2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Yani ac kalmis demek dimi..bgn bende disari ciktim..sut yetmemis sanirim bezinde turuncu kalintilar vardi..nefret ettim kendimden..keyif yapcam diye cocuk ac kaldi..sonrasinda yollar kapaliydi gelisim uzadi vs..bu arada bebek geldigimden bi yana kesik kesik kusuyor..nedeni ne olabilir?
Bezde pembe/ kırmızi leke vucudu susuz kalmis demek

Kızlar bebeğinizi bir kimse iyi veya kötü başka bebekle kıyaslıyor mu? Kıyaslıyorsa tepkiniz ne oluyor.
Dün akşam komşu vardı
Onunda torunu oldu 2 ay büyük oğlumdan
Oğluma kilosu üst seviyede benim torun bu kadar yok dedi.
Değil abla ayına göre normal diyorum
Yok yok baya baya üst seviyede diyo
Sonra boynunu tutuyo bizim ki 4 aylık geçen yeni yeni tutuyordu diyo
Sonra laf atınca gülüyo senin ki diyo.
Habire kıyaslama çabasında
Ne ile besliyorsun dedi. Anne sütü sadece abla dedim. Gözlerini belertip bakıyo.
Dalgınlığıma geldi aslında soranlara mama da veriyorum dicektim bi an ağZımdan kaçtı kendime de sinir oldum

Asıl sıkıntım zaten aşı dan dolayı Huzursuz iki gün geçirdik bi de nazarla uğraşmak istemiyorum yaaa oğlum sürekli ağladı bugün memeyi de almadı :KK43: okuyorum bol bol rabbim nazardan korusun yavrularımızı inş.
Kiyaslama surekli var..bizim gelinin 2 cocugu var..kucugu 10 aylık..o bile kiyasliyor kendininkilerle...sinir oluyorum..

Kızlar bebeğinizi bir kimse iyi veya kötü başka bebekle kıyaslıyor mu? Kıyaslıyorsa tepkiniz ne oluyor.
Dün akşam komşu vardı
Ne ile besliyorsun dedi. Anne sütü sadece abla dedim. Gözlerini belertip bakıyo.
Dalgınlığıma geldi aslında soranlara mama da veriyorum dicektim bi an ağZımdan kaçtı kendime de sinir oldum

Asıl sıkıntım zaten aşı dan dolayı Huzursuz iki gün geçirdik bi de nazarla uğraşmak istemiyorum yaaa oğlum sürekli ağladı bugün memeyi de almadı :KK43: okuyorum bol bol rabbim nazardan korusun yavrularımızı inş.
Git canim o komşuna nas Felak okuttur ya bence nazar olmuş size ne diye söylersin ki sütünü
kadın okumadıkca nazar gitmiyor bnim kv bu çocuğun ağladığını hiç duymadım dedi sonra kızım ağlama krizine girdi susturamadik sonra kv nas Felak okuyunca düzeldi allahim korusun bebislerimizi

kahvaltıda 1 domates 2 salatalık 6 zeytin 1 çay kaşığından az bal ve iki çatal helva 2 dilim ekmek yedim

helva hariç diyet sayılır

süt ürünleri perhiz
Canım süt alerjisinde tahin susamdan yapıldığı için çapraz alerjen demişti benim doktorum. Bir de domates de yasaktı bana
Gerçi ben artık diyet yapmıyorum

Nutricia nın mamasını kardeşim 5 aylık.yeğenime kullanıyor ama yeğenimin kalbi delik ameliyat olacak bu sebeple kalp fazla çalışıyor ve diğer organlara da etkisi çok ve kilo alamıyor şuan 4 kg. Bu özel mamaların kalorisi daha fazlaymış hızla kilo aldırmak için vermişti drları. Hoş gerçi onun bile faydası olmadı. Bu arada dua ederseniz sevinirim salı günü muayene olacak ve ameliyat tarihi verilecek. Çok zor bir.durum allah kötüsünü yaşatmasın riski de var
Allah yardımcınız olsun acil şifalar, bir an önce saglıgına kavusur inşallah minik

Eki Görüntüle 2032820 Bu arada oyun halısına biz de geçtik... fisher price orkestra aldık... ayaklarını vurarak müzik çalabiliyor, baya dikkatini çekti... yatağındaki dönenceye de bayılıyor ayrıca...
bir de bebek zeka kartları hakkında ne düşüyorsunuz?
Kullanan var mı?
0-12 ay için bende kartlar var ama daha kullanmadım bir cıkarayım fotosunu koyarım

Evet açıkçası beni de tek düşündüren rüzgar... artık sabah erken saatler ve akşamüstünü değerlendireceğiz genellikle... Ada'nın bir tarafı esiyorsa diğer kısmı şakın oluyor genelde...
Umarım ilk tatilimizi ağız tadımız bozulmadan, keyifle geçiririz..
Güneş kremi için dr a danışmadım ama mustela almayı planlıyorum her ihtimale karşı. Var mı kullanan? Diğer ürünlerinden oldukça memnunum ben.
Bizde var ama eşim kullanıyor o da memnun :KK66: after sun ı da iyiymiş :KK66:

oyun halısı alamadım gitti ebebekte indirim var ama pahalı geldi yinede netten baktım da var mı uygun fiyatlı bir yer?e bebekte emzikler uygun fiyatlı bi tane aldım bakın isterseniz

Birde bu ay uyku olayını anlatti.gogsunde uyumasina izin verme ellerini gevsetince doydu demektir beşiğine yatır okşa,pispisla öyle uyusun dedi
Bebekler uyuduklari yerde uyanmak isterlermis.memede uyuyup beşikte uyanırsa terkedilmiş hissederler.uyanunc tekrar dalmaz tekrar meme ister ama beşikte uyur beşikte uyanırsa uyanınca tekrar dalar dedi.bu arada gece 7 saat uyumasina izin var.mesela besledin gazını çıkardın yatirdin uyudu sonra gece uyandı 10 dakika pispisla eğer uyumazsa ve elleri gevşek değil ise o zaman açtır besle ama dalarsa aç degildir .bu anlatılan uyku eğitiminde temelini oluşturuyor.bide önemli şey akşam asla ışık açılmayacak sadece koridordan ışık sizabilir onunuzu görmek için .gece lambası yasak.
Ben kızım doğduğundan beri gece lambası kullanıyorum. Çünkü çok kusuyor, gece kusarsa göremezsem korkusuyla hiç karanlıkta uyuyamadık. Bi de sürekli göğsü inip kalkıyomu görmek istiyorum. Gece lambası dediğim de bu turuncu tuz lambalarından. Loş bir ışık veriyor odaya

oyun halısı alamadım gitti ebebekte indirim var ama pahalı geldi yinede netten baktım da var mı uygun fiyatlı bir yer?e bebekte emzikler uygun fiyatlı bi tane aldım bakın isterseniz

ben yeni aldim canim e-bebekten,bondigonun seruven ormani.coook seker bir sey,bir suru sallanan oyincagi var ekstra sen se istedigini takabiliyorsun,portatif her yere tasiyabiliyorsun.aynasi bile var.benim kizi koyuyorum her gun aynasindan kendine bakiyor daha oyuncaklara uzanmasi icin erken ama olsun oyalaniyor onlara bakarken.cok memnunum tavsiye ederim.en uygun fiyatiyla oradaydi gecen hafta 85tl ye aldim.

Biri gelince bebek için hemen dilimi ısırıp, kıçımı kaşıyorum, içimdende allahım nazardan koru diyorum çaktırmadan :)
Misafir gidincede nas suresi okuyorum
Benim gönlüm ferahlıyor, işe yarar mı bilemem
Inş canım nazara inandığım gibi nas felak ve nazar ayetninde etkisine inanırım.
Insan yine de korkuyor
Eskilerin bi sözü vardır
"nazar deveyi kazana, insanı mezara sokar" çok korkarım o yüzden nazardan Rabbim korusun hepimizi.

Kiyaslama surekli var..bizim gelinin 2 cocugu var..kucugu 10 aylık..o bile kiyasliyor kendininkilerle...sinir oluyorum..
Ay lüzumsuz kaynıyor etrafımız. Bu zamana kadar hep dikkat ettim hiç kıyaslama yapmadım çocuklar arasında.
Bu bitsin daha iki kardeş arasındaki kıyaslamlar başlıcak gardımı alıyorum şimdiden.

Git canim o komşuna nas Felak okuttur ya bence nazar olmuş size ne diye söylersin ki sütünü
kadın okumadıkca nazar gitmiyor bnim kv bu çocuğun ağladığını hiç duymadım dedi sonra kızım ağlama krizine girdi susturamadik sonra kv nas Felak okuyunca düzeldi allahim korusun bebislerimizi
Amin canım şimdi uyudu kaldı yavrum ağlaya ağlaya. Olmadı yarın ziyaret ederim komşuyu böyle devam ederse.
Dilerim aşı huzursuzluğudur.

Dün akşam komşu vardı

ya kıyaslama olmaz mı banada daral geldi bu mevzudan benim çocuğum normal bi sıkıntısı yok deyip kapatıyorum genelde kv ile görüntülü görüşüyoruz eşimin küçüklüğüyle kıyaslıyor biz şöyle bakardır böyle yapardık, birde amca gelinleri var küçük çocukları olan bizim gelinler şunu yediriyır şöyle besliyor böyle bakıyor görüşmek istemiyorum bazen

X