2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ağrı yapıyorsa kanal tedavisi olur muhtemelen benim de ağrıyor bu aralar geçen diş doktorunu aradım emzirmeme durumu var mı diye yok dedi öyle bişey kanal tedavisi de 30-45 dk sürüyor muş... Dolguyu sormadım ama ben türkiye ye yeni geldim kendi ülkemde kanal tedavisinden sonra orası geçici dolguyla dolduruluyor ve üç gün sonra dolgu oda 30 dk en fazla 1 saat sürüyor du burada da öyledir heralde
Hmm bu durum da geçici dolgu da işimi görür canım bi araştırayım bu konuyu bizzat dişçiye giderek..

ben yeni aldim canim e-bebekten,bondigonun seruven ormani.coook seker bir sey,bir suru sallanan oyincagi var ekstra sen se istedigini takabiliyorsun,portatif her yere tasiyabiliyorsun.aynasi bile var.benim kizi koyuyorum her gun aynasindan kendine bakiyor daha oyuncaklara uzanmasi icin erken ama olsun oyalaniyor onlara bakarken.cok memnunum tavsiye ederim.en uygun fiyatiyla oradaydi gecen hafta 85tl ye aldim.
Aa cok uygun ben ebebk netten baktkm ofiyata yoktu oraya gidincede bebek aglıyo bişey ona bakmayı unuttum bugün indirimin son günü bakayım teşekkür ederim

Off yine misafir geldi gitti.. İki çocuklu bir aileydi.
İki gun sonra yine bir aile gelecekmiş. Bu durum beni baymaya başladı artık.

Misafir çocuk 6yasındaki, anne bu yediklerimizden sonra tatlı yiyecek miyiz diye sordu. Allahım neyseki yine Eşime yaptırmıştım.adam artık içim dışım tiramisu oldu diyor. Yalnız tüm misafirlerim standart menü yaptım. Yinede çok yorucu.
Yaa cok zor gercekten
Bebekle ılgınemıyorsundur dınlenmen gereken vakıtte hazırlık yapıyorsun
Off

Off yine misafir geldi gitti.. İki çocuklu bir aileydi.
İki gun sonra yine bir aile gelecekmiş. Bu durum beni baymaya başladı artık.

Misafir çocuk 6yasındaki, anne bu yediklerimizden sonra tatlı yiyecek miyiz diye sordu. Allahım neyseki yine Eşime yaptırmıştım.adam artık içim dışım tiramisu oldu diyor. Yalnız tüm misafirlerim standart menü yaptım. Yinede çok yorucu.
Yaa cok zor gercekten
Bebekle ılgınemıyorsundur dınlenmen gereken vakıtte hazırlık yapıyorsun
Off

Hmm bu durum da geçici dolgu da işimi görür canım bi araştırayım bu konuyu bizzat dişçiye giderek..
Geçici dolgu bir haftadan fazla durmaz düşer zaten o sadece kanal tedavisi başarılı oldumu diye denemek için üç gün içinde ağrı yaparsa bidaha bakılıyor yapmazsa kapatılıyor... Geçmiş olsun...

Ben koridorun ışığını açık bırakıyorum gece boyunca ve ışık odayı aydınlatıyor ama beşiği los yerde kalacak şekilde ayarlıyorum o ışıkla istedigimi yapabiliyorum.karanlikta büyüme hormonları salgılanıyor hemde karanlıkta uyuyan bebek büyüyünce karanlıkta uyumakta hiç korkmuyor.
Benim gece lambası loş ve odanın öteki tarafında. Mama tezgahının orda kalkınca mama yapmak kolay oluyor :))

Kızlar ya çok kötü bişey oldu. Biz dün tatile ailemin yanına yazlığa geldik. Yolda çok terledi kızım gelir gelmez annemden su ısıtmasını istedim banyo yaptırdık. Sonra gün içinde emziğini falan hep o çaydanlıktaki suda yıkadı verdi annem. Ben göğüsümü sildiğim pamuğu da gece çaydanlıktan ısladım. Sonra bu sabah yine su almak için çaydanlığa gündüz gözüyle bakınca su dökülen ağız kısmının hep pas içinde olduğunu gördüm. Burda yazlıkta çeşmeden tuzlu su alıyo herşey paslanıyomuş o yüzden. Ben farkedebe kadar hep ağzına girdi o paslı su hrm banyoda hem emzikle. Bir de vücudu da o suyla yıkandı ve sonra tırnaklarıyla yüzünü çizdi kanattı. Bu pas yüzünden tetanoz olur mu ? Ben hamileyken aşı olmamıştım doktorum istememişti. Bebeğim de 1 hafta önce 2. Ay aşısı oldu ama tek doz korumaz diyolar ? Napsak sizce çok korkuyorum

Çok emzirmekten olurmuş mukus. Emzirme aralarını açıp, bi memedr 10 dk dan fazla kalmasına izin vermeyin diyo kadir tuğcu
aaa öyle mi bunu söylediğin iyi oldu helvadan vazgeçebilirim
domates de mi yasak offf ne yiyeceğim ben...
süt ürünü tüketmediğim halde hala mukus var kakada..
neyse bir de bunları yemeyip bakayım olmadı kontrole kadar
eğer gene mukus olursa bu sefer senin gibi perhiz yapmayacağım

Çok sevindim, hadi inşallah böyle devam eder. Size tahlil de yapılmamıştı ama. Ben de dün doktorla konuştum. Bir doktor böyle bir alerji yoktur diyor, uydurma diyor dedim. Onu diyem hekim olamaz dedi. Senin kesinleşmiş bir tanın yoktu ama. Alerji değil demek ki.
Canım onu diyen doktor bu türkiyedeki doktorların yarısına hocalık etmiş , çok yaşlı bir doktor. Ben açıkçası onun sözüne daha çok güvenirim yeni nesil doktorlardansa

Selamlar, mama değişikliği nasıl yapılmalı?
Conformil bittiği için pronutra verdim, ikiside aptamil ama yinede değişiklik. Pat diye verdim, daha öncede bir kez yapmıştım değişiklik, bişey olmamıştı ama aslında olması gereken nedir?

Günaydın hanımlar:)
Hem buraya not olsun, hem de belki birine lazım olur diye yeni bez denemesi yaptım, onu yazayım.
İki aydır oğlana Seventh Generation bez kullanıyorum, pişik sorunu vs olmadı. Aynı şekilde organik ve %30 daha ucuz Bambo Nature bezden aldım denemek için. 3 numara bez, Seventh'dan biraz daha büyük, daha yumuşak ve daha beyaz. Dün geceden beri takıyorum oğlana, (normalde 6 saat kadar kalıyor bez, çıkartmıyorum) sabah çişi üstüne çıkmıştı biraz. Bu bez de pişik yapmadı, ancak ikinci kez 4 saat tuttum, bez çişten şişmişti ama taşmamış.
Demek ki, bambo gündüz bezi olabilir, ki daha kaka yapmadı, ama her ne kadar yurtdışında bambo daha çok beğenilse de, seventh daha iyi bana göre.
Fiyat dengelemek için kullanılabilir.

Kızlar bır tavsıye daha
Ikı aylık bebekler ayak oyunlarını cok sever
Her alt acmada ayaklarını soyun
Altıda acık dursun hava alır
Ayaklarını yuzunuze degdırın elınızle sevın ne bılım oynayın ıste :)
Ben bol bol yapıyorum bayılıyorlar gerçekten :KK66: bir de bacaklarına kasıklarına yağla masaj yapıyorum habire gülüyorlar maşallah.

Günaydın hanımlar:)
Hem buraya not olsun, hem de belki birine lazım olur diye yeni bez denemesi yaptım, onu yazayım.
İki aydır oğlana Seventh Generation bez kullanıyorum, pişik sorunu vs olmadı. Aynı şekilde organik ve %30 daha ucuz Bambo Nature bezden aldım denemek için. 3 numara bez, Seventh'dan biraz daha büyük, daha yumuşak ve daha beyaz. Dün geceden beri takıyorum oğlana, (normalde 6 saat kadar kalıyor bez, çıkartmıyorum) sabah çişi üstüne çıkmıştı biraz. Bu bez de pişik yapmadı, ancak ikinci kez 4 saat tuttum, bez çişten şişmişti ama taşmamış.
Demek ki, bambo gündüz bezi olabilir, ki daha kaka yapmadı, ama her ne kadar yurtdışında bambo daha çok beğenilse de, seventh daha iyi bana göre.
Fiyat dengelemek için kullanılabilir.
Valla bende iki bebiş olunca organik bez almadım pampers kullanıyorum ne pişik sorunu yaşadık ne taşma bugüne kadar. Gecede 6 saat tutuyorum üstelik. 4. aya girdik 3 numara kullanıyoruz. Memnunuz.

Kızlar gece ışıl içn fikir olsun size konusu geçmiş. Eşim netten kumandalı lamba aldı normal ampulu ckarıp onu takıyosun. Işığı acık bırakıp kumandasından kontrol ediyosun. İster ışığın parlaklığını kıs ister farklı renk aç ister kapa hepsi kumandan tavsiye ederim

X