikiside ayni markanin(nutricia).
Aynı değil infatrini olan. İsim vermediğiniz için o mama zannettim içerik olarak farklılar benim dediğim mama gelişim geriliği olan bebeklerde kullanılıyor dediğim gibi yeğenim 5 aylık ve 4 kg hızlı kilo.almaso gerekiyor. :KK43:

Gecmis olsun.tek doz korur ki.kisa surede. Yani bana oyle denmisti.ignede.
Hem tetanozun 30 dk.da etkili old.biliyordum.oyle busaate kadar kapmamistir.yine de arastir icin rahat atsin
Simdi okudum netten.30 dakika bilgisi yanlismis.
Yengemin diz kapaginin kenarina pasli çivi batmisti yillar once.koyun ebesine gitmistik.
O onemsememisti.bisey olmaz demisti.yarim saatte belli olur demisti.
Demekki yanlis mis.sonra da tig batti diger bacagina kadinin.pasli degilmis. Ama hep iltihaplanirmis yarasi.

Geçici dolgu bir haftadan fazla durmaz düşer zaten o sadece kanal tedavisi başarılı oldumu diye denemek için üç gün içinde ağrı yaparsa bidaha bakılıyor yapmazsa kapatılıyor... Geçmiş olsun...
Sağol canım. Çok acemiyim diş konusunda ağrım yok sadece hafiften sızı var kırılan yerde. Şu sünneti bi halledeyim çocukların. Sonra gideyim diş için inş

Simdi okudum netten.30 dakika bilgisi yanlismis.
Yengemin diz kapaginin kenarina pasli çivi batmisti yillar once.koyun ebesine gitmistik.
O onemsememisti.bisey olmaz demisti.yarim saatte belli olur demisti.
Demekki yanlis mis.sonra da tig batti diger bacagina kadinin.pasli degilmis. Ama hep iltihaplanirmis yarasi.
Benim bildiğim 6-7 günde belli oluyor. Ben de ebeyi arayıp sorcaktım ama bugun pazar diye telefonunu açmıyor

Ben bol bol yapıyorum bayılıyorlar gerçekten :KK66: bir de bacaklarına kasıklarına yağla masaj yapıyorum habire gülüyorlar maşallah.

Bebek yağı mi kullanıyorsun canım ben zararlı oldukları ile ilgili yazi okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum

Eklentiler

• IMG_7907.JPG
    IMG_7907.JPG
    69 KB · Görüntüleme: 82
Kızlar bır tavsıye daha
Ikı aylık bebekler ayak oyunlarını cok sever
Her alt acmada ayaklarını soyun
Altıda acık dursun hava alır
Ayaklarını yuzunuze degdırın elınızle sevın ne bılım oynayın ıste :)
Biz sıcaklardan dolayı çorap falan giydiremiyoruz zaten, dediğin gibi yapıyorum ama sıcaktan hava alsın diye, postacı yürüyüşü var ya hızlı hızlı yapıyor keyfi varsa kollar bacaklar yattıgı yerde cok tatlı oluyor :)

Kakasını yaparken uzun zaman ıkınıyor o yuzden huzursuz oluyor onceden emerken yapardı napmalıyım ?

Kızlar hiç çürük dişim yoktu. I
Ilk hamilrliğim de çürümek üzere olan dişim vardı biraz ilerledi
Ikinci de biraz daha ilerledi ve kırık meydana geldi
Şuan sorum emzirirken dişimi yaptırabilirmiyim sızlamaya başladı 2 gündür.
Hiç diş ağrısı nedir bilmedim ömrümde.
Diş yapımında stokladığım sütlerim var derin dondurucu da onlar işimi görür mü? Diş yapımı dolgu falan kaç gün sürer bilgisi olan var mı?
Benim de sızlayan dişlerim var ayrıca hamilelikte üst 2 yirmilik dişlerimde kırıldı çekilecek Dr emziriyorsa sütü salsın demiş eşime bekleyebikşyorsa beklesin demiş ağrı sızı yok bekliyorum bende

X